Gönderen Konu: yeni Retay "MASAI MARA" Av Tüfeği Hakkında Bilinmeyenler ve Yorumlar  (Okunma sayısı 193868 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Bende ki namluda mı sorun var düşünmeye başladım... 18 m 4 şok 30 gr bior tapa momenti marka fişek..

upload pic

Merhaba,

İsmail bey'in tüfeği bugün firmamıza ulaştı ve test atışı yapıldı.

Ekte atış sonucunu görebilirsiniz.

Tüfek Bilgileri;
Marka: Masai Mara
Model: Extra Black, Oiled
Namlu: 71cm
Şok: 4 No

Fişek bilgileri;
Marka: Momentum
Model: Red Bior
Numara: 8
Gram: 30

Hedef Bilgileri;
Uzaklık: 18 metre
Hedef Kağıdı: 20" ve 30" daire 127*127 atış kağıdı

Sabit atış yapıldı.

İsmail beyin talepleri doğrultusunda arpacığı daha küçük model Truglo Starbrite Deluxe modeli ile ve inertia sistem mekanizması ise Retay Inertia Plus+ mekanizma sisyemi ile değiştirldi.

İyi günler
RETAY
#Pullit
retayarms.com - retayusa.com
www.instagram.com/retayarms

Çevrimdışı Mustafa TAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Şimdiye kadar hiç alışık olmadığımız bir ilgi ile karşılaşmam çok hoşuma gitti.Firma silahın kutusunun içinde ki çatlağı (benden kaynaklı) bile değiştirdi. Bu nedenle çok teşekkür ediyorum kendilerine. Grupman dağılımı konusuna gelince; benim elde ettiğim sonuçlar ile firmanın ki arasında çok fark var. Herkes takdir eder ki firmanın grupmanı benim tam olarak istediğim grupmandır ve bu sonucu almış olsaydım tüfeği firmaya göndermezdim. Şimdi ise merakla bekliyorum.
Tekrardan Retay Firmasına çok teşekkür ederim.
  • Armsan Phenoma
1992-ANTALYA

The following users thanked this post: Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Şimdiye kadar hiç alışık olmadığımız bir ilgi ile karşılaşmam çok hoşuma gitti.Firma silahın kutusunun içinde ki çatlağı (benden kaynaklı) bile değiştirdi. Bu nedenle çok teşekkür ediyorum kendilerine. Grupman dağılımı konusuna gelince; benim elde ettiğim sonuçlar ile firmanın ki arasında çok fark var. Herkes takdir eder ki firmanın grupmanı benim tam olarak istediğim grupmandır ve bu sonucu almış olsaydım tüfeği firmaya göndermezdim. Şimdi ise merakla bekliyorum.
Tekrardan Retay Firmasına çok teşekkür ederim.

Gunaydın,

Hiç bir kullanıcımızın firmamızdan veya ürünümüzden dolayı sorun yaşamamasını ister ve bunun için yapılması gerekenleri yapmaya özen gösteriyoruz.

Bazı sektörler özellikle Silah sektörü bir tür hobi ve yaşam tarzını içeren bir dal. Kullanıcılar gündelik yaşamlarının yanında hobi olarak bu alanla ilgileniyorlar ve hayatlarında çok büyük bir yer kaplıyor. Bunu aile, iş ve yaşamlarına da yansıtıyorlar gündelik hayatlarında.

Bu kadar değer verdikleri, hayatlarını şekillendiren, ailelerinden uzak kalmak pahasına da olsa zaman ve bütçe ayıran bir birey için en son isteyeceği şey SORUN YAŞAMAK ve istediği, aradığı ürünü bulabilmek.

Tam bu nokta üretici olarak biz, bazı anların para ile ölçülemiyeceği ve bir daha satın alınamıyacağı prensibi ile yaptığımız işe bir Alman kadar olmasa da daha çok özen göstermeye gayret ediyoruz ve bunun neticesini kısa zamanda sizler ürünlerimizde bizlerde sizlerin yorumlarında göreceğiz.

En güzel avlar ve anlar için,

İyi günler

Selim
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Merhaba,

İsmail bey'in tüfeği bugün firmamıza ulaştı ve test atışı yapıldı.

Ekte atış sonucunu görebilirsiniz.

Tüfek Bilgileri;
Marka: Masai Mara
Model: Extra Black, Oiled
Namlu: 71cm
Şok: 4 No

Fişek bilgileri;
Marka: Momentum
Model: Red Bior
Numara: 8
Gram: 30

Hedef Bilgileri;
Uzaklık: 18 metre
Hedef Kağıdı: 20" ve 30" daire 127*127 atış kağıdı

Sabit atış yapıldı.

İsmail beyin talepleri doğrultusunda arpacığı daha küçük model Truglo Starbrite Deluxe modeli ile ve inertia sistem mekanizması ise Retay Inertia Plus+ mekanizma sisyemi ile değiştirldi.

İyi günler

@Ali KELTEN bey hedef kagidindaki sagdaki delik nedir ? Tek kursun atisi filanmi yaptiniz :)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Samet bey,

Bior tapa olsa gerek
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
Samet bey,

Bior tapa olsa gerek

Tapa girmese sasirirdim zaten ali bey o mesafede :)
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2017, 09:46:48 Gönderen: Ali KELTEN »
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Tayfun YURDAKUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI

Elinize sağlık burada paylaştığınız kadarıyla ürününüzü inceledim,gayet başarılı ve kaliteli görünüyor. Başarı detaylarda gizlidir diye boşa dememişler.  O0 Bir tane edinip demek lazım

« Son Düzenleme: 13 Kasım 2017, 21:02:20 Gönderen: Tayfun YURDAKUL »
1976 ANTALYA

Çevrimdışı Serkan ÜNVER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Merhaba Ali Keten bey "ismail beyin tüfeğinin inertia sistemi retay inertia plus sistemle değiştirildi" demişsiniz. Tüfeğinizde iki çeşit inertia sistem mi kullandınız. Şatışa inertia sistem ve retay inertia plus sistem olarak mı sunuluyor. Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.
  • WİNCHESTER SX4
  • ATA ARMS CY LİMİTED EDİTİON
  • AKDAŞ AH 212 HYBRİT
  • STOEGER M3500
  • HUĞLU 104A SÜPERPOZE
  • KURZHAAR OSKAR
1982
KONYA

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Merhaba Ali Keten bey "ismail beyin tüfeğinin inertia sistemi retay inertia plus sistemle değiştirildi" demişsiniz. Tüfeğinizde iki çeşit inertia sistem mi kullandınız. Şatışa inertia sistem ve retay inertia plus sistem olarak mı sunuluyor. Bilgilendirirseniz sevinirim. İyi çalışmalar.

Gunaydın,

Ürünlerimizde eski sistem olan Bruno Civolani tarafından bulunan ve herkesce kullanılan "inertia system" ve bu sistem üzerinde firmamızca kolay ve durdurulayaman kilitlenme sistemi geliştirilerek üretilen sistem olan "Inertia Plus" mevcut.

Her iki sistem de mevcut ve istediğiniz sistemi alabilirsiniz.

Yukarıdaki Inertia Plus adı altında paylaşılan sistemde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

iyi günler
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Serkan ÜNVER

Çevrimdışı Ersin ERBİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ali bey merhaba kolay gelsin bende retayı ve masai marayı yakından takip ediyorum yukarıdaki iletiniz de inertia sistemi retay olarak geliştirdiğinizi ve inertia pulas olarak kullandığınızı yazmışsınız anlamadığım mademki bu sistemi en iyi hale getirdiniz neden standart olarak yapmış olduğunuz tüm tüfeklere bu sistemi kullanmıyorsunuz şimdi müşteri sizden aldığı bir ürün olan masai mara da inertia sistemmi var yoksa inertia pulas mı var nereden anlayacak veya bu çelişki neden var henüz İbrahim Aysu  beyinde yapmış olduğu kalite kontrol ve test atış sonuçlarını göremedik sabırsızlıkla bekliyoruz iyi çalışmalar
  • huğlu 104 a 71 namlu
  • stoger m3000 71 namlu
1975 ANKARA
CNC İşlme
CMM Ölçüm tezgahları oparatörü.

The following users thanked this post: Uğur YILMAZ, Serkan ÜNVER, Bahri TUĞRULTEKİN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Uğur YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
+++
bekliyoruz..

ali bey merhaba kolay gelsin bende retayı ve masai marayı yakından takip ediyorum yukarıdaki iletiniz de inertia sistemi retay olarak geliştirdiğinizi ve inertia pulas olarak kullandığınızı yazmışsınız anlamadığım mademki bu sistemi en iyi hale getirdiniz neden standart olarak yapmış olduğunuz tüm tüfeklere bu sistemi kullanmıyorsunuz şimdi müşteri sizden aldığı bir ürün olan masai mara da inertia sistemmi var yoksa inertia pulas mı var nereden anlayacak veya bu çelişki neden var henüz İbrahim Aysu  beyinde yapmış olduğu kalite kontrol ve test atış sonuçlarını göremedik sabırsızlıkla bekliyoruz iyi çalışmalar
1972 Kdz.Ereğli / ZONGULDAK

'' İnsan dilinin altında gizlidir ''

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay

Ersin Bey,

Teşekkür ederim ilginiz için.

Masai Mara projesi 2013 sonu, 2014 yılında başlanılan bir projemiz ve projedeki endüstriyel tasarım patenti harici tek patentli özelliğimiz "Çıkarılabilir tetik sistemi" olarak projeye bu şekilde başlanıldı.

2016 yılında, mevcut yerli yabancı bütün üreticiler tarafından üretilen inertia system de yaşanılan "Benelli Click" tabiri ile ifade edilen kapanmama veya kilitlenmeme sorunu gibi şikayetlerden dolayı ve sistemin patent sahibi olan Benelli firmasının da bu sorunları ortadan kaldırmak için geliştirdiği "Inertia Driven System" piyasaya çıkardı.

Bu gelişmeler karşısında, 2016 yılından itibaren üzerinde çalıştığımız "Inertia Plus" sistemi geliştirdik. Kullanıcılarımız bu gibi şikayetler ve sorunlar ile karşılaşmaması için.

2016 yılından itibaren testler ve bazı bir takım geliştirmeler tamanlanınca Patent hakları için Amerika, Avrupa ve Türkiye'de başvuruda bulunuldu.

Patent işlemleri tamamlandıktan sonra piyasaya siz değerli kullanıcı ve avcılarımıza sunmaya başladık.

Yeni sistemimiz RETAY INERTIA PLUS olarak mekanizmalarda belirtilmiştir. Eski sistem olan inertia sistem ise Inertia System olarak mekanizma üzerinde bulunmaktadır.

Masai Mara satışlarına yurtiçinde 2017 2. çeyreğinde başladığımız için patent başvuruları sonuçlanmayan Inertia Plus sistemimizi piyasaya geç sürmek zorunda kaldık siz üyelerin takip ettiği gibi.

Bundan dolayı ürünlerimizde eski kinetik sistem olan Inertia System ve yeni geliştirdiğimiz ve yukarıda paylaşılan videoda izlediğiniz Inertia Plus sistemi mevcut.

Başka bir sorunuz varsa yardımcı olamak isteriz.

iyi günler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ersin ERBİL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Teşekkürler Ali bey aydınlattığınız için  İnşallah ürünleriniz her geçen gün dahada gelişir daha iyiye doğru giderde bizde TÜRK iye avcıları olarak italyan ların 3b si olduğu gibi bizimde korkmadan güvenip kullana bileceğimiz bir markamız olur iyi çalışmalar
  • huğlu 104 a 71 namlu
  • stoger m3000 71 namlu
1975 ANKARA
CNC İşlme
CMM Ölçüm tezgahları oparatörü.

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Ersin Bey,

Biz teşekkür ederiz. Firma ve ekip olarak ihtiyaç duyulan ve talep edilen özellikleri ürünlerimize eklemek için çalışıyoruz.

Önerilerinizi, taleplerinizi ve eleştirilerinizi paylaşabilirsiniz.

İyi günler
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Removable Trigger System - RTS
Çıkarılabilir Tetik Sistemi

RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
RETAY
#Pullit

Çevrimdışı Semih BAYRAKTAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
merhabalar Ali bey. Çalışmalarınızı yakından takip eden ve İbrahim beyin çalışmalarının sonucunu merakla bekleyen biriyim. Acaba Masai mara tüfeğin kundağını kendi ölçülerimizde yaptırma imkanımız var mı . Cevaplarsanız memnun olurum. İyi çalışmalar.
  • Efsane yarı otomatik-Huğlu Kooperatif sp
1984 - Samsun

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
merhabalar Ali bey. Çalışmalarınızı yakından takip eden ve İbrahim beyin çalışmalarının sonucunu merakla bekleyen biriyim. Acaba Masai mara tüfeğin kundağını kendi ölçülerimizde yaptırma imkanımız var mı . Cevaplarsanız memnun olurum. İyi çalışmalar.

Semih Bey,

İlginiz için teşekkür ederiz.
Masai Mara nın yurtdışında yapılan parçalarından birisi de ağaç aksamı. Yurtdışında işlendiği boyandığı vs hazır halde geldiği için herhangi bir değişiklik yapamayız maalesef.

LOP ayarı için, yine yurtdışından gelen Microcell omuzluk ölçülerini 3 farklı ölçüde tasarlayıp satışa sunmayı planlıyoruz. Böylece LOP ayarında kısaltma ve uzatma isteyen kullanıcılarımız farklı ölçüdeki omuzluk kitini değiştirerek ayarlamış olabilecekler ve dipçikte herhangi bir değişikliğe gitmeden basitçe ve minimum maaliyetle çözüme kavuşmuş olacaklardır.

Yükseklik ve yön ayarı için, ürün ile birlikte çanta içerisinde yükseklik ve yön ayar ( Drop & Shim Set ) kitleri mevcuttur.

Umarım bu şekilde sizin için de çözüm üretmiş olup MM kullanıcıları arasında görmekten memnuniyet duyarız.

MM kullanan veya inceleyen üyelerden görüşlerini, eleştirilerini ve tavsiyelerini bizlerle burdan paylaşmalarını rica ederiz.

iyi günler

RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Semih BAYRAKTAROĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
Semih Bey,

İlginiz için teşekkür ederiz.
Masai Mara nın yurtdışında yapılan parçalarından birisi de ağaç aksamı. Yurtdışında işlendiği boyandığı vs hazır halde geldiği için herhangi bir değişiklik yapamayız maalesef.

LOP ayarı için, yine yurtdışından gelen Microcell omuzluk ölçülerini 3 farklı ölçüde tasarlayıp satışa sunmayı planlıyoruz. Böylece LOP ayarında kısaltma ve uzatma isteyen kullanıcılarımız farklı ölçüdeki omuzluk kitini değiştirerek ayarlamış olabilecekler ve dipçikte herhangi bir değişikliğe gitmeden basitçe ve minimum maaliyetle çözüme kavuşmuş olacaklardır.

Yükseklik ve yön ayarı için, ürün ile birlikte çanta içerisinde yükseklik ve yön ayar ( Drop & Shim Set ) kitleri mevcuttur.

Umarım bu şekilde sizin için de çözüm üretmiş olup MM kullanıcıları arasında görmekten memnuniyet duyarız.

MM kullanan veya inceleyen üyelerden görüşlerini, eleştirilerini ve tavsiyelerini bizlerle burdan paylaşmalarını rica ederiz.

iyi günler

İlginiz için teşekkür ederim Ali bey. Minyon tipli biri olarak ölçülerim pek standartlara yaklaşmıyor. Standart tetik çekme mesafesi 36.5 iken benim 30-31 cm. İnşallah üç farklı dipçik ölçüsünden biri bana uyar. Yeni bir tüfek alıp birde yeni bir kundak yaptırmak maddi olarakta külfet benim için. Size iyi çalışmalar dilerim.
1984 - Samsun

Çevrimdışı Daimi DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba Ali Bey,
Yeni tüfeğiniz masai mara, öncelikle çok estetik kalite estetiği ön pılana çıkan algısıyla kendısınden daha cok beklenti  duygusu yaratan bır ürün olmuş,bundan ötürü sizi tebrik edıyorum.Anladığım kadarıy ıle bu sektörde önemlı bır  alt yapı ar-ge çalışması yapmış bulunmaktasınız buda  bu işe ne kadar önem verdiğinizi ne kadar ciddiye aldıgınızı  göstermekle beraber, özellıkle bu urununuz ıle avcılarımızın  beklentılerını zırveye taşımanız avupa standartında  kalıtelı urun beklentısını cavaplamak anlamında önemlı bı katkı oldugunu dusunuyorum.Butun bu olumlu yaklasımlardan sonra benım kucuk bı nacızane yapıcı eleştırım olacak,bu ürünle ılgılı pıyasaya gırme burada yer edınme  kullanıcılardan gerı dönüşlede ,reklamında ve ürünün peformans verılerının tanıtımı konusunda  ben bır tereddut  sezıyorum bu algı var.Bu konuda  daha görsel daha ıddalı  hareket etmenızı beklerız cunku urununuz bunu hak edıyor.Saygılarımla
1971 - Muğla

The following users thanked this post: Özgür UYAR, Doğan ATEŞ, Semih BAYRAKTAROĞLU, Ali KELTEN

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba Ali Bey,
Yeni tüfeğiniz masai mara, öncelikle çok estetik kalite estetiği ön pılana çıkan algısıyla kendısınden daha cok beklenti  duygusu yaratan bır ürün olmuş,bundan ötürü sizi tebrik edıyorum.Anladığım kadarıy ıle bu sektörde önemlı bır  alt yapı ar-ge çalışması yapmış bulunmaktasınız buda  bu işe ne kadar önem verdiğinizi ne kadar ciddiye aldıgınızı  göstermekle beraber, özellıkle bu urununuz ıle avcılarımızın  beklentılerını zırveye taşımanız avupa standartında  kalıtelı urun beklentısını cavaplamak anlamında önemlı bı katkı oldugunu dusunuyorum.Butun bu olumlu yaklasımlardan sonra benım kucuk bı nacızane yapıcı eleştırım olacak,bu ürünle ılgılı pıyasaya gırme burada yer edınme  kullanıcılardan gerı dönüşlede ,reklamında ve ürünün peformans verılerının tanıtımı konusunda  ben bır tereddut  sezıyorum bu algı var.Bu konuda  daha görsel daha ıddalı  hareket etmenızı beklerız cunku urununuz bunu hak edıyor.Saygılarımla

Çok doğru

Saygılarımla

• Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Daimi DOĞAN, Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
Merhaba Ali Bey,
+1
1984 - Samsun

The following users thanked this post: Daimi DOĞAN, Ali KELTEN

Çevrimdışı Ali KELTEN

• AvlakForum Üye
  • *
    • Retay
Merhaba Ali Bey,

Daimi Bey,

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Hedefimiz belli bu doğrultuda yapılması geren çalışmaları öz veri ile bütün ekibimiz üzerine düşeni yapmaya gayret gösteriyor.

Tereddüt derken tam anlayamadım sorunuzu? Daha anlaşılır bir şekilde yazarsanız konu ile ilgili plan ve detayları sizlerle paylaşabiliriz.
Ama herhangi bir tereddüt çekince olacak bir durum yok tarafımızca. Ürün, performans, kalite, teknoloji, geri dönüşüm vb hakkında net olmayan bir konu varsa bizlerle net madde madde yazarsanız cevaplamak isteriz.

iyi günler
RETAY
#Pullit

The following users thanked this post: Daimi DOĞAN

Çevrimdışı Daimi DOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
Sayın Ali bey,
Öncelikle ilginizden dolayı tesekkur ederim.Soz konusu olan ürununuzü başarılı buluyorum.Tereddütten kastım,şoyleki; Estetigi ile tartışmasız mükemmel olan bu ürün, ureticisi olarak malzeme, performans ve bu ilgideki konularda oldukca iddialı olmanizi görüyor takip ediyoruz.Tum bunlarin bileskesinde yerli piyasa payinda geride olunmasi, yum bu ustun vasiflarin gorsellikle bayi ve avci seviyesinde somutlasan bir tatmin edici girişimlerin yeterdiziligini en azindan bize yansıması böyledir.Yerli piyasada bu urununuz daha etkili daha elit bir yer tutmasini yerli piyasaya buyuk bir kalite elemesine ve yukseltmesibe katkı saglayacaktir.Özetle avcı bu tufeginizi almaya karar verdiginde dusunmeden parasinin karsiligini verdigine ikna olmasına yardimci olmanizi ifade etmek istedim.Saygılarımla.
1971 - Muğla