Gönderen Konu: Ata Venza Yardım.....  (Okunma sayısı 1999 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cem UYGUN

• AvlakForum Üye
  • *
Ata Venza Yardım.....
« : 16 Aralık 2016, 11:38:38 »
Geçen sene aldığım ve hala kullanmakta olduğum venza tüfeğimde 28gr ve 36 gr arasındaki yerli ve yabancı her türlü fişeği sıkıntı yaşamadan özellikle bırdırcın ve çulluk avlalarında kullandım ve kullanmaktayım.Geçen sene ilk ördek avımda 36 gr 5 no fişekte ilk atıştan sonra ikinci fişeği namlu içine almamıştı daha sonrasında deneme atışlarında bu sıkıntı ortadan kalkmış çokta ördeğe gitmediğim için önemsememiştim ancak dünkü avım da tek kelimeyle beni bezdirdi tüfek ikinci mermiyi ya namluya hiç almadı yada alırken mekanizma fişeği süremedi yani ikinci mermiyi atmak nasip olmadı.Kullandığım fişek B&p Magnum Valle Steel 36 gr dır.Fabrikaya av sezonu olduğu için göndermiyorum ama bu sorunu yaşamış olan veya yaşayıp bu sıkıntıdan kurtulan varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler şimdidem...
Cem UYGUN
1978 - ORDU

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Ata Venza Yardım.....
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2016, 12:08:11 »
bende venza yeşil var.tutukluk problemi çok sık yaşamıyorum.ama temizlik konusunda biraz hassas.sık temizlik istiyor,bir de dipçikte icra yayının basınç noktası kirlenmişse yapabilir.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Cem UYGUN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 16 Aralık 2016, 20:40:57 »
Uygar bey dipçiği aldım alalı ilk kez dün söktüm ve saplama ve içindeki içra yayı pislenmiş hatta ufak çaplı pas yapmıştı pas sökücü vs ile temizliği yapıldı ama onun haricinde tüfeğin temizliğini her avdan sonra yapan biriyim.İçra yayının basınç noktası dediğiniz kısım tam olarak neresi onu anlayamadım ?Bakalım yarın nasıl bir sonuç alacağız.... ama diğer fişeklerle bu halde çalışırken magnum fişeklerle çalışmamasını da anlayamadım yinede teşekkür ederim...
Cem UYGUN
1978 - ORDU

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2016, 22:59:56 »
Geçen sene aldığım ve hala kullanmakta olduğum venza tüfeğimde 28gr ve 36 gr arasındaki yerli ve yabancı her türlü fişeği sıkıntı yaşamadan özellikle bırdırcın ve çulluk avlalarında kullandım ve kullanmaktayım.Geçen sene ilk ördek avımda 36 gr 5 no fişekte ilk atıştan sonra ikinci fişeği namlu içine almamıştı daha sonrasında deneme atışlarında bu sıkıntı ortadan kalkmış çokta ördeğe gitmediğim için önemsememiştim ancak dünkü avım da tek kelimeyle beni bezdirdi tüfek ikinci mermiyi ya namluya hiç almadı yada alırken mekanizma fişeği süremedi yani ikinci mermiyi atmak nasip olmadı.Kullandığım fişek B&p Magnum Valle Steel 36 gr dır.Fabrikaya av sezonu olduğu için göndermiyorum ama bu sorunu yaşamış olan veya yaşayıp bu sıkıntıdan kurtulan varsa ve yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler şimdidem...

Fişekten hocam. SKB light modda çalıştırmadı bunu. Magnum diye geçiyor ama 5 para etmez. İçindekiler de çelik olacak. Tapalarını alıp magnum fişek yapıyoruz daha hayırlı oluyor...
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 19 Aralık 2016, 10:17:28 »
Uygar bey dipçiği aldım alalı ilk kez dün söktüm ve saplama ve içindeki içra yayı pislenmiş hatta ufak çaplı pas yapmıştı pas sökücü vs ile temizliği yapıldı ama onun haricinde tüfeğin temizliğini her avdan sonra yapan biriyim.İçra yayının basınç noktası dediğiniz kısım tam olarak neresi onu anlayamadım ?Bakalım yarın nasıl bir sonuç alacağız.... ama diğer fişeklerle bu halde çalışırken magnum fişeklerle çalışmamasını da anlayamadım yinede teşekkür ederim...
tüm mekanizmayı söküp,içeriye bakınca parlayan bir nokta görürsünüz.orası mekanizmanın geriye basınç yaptığı noktadır.dipçiğin içinde doğru yay vardır.o noktaya mekanizma tam oturmuyorsa yapabilir.ama fişekten de olabilri.ben genelde temizliğe özen göstermem.üç dört avdan sonra tekleme yaparsa temizlerim,sorun kalmaz.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA