Gönderen Konu: magicin dikkat edilmesi gereken detayları  (Okunma sayısı 3311 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet KILIÇ 41

• AvlakForum Üye
  • *
magicin dikkat edilmesi gereken detayları
« : 30 Eylül 2016, 01:57:26 »
harika bir tüfek veya benim ilk otomatiğim olduğu için. combo  olarak aldım. sezon başladığından beri kullanıyorum.  slug namlunun fosforlarına dikkat ediniz yerinden çıkıyor ve japonladım, el kundağı somununun içinde askı kayışı aparatını sıkan vida var sök tak yaparken gevşiyor sıkıştırdım, ıslak bırakmayınız her tüfek için geçerli olduğunu düşünüyorum inceden bant ile namlu birleşmelerinde pas olduğunu fark ettim, dipçik ayar takozunun çok önemli olduğunu fark ettim solak olduğum için orta ölçüde olanı kullanıyorum arpacığa bile bakmadan atış yapıyorum ve net vuruşlar elde ediyorum. bıldırcında önce 5 şok kullandım 15 m den sonra etkisiz gibi yaf ve zuber bior 9numara ama 4 şok süper uyum sağladı , takoz alüminyum olduğu için tıkırtı yapıyor benim için sıkıntı yok aksine sağlamlık hissi veriyor onunun da çözümünü buldum bir abimiz şikayetini bildirmişti bu konuda tavsiyem elastiki bir şey koysun kundak somununun içine damar lastik gibi sıkışınca sesi kesti .hazneye fişek te sürdüm sıkıntı yok. herkese hayırlı kazasız belasız avlar diliyorum rasgele   

• tek kırma huğlu
  • çift kırma huğlu
  • sarsılmaz magic
  • setter

Mehmet KILIÇ
1982 İZMİT

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: magicin dikkat edilmesi gereken detayları
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2016, 10:46:14 »
Bendede 66 namlusu var 5 şok 30 gr 9 yaf bior ve 30 gr 8 rc ile çok güzel bıldırcın da mesafe konusundada çok güzel
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Hakan KARAŞAHİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2016, 13:37:18 »
benim magicde de dün dikkat ettim bant birleşim yerinde pas vardı vede sarı tetik resmen soldu artı alt kaşıkta pas yaptı ama performans mükemmel ....
Hakan Karaşahin
1982 MUĞLA

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 30 Eylül 2016, 14:37:44 »
Geçenlerde Yaban ava gittim.Kamuflaj kaplı olmayan tüfeklerin çoğunda pas küf çizik bir suru gorsel kusur vardı.Daha hiç kullanılmamış sıfır tufek bunlar rafta beklerken boyle sararıyor soluyorsa biz aldıktan sonra neler olur malum.Sarsılmaz çifte var çok nadiren kullanmama rağmen üzerinde nokta nokta pas benekleri oluştu kasa da hem de ..Çok onemsemiyorum gerci yerlilerde kronik galiba..
1982-İstanbul

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 30 Eylül 2016, 19:25:19 »
namluda paslanma varsa garanti dolmadan gönderince ücretsiz kaplama yapıp geri gönderiyorlar aynı sorun oldu gönderdik pas falan olmuyor artık ;)
1988-İZMİR

The following users thanked this post: Mehmet KILIÇ 41

Çevrimdışı Zafer YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 30 Eylül 2016, 20:22:12 »
Anlamadıgım,gümüş kaynak yapıyoruz pas yapmıyor diyorlar ama namlu ve bant birlişim de pas sorunu yaşayan cook.
Zafer YILDIRIM / 1985 / SAMSUN/TERME

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 30 Eylül 2016, 23:08:30 »
bendede var magic sade görüntü var  ;D ;D
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

Çevrimdışı Remzi KARSLI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #7 : 02 Ekim 2016, 22:03:42 »
.
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2016, 14:42:03 Gönderen: Remzi KARSLI »
  • Huglu
1966-Kahramanmaras

Çevrimdışı Evren ATLI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 04 Ekim 2016, 11:19:11 »
harika bir tüfek veya benim ilk otomatiğim olduğu için. combo  olarak aldım. sezon başladığından beri kullanıyorum.  slug namlunun fosforlarına dikkat ediniz yerinden çıkıyor ve japonladım, el kundağı somununun içinde askı kayışı aparatını sıkan vida var sök tak yaparken gevşiyor sıkıştırdım, ıslak bırakmayınız her tüfek için geçerli olduğunu düşünüyorum inceden bant ile namlu birleşmelerinde pas olduğunu fark ettim, dipçik ayar takozunun çok önemli olduğunu fark ettim solak olduğum için orta ölçüde olanı kullanıyorum arpacığa bile bakmadan atış yapıyorum ve net vuruşlar elde ediyorum. bıldırcında önce 5 şok kullandım 15 m den sonra etkisiz gibi yaf ve zuber bior 9numara ama 4 şok süper uyum sağladı , takoz alüminyum olduğu için tıkırtı yapıyor benim için sıkıntı yok aksine sağlamlık hissi veriyor onunun da çözümünü buldum bir abimiz şikayetini bildirmişti bu konuda tavsiyem elastiki bir şey koysun kundak somununun içine damar lastik gibi sıkışınca sesi kesti .hazneye fişek te sürdüm sıkıntı yok. herkese hayırlı kazasız belasız avlar diliyorum rasgele   

Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız avlar dilerim
Solak avcı olduğunuzu belirtmişsiniz ama mekanizması sağda olan tüfek almışsınız atış yaptıktan sonra önünüzden fişekle geçecek gaz çıkacak keşke mekanizması solda olan bir tüfek alsaydınız.Koskoca firmalarımız var sadece üç üretici solak tüfek yapıyor talep olduğunu bilirlerse tamamı üretir saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1982-Antalya

Çevrimdışı Mehmet KILIÇ 41

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 04 Ekim 2016, 22:21:33 »
Öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız avlar dilerim
Solak avcı olduğunuzu belirtmişsiniz ama mekanizması sağda olan tüfek almışsınız atış yaptıktan sonra önünüzden fişekle geçecek gaz çıkacak keşke mekanizması solda olan bir tüfek alsaydınız.Koskoca firmalarımız var sadece üç üretici solak tüfek yapıyor talep olduğunu bilirlerse tamamı üretir saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Allah razı olsun Evren bey doğru söylüyorsunuz asıl olması gereken sol mekanizmalı olması ve ben bu konuyu 2 seneden beri düşündüm ve formda bile sordum sol atıcıların sağ mekanizmalı kullanabilirliğini hatta dediğiniz gibi fişeğin yüzüme çarpmasından endişeliydim ama herhangi bir sıkıntı olmayacağı kanaati oluştu, bir de satarken (kıyabilirsem) solak avcı bulmam gerekeceğinden sağ mekanizmalıda karar kıldım sarsılmaz markayı tercih sebebim ise avla hiç alakası olmasa da eniştem oldu kalibrasyon işi yaparken bir çok defa fabrikasında bulunmuş ve ısrarla tavsiye etti eniştemi de etkileyen faktör namluları test aşamalarına şahit olması . teşekkürler 
  • tek kırma huğlu
  • çift kırma huğlu
  • sarsılmaz magic
  • setter

Mehmet KILIÇ
1982 İZMİT