Gönderen Konu: Ördek avı için düşündüğüm fişek  (Okunma sayısı 50759 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cengiz OKÇU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Ördek avı için düşündüğüm fişek
« Yanıtla #50 : 25 Ekim 2016, 23:17:13 »
60 metre diyorum... 3-4 no saçma 60 metrede ördeği ve tahtalıyı delip geçiyor av uzağa yaralı düşüyor... 6 no içinde kalıyor av cansız düşüyor... Hatırlasanız geçen sezon Antepli bi abimiz vurduğu tahtalılari videoya çekmişti ve ucuz yollu fişek tavsiyemizi sormuştu. Bende yaf 30gr 7 no bior tapa demistim. O da uzak mesafelere attığinı söyleyip eminmisin diye sormüştu ve ısrarim üzerine denemişti... Vurdugu tahtalının fotosunu paylaşmış ve cansız düştüğünü söylemişti... Keşke Antepli abimiz bu yazdiğımı görsede yorum yapsa... Ben hodri meydan diyorum Emrah Bey... Belki termede bi gün deneriz ne dersiniz.... ukalalık yapmak değil niyetim ustaların affına siğınıyorum...
Ali bey geçen yıl parlama avında 30 35m önümden bir ördek elimde ata poze 4 no 34g rc fişek attım ördeğe tüy telek havada ördek gidiyor yaklaşık abartısız 300m ileri düştü gittim cansız merak ettim inceledim 4 saçma alt taraftan girmiş üsten çıkmış o zaman anladım ki akşam bek avlarında bunu nasıl varamadım diye kafayı bozduğum ördekler uzak düşüyor karanlıktan görmüyorum şimdi sizin yorumunuzdan sonra daha da emin oldum ben tüfekte bulmuştum hatayı şimdi stoeger m3000 aldım henüz deneme şansım olmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1983
Yozgat

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Ali DELİOĞULLARI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 25 Ekim 2016, 23:19:38 »
Bahsettiğim kişi İbrahim Öztürk Bey, forumdan baktım yazdım yanlış olmasın diye... İbrahim Beyden yorum bekliyorum...
  • Beretta S56E
  • Beretta Ultralight DELÜX
  • Benelli Raffaello Standart
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 25 Ekim 2016, 23:28:40 »
Evet Cengiz Bey herkes tecrübelerini yaziyor... Ben de edindiğim tecrübelerimi paylaşıyorum... Ördek avında 2 numaradan 9numaraya kadar her numara saçmayı denedim ve 6 no saçmada en yüksek randımanı aldım...Ben ördek avcısıyım, Hataylıyim ama ördek için Konyaya tayin istedim 5 senedir konyada ikamet ediyorum o derece yani... Simdi tarlada ördek avlıyorum diyecem buda garip gelecek belki...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimiçi Özgür ATAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 26 Ekim 2016, 00:13:28 »
Rc 34 gr 6 no saçma ile 60 metrelerden defalazca cansız ördek aldım, RC 32 gr 6 no saçma ile 60 metrelerden defalarca tahtalı aldım, benim için 60 metreye kadar atım mesafesidir.... Dünya standartları 35-40 metreymiş beni bağlamaz... Bence biz avları efsaneleştirmişiz... Vuramadıkça gramajı arttırıyor saçmayı irileştiriyoruz...Aksini iddia edenlerle iddiaya girebiliriz, tüfeğine😉😉
bi ara kısa bir süreliğine 76 çiftsan kullandım  6-7- nolarla dedğiniz mesafeklerden tahtalı vurdum gerçektende çok etkili idi  32 gr 4  no  da denedim çoğu yaralı düştü birde vurulan ama  giden tahtalıda olmuştu  hatta bir tanesi 110 adım geldi inaılmaz geliyor hala :)
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2016, 00:15:28 Gönderen: Özgür ATAŞ »
Özgür ATAŞ
1976 MANİSA  Retay masaı mara 66 namlu   , Retay Antalya ss 71-66 ve 61 namlu ,   huğlu ventus çulluk , Browning maxus
[img width=250 height=250]https://preview.ibb.co/bV45Bx/8_D94_F9_EF_84_BD_4407_8_FF6_1_FA05_

The following users thanked this post: Nuri ALADAĞLI, Selim UYGUN

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 26 Ekim 2016, 00:38:16 »
Evet Cengiz Bey herkes tecrübelerini yaziyor... Ben de edindiğim tecrübelerimi paylaşıyorum... Ördek avında 2 numaradan 9numaraya kadar her numara saçmayı denedim ve 6 no saçmada en yüksek randımanı aldım...Ben ördek avcısıyım, Hataylıyim ama ördek için Konyaya tayin istedim 5 senedir konyada ikamet ediyorum o derece yani... Simdi tarlada ördek avlıyorum diyecem buda garip gelecek belki...
Evet  mesajınızın yazılma saatine bakılırsa bir gariplik var.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2016, 06:30:02 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Selim UYGUN, Bilal AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 26 Ekim 2016, 06:46:30 »
Suat bey asıl bu mesajımın saati size özel olsun...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 26 Ekim 2016, 08:40:36 »
Suat bey asıl bu mesajımın saati size özel olsun...

Sn DELİOĞULLARI

Ne sizin avlandığınız saatler nede mesajınızın saati  beni hiç bağlamıyor inanın.

Ancak yazılarınızı yada iddialarınızı kanıtlamak için söylediklerinize dikkat etmeniz gerekir.

Ben bu forumda 24 saat online olabilen belkide çok az kişilerden biriyim.
Dolayısıyla benim herhangibi bir saatin hiç bir önemide anlamıda yok.

Gelelim asıl meseleye.Ben yıllardır avcılık yaparım.Yaş olarakta sizden bir miktar büyüğüm.
Ve en çok yaptığım av ördek avıdır.Her stilini iyi kötü bilirim.

Ve öyle manzaralar öyle bolluklar gördümki bazı arkadaşların rüyalarında bile göremeyeceği manzaralar gördüm çok şükür.
Neyse orasıda ayrı bir konu  girmeyelim.
Ama 60 mt den 6 numara saçmayla olayınıza asla katılmıyorum.Bırakın büyük ördeği Çamurcunu bile düşeremezsiniz.Birde merakımı cezbetti 60 mt ye kaç mt önlemeyle atıyorsunuz ?

Bilmediğimiz hangi özel fişeği atıyorsunuz ? Tüfeğiniz ne ?

Bu sorulara cevap verirseniz bizde belki bir miktar istifade ederiz...

« Son Düzenleme: 26 Ekim 2016, 09:16:22 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tevfik GÜN, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Tevfik GÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 26 Ekim 2016, 09:44:57 »
Yıllık 1000-10000 adet arası fişek patlatan ve elimden geldiği kadar pattern ve penetrasyon testlerini yapamaya çalışan birisi olarak konuyla ilgili birşeyler yazdım sildim,yazdım sildim cümleleri toparlayamadım bir türlü, Sn @Suat Çalışkan Hocam foruma 50m ve üstü atanlar diye bir konu eklerseniz yerinde olacak sanırım,tüfeklerini kullandıkları mühimmatları yazarlar bizde faydalanırız.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2016, 09:48:12 Gönderen: Tevfik GÜN »
1978 Eğirdir-Isparta

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Emrah AKDENİZ, Celal KALABALIK, Selim UYGUN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #58 : 26 Ekim 2016, 10:18:31 »
60 mtden 6 no saçma ile ördek vuracak arkadaşlar ya 1 mt nin ne anlama geldiğini bilmiyor yada 30mt yi x2 ile hesapliyorlar :))
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Emrah AKDENİZ, Celal KALABALIK, Selim UYGUN, Bilal AYDIN

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #59 : 26 Ekim 2016, 10:23:53 »
Yıllık 1000-10000 adet arası fişek patlatan ve elimden geldiği kadar pattern ve penetrasyon testlerini yapamaya çalışan birisi olarak konuyla ilgili birşeyler yazdım sildim,yazdım sildim cümleleri toparlayamadım bir türlü, Sn @Suat Çalışkan Hocam foruma 50m ve üstü atanlar diye bir konu eklerseniz yerinde olacak sanırım,tüfeklerini kullandıkları mühimmatları yazarlar bizde faydalanırız.

aynı şekilde bende yazdım yazdım sildim :D  sonuçta avcıyız ve insan bazı testler yapmak zorunda kalıyor, 1187 rem, kullandığım zamanlar şok ve fişek testlerini epey yapmış biri olarak bende merak ettim kullanılan fişek nedir tüfek nedir şok nedir,  zamanında bu şoklara çok para verilmişti :D
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Suat ÇALIŞKAN, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

Çevrimdışı Hakan ÖZDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #60 : 26 Ekim 2016, 15:21:01 »
Amerikada 11.000 avcı arasında yapılan bir çalışmada , 50 yarda mesafeden , 50mph ( ördek uçuş hızı ), transvers , yan geçen plakaları on da on sadece bir kişi vurabilmiş. Bu kişi hayatını üç kuşaktır ördek avı yaptırarak kazanan bir ailenin son kuşağı. Maceraya 11 yaşında başlamış, en favori fişeği de su kuşları avında kurşun saçma yasaklanmadan önce 28 gr 7.5 no trap fişeği imiş. Aramızda çok iddialı atıcı arkadaşlarımız var ama konu biraz da şudur, 60 metreden bir ördek alabilmek için kaç ördeği yaralı gönderiyorsun. 65 yarda mesafeden ( 59 mt ) suyun 3-4 metre üzerinden yan geçen bir sakar mekeyi kendi doldurduğum 3 numara fişek ile 3. atışımda cansız düşürmüştüm. Bilindiği gibi meke ördeğe nazaran çok daha yavaş uçar, ilk atışımda yarım mt önleme verip 2. de 1 mt, 3. de 1.5 mt önüne atış yapmıştım, düştüğü yeri Leica 1200 rangefinder ile ölçtüm, 65 yarda yaklaşık 59 metre idi. Fişeklerin ve tüfeklerin kapasitesi her zaman avcılarınkinden fazla olmuştur ve avcılarında atış kapasiteleri yetenekleri birbirinden oldukça farklıdır. Böyle bir mesafeden bu tüfekler, bu fişekler ile ördek düşürür mü evet ama kaç tanesinin de yaralı gönderildiğini kimse bilmiyor. Bunun için her avın , her sevdanın bir usulü, tarzı, bir raconu vardır. Ördek avında da bu mesafe, efendice yaklaşık 40 - 45 metredir. Bu mesafeye bir mühre kor , mühre ile avlanıyorsanız, bunun ötesine atış yapmazsınız. Amaç biraz da bu ördeği 40 metre içine nasıl sokarım olmalıdır. Mühre, düdük tekniği , kamuflaj, küme yeri, rüzgar yönü seçimi vs gibi faktörler bu avda çok önemlidir. Diğer yandan Türkiye' de su kuşları avında henüz kurşun saçma yasaklanmadı, dilerim yasaklanır. Hal böyle iken kurşundan başka malzemeler ile doldurulmuş fişekleri kullanmak, bence kişisel çevrecilik faliyetidir, iyidir de ciddi para kaybıdır. Menzilinde ördeğin fişeği 6 olmadı 5 daha da mı olmadı 4 numaradır, erken sezonda 32 gr yeterli ise de geç sezonda 34 gr idealdir. Limitini bilen avcılara rast gele.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2016, 16:47:23 Gönderen: Hakan ÖZDEN »
  • Epagneul Breton
Be cool, stay cool, then shot.
Hakan Özden 1964 ANKARA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #61 : 26 Ekim 2016, 16:31:25 »
Değerli arkadaşlar daha önce Carlson,s 665 lik şok tüpü kullanarak değişik  fişekleri 50 mt medafede denemiştik.
50 cm daire hedefine güzel grupman yapmıştı.Sitemizde de resimleri mevcut.
Ancak 6 numara saçma ile  bu mesafe ördek ancak kafa atışı gibi bir atışla olabilirki bu da çok zor bir ihtimal.

Ayrıca hızını almış uçan bir ördeği vurmanız için bu mesafelerde 5 mt den daha  fazla önleme vermek gerekir.Bu yapabilmeniz için çok çalışmak gerekir.

Bende 9 numara saçmayla 25 mt ye kadar epey ördek vurmuşumdur.
Bu değildir ki ördek avı 9 numaraylada yapılır.

Sürü avı gibi ,kaz gibi büyük avlar 60 mt de vurulabilir.
Daha iri saçmalarda tabi.
 Burada yazdığımız bu mesajlar binlerce kişi tarafından okunuyor.
Ve insanlara örnek olmak durumundayız.

100 fişekte bir yada iki defa tesadüf bir vuruş yapıp uçuk örnekler vermemeliyiz.
Zaten sürekli uzaktan vurma  isteği olan bir milletiz.

Ben acaba diyeceğim avlara asla ateş etmem.

Ateş ettiğim yerler avın ele geçebileceği yerlerdir.Şayet av düşmüyorsa vuramamışımdır.
Böyle oluncada ne tüfeğe nede fişeğe mana bulurum.

« Son Düzenleme: 26 Ekim 2016, 16:33:08 Gönderen: Suat ÇALIŞKAN »

BİGA/1979

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Alpay ARICI, Emrah AKDENİZ, Selim UYGUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 26 Ekim 2016, 19:47:45 »
evet yorumlarınızın bazılarına katılıyorum lakin ben hiç 60 metreden uzakta av vurduğumu yazmadım ve 60 metreye kadar atış mesafemdir, 60 metrelerden çok av aldım dedim... Halbuki yazılan mesajlarda bana muhalefet olan arkadaşların bile 70-80-90 metrelerden av vurduklarını yazdığını gördüm...
Ben 60 metreden uzağa atmaya kimseyi yönlendirmedim, özendirmedim... Eber Gölünde 100 metreye atan avcılara en çok kızanlardan biriyim...Keşke muhalefet olan abiler 70-80-90 yazmasalardı...
Bu mesafelerde av vurduğum tüfekler beretta 303, benelli raffaello standart, beretta 391 teknisy stonecoat, beretta A400 action, beretta ultralıght delüx, kullandığım şoklar 3 numara standart şokları, kullandığım fişekleri belirtmiştim zaten 34gr 6 no RC ve 32 gr 6 no RC....
Yabancı kaynaklardan benden çok teorik bilgi edinmiş olabilirsiniz ama ben tecrübelerimi yazdım... Önleme mesafesi avın hızına ve yönüne göre çok değişkenlik gösterir hiç ölçerek atış yapmadım...
Önleme işinde usta olan arkadaşlar var belliki soru yöneltmek istiyorum... Arka taraftan öne doğru mühreye dalan ve karşı istikamette bizden uzaklaşan ördeğe acaba kaç metre önleme verirsiniz?, yada tam tersi karşıdan gelip mühreye dalıp 3-5 metre üstümüzden geçim arkaya doğru uzaklaşan ördeğe? tabiki yan geçen ördeğe önlemeyi tutturabilmek zordur...  ördek herzaman aynı hızda uçmayabilir...
Ayrıca Suat bey 24 saat forumda aktif olduğunu söylüyor ama benim mesajımın saatine de alaycı bir şekilde laf ediyor... Sözün bittiği yer... Avcı mavrası attığımı düşünen veya ima eden arkadaşlarada ; hayırlısı olsun diyorum...

• Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 26 Ekim 2016, 20:10:03 »
Evet Cengiz Bey herkes tecrübelerini yaziyor... Ben de edindiğim tecrübelerimi paylaşıyorum... Ördek avında 2 numaradan 9numaraya kadar her numara saçmayı denedim ve 6 no saçmada en yüksek randımanı aldım...Ben ördek avcısıyım, Hataylıyim ama ördek için Konyaya tayin istedim 5 senedir konyada ikamet ediyorum o derece yani..

Simdi tarlada ördek avlıyorum diyecem buda garip gelecek belki...
En son paragraf ve mesaj saatine bakarsak  ne demek istediğimi  çok kişi anlamıştır.

Ama siz fark etmediniz herhalde.

BİGA/1979

Çevrimdışı Berkay TOPUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #64 : 26 Ekim 2016, 20:39:13 »
Ördek icin yavaştan hazırlık yapmaya başladık,bunlar şimdilik işimi görür ;)

Powered

by

Image

Hosting

KIRKLARELİ/Lüleburgaz
A Rh+
1991

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 26 Ekim 2016, 21:31:35 »
Ordaki "şimdi" şuan ördek avı yapıyorum anlamında değil, şuan söyliyeceklerim anlamında kullanılmıştır... Kusura bakmayın cümle içinde anlam kargaşası olmuştur.  Yanlış anlaşılmaya mahal verdiğim için özür dilerim... Yaşamımda gece avına yer yoktur, bu nedenle böyle anlaşılacağı hiç aklıma gelmedi...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Suat ÇALIŞKAN

Çevrimdışı Cihan GÜVEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #66 : 27 Ekim 2016, 10:02:46 »
yaptığınız av stiline göre kullanılacak fişek gramaj değişiklik gösterir. her tüfeğin her avcının kendini iyi hissettiği ve sevdiği bir marka model mutlaka vardır onu bulursanız sizin sırtınız yere gelmezken yeşillerin sırtı yerden kalkmaz ;) herkese bol şanslar rastgele
  • Browning Auto-5 otomatik 16 cal.
  • Verney Carron Otomatik 12 cal.
  • Kral Arms Signature III Super Poze 12 cal.
  • Huğlu Çifte 12 cal.
Cihan GÜVEN
1977 Samsun/Terme - Amazon Avcılar Kulübü

resim yüke
Savaşın kazananı;Barışın kaybedeni olmaz..!

Çevrimdışı Abdullah YORMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #67 : 22 Kasım 2016, 12:35:16 »
Burada kullandığım fişek RC S4 33 gram 5 numara fişek, sıcaklık 5-6 derece tüfekte 3 nu şok var... çok daha sert havalar içinde RC JK6 35 gram 4 numarayla aynı sonuçları alıyorum, bu arada burada son iki atış 50 metre üzeri...
Bu da aynı atışların ağır çekim görüntüleri
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2016, 12:41:43 Gönderen: Abdullah YORMAZ »
  • P. Beretta A 390 12GA
  • Laurona Arms. Eıbar 12GA
  • Baikal 20 GA
  • P. Beretta S 56 E 12GA
Abdullah YORMAZ
1979 Rize

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Selim UYGUN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #68 : 22 Kasım 2016, 13:06:41 »
.
« Son Düzenleme: 23 Kasım 2016, 03:40:28 Gönderen: Selim UYGUN »

The following users thanked this post: Abdullah YORMAZ, Onur TAVACI, Ali DELİOĞULLARI

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #69 : 22 Kasım 2016, 14:31:43 »
Güzel atışlar, iyi vuruşlar..Tebrik ederim..
« Son Düzenleme: 22 Kasım 2016, 14:33:12 Gönderen: Tuncay KAHRAMAN »
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Abdullah YORMAZ

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #70 : 22 Kasım 2016, 16:43:47 »
Maşallah,güzel atışlar,tebrik ederim.Daim olsun,rast gele.
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: Abdullah YORMAZ

Çevrimdışı Mehmet Alper YAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #71 : 22 Kasım 2016, 18:35:04 »
50 gr 3 no rc fisek var.Winchester sxp pompali tufekle (backbore 71cm namlu) bu fisegi 1no ile mi yoksa 3 no sok  ile mi kullanmaliyim (2 nolu sok yok)

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Winchester SXP Black Shadow
  • Armsan Paragon Grande S Combo
  • Cesa Favorit 1800
  • Özkanlar FX-19
1990 Erzincan

Çevrimdışı İsmail SUBAKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 22 Kasım 2016, 23:07:20 »
RC S4  4-5 numaraları eksi derece havalarda gölde kullanabileceğiniz bence ideal fişeklerdendir. ben stoeger kullanıcısıyım. çok başarılı. diğer marka tüfeklerde de arkadaşlar çok memnunlar.
Vursan 92A
Stoeger M3000 Max5
Fabarm xlr 5 Bulrush
D-Doxcarms 10ncı yıl
Setter Diapolis Den Diego

Çevrimdışı Emre BAYAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcının, attığını Vuranı,Bulanı,Yiyeni makbuldur
« Yanıtla #73 : 05 Aralık 2016, 23:28:07 »
Merhabalar,

BP 36Gr Long Range 5no fişeğini, Sarsılmaz Magic 71cm 3şok piston light yönünde takribi 35m uzaklıktaki yeşil anasına kullandım(hava sıcaklığı 11 derece). Hemde 3 el. 3ününde isabetli olduğunu gördüğüm halde 100m uçtu, sonra canlı bir şekilde süzülerek düştü. İnanın neye kabahat bulacağımı bilemedim. Keşke kendimde olsa düzelmeye çalışırım kendimi ama bence burda başka bir dümen var. Sizce ne olabilir, tavsiyeleriniz nedir? Havada paket olması gerekmez miydi?
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2016, 23:30:43 Gönderen: Emre BAYAR »
  • Sarsılmaz Magic 71
  • Sarsılmaz Concorde 61
  • Pointer
1986-Tekirdağ/Çorlu
Rastgele !

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 22 Ağustos 2017, 10:46:26 »
Emre Bey keşke ördeği temizlerken inceleseydiniz... delip geçtiği kanısındayım...
  • Beretta S56E
  • Franchi Black Magic
  • Retay Masai Mara
  • Franchi black magic
1985 KONYA