Gönderen Konu: Avcılık Daire Başkanı Değişti.  (Okunma sayısı 2726 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Avcılık Daire Başkanı Değişti.
« : 06 Mayıs 2016, 11:26:29 »
Değerli avcı dostlar bildiğiniz üzere Doğa Koruma Milli Parklar  Avcılık Daire Başkanlığı Görevini  Cemal Akcan Yürütüyordu. Bu sabah itibarı ile Avcılıö Daire Başkanlığı Görevine Cihangir Altun getirildi.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Avcılık Daire Başkanı Değişti.
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2016, 11:36:52 »
 serhat beyim,

hayırlara vesile olurmu bilmem ama iyi temennilerde bulunsamda içinde kücücükte olsa bir ışık olsa bizim içimizde havai fişek patmaması yaşanacak umarım her şey güzel olur.

bilgilendirme için ayrıca teşekkürler.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 06 Mayıs 2016, 12:32:20 »
Zihniyet değişmedikten sonra başkanın değişmesinin hiç bir önemi yok.

Bu ülkede avcılık ve atıcılık adına bir adım öne atılabilmiş değil.

Avcı camiasının görüş fikir ve isteklerini karşılayabilecek yada değerlendirebilecek  bir sistem yok.

Avcılar arasında birlik hiç yok.

Avcıları sağmal inek gibi gören(yılbaşında avcılık harcı sezon öncesi avlanma pulu) bir bakanlığın Avcılık daire başkanının değişmesi hiç bir şeyi değiştirmeyecektir.

Kağıt üstünde imza yetkisi olan şahıs değişmiştir.

Avcılara bir kazancın olacağını düşünmüyorum.

Yinede hayırlı olsun.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU

Çevrimdışı Sonay ŞEMEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 06 Mayıs 2016, 13:04:44 »
2-3 yıl önce fuarda milli parkların standında biriyle muhabbet ettim, çoban köpeklerinden çok zarar görüyoruz kopoylarımızı öldürüyorlar, yabani hayvanların yavrularını da telef ediyorlar falan diye konuşuyoruz, birinin yanına götürdü beni adını falan hatırlamıyorum bu adam avcılığın başındaki adam dedi, ne sıkıntın varsa bu arkadaşa iletebilirsin. Aynı şeyi adama da anlattım 1 sezonda 4 tane köpeğimizi öldürdüler, arkadaşın biri çoban köpeğini vurdu mahkemelik oldu bununla ilgili bir düzenleme lazım diyorum adamın cevabından sonra avcılığın bir adım ilerlemeyeceğine emin oldum bu ülkede. Adam '' av köpeği avcının yanından ayrılmaz ki nasıl çoban köpeğine öldürtüyorsunuz'' dedi, avcılığın en tepesindeki adam avcılığın a'sından bir haber. Adama kuş köpekleri çok açılmıyor ben kovucu köpeklerden bahsediyorum kilometrelerce uzağa gidiyor bunlar diyorum yüzüme bakıyor nasıl ya köpek o kadar uzaklaşır mı avcıdan diye. Hikaye uzun burada keseyim...

Uzun lafın kısası değişen sadece belge altındaki imza olur orada başka bir şey olmaz.  He bir de bu yıllık 300-400 lira az bunu 1000 lira yapalım derler o değişir.
  • IJ 58 MA SXS Baikal ( 73,5 cm )
  • Churchill Maxi-Mag 12/89 ( 61 cm - 71 cm ported)yarı otomatik
  • Ata CY ( 71 cm ) yarı otomatik
  • Kopay - Kurzhaar
1986 Tekirdağ

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU, İdris MOĞOL

Çevrimdışı İdris MOĞOL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Mayıs 2016, 13:56:21 »
2-3 yıl önce fuarda milli parkların standında biriyle muhabbet ettim, çoban köpeklerinden çok zarar görüyoruz kopoylarımızı öldürüyorlar, yabani hayvanların yavrularını da telef ediyorlar falan diye konuşuyoruz, birinin yanına götürdü beni adını falan hatırlamıyorum bu adam avcılığın başındaki adam dedi, ne sıkıntın varsa bu arkadaşa iletebilirsin. Aynı şeyi adama da anlattım 1 sezonda 4 tane köpeğimizi öldürdüler, arkadaşın biri çoban köpeğini vurdu mahkemelik oldu bununla ilgili bir düzenleme lazım diyorum adamın cevabından sonra avcılığın bir adım ilerlemeyeceğine emin oldum bu ülkede. Adam '' av köpeği avcının yanından ayrılmaz ki nasıl çoban köpeğine öldürtüyorsunuz'' dedi, avcılığın en tepesindeki adam avcılığın a'sından bir haber. Adama kuş köpekleri çok açılmıyor ben kovucu köpeklerden bahsediyorum kilometrelerce uzağa gidiyor bunlar diyorum yüzüme bakıyor nasıl ya köpek o kadar uzaklaşır mı avcıdan diye. Hikaye uzun burada keseyim...

Uzun lafın kısası değişen sadece belge altındaki imza olur orada başka bir şey olmaz.  He bir de bu yıllık 300-400 lira az bunu 1000 lira yapalım derler o değişir.

katılıyorum süper tespit
  • ARMSAN PHENOMA aura 20 ga
  • SARSILMAZ SÜPER VURUCU 0/U
  • GARANTİE CESKA TEK KIRMA
1986 KAYSERİ   / ADANA

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 06 Mayıs 2016, 19:20:32 »
Uzun süredir DKMP Avcılık daire başkanlığı ile istişare ettiğimiz, avbis sistemi ile ilgili konular hakkında oldukça fazla yol kat etmiştik. İçeriye önerdiğimiz maddelerin bir çoğu Cemal Akcan ve ekibi tarafından kabul gördü. Bu konlar ile ilgili üç kişilik avcı komisyonu çalışmalrında biraz geç kaldı   :(  Tüm olumlu gelişmelere rağmen Avcı temsilcilerimiz yaşadığımız ülkenin Türkiye olduğunu unuttu. akşamdan sabaha değişen gündemlerle dolu bir ülkede yaşıyoruz. Cemal Akcan gitti... Beni endişelendiren ise bundan sonrası
KALDIĞIMIZ YERDEN Mİ DEVAM EDECEĞİZ... SİL BAŞTAN MI.... ????
Bekleyip göreceğiz. Umarım sil baştan olmaz (:  Yeni daire başkanı, bu önerileri ve kabul gören hususları ; başka bahara bırkalım derse.. İşte o zaman frenim hiç tutmaz. Hepinize saygı ve sevgiler...
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2016, 19:23:50 Gönderen: Serhat ÇELEBİOĞLU »

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK, İdris MOĞOL

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2017, 11:26:14 »
Zihniyet değişmedikten sonra başkanın değişmesinin hiç bir önemi yok.

Bu ülkede avcılık ve atıcılık adına bir adım öne atılabilmiş değil.

Avcı camiasının görüş fikir ve isteklerini karşılayabilecek yada değerlendirebilecek  bir sistem yok.

Avcılar arasında birlik hiç yok.

Avcıları sağmal inek gibi gören(yılbaşında avcılık harcı sezon öncesi avlanma pulu) bir bakanlığın Avcılık daire başkanının değişmesi hiç bir şeyi değiştirmeyecektir.

Kağıt üstünde imza yetkisi olan şahıs değişmiştir.

Avcılara bir kazancın olacağını düşünmüyorum.

Yinede hayırlı olsun.....

Sorunlar hiç değişmedi. Koltuk değiştirenlerde bir çare aramıyor...
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2017, 15:06:18 »
    Sorunlar hiç değişmedi. Koltuk değiştirenlerde bir çare aramıyor...

koltuktan olurlar çare ararlarsa hocam ;)

selam ve saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN