Gönderen Konu: KİTAPÇIKLARIN KALDIRILMASI VE HARİTALARIN UYDU FOTOĞRAFLI OLARAK DÜZENLENMESİ  (Okunma sayısı 2225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet ŞANVER

• Ziyaretçi
BİR ÇOK AVCI ARKADAŞ İYİ BİLİRKİ HİÇ GİTMEDİKLERİ  TANIMADIKLARI MERALARDA HARİTANIN YETERLİ OLARAK SINIR TESBİTİ YAPMADIĞI VE BUNA İLAVETEN AÇIKLAYICI BİLGİ OLARAK HARİTA YANINDA BİRDE KİTAPÇIK VERİLMEKTEDİR.BİLİNMEYEN YADA TANINMAYAN MERALARDA AVA AÇIK YADA KAPALI ALANLARIN SINIRLARINI NET GÖRMEK İÇİN DAĞITILAN HARİTALARIN UYDU FOTOĞRAFLI HARİTA OLMASINI İSTİYORUZ.

The following users thanked this post: Serdar ÖZBAY, Latif AKÇİÇEK

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
Bu konu ile ilgili DKMP avcılık daire başkanlığı yeni bir sistem hayata geçirecek. Google play uygulamasından akıllı telefonlar yüklenecek olan bu uygulama ile avcı internet bağlantısı dahi olmasa gprs den nerede olduğunu avlak sınırına yakınmı değil mi hepsini görecek. Sanırım uygulam önümüzde ki av sezonunda uygulamaya girecek. Ayrıca bu uygulamada farklı bir çok özellikte olacak acil yardım vs.Saygılarımla

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Latif AKÇİÇEK, Yakup GÖKDEMİR, Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Teşekkürler Serhat Bey bilgilendirme için. Bunu daha önceki paylaşımlarınızda da yazmıştınız.

Bu uygulama gerçekten ilaç gibi gelecek... İnşallah yeni sezona yetişir. Bir de pul numaramızla ve aldığımız kotanın hangi il ya da avlak sınırlarında olması bilgisiyle entegre edilir de, sadece ava açık/kapalı alanı değil, alınan kota bölgesinin dışına çıkıldığında da uyarırsa, çok iyi olur diye düşünüyorum. Umarım öyle yaparlar.

Bu konu ile ilgili DKMP avcılık daire başkanlığı yeni bir sistem hayata geçirecek. Google play uygulamasından akıllı telefonlar yüklenecek olan bu uygulama ile avcı internet bağlantısı dahi olmasa gprs den nerede olduğunu avlak sınırına yakınmı değil mi hepsini görecek. Sanırım uygulam önümüzde ki av sezonunda uygulamaya girecek. Ayrıca bu uygulamada farklı bir çok özellikte olacak acil yardım vs.Saygılarımla
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
 sayın ustalarım,

benim telefon akılsız tuşlu sistem,..

nolacak şimdi ?... :D

şaka bir yana harita il içi ama avlanma pulu yurt geneli kotalı sistem tüm yurdun haritasıda olsa nafile bilmem ne çayı bilmemne tepesi kuzeyi vs. tabela yokki allahın dağında,..

yeni uygulama türk avcısına hayırlı olr insallah.

saygılarımla.

• TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Serhat ÇELEBİOĞLU

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
gerçekten çok zor oluyor bilinmeyen meralarda.
haritaya bakıyorsun net değil. kitaba bakıyorsın çingen deresinden kelkaya yolunun sağ tarfı aşağı ayrancıdan yoğurtlu yolunun sol tarafı...
recmen cacık oluyor. ayran nere kel kaya nere dere nerede insan kalakalıyor.

en kötü durum ise meranın iki avlağın ortası olması. 100 metre bu yan bi avlak 100 metre öte yan diğer avlak. bence bu duruma azıcık müsama gösterilmeli.
« Son Düzenleme: 24 Mart 2016, 23:10:02 Gönderen: Tunç GEÇGİL »
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

The following users thanked this post: Latif AKÇİÇEK

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hangi alınan kararlar kanunlar 4*4 uygulanıyorki.yap dene olamadı değistir.üst basımızdaki avcı değilki(masa bası amir) halimizden,sorunlarımızdan anlasınlar.nasıl ruhsatlı avcıyı tongayı düşürüp ceza kesebiliriz +tavuk gibi yolabiliriz.dertleri bu.al bir 200 tl ruhsatsız tüfek torbacı avcı ol.(bize bu sekle zorluyorlar
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Halil YURTSEVEN

• AvlakForum Üye
  • *
hatta bahsettiğiniz android programda rota kaydı olursa(ki ben sürekli rota kaydı yapıyorum) nefis olur. sonradan yazılan haksız cezalar için delil olur.
  • İNGİLİZ POİNTER
HALİL YURTSEVEN

1985-ANTALYA-ÇAVDIR/ BURDUR