Gönderen Konu: AVA GİTİĞİMİZ BÖLGE HALKINDAN TEHTİTLER ALIYORUZ BUNUN ÇÖZÜMÜ NE OLACAK.  (Okunma sayısı 4259 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ava gittiğimiz yerlere bizleri resmen artık tehtit ediyorlar jandarma yı arasan bile o bölgeye gelmiyor nasıl olacak bilmiyoruz.
Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY

The following users thanked this post: Murat PAKEL, Mesut ÖZKAN

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
Nerelerde avlanıyorsunuz, tehdit edildiğiniz yerler nereler.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Yasin TORAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Jandarma gelmiyorsa yapacak bişi yok malesef başınız belaya girmektense uzaklaşmak daha iyi
  • Franchi affinity 12 / 66
  • Sarsılmaz super champion 12 / 71
  • Atüs tek kırma 36 / 71
  • Huglu tek kırma (stetienne namlu ) 12 / 71
Antalya- Konyaaltı 1992

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Ava gittiğimiz yerlere bizleri resmen artık tehtit ediyorlar jandarma yı arasan bile o bölgeye gelmiyor nasıl olacak bilmiyoruz.

Suat bey,belgeli avcının, ava açık bir avlağa girmesi avlanması devletin kanunlarca verdiği doğal hakkıdır,
bu şekilde istediğin gibi şikayette bulunabilirsin,
O engel olmaya çalışanlar bir çok maddeden suç işlemiş oluyor,
para cezası + hapse kadar yolu var, kanuni yollara başvurup uğraşayım dersen çok büyük bir ders vermiş olursun,
En basitinden şu maddeler onu kodese tıkmaya yeter,
Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma.
Devlete, devletin koyduğu kanunlara karşı gelme.
bahsi geçen kişilerle konuşmaya çalış haklarını anlat bu arada ses yada video kaydı al, bu delil sana yeter.
iki farklı yerde bu şekilde karşı gelen köylü ve muhtarın hapse tıkıldığını biliyorum.
başlarına aldıkların işin farkında değiller, cahilce saldırıyorlar.
1981 / Samsun / Malatya

The following users thanked this post: Murat PAKEL, Yasin AKTAŞ

Çevrimdışı Mesut ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
olayı arkadaşım suatla beraber yaşadık gerçektende bizi tehdıt ettiler ...yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal bizde şaşırıp kaldık
  • d-docxarms dcx 16 otomatik
  • akdaş ak 212 s otomatik
  • tek kirma
1981 MUŞ

Yokluktan değil,adaletsizlikten çıkar bu dünyada sorunlar.....

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
Muş'un meralarında avlanıyoruz ava açık bölgeler ve bütün evraklarımızda tam ama bunlarda resmi avcı geçmiyor dağdakilerle tehtit ediyorlar şerefsizler.
« Son Düzenleme: 01 Şubat 2016, 15:01:06 Gönderen: Suat ORAN »
Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY

Çevrimdışı Cevdet TAŞDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
riske girmenin bir anlamı yok allah yardım etsin bu meseleler bıktırdı biz
Cevdet TAŞDEMİR 
AB Rh + 1967  Ahlat BİTLİS PATNOSTA ESNAFIM

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ben sıkarım.
varsa tehtit edecek billurlusu beni tehtid etsin.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

The following users thanked this post: Enes Sadık BALI

Çevrimdışı Gürsel KARABAY

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Dağdakiler şu an memleketin en büyük derdi. Memleket baş etmekte zorlanıyor. Av keyfi için hiç keyfinizi kaçırmayın evet adamın gururunu kırıyor bu durum ama yapacak bişey yok meranızı değiştirin. Haa tabi şikayetle kanunla yol alabileceğinize inanıyorsanız o başka. Kimseninde gazına gelmeyin derim ben.
« Son Düzenleme: 02 Şubat 2016, 23:48:21 Gönderen: Gürsel KARABAY »
  • Ata Neo 12
  • Akdaş 412 L
  • Pointer , 13 adet Setter Della Bassana
1971 istanbul

Çevrimdışı Yiğit BAŞARAN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Bizimde başımıza geldi ayağının dibine 2 tane at bakalım noluyor şerefsizlerin
  • Browning b25 gold
  • Browning b525
  • Browning maxus camo max 5
  • El reno ispanyol çifte
1988 -  İSTANBUL-ATAŞEHİR/AKSARAY

The following users thanked this post: Suat ORAN

Çevrimdışı Taner MEMET

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Alttan almakta fayda var sonuç olarak siz o insanların bölgesine gidiyosunuz adamın tarlasında avlanıyosun oluruna gitmeye bakıcaksın ha olmuyosa yapıcak bişey yok bir av için başını belaya sokmaya değmez.

En ÖNEMLİSİ KİMSENİN GAZINA GELMEYİN BEN ÖYLE YAPARIM BÖYLE YAPARIM DEYİPTE DİYELİM Kİ YAPTIN VURDUN ADAMI DAYARLAR 25 YIL HAPİSİ HAYATIN BİTER ÖLEN KURTULUR.

kimsenin gazına gelmeyin tatlı dille ağa sen pasa sen diyerek oluyosa oldur olmuyasa dön arkanı git kafaya takarsalar rahat vermezler ayrıca bölge ismi vermeyeyim doğuya gitmeyen orada yasamayan orayı bilemez beni keleşle dağdan indirdi köylü ben keleşleri görünce adamları terörist sandım avlanamassın diye bende öyleydi böyledi kurudum bahlantıyı adamlar resmen lince gelmişlerdi toplanmış yaşadığımı bir ben bilirim söylediler saydılar dolu gelmişler zaten bende altan girdim sonra nemi oldu ertesi sene muhtar gelmicen mi bu sene ava diye arar   oldu dost edindim evlendiğim için 2 yıldır avcılık işini sakinleştirdim bu yıl gelicem muhtar dedim avada olmasa gecerken çayınızı içicem  terör olaylarından dolayı gidemedi sağ olsun bu yıl peynir yollamışlar tuluma basılmış karşınızdaki insan haklıda haksızda bazen duymak istediklerinizi söylüyor ama siz sabırla davranırsanız mutlaka kazanırsınız kavga 2 tarafla olur 1 kişi susarsa kavga biter vay efendim ben allta kalmam altta kalmassan düşman bela bulursun ben bu zihniyetle ne çobanlarla çay içtim kahvaltım yaptım ne ava girilmeyen köylerde avlandım en az 5 defa bu yıl adamlar beni evlerine davat ettiler misafirimiz olun diye ama kimseyede vay efendim ben de öyle yaparım böyle yaparım demedim varsa bi suçumuz cekerim dedim aksine sonuç hep su oldu burda avlanma diyen adam kekliklerin yeri tarif etti telefon acıp azcık ara ver de 10 dk gel yemek yiyelim die Allah razı olsun ama buda bir meziyet..

EEEE NİYE DEMİŞ ADAM SÖZ OLA KESTİRE BAŞI ,SÖZ OLA KESTİRE SAVAŞI 
Taner MEMET
Bursa-1988

The following users thanked this post: Alp BALABAN, Osman LİMAN, Enes Sadık BALI, Osman KÜÇÜKMUMCULAR

Çevrimdışı Caner COŞAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
bu aralar oralar karışık askere dokunamayınca  akıllları sıra başka şeyler yapmaya kalkıyor serefsizler dertleri başka av falan değil  bazıları demiş adamın tarlasından bahçesinden geçiyorsunuz orası muş ya allahın dağı adana seyhan değil pamuk tarlasından geçmiyorsun ne tarlası kuru ot bile zor bitiyor oralarda maksat başka şey pislik yapmak ama onlara sıkmakta çözüm değil ortalık düzelinceye kadar sabır
1985
BURSA

The following users thanked this post: Suat ORAN

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
Bunlar alışkanlık yaptılar arabalara pıçakla kazıyıp yazılarmı yazmadılar tekerleklerimi patlatmadılar yapmadıkları şerefsizlikler kalmadı inşallah bunların çözümünü bulurlar.
Gelipte adam akılı konuşsalar avlanmayın burda deseler bırakacaz itle it olmaya gerek yok.
Ama bunlar itliği bırakmazlar güvendikleri birileri varki bunlar böyle davranıyor.
Allah Zalime fırsat vermesin.Bunların elinede düşürmesin.
Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY

Çevrimdışı Hasan AKSU

• Müdavim Üyemiz
Gaza gelmeyin diyen arkadaşlara katılıyorum, gaza gelmeyin,
tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır, ama yılanı deliğinden çıkarır,
yılandan beterleri var,
iyisine denk gelmişsiniz, kötüsüne denk gelmemeniz temennisiyle.
bölgede tanıdığınız varsa misafir şeklinde gidebiliyorsanız gidin,
onun dışında gitmenizi hiç tavsiye etmem,
terör yıllardır var, hala var,
köylü kendi ilinin avcısını bile sokmazken, il dışı avcıya hiç müsade etmiyor,
ben memleketimin dağlarında bir çok bölgede sık sık bu durumla karşı karşıya geliyorum,
anlaşmaya varıp tatlıya bağladığımızda oluyor, ne yapsak anlatamadığımız kuru cahillerde oluyor, neredeyse birbirimizi vurma haddesine geliyoruz,
bekle yanına geliyorum konuşalım diyorum, ateş ediyor, gelme konuşacak birşey yok gidin burdan diyor, dağların içindesin hangi köyden nerden geldiğide belli değil,
direk üzerime doğru ateş ediyor, hiç laftan anlamıyor hiç kuru cahil,
ALLAH iyisiyle karşılaştırsın, Dağlar tekin yerler değil, Dikkat edin...!
1981 / Samsun / Malatya

The following users thanked this post: Halil ARIK

Çevrimdışı Suat ORAN

• AvlakForum Üye
  • *
Nerelerde avlanıyorsunuz, tehdit edildiğiniz yerler nereler.
Suat ORAN
1986 MUŞ-HASKÖY