Gönderen Konu: ispanyol tüfekleri neden tutulmaz ?  (Okunma sayısı 24083 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: ispanyol tüfekleri neden tutulmaz ?
« Yanıtla #25 : 03 Mayıs 2015, 19:25:32 »
On küsür senedir, bir tane tüfek alabilmek için uğraşıyorum. İkinci el ilanlarını baştan sona sürekli taradım yıllarca, düzgün bir İngiliz, bir Belçika , güzel bir Alman ya da temiz bir AyA Model1, hatta Model2 falan düşer mi acaba diye uzun yıllar bekledim. Düşmedi...

İspanyol'un "iyisi", "eh iyi falan" denilecek tüfek değil, çok çok iyidir.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Gökhan AKDOĞAN, Erol KABA, Yaşar KÖKÇEN, Fatih YAZICI, Yakup ÇEVİK

Çevrimdışı Yakup ÇEVİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #26 : 12 Haziran 2017, 12:45:40 »
İspanyol ALFA kullanırdım avlarda kendi otomatik tufegim yerine arkadaşımın olan senelerce kar kış yakın uzak büyük küçük ördek avlarında bir kere dahi olsun utandirdigini görmedim fişek secimi yakarmi yikarmi asla düşünmeden ne fisek olursa olsun ama onu kaybettik artık elimize aldığımız her tüfekte müzeyyen senar kulağımızda çınlar benzemez kimse sana ☺
  • Ata cy
1986 - İzmir Karşıyaka
Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz;
Çünkü bu yol kutludur, gider Tanrı Dağına.

Çevrimdışı Uygar TANDOĞAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 12 Haziran 2017, 12:59:14 »
bir arkadaşımda 70 küsur model sauer aya var.o zamandan ejektörü var. mesela çiftelerde ve pozelerde namlu ucunda kabarık bir bölge oluyor,bunu türkeyede kabartışız bir tek akus yapıyormuş. o tüfekte de kabartı yoktu mesela.adamlar o zamandan yapmış.ama bizde niye sadece akus onu bilemiyorum.
  • HUĞLU RENOVA SENTETİK 66CM
  • VURSAN 92A EUROPE 66cm
  • HUĞLU GX 812 TACTICAL
Uygar TANDOĞAN
1977 MUĞLA

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 21 Haziran 2017, 10:33:58 »
2000 yılında 2 el olarak namlusunda animo express eibar yazan 71 namlu 3/1 sabit şoklu bir poze aldım, 10 seneden fazla kullandım, netten baktım hakkında pek bilgiye rastlamadım sanırım bilinen bir marka değil sıra tüfeği tabir edilen, insan eskiye özlem mi duyar bilmiyorum ama çok güzel avcılık yaptırdı bana çok memnumdum uyduk şeytana sattık, pişmanım...
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #29 : 04 Ağustos 2018, 22:52:48 »
İspanyol'un iyi tüfeği , çok iyidir, güç yetmez...

AyA çiftelerinin Türkiye satış fiyatı 70bin TL, 80bin TL, 90bin TL civarına geliyor. Malzemesi de çok iyidir, işçiliği de üst düzeydir... AyA'nın çiftelerinden bazılarının gravürleri ve finish'leri Londra'lı İngiliz gravürcüler tarafından yapılmıştır ve yapılmaya da devam ediyor. Aslında bu tüfekler İngiltere'ye ihraç edilenler ama bir şekilde dünyada piyasaya düşen İspanyol tüfeklerinin gravür ve finish'leri İngiliz Londra'lı silah ustaları
 tarafından yapılmış olanları da görebilirsiniz.

Ülkemizde dolaşan İspanyol tüfeklerinin çoğu sıra tüfekleri.

ibrahim bey söylediklerinize aynen katılıyorum ve ekliyorum biz bu kafayla gidersek bizden hiç birsey olmaz; ben çocukluğumdan bu tarafa avcılığa meraklıyım 13-14 yaşımda dedemin yanında avlara katılmaya başladım dedemin babamın kafasını şişiriyordum sorular domuz ne yapar tavşan ne yapar köpek nasıl alışır 15- yıl falanda avcılık yapıp tecrübe edindim iyi köpek beslemek istedim maddi zorluklarlada olsa enik yetiştirdim para biriktirdim köpek aldım tek elimde iyisi olsun hatta soyu bilindik köpekleri almaya gayret gösterdim imkanlarım nisbetinde yapabildiğim kadar şuan artık il değişikliği sebeyle imkanlarım el vermediği için ava fazla gidemiyorum yinede arkadaşımın köpeğinin soyu çok iyi olduğu için iki yavru aldım babama bıraktım malesef yaşatamadık halada iyi cins soyu sağlam köpek gördünmü sahip olmak istiyorum şimdi bizim gelelim bizim türk milletinin zihniyetine; ben bu kadar imkanlarım kısıtlı olmasına onca uğraştım benim ilçemin neredeyse yüzde yetmişi avcı ve av tecrübesi benden çok daha fazla onlarca avcı var ve bir çoğunun benim 15- 20 yıllık avcılık hayatımda imkanlarımın en iyi olduğu durumdan daha iyi ve çok iyi köpeklerle av yapmış kişiler şuan kapılarındaki köpeklere git bak neredeyse para verseler alınmaz sorduğunda sende iyi köpek vardı ne oldu  kurt yedi, yaşlandı, öldü, en kötüsüde sattım diyenler var e senin paraya ihtiyacın yok niye sattın iyi para verdiler diye varmı eniği yanında köpek yetiştirdinmi bir arkadaştan enik aldım o bana yeter yada gidiyor 100 200 liraya milletin sokağa atacağı köpeği alıyor neymiş tavşana bir tur attırıyor soyu belli değil daha fazlasını yapacakmı belli değil bu bana yeter zaten iyi köpek yok memlekette bununla idare edecez ... bir sürü bahane aslında kendini kandırıyor yoksa köpek yetiştirmeyi iyi köpeğin kolay kolay 3 kuruşa verilmeyeceğini soy takibi yapmadan sıradan bir köpeğin cok üst düzey sonuç vermeyeceğini iyi biliyor ama şansına sıradan bir köpeğin cok üst düzey av yapacağını hayal ediyor  bizler zevk aldığımız vazgecemediğimiz işlerde bile bilmemize tecrübe etmemize rağmen böyleyiz malesef bu bir değil iki değil cok örnekleri var cevremde ve ben anlatmaktan bıktım onlar gayet memnun ava gidip boş boş yürümekten boşu boşuna zaman harcayabilecek kadar zamanı olan insanların birşeyler elde etmek için çabasıda olmuyor bu örnekleme sadece köpekte ve avda olsa bu konuda zayıf kalalım diyeceğim ama her konuda böyleyiz iyiyi bilsek bile yapmıyoruz hatta iyiyi üretmekten nereyse korkuyoruz bir sürü bahaneler üretip sıyrılıyoruz kendimizde de suç bırakmıyoruz sonra osmanlının yaptıklarıyla geçmişlerimizin yaptıklarıyla övünüyoruz birde en güzel yaptığımız şey baskalarının iyi yaptığını karalamak...
« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2018, 23:07:16 Gönderen: Abdullah GÜLTEPE »
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Mehmet EYNİCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #30 : 05 Ağustos 2018, 00:20:41 »
ispanyol çifteler dolu pek götürmez eskileri ama yaz 28 30 kışında 32 gr fişeklerle çok güzel sonuçlar alınır.ben yeni cıkan ispanyol olan lamber viktoria otomatikle 28den 36gr a kadar etkili sonuçlar alıyorum.3inç viktoria tüfeğim........bence tutulmaz deyilde pek bilinmediği için bumarka ve yaygın olmadığı için diyelim.....tutulmamasına cewap
  • baikal 27em1c
1966  adana merkez