Gönderen Konu: HUĞLU 401 KİNETİC  (Okunma sayısı 36255 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: HUĞLU 401 KİNETİC
« Yanıtla #50 : 22 Temmuz 2014, 23:56:23 »
    Merhaba  Sayın  Satış Sorumlusu;
  Tüfeği alan forum üyemiz, sorunla karşılaşınca fabrikaya göndermiş ve sıkıntılarını burada dile getirmiştir. Şimdi öncelikle şunu sormak isterim ürün arızalı çıkınca tüketici  uğraşmak zorunda kalıyor? Tüketiciler sizin anlaşmalı arge çalışanınız mı  ya da siz Türkiyedeki müşterilerinize nasıl olsa yabancı markalar pahalı bizden alamsa  a firmasından alacak a firmasından almazsa bizden alacak gözüyle bakarak arıza çıkarabileceğini bile bile mi bize mal satıyorsunu? Yok bizim tüfeklerimizde hata olmaz diyerek mal satıyorsanız bu kadar savunmacı yaklasım niye? Kimi bastırmaya çalışıyorsunuz? Burda yorum yapan kişiler sizin çalışanınız ya da çoçuğunuz değil azarlar gibi kendinizi savunmanıza gerek yok? Ürününüzü kötülendiğini düşünerek savunma durumuna geçmiş olabilirsiniz ama uslubunuz bir satış sorumlusu mevkisındeki insana yakışmıyor tabi bu beim düşüncem kendinizi kımseye beğendirmek zorunda değilsiniz. Ancak eğer bir firma adına burada yazışma ypıyorsanız yazdığınız her yazınızın üyenin yaptığı olumsuz yorumdan daha çok etkili olacağını bilmeniz gerekir ve sadece kendinizi düşünerek degil bu markadan ekmek kazanan herkesi düşünerek sorunları olgunlukla karşılamanızı isterdim. Birde gereğini şu bu bülüm halleder iletişime gecıniz felan bence hiç bir firma için bu bir reklam yada kalıte göstergesi degildir, sadece bilinçsiz tüketici ya da uğraşmak istemeyen müşteriler yüzünden gerekli servis vermeyen markalardan üstün olduğunuzu gösterir. Ancak kendizi avunma hakkına sahip olmak için silahı satarken ürünü arıza varebiliceğini öncedan kabul edip müşteriye bilgi vermeniz gerek yoksa yurdum insanına reklamla sattığınız bir ürünü heyecanla alan avcı dostlarıma burda yaptığı yorumlar için bence eleştirme lüksüne sahip değilsiniz. Ha bir üye firmayı kötüleme amaçlı sürekli yorum yapar  o ayrı ama buradaki forum üyleri de neyin niçin yazıldğını anlayacak kadar görmüş geçirmiş insanaldır. Konuyu fazla uzatmadan şunu sormak isterim benim bulunduğum ilçede yeterince büyük av bayisi yok sarsılamz alacak 18 yaşını yeni bitirmiş genç arakdaşıma çeşitli nedenlerden dolayı sarsılmazın kötü olduğundan değil sizin 401 kinetik tüfeğizi seçenekler arasında sundum ve siparişini verdik silahı alamak için heyecanla, kargo ilçeye gelmediği için 100 km yolu motorsikletle giderek tüfegi aldı. Şimdi Tüfekte sıkıntı çıkttıktan sonra tavsiye eden ben denizin durumu ne olcak ve arkdasın bütün heyacanı boşa mı çıkacak? Sizin için bir tüfekten kazanılacak para miktarı onemli olmaya bilir hatta paraya ihtiyacınız olmadığı halde zevk için bu işi yapıyor olabilirsiniz. Ancak babasına yalvarak para alıpta tüfeği satın alan birisi sorunla karşılasınca buraya konuda açabilir ve eleştirmesinde ileride gidebilme hakkına bence sahiptir. Onada bu işi yapıyorsanız kızmaya hakkınız yok hep mal satacaksınız hemde kusur cıkında karsınnızdakı hevesi kursağınızda kalmış insana tepki göstereceksiniz, kusura bakmayın burda kımse ezik değil öyle talimatla susturamazsınız. Yerli firmakarımızın yabancılardan daha iyi olmasını ve olan sorunları yurdum inasının samimiliği ve sıcak kanlılığıyla çözerek karşısındakinin kendisini çarasiz hissederek içindeki şişkinliği indirmeye çalısan müşteriler olmadığımız günlere özlemle ...
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 00:47:59 Gönderen: Erol KABA »
  • Charles Daly otomatik,
  • Cesa otomatik, Mertmak Mx5 otomatik
  • Akkar Karatay Pompalı, Hatsan Pompalı
Düzce  1985

The following users thanked this post: Kenan KOÇ 05

Çevrimdışı M.Aytaç TOK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #51 : 23 Temmuz 2014, 01:12:49 »
sayın s
Sayın M.Aytaç TOK. Burada bizi ilgilendiren bir konu var. kusura bakmayın ama tüfek den anlamayan teknik bilgi sahibi olmayan bir kişiyi Bölge sorumlusu satış sorumlusu yapmazlar. burada kullanıcımıza ait olan tüfeğinin video görüntüsünü paylaştık. Özür dilenecek bir durum söz konusu değildir. Bizim ticari amaçla açmış olduğumuz sitelerin link burada paylaşırsanız bizde yetkili olarak hangi site de hangi yetkilimizin satış yaptığını ögrenmiş oluruz. kullanıcıların tüfeklerinde bir sorun olursa bizimle irtibata geçilmesini kast ettim . oradaki yöneticinizin yorumuna karşılık yöneticiniz de zaten yazısını düzenledi. testlerin yapılması zaman alabilir ama sorun cözülür görmüş olduğunuz gibi. bırakında yetkili olarak konu ile biz muhatap olalım . tüfeğin sorunu bu forumda bu yazıların yazılması ile çözüldüğünü düşünüyorsanız bu forumda ne üyelerin nede yöneticilerin Kooperatifimiz içinde ne söz yetkisi ne görevi nede bir vasfı vardır. tüfeğiniz kooperatifimize geldiği vakit sorunu çözümlenmeden kullanıcıya gönderilmez bu da bir kaç gün daha olmaz ise 1 ay sürebilir. yarın kullanıcımızın tüfeği kargoya verilip teslim edilecektir.site üyesi olarak kooperatifimiz adına yorum yapmayın lütfen.  Saygılarımızla.

Sayın sorumlu hala olayın farkında değilsiniz . Özürü bu konu için değil başka bir konuda ( ki bu konuyu Alkan bey link olarak vermiş ) Volkan Beyden dilemeniz gerekirdi . Zaten siteye yorum yazarken önce firmayla alakam yok deyip sonra da bu şekilde sorumluyum demek çelişki yarattı . Bakınız  bu formdaki bizleri ve yetkilileri hala aşağılamaya devam ediyorsunuz . Burası avcılara ait bir forum ve siz böyle yazmaya devam edersenzi firmanızın hiç bir vasfı kalmayacak ... Kaldı ki Vasıfsız forumlarda sizin gibi yetkili bir sorumlu yazmasa daha iyi olur düşüncesindeyim . saygılar bizden ...
Mustafa Aytaç  TOK
1968 ADANA

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #52 : 23 Temmuz 2014, 02:34:41 »
             HUĞLU 401 KİNETİK model tüfeği Mustafa MESTA arkadaşımla birlikte aldık, Deneme atışlarını birlikte yaptık. İki tüfekte de aynı sorunlar çıktı ve bayiye aynı gün geri getirdik.Bu işte başının ağrımasına da ben sebep oldum.

Ben konuyu bu bölümde açacaktım fakat yanlış anlaşılmalar olabilir diye açmadım. Hukuk Köşesinde 'Tüfeği Nasıl İade Edebilirim' olarak açtım. Maksadım kimseyi mağdur etmeden kendi mağduriyetimi gidermekti. Fakat olmadı. İyi niyetim kabul görmedi. Ben de oradaki mesajlarımı aynen buraya aktarıyorum. Çünkü konu bir. Bütün süreci beraber yaşadık neredeyse.

Mesajlarımı aşağıya atıyorum. İsteyenler (HUKUK KÖŞESİ-Tüfeği Nasıl İade Edebilirim) konusuna bakabilirler..
1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 23 Temmuz 2014, 02:35:27 »
 Bilinen yerli markalardan yarı otomatik bir tüfek aldım. Deneme atışlarında fişeği almama, boş kovanı kıstırma, kasadan fişek salmama, iğnenin düşmemesi gibi bütün sorunları yaşadım. Aldığım bayiye iade etmek için gittiğimde, iade alamayacaklarını ancak tamire gönderebileceklerini söylediler. Fakat ben tüfekten soğudum. Yapılıp geri gelse de aynı sorunları yaşayacağımı düşünüyorum. Bu tüfeği iade edemez miyim? Bu konuda kanun, mevzuat nedir? Tecrübesi olan abilerim ve kardeşlerim yardımcı olurlarsa çok sevinirim..
İletiyi düzenle
1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #54 : 23 Temmuz 2014, 02:37:51 »
    Tüfeğin markası HUĞLU. Eminönü-Mercan'da EFE TİCARET isimli av bayiinden aldım. Bayii 'İade alma konusunda kendilerinin yetkili olduklarını, fakat iade almalarının mümkün olmadığını' söyledi. Ne söylediysem 'Bir şey yapamayacaklarını, sadece tüfeği fabrikaya göndereceklerini' söylediler. Ben de tutanak yaparak tüfeği teslim ettim. Bayiin bana yaptığı sahtekarlığı sonra anlatacağım.

Daha sonra Huğlu'nun fabrikasını aradım. 'Her konuda yardımcı olacaklarını' söylediler. Ben 'tamir istemediğimi, kesinlikle iade etmek istediğimi' söylediğimde. 'İade konusunda fabrikanın satış bölümünün yetkili olduğunu' söylediler. Satış bölümünü arayıp durumu anlattığımda 'Konuyu araştırıp net bir bilgi vermek için size döneceğiz' dediler. Ertesi gün ben tekrar aradığımda 'Bu konuda yetkili kişinin şu an orada olmadığını, gelince arayacaklarını' söylediler. Daha arayan olmadı. Bu gün 14. gün. Yarın hafta sonu. Öğleye kadar bir netice olmazsa noterden ihtarname çekip hukuki işlemleri başlatıcam..                                     
1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #55 : 23 Temmuz 2014, 02:40:00 »
Bugün sabah HUĞLU satış ofisinden aradılar ve 'Tüfeğin iadesinin kabul edildiğini ve parasının bayiiden ödeneceğini' söylediler. Kendilerine teşekür ediyorum. Huğlu'nun büyüklüğüne yakışan da budur zaten. Böyle olumsuzluklar yaşamasaydım tufeği tamir ettirip kullanırdım belki. Ayrıca Huğlu'nun 401 B modelini 15 yıldır kullanıyorum. Zaten memnun olduğum için Bu tercihi yaptım. Bayiye 16 ya da 20 cal bir çifte alabileceğimi söyledim ama oralı olmadılar. Ayrıca yukarıda 'bu gün 14. gün' ifadesi yanlış anlaşılmış. Tüfeği alıp faturayı kestırelı 14 gün oldu demek istedim. Yoksa Huğlu fabrikayı arayalı üç dört gün oldu. Bu sabah beni arayıp neticeyi söylediler. Meselenın bu hale gelmesinin asıl sebebi bayidekilerin olumsuz davranışları oldu. Daha fazla tafsilata gerek yok. Huğlu bayiilik verirken daha seçici olmalı diye düşünüyorum.
1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 23 Temmuz 2014, 02:41:43 »
Maalesef HUĞLU bizi büyük bir hayal kırıklıgına uğrattı.. Üzülerek yazıyorum bunları.. Ülkemizin büyük bir firması ve orada çalışan sanatkarlar ve emektarlar adına üzülerek..

Malum, konuyu marka adı vermeden açmıştım. Yukarıda da konunun gelişimini özetlemiştim. Cuma sabahı yazdığım mesajda tüfeğin markası 'HUĞLU' yazdıktan bir saat sonra isminin Abdullah UYAR olduğunu öğrendiğim birisi beni 0533........ numaralı telefonla arayarak kendisinin 'HUĞLU SATIŞ SORUMLUSU' olduğunu söyledi. 'Konuyu AVLAK'a yazmışsın' dedi. Ben de 'evet yazdım, yanlış anlaşılan bir yeri varsa söyleyin düzelteyim' dedim. 'Millet buraları okuyor. Bazıları olumsuz yorumlar yapıyor. Buna GEREK YOKTU. Biz iade hususunda gerekli kolaylığı göstereceğiz dediler.' Ben de 'yanlış anlaşılan bir ciheti varsa düzeltirim.' dedim. Yukarı da da yazdığım gibi 'TÜFEĞİN İADESİ KONUSUNDA KENDİLERİNİN YETKİLİ OLDUKLARINI' söylediler. Ben daha ruhsata işletmediğimi söylediğimde. 'O ZAMAN SİZİN İŞLEMİNİZ DAHA KOLAY' dediler. Ben ' yaşadıklarımdan dolayı tüfekten soğuduğumu, kesinlikle iade etmek istediğimi, tamir ya da değiştirme talebimin olmadığını' söyledim. Abdullah bey de bana  İstanbul dağıtıcısını ve bayii arayacağını ve bana döneceğini' söyledi.

O gün saat 15-16 civarı (18 temmuz cuma)  tekrar görüştüğümüzde 'TÜFEĞİN İADESİNİN KABUL EDİLDİĞİNİ VE PARASININ BAYİİDEN ÖDENECEĞİNİ, FİRMALARININ BİZİ HİÇ BİR ŞEKİLDE MAĞDUR ETMEYECEĞİNİ' söylediler. Ben de o gece 22.48'de yazdığım mesajda konuyu bu şekilde hallettiklerinden dolayı 'TEŞEKKÜR ETTİM' Huğlu firması adına kendilerine...

Şimdi gelelim meselenin anlayamadığım kısmına.. Uzun yazıyorum, kusura bakmayın. fakat başka türlü olsa eksik olacak.

19 Temmuz Cumartesi sabahı beni bayiiden aradılar.. 'TÜFEĞİNİZ TAMİRDEN GELDİ, ALABİLİRSİNİZ...' Dedim 'YANLIŞLIK VAR GALİBA! FABRİKA İADEYİ KABUL ETTİ. SİZİ ARAMADILAR MI?' Cevap:' YOOOK! SEN İSTERSEN AL PARANI FABRİKADAN!!!!!' Tamam  dedim kapatım..

Gün içinde 3-4 kez Abdullah beyi 05336487431 numaralı hattından aradım. Açan olmadı. (Bu numarayı fabrikanın sanıyordum. Sonra şahsi telefonu olduğunu öğrendim.) Fabrikayı sabit telefondan aradım. Güvenlik görevlisi çıktı. Hafta sonu olduğundan kimse olmadığını söyledi. Ben de kendimce Bu işte bi yanlışlık var. Pazartesi HUĞLU'yu ararım, düzeltirler' diye Pazartesiyi bekledim. (Söz verdiler.. 'Biz müşterimizi kesinlikle mağdur etmeyiz' dediler ya!) Öyle huzur-u kalble bekledim bende...
1980-Antalya

The following users thanked this post: Abdurrahman ERSÖZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #57 : 23 Temmuz 2014, 02:43:08 »
 Pazartesi sabahı Abdullah UYAR beyi aradım. Durum böyle, böyle dedim. İstanbul distürübütörünü arayıp bana döneceğini söyledi. İki saat sonra aradığımda farklı bir tavırla karşılaştım. Abdullah bey bana şöyle soruyordu: -SİZ TÜFEĞİ NEDEN GÖNDERDİNİZ?
          Ben:- İADE İÇİN
          A.B.:- TÜFEĞİN HİÇ BİR ŞEYİ YOK!
          Ben:-Nasıl yani? Denediniz mi tüfeği? Sorunsuz çalışması mümkün değil!
          A.B.:- EVET HER TÜRLÜ FİŞEKLE DENENDİ, HİÇ SORUNSUZ ÇALIŞTI.
          Ben:- Siz bu tüfeği tamir etmeden, geldiği gibi mi denediniz.

A.B.:- EVET. HİÇ BİR İŞLEM YAPMADAN DENEDİK. NİYE GÖNDERDİNİZ BU TÜFEKLERİ? HEM İKİSİNİ DE DENEDİK. (arkadaşım Mustafa MESTA  ile beraber aldık tüfekleri. Denemeleri beraber yaptık. Bayiiden fabrikaya  da beraber gönderdik.) SORUNSUZ ÇALIŞTI TÜFEKLER. ARKADAŞINLA DA KONUŞTUM. YALAN SÖYLÜYOR. HİÇ BİR ŞEY YOK TÜFEĞİNDE.. (Bu arada ben de yalan söylemiş oluyorum tabii)

Ben:- Biz tüfekleri şu marka şu gram, şu marka şu gram... fişeklerle denedik. Şunda şu sorun, şunda şu sorun çıktı.. Videoya da çektik, isterseniz gönderelim. (Arkadaşım videoları kendilerine gönderdi.) SİZ HANGİ MARKA, HANGİ GRAMLA DENEDİNİZ ÖĞRENEBİLİR MİYİM

A.B.:- BEN DETAYINI BİLMİYORUM. TAMİRDEKİ ARKADAŞLAR BİLİYOR TEKNİK KISMINI İŞİN...
        Ben:- Siz sadece satış ve iade konusuna mı bakıyorsunuz.
        A.B.:- EVET
        Ben:- Abdullah Bey! Ben bunca olumsuzluktan sonra bu tüfeği kullanamam. Bütün avcılar bilir ki sorunlar yaşadığın, soğuduğun bir tüfekle av yapamazsın. avdan zevk alamazsın deyip durumu anlatmaya çalıştım. Ayrıca bayiin kullanılmış tüfeği bana nasıl verdiğini anlattım...

A.B.:-EVET BAYİİ SIKINTILI BİR BAYİİ İMİŞ, DİSTİRUBÜTÖR SÖYLEMİŞTİ..

Ben:- Peki şimdi iade konusunda sizinle hiç bir işimiz yokmu, tamamen bayii ile mi işimiz..

A.B.:- EVET TAMAMEN  BAYİİ İLE

Ben:- O zaman  bu konuda sizi aramıyorum. Siz de beni bu konuda aramayın lütfen...

İşte böyle benim canım avcı abilerim ve kardeşlerim..  Böyle olumsuz bir macera yaşadık.. Daha sonra tamir bölümünü aradım fakat şimdi vaktim yok sonra anlatatırım kalanı..

BU YAZDIKLARIM DA BİR YALAN, BİR FAZLA VARSA; OLMAYAN BİR ŞEY ANLATMIŞSAM KONUNUN MUHATAPLARI CEVAP VERSİNLER.. BENİ DÜZELTSİNLER.. NASIL OLSA BURAYI İZLİYORLAR.. YAZILANLARI GÖRÜYORLAR.. İÇLERİNDEN AVLAK FORUMA ÜYE OLANLAR DA VAR..

1980-Antalya

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #58 : 23 Temmuz 2014, 02:46:22 »
          İşte durum bu arkadaşlar.. Sabah yazmıştım son iki mesajı daha cevap veren olmadı.. Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.. Hayırlı geceler..
1980-Antalya

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : 23 Temmuz 2014, 02:48:12 »
tetik erken çekildiği için oluyor benelliside vursanı da franchiside yapar onu

Gazlıda bu olmaz))

omza iyi daynamadığından sımsıkı bastırılmadığından da olabilir dimi. parmaklar belki yavaş olabilir çok hızlı çekemeyebiliriz tetiği ne kadar uğraşsakta..makinaya bağlayıp ateş edilse yine yapmaz öyle bir sorun. o dediğiniz tüm tüfekleri getirip bi video çekmek lazım..kimin elinde kinetik bir tüfek varsa..buna akdaş,girsan,özkanlar daha ismini sayamadığım pek çok firmanın tüfeğide dahil...ama Huğlu ve Ata olmasın içlerinde..onların arızasının ne olduğunu , yapan ustalar dahi bulamadı daha...tüfekten sayıpta , eline alıp rezil olmaya gerek yok.:)

hep o ustaların söylediği şeyler bunlar ''tetiği erken çekmişsiniz,omza iyi dayamamışsınız''... 4,5 kelime işde söylecekleri..itiraf edemiyorlar.. şunu diyecekler ''kardeşim biz tüfek yapmasını bilmiyoruz''

yada bi uyarı sistemi koymaları lazım  alarm filan .. tetiği bi kere çekince bi daha ne zaman çekmemiz gerektiğini bize haber vermeli tüfek..ondan sonra çekmeliyiz tetiği , yoksa tutukluk yapar..
dediğim gibi bilmiyorlar işde silah yapmasını.. illa ki biz söyleyeceğiz herşeyi :D

« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 03:09:02 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #60 : 23 Temmuz 2014, 04:01:46 »
Sayın Kartal KAFADAR, lütfen ifadelerinize dikkat edin.
Burası özgür bir site. Küfür ve hakaret vb olmadığı sürece, İsteyen üyemiz istediği konuda yorum yapabilir. Buna ne siz ne de bir başkası engel olamaz. Engel olmaya çalışanın üyeliğini de sonlandırırız, bilginize. Lütfen iyi niyetli yaklaşımımızı suistimal etmeye çalışmayın. Huğlu Koop. Hakkında eleştiride bulunan herkesi düşman gibi görüp, azarlar gibi davranmamanızı rica ediyorum.
Daha önceki konu ile ilgili olarak Volkan Köydemir Hocamdan özür dilemeniz ve ortaya çıkan çelişkili durumu açıklamanız konusunda ısrarcıyım. Dilemediğiniz takdirde ortaya çıkan çelişkili durumunuzla ilgili olarak hakkınızda yaptırım uygulamak zorunda kalacağız. Bilginize.

Herkese Hayırlı Sahurlar...
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 23 Temmuz 2014, 04:35:26 »
Tüfek hususunda olumlu fikir beyan edenlere gayet kibar ve anlayışlı olan bir satış sorumlusu olumsuz yorum yapanlara neden kaba ve anlayışsız oluyor anlamıyorum.Bu işin profesyonellikle hiç alakası yok.
Bizler parasını verip aldığımız,yani kendi malımızı övüyor veya eleştiriyoruz kimsenin alınmasına gerek yok.
Benim 2 tane tüfeğim var biri iyi diğeri kötü mesela şimdi kötü olanı eleştirmeme kimse karışamaz çünkü parasını ben kazanmışım ben almışım firmayı veya yetkilisini hiçbir şey alakadar etmez.Hepimiz az çok tüfekten anlarız çıkıpta sen bilmiyorsun demek komik olur,yakışmaz.kendi malımıza laf söyletmeyen bir zihniyet olabilir mi??? Hangi yerli tüfek Beretta kalitesine ulaştıda laf söyletmez oldunuz??? Nitro beast fiyaskosu yarım metre solu vurdu kabul edilmedi peki biri de yahu bende sağı vurdum neden demedi???
Öncelik insana,avcıya verilmez paraya verilirse tüfek vurmaz, fişek patlamaz,av parlamaz!!!  Ülkenin'' en köklü'' firması böyle yaparsa vay halimize!!!
Saygılar.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #62 : 23 Temmuz 2014, 08:23:36 »
Kartal bey burada Huğlu av tüfekleri kooperatif yöneticisi yada yetkilisi gibi yazıyorsunuz

Sizi daha öncede uyardık kooperatif yetkilileri ile bizzat görüştüm ve bana verilen bilgi

Kartal KAFADAR adinda bir yetkilimiz yada calisanimiz yoktur demislerdi

Bugün konumunuzmu değişti ? Degismedi ise lütfen artık yazmayın. ...
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #63 : 23 Temmuz 2014, 14:20:41 »
DEĞERLİ ARKADAŞLAR...
YENİ TÜRK TİCARET KANUNUNA GÖRE
SATIN ALINAN BİR MAL
hiç bir ayıp ve kusur içermese bile satın alındıktan sonra 1 ay içerisinde beğenmediğiniz gerekçe gösterilerek koşulsuz ve şartsız iade edebilme hakkını tüketiciye vermektedir..
konu hakkında HUKUKSAL yardım alırsanız sorununuzu süreç biraz uzamasına rağmen çözebilirsiniz
aksi bir durumla karşılaşırsanızda mahkeme kanalıyla hakkınıza kavuşursunuz aynı zamandada maddi ve manevi tazminat hakkınızda doğar....
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 23 Temmuz 2014, 14:31:58 »
Sayın M.Aytaç TOK. Burada bizi ilgilendiren bir konu var. kusura bakmayın ama tüfek den anlamayan teknik bilgi sahibi olmayan bir kişiyi Bölge sorumlusu satış sorumlusu yapmazlar. burada kullanıcımıza ait olan tüfeğinin video görüntüsünü paylaştık. Özür dilenecek bir durum söz konusu değildir. Bizim ticari amaçla açmış olduğumuz sitelerin link burada paylaşırsanız bizde yetkili olarak hangi site de hangi yetkilimizin satış yaptığını ögrenmiş oluruz. kullanıcıların tüfeklerinde bir sorun olursa bizimle irtibata geçilmesini kast ettim . oradaki yöneticinizin yorumuna karşılık yöneticiniz de zaten yazısını düzenledi. testlerin yapılması zaman alabilir ama sorun cözülür görmüş olduğunuz gibi. bırakında yetkili olarak konu ile biz muhatap olalım . tüfeğin sorunu bu forumda bu yazıların yazılması ile çözüldüğünü düşünüyorsanız bu forumda ne üyelerin nede yöneticilerin Kooperatifimiz içinde ne söz yetkisi ne görevi nede bir vasfı vardır. tüfeğiniz kooperatifimize geldiği vakit sorunu çözümlenmeden kullanıcıya gönderilmez bu da bir kaç gün daha olmaz ise 1 ay sürebilir. yarın kullanıcımızın tüfeği kargoya verilip teslim edilecektir.site üyesi olarak kooperatifimiz adına yorum yapmayın lütfen.  Saygılarımızla.
sn.kafadar
AVLAK COM SİTESİ ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK VE ENGENİŞ KATILIMLI (16878 KİŞİ) ÜÜYESİ OLAN VE 12000 CİVARI FAAL ÜYEYE SAHİP SEÇKİN VE ELİT BİR SİTEDİR..
sizin buradaki yazmış olduğunuz üslup bu sitenin seçkinliğine yakışmamaktadır ve  bu sitenin hiç bir üyesi bu tür bir yaklaşımı hak etmemektedir..
unutmayınızki ülkemiz silah sanayinin varlığı bizim gibi bu işe tutkulu ve gönül vermiş sitemiz üyesi insanların memnuniyet veya şikayaetleri ile doğrudan ilşkilidir...
artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve siz üreticiler için söylüyorum ne yazıkki << ARTIK MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI>>
bahane üreteceğinize ürünün iadesi konusunda üzerinize düşeni yapmanızı öneririm.....
aksi takdirde yeni türk ticaret kanununun getirdiği tüketici lehine olan değişiklikleri bir incelemenizi tavsiye edeceğim HUKUKSAL BAĞLAMDA YAPTIRIMLARLA KARŞILAŞABİLİRSİNİZ...
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 14:34:34 Gönderen: Hakan AKMAN »
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #65 : 24 Temmuz 2014, 17:21:43 »
                Yukarıda yazdıklarımın devamı olarak...

O gün Huğlu satış yetkilisi Abdullah UYAR ile yukarı da yazdığım görüşmeden sonra Huğlunun fabrikasını arayarak tamir bölümünden Mustafa ÖZBAYRAK usta ile görüştüm. İşte  konuşmanın özeti:
                 Ben:-Size 401 kınetik bir tüfek gelmişti.  Bunun durumu nedir öğrenebilirmiyim.

Usta:-Bize iki adet 401 geldi. Sizinki hangisi?

Ben seri numarasını söyledim.

Usta:- Onu tamir ettik gönderdik. Sorunsuz çalışıyor.

Ben:-Ustam, tüfeğin arızalarını belirten bir tutanak vardı. Onu gördünüz mü? Ayrıca hangi marka, hangi gram fişeklerle deneme yaptınız? Bir de bu atışları tüfeğin size geldiği haliyle mi yaptınız, yoksa bir tamir işlemi yaptıktan soramı atışlar yapıldı?

Usta:- Evet tutanak burada. Şu kadar, şu marka, şu gram fişek atıldı, (Usta üşenmeden atılan bütün fişekleri söyledi. Ben de kaydettim. 24 ile 50 gr arası 40-50 fişek) tüfek sorunsuz çalıştı. Bu atışlar sizin yazdığınız arızalar giderildikten ve gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra yapıldı.

Ben:- Sağolun ustam, teşekür ederim..

Şimdi degerli dostlarım! Yukarı da yazılanlar arasındaki büyük çelişkiye( ben çelişki dedim ama siz ne derseniz artık) ne diyeceğimi bilemiyorum. HUĞLU yetkililerinin bu tutarsız tutumlarını, belki farkına varıp düzeltirler diye aşağıya tekrar özetliyorum.

1- Önce, sayın yetkili ''Her konuda yardımcı olacaklarını'' söylediler. Sonra, durum burada gördüğünüz gibi.

2- Ben ''tüfeği iade etmek istediğimi, iade alma konusunda bayiin mi yoksa fabrikanın mı yetkili olduğunu'' sorduğumda: Önce, ''bu konuda yetki fabrikamıza aittir'' dediler. Sonra, ''bu konuda bayii yetkili, bizimle işiniz yok'' dediler.

3- Önce, ''tüfeğin iadesinin kabul edildiğini, parasının bayii tarafından ödeneceğini'' söylemişlerdi. Sonra, ''yok, sapasağlam tüfeği niye alalım'' dediler.   

4- Satış yetkilisi ''tüfeklerin hiç bir arızasının olmadığını, atışlarda sorunsuz çalıştığını, bu atışların da tüfeklerde hiç bir değişiklik olmadan yapıldığını'' söylemişti. Sonra, tamir bölümündeki usta ''tüfek tamir edildikten ve gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra deneme atışlarının yapıldığını'' söyledi.

Ayrıca satış yetkilisi Abdullah UYAR'a ''Önce iadeyi kabul ettiniz, bizi kesinlikle mağdur etmeyeceğinizi söylediniz. Şimdi ise tüfeği almayacağınızı söylüyorsunuz, sözünüzden dönüyorsunuz.Bunun sebebi nedir? dediğimde; '' Önce sizin doğru söylediğinizi sanmıştık, sonra araştırınca öyle olmadığını anladık..'' Fakat neyi araştırdı da hangi konuda bizim yalan söylediğimize kanaat getirdi, ben anlayamadım.. Böylece yalancı, sahtekar, dolandırıcı da olmuş olduk.. Mübarek Ramazanda günahlardan kaçarken ne günahlara bulaşmışım.. Kafamız, kalbimiz dağıldı gitti.. Ne zevkimiz, ne şevkimiz kaldı...

Şimdi bekliyorum birileri çıksın da ''yok senin dediklerin yanlış, doğrusu bu'' desin diye! Dört gündür ses yok.

Tüfeği iade alacaklarını söylediklerinde şöyle bir mesaj atmıştım ben

Alıntı yapılan: Hüseyin BAŞARIR - 18 Temmuz 2014, 22:48:18
         Bugün sabah HUĞLU satış ofisinden aradılar ve 'Tüfeğin iadesinin kabul edildiğini ve parasının bayiiden ödeneceğini' söylediler. Kendilerine teşekür ediyorum. Huğlu'nun büyüklüğüne yakışan da budur zaten. Böyle olumsuzluklar yaşamasaydım tufeği tamir ettirip kullanırdım belki. Ayrıca Huğlu'nun 401 B modelini 15 yıldır kullanıyorum. Zaten memnun olduğum için Bu tercihi yaptım. Bayiye 16 ya da 20 cal bir çifte alabileceğimi söyledim ama oralı olmadılar. Ayrıca yukarıda 'bu gün 14. gün' ifadesi yanlış anlaşılmış. Tüfeği alıp faturayı kestırelı 14 gün oldu demek istedim. Yoksa Huğlu fabrikayı arayalı üç dört gün oldu. Bu sabah beni arayıp neticeyi söylediler. Meselenın bu hale gelmesinin asıl sebebi bayidekilerin olumsuz davranışları oldu. Daha fazla tafsilata gerek yok. Huğlu bayiilik verirken daha seçici olmalı diye düşünüyorum.

Bunun arkasından HUĞLU yetkilisi olduğunu iddia eden birisi şöyle bir mesaj yazmıştı: 

Alıntı yapılan: Kartal KAFADAR - 19 Temmuz 2014, 01:04:47
Sayın Hüseyin BAŞARIR. Kullanıcılarımızın memnuniyeti her zaman bizim için ön planda tutulmaktadır. Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifi olarak başka sebeplerden dolayı kullanıcılarımız sorun yaşaması bizi son derece rahatsız ve huzursuz eder.biz bu tür sorunlarda asla kullanıcılarımızın mağdur olmasına göz yumamayız.  sizin gibi kullanıcılarımızın mağduriyetini gidererek Huğlu Av Tüfekleri Kooperatifinin kullanıcılarına vermiş olduğu değeri sergilemiş bulunmaktayız. iyi dilekleriniz ve bizi tercih ettiğiniz için teşekkür eder Saygılarımızı sunarız....

Fakat bir daha ses çıkmadı bu arkadaştan... Ve de hiç kimseden... 

1980-Antalya

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 24 Temmuz 2014, 18:07:00 »
       Aynı silahı ben bu gun denedim 34 gram aıltı husran temizleyim tekrar deneyecegiz ilerleyen zamanlarda belki alısır 32 de bile sorun ancak silahınhep hafifliği hem görünüşü çok güzel birde sorun suz çalışırsa ne mutlu
  • Charles Daly otomatik,
Düzce  1985

Çevrimdışı Mustafa MESTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #67 : 24 Temmuz 2014, 18:28:11 »
Erol bey inşallah sorun yaşamazsınız..Biz yaşadık işte yukarıda görüyorsunuz firmanın tavrını ve halimizi...benim tifeğimde geldi bakalım denicez ve görecez...
1990 istanbul

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #68 : 24 Temmuz 2014, 19:09:55 »
sn.kafadar
AVLAK COM SİTESİ ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK VE ENGENİŞ KATILIMLI (16878 KİŞİ) ÜÜYESİ OLAN VE 12000 CİVARI FAAL ÜYEYE SAHİP SEÇKİN VE ELİT BİR SİTEDİR..
sizin buradaki yazmış olduğunuz üslup bu sitenin seçkinliğine yakışmamaktadır ve  bu sitenin hiç bir üyesi bu tür bir yaklaşımı hak etmemektedir..
unutmayınızki ülkemiz silah sanayinin varlığı bizim gibi bu işe tutkulu ve gönül vermiş sitemiz üyesi insanların memnuniyet veya şikayaetleri ile doğrudan ilşkilidir...
artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve siz üreticiler için söylüyorum ne yazıkki << ARTIK MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI>>
bahane üreteceğinize ürünün iadesi konusunda üzerinize düşeni yapmanızı öneririm.....
aksi takdirde yeni türk ticaret kanununun getirdiği tüketici lehine olan değişiklikleri bir incelemenizi tavsiye edeceğim HUKUKSAL BAĞLAMDA YAPTIRIMLARLA KARŞILAŞABİLİRSİNİZ...
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #69 : 24 Temmuz 2014, 22:01:19 »
 Mustafa bey bana değil de bir kardeşime aldık burdaki konudan doalyı bizzat denemek istedim. Silahın görünüşü ve hafifliği güzel hoşuma gitti taki tetiğiğ çekinceye kadar arkadaş hiç temizlememiş alınca ondand a olbilir ama 34 gr altı hüsran bide degğişik arızalar veriyor. 20' den fazla fişek attım boş fişeği atmasına ragmen hazneye düşen fişegi almadı. Benim olsa umursamam o kadar, ama çoçuğun hevesi kursagında kalmaz insallah gerçi ben akdaşı onerdim.  Marka daha bilindik diye bunu aldık. Çekcemiz varmış gibi geliyor bana ...
« Son Düzenleme: 24 Temmuz 2014, 22:23:54 Gönderen: Erol KABA »
  • Charles Daly otomatik,
Düzce  1985

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #70 : 24 Temmuz 2014, 22:21:00 »
  Yani bizim evde baabmın nerdeyse yirmi yıllık çiftsan kinetik sistem tüfek var o bile bunun kadar sorunlu değil ya biraz hantal sadece dipçiği çatlamış oyle plastik bir dipçik takılmış hala çalışıyor ilginç yanı eger namluyu havaya dogrultursanız 24 gramla bile çalışıyor.  O kadar fabrika, siensi makına, teknoloji sonuç esnetik ahsap işçiliği , Hatırlıyorum da o zamanlarda sarsılmaz gazlı tüfği yapınca daha düşük grmajla çalısıyor diye dışladılar çiftsanı 32 grak altı tutukluk yapıyordiye. Türkiyenın en koklu firması ayar tutturamıyorsa o zamanlar çağ atlamış çiftsan  :D . Kimsenın firmasıını karalayıp, çalışanların emegiyle oynamak istemem, ama zaten yurdumun insanına ne kadar örenm verdikleri yaptıkları üründen belli oluyor iyi kötü, yorumlarımızda pek umurlarında olur sanmam. (insallah yanılıyorumdur) Amacım bu forma ilk gun uye oldugum; aynı amaç bişeyleri paylaşmak, bilgi payalşımı ile birilerinden yardım almak ve az olan birikimimle başkalarına yardımcı olmak, yerli malımızı kötülemek değildir.
  • Charles Daly otomatik,
Düzce  1985

Çevrimdışı Hüseyin ÜSTÜN

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #71 : 24 Temmuz 2014, 22:24:54 »
Kartal bey burada Huğlu av tüfekleri kooperatif yöneticisi yada yetkilisi gibi yazıyorsunuz

Sizi daha öncede uyardık kooperatif yetkilileri ile bizzat görüştüm ve bana verilen bilgi

Kartal KAFADAR adinda bir yetkilimiz yada calisanimiz yoktur demislerdi

Bugün konumunuzmu değişti ? Degismedi ise lütfen artık yazmayın. ...

EMİN BEY..... iyi güzelde  KOOPARATİF NEREDE KALDI....   bir firma adına, firma yetkilisiyim diye ve firmanın amblemi ile ne oldugu belirsiz biri yazılar yazıyor........... birtane huglu kooparatifi yetkilisinden tek bir açıklama yok......  ??? ??? ???   
  • Mertmak MX5 Combo 61cm Slug 71cm mobil şoklu
OSMANİYE / 1980

Çevrimdışı Osman LİMAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #72 : 25 Temmuz 2014, 00:28:18 »
bir söz vardı kime ait bilmiyorum ama şöyle idi: türkün ilk yaptığını almanın son yaptığını satın alacaksın diye. 96 model 401 b kullanıcısıyım 24 gr dahil tıkır tıkır çalışıyor. yeni 401 kınetiklerde sorun var diye duyumlar alıyorum. umarım huğlu koop buna bir çare bulur. kendi vatandaşını  müşterisini üzmez.
  • Huğlu 401 b
  • Sarsılmaz charles daly
  • Vursan 92a
  • Drahtar (dişi),pointer(erkek)
Osman LİMAN
1980 Karaman
Artık ANAMUR...

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #73 : 25 Temmuz 2014, 03:38:11 »
 Amin
  • Charles Daly otomatik,
Düzce  1985

Çevrimdışı Erol KABA

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 25 Temmuz 2014, 03:39:49 »
bir söz vardı kime ait bilmiyorum ama şöyle idi: türkün ilk yaptığını almanın son yaptığını satın alacaksın diye. 96 model 401 b kullanıcısıyım 24 gr dahil tıkır tıkır çalışıyor. yeni 401 kınetiklerde sorun var diye duyumlar alıyorum. umarım huğlu koop buna bir çare bulur. kendi vatandaşını  müşterisini üzmez.

Amin
  • Charles Daly otomatik,
Düzce  1985