Gönderen Konu: akdeniz bölgesi avcılarına duyuru  (Okunma sayısı 10005 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Sadık DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Av bahane, ÇAY şahane...
Ynt: akdeniz bölgesi avcılarına duyuru
« Yanıtla #25 : 27 Temmuz 2016, 19:28:20 »
Öncelikle geçmiş olsun.
Olayın üzerinden 3 yıl geçmiş ama yazılan yorumları okuyunca üzüldüm açıkçası.

Değerli avcı abilerim ve kardeşlerim ;
3-5 kendini bilmez kişinin yapmış olduğu ayıbı bölgenin/ yerleşim yerinin tamamına mal etmek biraz haksızlık. Ülkemizde maalesef böyle insanlar heryerde mevcut. Üzülerek söylemeliyim ki benim köyümde de geçmişte böyle cahilce bir iş yaşandı. Onların yüzünden bende mi ve benim gibi avcı kardeşlerimdemi aynı gruba giriyor?

Lütfen yorum yaparken biraz daha dikkatli olalım, özellikle genele hitap edilen yazılarda kul hakkına girdiğimizi unutmayalım.

Saygılarımla...
1984 - Burdur

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #26 : 28 Temmuz 2016, 10:05:23 »
Öncelikle geçmiş olsun.
Olayın üzerinden 3 yıl geçmiş ama yazılan yorumları okuyunca üzüldüm açıkçası.

Değerli avcı abilerim ve kardeşlerim ;
3-5 kendini bilmez kişinin yapmış olduğu ayıbı bölgenin/ yerleşim yerinin tamamına mal etmek biraz haksızlık. Ülkemizde maalesef böyle insanlar heryerde mevcut. Üzülerek söylemeliyim ki benim köyümde de geçmişte böyle cahilce bir iş yaşandı. Onların yüzünden bende mi ve benim gibi avcı kardeşlerimdemi aynı gruba giriyor?

Lütfen yorum yaparken biraz daha dikkatli olalım, özellikle genele hitap edilen yazılarda kul hakkına girdiğimizi unutmayalım.

Saygılarımla...

,

Teşekkürler Sadık Bey, konuyu okuduğum zamanki düşüncelerim o an için öyle yazmamı gerektirdi fakat sizin de belirttiğiniz gibi, münferit olayları genele bağlamak olayı gerçekleştirenin seviyesini düşürür bizi bu nedenle sağduyunuz için tekrar teşekkürler.

Saygılar...
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: M.Sadık DUMAN

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 28 Temmuz 2016, 11:11:11 »
Konu 3 yıllık konuda söylemeden edemedim, Kurunun yanında yaşı yakan arkadaş bizde serikliyiz ne kimsenin tekerini kestik ne kimseye bişey yaptık icabında ava davet ettiğimiz büyüklerimizde oldu senin bu tutumun bu teker kesenlerden farklı değil

Haklısın onur özür dilerim ama bizde olumsuz olaylarla karşılaştık ama inancın olsun insan sinir harbi yaşıyor
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 28 Temmuz 2016, 11:17:00 »
Uzun yıllardır avlak üyesi olarak bu konuyu özelliklede Seriğin gündem edildiği konuyu görmediğim için önce kendime kızdığımı söylemeliyim. Küllenmiş bir konuyu tekrar alevlendirmek gibi olacak ama bak güzel kardeşim senin yazdığın yenilir yutulur değil sana yorum yazan Serik'li arkadaşlar da gayet sakin ve kötü söz sahibine aittir mantığıyla yazmışlar ama şunu bil ki mevzu Serik ve Serikliler olduğunda her zaman kibar olamayacağımız gerçeğini sana hatırlatmak isterim.
Ancak bu sözlerimden yapılan olayı onayladığım anlaşılmasın bu tip davranışların en çok bizi üzdüğünü ve yaraladığını belirteyim. Malum her yerde cahil ve bilinçsiz insanlar olduğu gibi bizde de var. Onun mahçubiyeti bizlere yeter. 
 Serik herkesin malumu Yörük kökenli insanların ağırlıklı olduğu bir yerdir bizler karaçadırda bile misafir ağırlayan bir gelenekten geliyoruz misafirin ne demek olduğunu biliriz çok şükür.
Herkese selamlar
burdan forumdaki arkadaşlardan özür dilerim ama orhan abi ama bizde aynı olayla karşılaştık ve insan o durum ve hali yaşayınca anlıyor herkes aynı değil ama o gün duygu düşünceler taze olunca fevri yazdım bunuda biliyorum ama şuda var serikli antalyalı veya başka yerli diye bi etiket yapılmasıda yanlış geliyor bizde bohçacı değiliz allaha şükür nasip kısmet neyse ona razı olan insanlarız bizde bu memleketin insanıyız
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 28 Temmuz 2016, 11:20:04 »
Bu konuyu ilk defa görüyorum . Serikli olarak çok şaşırdım kum köy aksi ilçesine bağlı bize kesilmesi hoş değil. Ula ulaş bey yazınız hoş bir deyim değil kum köy nereye bağlı bir bakın isterseniz sonra konuya dail olun.
[/quite]
BURDAN SERİKLİ ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLİYORUM
AMA BU LASTİK KESME OLAYI NERDE YAŞANIRSA İNSAN ORAYA FATURAYI KESİYOR BUDA Bİ GERÇEK

TÜM FORUMDAŞLARDAN ÇOKK ÖZÜR DİLERİM
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 28 Temmuz 2016, 11:29:23 »
BURDAN TÜM KONUYLA ALAKALK OLAN ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLERİM
HERKESİN YAZDIKLARINI OKUDUM. VE KENDİLERİNCE HAKLI OLDUKLARINI GÖRDÜM
TAMAM BENDE FEVRİ VE Bİ ANLIK SİNİRLE YAZDIM TEKRAR ÖZÜR DİLERİM AMA BU OLAY BİLMİYORUM HANGİ İNSANIN BAŞINA GELSE AYNI TEPKİYİ VERİR EMPATİ KURARSANIz sevinirim burdan hakaret anlamında değil yanlış anlaşılmasın aracınız tekeri kesilsin ve tanımadığınız bi çevrede yardım bulamadığınızdaki ruh halinizi düşünürseniz sevinirim ben aynı durumu yaşadım mevki mekan ismi vermiycem ama aynı durum benimde başıma geldi insanın çıldırmaması içten bile değill,

TEKRARDAN SERİKLİ AVCI ARKADAŞLARDAN ÖZÜR DİLERİM SAĞDUYULU OLAMADIM
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

The following users thanked this post: Menderes NUR, M.Burak METİLLİ