Gönderen Konu: akdeniz bölgesi avcılarına duyuru  (Okunma sayısı 10003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Raif ŞEREF

• AvlakForum Üye
  • *
akdeniz bölgesi avcılarına duyuru
« : 14 Ekim 2013, 19:48:18 »
Değerli akdeniz bölgesi arkadaşlarıma duyuruyorum dün pazar günü 13.10.2013 tarihinde serikli iki kardeşimle birlikte serik kum köyde ava gittik arabalarımızı tarlanın kenarına bıraktık etrafta sadece orada koyun ve kaz besleyen coban vardı bir saate yakın sonra arabalarımızın yanına geldiğimizde birde ne görelim arabalarımızın 3 lastiğide bıcakla kesilmiş bu durumu size üzüntüyle bildirerek sizinde başınıza gelmemesi dikkatli olmanızı ve bunu kimin yapacağını birbirimize haberdar edelim ve gerekli makamlara bildirelim.Hepinize saygılar.
Raif ŞEREF
1958 antalya

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
Ynt: akdeniz bölgesi avcılarına duyuru
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2013, 21:32:32 »
Raif bey kişisel gelişimini tamamlayamayan insanların yapacağı işler bunlar, inşallah başka arkadaşlarımız avda benzer durumla karşılaşmazlar...
uyarınız için teşekkürler geçmiş olsun
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Tarık ÖSTLÜER

• Onursal Üyemiz
  • zordur dağcı olmak
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2013, 21:43:47 »
Söylenecek söz çok ama yazılamıyor maalesef geçmiş olsun...
Tarık ÖSTLÜER
1982 MANİSA

Çevrimdışı Murat ÇAKAN

• Müdavim Üyemiz
  • CMAS**MONITEUR INSTR. FLIGHT ENGİNEER INSTR.
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2013, 21:52:20 »
Raif abi tavsiye olarak jandarma çağırıp tutanak tutturarak kasko ile köyün muhtarına gönderseydin tebligatı köyün muhtarı tutuşup bulurdu, yakın bir zamanda araç kiralamadan araba alıp köyün içine bırakıp öyle git abi ava dönüşte yaksın isterseler arabayı büyük geçmiş olsun. Üzüldüm.
Murat ÇAKAN 1980 BALIKESİR/HAVRAN-KOCADAĞ KÖYÜ 0543 405 1771

"KOCADAĞLI ÇAKAN TEAM_10''
                                                    ''SETTER''

Şahin BİTEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2013, 22:11:25 »
tekrar aynı yere gidip bir kişi arabaya yakın yerek saklanıcak.sıkıcan kafasına gözüne bi daha yapamazlar..ben öyle yaparım şahsen..sonunu lastiği kesen düşünsün.ben düşünmem acımamda.çok iyi bir akıl değil ama dediğim gibi ben olsaydım öyle olurdu..çok çok geçmiş olsun üzüldüm doğrusu..
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2013, 22:21:13 Gönderen: Şahin BİTEN »

Çevrimdışı Kadri KASAPOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 14 Ekim 2013, 22:59:18 »
geçmiş olsun... bi de sövmeye günah derler ! görsen dövsen bişey yapsan bide suçlu olursun devlet adam yerine kor onları...!

Kadri KASAPOĞLU  05374961110
1985 ANTALYA / ALANYA

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #6 : 14 Ekim 2013, 23:09:19 »
Alttaki gibi bir ARAÇ İÇİ KAMERASI olsa bu gibi durumlarda oldukça faydalı olabilir + trafikte de park halinde evin önünde de işe yarar
Rusya da bu kameralar zorunlu mesela...

çoklu resim yükle
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 15 Ekim 2013, 00:24:47 »
Ben de Ruslar bu kazaları nasıl kaydedip internete yüklüyor diyordum. Zahir..

Raif Bey geçmiş olsun. Uyarı için de teşekkürler.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

HİKMET KAVLAK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 15 Ekim 2013, 01:09:32 »
Alttaki gibi bir ARAÇ İÇİ KAMERASI olsa bu gibi durumlarda oldukça faydalı olabilir + trafikte de park halinde evin önünde de işe yarar
Rusya da bu kameralar zorunlu mesela...

çoklu resim yükle
Tuncay bey doğru her avcı arabasına takmalı ve hareket sensörlü olmalı.

Çevrimdışı H.Ali ÇETIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 15 Ekim 2013, 20:44:05 »
abicim serik orasının adı oranın adamı cekemez baska avcı avlanacanmı araban yada motorun serik plaka olacak deniz yada kara farketmez kendileri her yerde avlanır  ama baskaasını cekemez...
1985 ANTALYA

Çevrimdışı Savaş KAYGISIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 17 Ekim 2013, 02:01:00 »
   RAİF KARDEŞİM GEÇMİŞ OLSUN, HİÇ HOŞ BİR ŞEY DEĞİL BAŞINIZA GELEN AMA MAALESEF BU TÜR OLUMSUZLUKLARI MERALARDA YAŞIYOR VEYA DUYUYORUZ ÜLKEMİZDE. KENDİNİ BİLMEZ, AKILDAN ZAYİİ İNSANLARIN YAPTIKLARI OLAYLAR. BU TÜR BÖLGELERDE AVA GİDEN ARKADAŞLARIN, ÖZELLİKLE DIŞARIDAN GELEN AVCILARIN DAHA DİKKATLİ OLMASINDA FAYDA VAR, CANA BİR ZARAR GELMEMESİ TABİKİ ÇOK DAHA ÖNEMLİ AMA      " MALDA CANIN YONGASI" DEMİŞ ATALARIMIZ.
   TUNCAY KANDEMİR KARDEŞİMİZİN PAYLAŞTIĞI GÖRSEL ÇOK FAYDALI BİR KAMERA EVE TESLİM KARGO DAHİL FİYATI 90 TL. BEN ALANYA'DA KOMŞUM SİPARİŞ VERMİŞ GELDİ İNCELEDİM, DENEDİM ÇOK KALİTELİ HD VİDEO KAYDI YAPIYOR 24 SAAT, İSTER HAREKETLİ, İSTERSENİZ HAREKETE HASSAS AYARLI VB. MODLARI MEVCUT. BEN ÖZELLİKLE AV ESNASINDA GÖRÜNTÜ ÇEKMEK İÇİN KULLANMAYIDA DÜŞÜNÜYORUM, HER İŞE FAYDASI VAR GÖRÜNÜYOR.
   BU VESİLE İLE TÜM DEĞERLİ SİZ AVCI DOSTLARIMIN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI KUTLAR, SELAM, SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM.
1958-Ankara

Çevrimdışı Halil YALÇIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 25 Ekim 2013, 10:59:16 »
RAİF BEY ÇOK ÇOK GEÇMİŞ OLSUN İNŞALLAH BÖYLE BİRŞEY BİDAHA BAŞINIZA GELMEZ KAZASIZ BELASIZ AVLAR NASİP OLUR AMA BİR SERİKLİ OLARAK (3-5) TANE DENGESİZ KAFASIZIN YAPMIŞ OLDUĞU TERBİYE SİZLİĞİNİNDE (1) ARKADAŞIN BÜTÜN SERİĞİ KAPSAYACAK ŞEKİLDEDE YORUM YAPMASINADA ANLAM VEREMİYORUM NEDEMEK ORASI SERİK ONLAR HER YERDE AVLANIRLAR AMA BAŞKASINI ÇEKEMEZLER BÖYLE BİR YORUM OLURMU HERKEZ AVA AÇIK OLAN HER İSTEDİĞİ YERDE AVLANIR BUNADA HİÇ KİMSE KARIŞAMAZ YETERKİ EVRAKLARIN TAM OLSUN ARKADAŞLAR YORUM YAZARKEN BİRAZ DAHA DİKKAT EDELİM              (RAİF BEY TEKRAR GEÇMİŞOLSUN SAYGILAR)
1978 ANTALYA KEPEZ FATİH

The following users thanked this post: Menderes NUR

Çevrimdışı M.Emre TORUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 25 Ekim 2013, 14:36:18 »
öncelikle geçmiş olsun bu olay benimde basıma gelmişti ama burdur da arabanın başına geldiğimizde lastikler kesilmişti o günden sonra arabayı ağaç altına kıyıya köseye koymam tarlanın ortasına bırakırım olaki biri gelipde zarar vermeye kalkarsa acımam basarım kursunu yan taraflarına herkes kolay kazanmıyo arabayı almak için dişinden tırnagından para artırıp alıyo hatta bi gün burdur bucakta adamların belgesi yokmuş yakalandılarda zaten şikayet edenler arabanın ön camını indirip lastikleri kesmişler ben kaçak  avcıları savunmuyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın ama mademki şikayet ettiniz adamların arabasına neden o kadar zarar veriyosunuz bi derdin varsa git yüzüne söyle.Herkes için geçerli değil ama bunları genelde çobanlar yapıyo yasak bölgede yasak zamanlarda kurt avlama bahanesiyle tavsanı kekliği vuruyolar dısarıdan bi avcı geldiği zaman adama bi şekilde zarar veriyolar en azından bizim bu bölge öyle  illa arabaya zarar verecek diye bişey yok bi abiden duymuştum sırf korkutmak için adamın üzerine köpeklerini salmış çobanın biri abi de köpeklerden birini vurunca kavga çıkmış 
MEHMET EMRE TORUN
 BURDUR\BUCAK

Çevrimdışı Raşit HATİPOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 30 Ekim 2013, 23:40:34 »
Bunlar insani evrimini tamamlayamamış kişiliği ve karakteri bozuk insanların yapacağı işler.İnsani düşüncelere sahip birisinin yapacağı işler değil.
Raşit HATİPOĞLU
1964-Antalya

Çevrimdışı Ahmet ÖZKAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • 05347677315 TOROS KARTALI
« Yanıtla #14 : 31 Ekim 2013, 07:28:29 »
Maalesef bu tür olaylar bazı kendini bilmez cahil insanlar tarafından her bölgemizde yaşanıyor.Temeldeki sebep mezrasını yabancıdan koruma(sanki babasının dağı).Bazı şeyler millet olarak kafatasımız değişmedikçe mümkün değil düzelmez.Böyle konularda en iyi yapacak şey,gidilecek olanın bölgenin varsa tanıdık birkaç avcısınıda beraberinde götürmektir,yoksa Allah esirgesin gene sizin arabanın lastiğini kesmişler,denkgeldinmi cahilin cahiline döverlerde silah da çekerler,bunlar yaşanan şeyler.
Ahmet ÖZKAN
1983 mersin mut

The following users thanked this post: B.Ulaş EREN

Çevrimdışı B.Ulaş EREN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 01 Kasım 2013, 15:54:16 »
gecmis olsun abi serikli degilmi alayi okuz kaba saba odun gibiler tam sopalik hepsin konusmadan bin haber ama iste gecmis olsun buldunmu agaca asacan kafa asagi bak bidaha yaparmi
  • D.K MAYA
ULAŞ EREN
Antalya / konyaaltı

Çevrimdışı Mustafa AKŞİT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 11 Kasım 2013, 22:08:25 »
Geçmiş olsun Antalyaya yeni taşındım işim icabı söylediğinz mevkilere cok gidiyorum avcı bi arkadasla daha tanışmadığım için ava cıkmadım uyardığınız için cok sağolun
1982-Afyon

Çevrimdışı Serdar BURAK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 12 Kasım 2013, 12:29:21 »
Yazıkki ne yazık geçmiş olsun.
Serdar BURAK
1979 Çan ÇANAKKALE 05326570506 Çan Erenler Avcılık ve Atıcılık Derneği Başkanı

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #18 : 12 Temmuz 2016, 10:33:40 »
Selamlar,

Konunun üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen ve dana önce de rastlamadığım için bir Serik' li olarak şuan yazma gereği hissettim.

Öncelikle geçmiş olsun dilerim.

İlk olarak, Raif ŞEREF bey yanlış bilgi vermiş. Eğer yanınızdaki Serik' li dediğiniz arkadaşlarınız gerçekten Serik' li ise Kumköy' ün Serik e bağlı olmadığını Aksu İlçeye bağlı olduğunu bilmeleri gerekirdi.
Yani bahsi geçen olay Serik'te değil Aksuya bağlı bir merada olmuş.

Tuncay Bey'in dediği gibi "kişisel gelişimini tamamlayamayan insanların " yapacağı bir şey.

H. ALi ÇETİN de demiş ki orası Serik başka avcı çekemez. Bir Antalyalının böyle söylemesi çok çok acı. Acaba kendisi Serik' e gelip de ne gibi bir durum yaşamış. Kaldı ki biz Antalya'dan veya Antalya'nın başka bir çok ilçesinden birçok avcı arkadaşımızı davet eder üveyik geçişi zamanı bir çok avcı arkadaşımızı misafir ederiz. Bu durumu en iyi  Mustafa BARUT abim, Ali ŞENCAN ve rahmetli Ethem EYİLER abim ve bir çok Antalya merkez avcısı bilir.

Halil YALÇIN bey' e duyarlı davranışından ötürü teşekkür ediyorum.

B. Ulaş EREN, size hiç bir şey söylemek istemiyorum. Kötü söz sahibine aittir.

Mustafa Akşit Bey, siz rahat olun. Kendini bilmez cahillerin yazdıklarına kafanızı takmayın. Serik'e ava gelecekseniz lütfen özelden bana ulaşın yeter.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2016, 10:37:12 Gönderen: Menderes NUR »
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, B.Ulaş EREN, Yasin TORAN

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 12 Temmuz 2016, 11:19:00 »
gecmis olsun abi serikli degilmi alayi okuz kaba saba odun gibiler tam sopalik hepsin konusmadan bin haber ama iste gecmis olsun buldunmu agaca asacan kafa asagi bak bidaha yaparmi
Konu 3 yıllık konuda söylemeden edemedim, Kurunun yanında yaşı yakan arkadaş bizde serikliyiz ne kimsenin tekerini kestik ne kimseye bişey yaptık icabında ava davet ettiğimiz büyüklerimizde oldu senin bu tutumun bu teker kesenlerden farklı değil
Antalya/Serik B+ 1995

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, Yasin TORAN

Çevrimdışı Orhan AKSOY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 12 Temmuz 2016, 14:28:58 »

Uzun yıllardır avlak üyesi olarak bu konuyu özelliklede Seriğin gündem edildiği konuyu görmediğim için önce kendime kızdığımı söylemeliyim. Küllenmiş bir konuyu tekrar alevlendirmek gibi olacak ama bak güzel kardeşim senin yazdığın yenilir yutulur değil sana yorum yazan Serik'li arkadaşlar da gayet sakin ve kötü söz sahibine aittir mantığıyla yazmışlar ama şunu bil ki mevzu Serik ve Serikliler olduğunda her zaman kibar olamayacağımız gerçeğini sana hatırlatmak isterim.
Ancak bu sözlerimden yapılan olayı onayladığım anlaşılmasın bu tip davranışların en çok bizi üzdüğünü ve yaraladığını belirteyim. Malum her yerde cahil ve bilinçsiz insanlar olduğu gibi bizde de var. Onun mahçubiyeti bizlere yeter. 
 Serik herkesin malumu Yörük kökenli insanların ağırlıklı olduğu bir yerdir bizler karaçadırda bile misafir ağırlayan bir gelenekten geliyoruz misafirin ne demek olduğunu biliriz çok şükür.
Herkese selamlar
  • Benelli Raffaello Special Lusso
  • Fabarm Elos C
  • Perazzi mx8
  • Pointer ve Setter
Orhan AKSOY
1969 Serik/ANTALYA  BRh +

The following users thanked this post: Menderes NUR, Yasin TORAN

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 12 Temmuz 2016, 14:46:18 »
Bu konuyu ilk defa görüyorum . Serikli olarak çok şaşırdım kum köy aksi ilçesine bağlı bize kesilmesi hoş değil. Ula
ulaş bey yazınız hoş bir deyim değil kum köy nereye bağlı bir bakın isterseniz sonra konuya dail olun.
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

The following users thanked this post: Yasin TORAN

Çevrimdışı Ali AKIL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 12 Temmuz 2016, 14:48:02 »
Orhan abi  çok  icten anlatmissin cok üzüldüm böyle değiliz bir çok arkadasim antalya merkez avcisi bizim
  • BERETTA 690 Field lll
  • BERETTA S686 L SIPECIAL
Ali AKIL
1986-Antalya

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, Yasin TORAN

Çevrimdışı Menderes NUR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ya Nasip Ya Kısmet
« Yanıtla #23 : 12 Temmuz 2016, 16:12:52 »
Uzun yıllardır avlak üyesi olarak bu konuyu özelliklede Seriğin gündem edildiği konuyu görmediğim için önce kendime kızdığımı söylemeliyim. Küllenmiş bir konuyu tekrar alevlendirmek gibi olacak ama bak güzel kardeşim senin yazdığın yenilir yutulur değil sana yorum yazan Serik'li arkadaşlar da gayet sakin ve kötü söz sahibine aittir mantığıyla yazmışlar ama şunu bil ki mevzu Serik ve Serikliler olduğunda her zaman kibar olamayacağımız gerçeğini sana hatırlatmak isterim.
Ancak bu sözlerimden yapılan olayı onayladığım anlaşılmasın bu tip davranışların en çok bizi üzdüğünü ve yaraladığını belirteyim. Malum her yerde cahil ve bilinçsiz insanlar olduğu gibi bizde de var. Onun mahçubiyeti bizlere yeter. 
 Serik herkesin malumu Yörük kökenli insanların ağırlıklı olduğu bir yerdir bizler karaçadırda bile misafir ağırlayan bir gelenekten geliyoruz misafirin ne demek olduğunu biliriz çok şükür.
Herkese selamlar

Tekrar selamlar,

Orhan abi çok doğru belirtmişsiniz. Kara çadırda dahi misafirini hoşnut bırakmaya çalışan insanlarız. Kaldı ki bu davranış tüm Türk halkının genlerinde var.
Serik' in tarihini araştırırsanız, halen günümüzde Ülkemize ve Milletimize sorun yaratanların 70 ve 80 li yıllarda bu bölgeden def edildiğini, bunun sebeplerini de araştırdığınızda ise işin içinde namerde karşı mertliğin olduğunu görürsünüz. Mert insanın olduğu yerden kimseye zarar gelmez. Hele ki konu avcılık ise ne kadar paylaşımcı olduğumuzu bir çok abimiz ve kardeşimiz iyi bilir.

Saygılarımla. 
Menderes Remzi NUR / 1978 / Serik / Antalya

The following users thanked this post: Orhan AKSOY, M.Ali AKDAĞCIK, Yasin TORAN

Çevrimdışı Mustafa ARITULUK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 12 Temmuz 2016, 16:33:16 »
Geçmiş olsun.
Bir kaç kişinin duyarsızlığını o çevreye maletmek yanlış bir tutum.keşke bu tip diyaloglar yaşanmasaydı.
Şöyle bir durum var coğrafyamızın karakteristik özelliği gereği bu tip olaylar hep oluyor. ben Burdurluyum. Benim köyümdede bu seviyede olmasada yaşanıyor

yanlız yöre halkının kriterleri var. yaptığım muhabbetlerden biliyorum.
arazilerine grup halinde gelmeyeceksin. 10kişi -15 kişi gibi
yada bir kişi 2-3 köpekle gezmeyecek. yada orada 1-2 gün konaklamayacak.
zaten uyarıyorlar.  kahvelerine girseniz çay bile vermiyorlar. en sağlıklısı ava gidecekseniz o yöreden tanınan bir kişi olması
açıklamaları;
sezon açılsa bile hayvan daha küçük. sayıları az. bu şekilde buraya gelenler. katliam için geliyor. teyp kuranların haddi hesabı yok ( teyp kuran gördükleri zaman işte lastikleri kesiyorlar). 20 dönüm tarlayı10 kişi tarıyor. o nedenle sezonun ilk gününde av hayvanı bitiyor.

bu muhabbet geçen sene bıldırcın avı başlangıcında geçti.. söyledikleri gibi 2. hafta oraya gittimde sadece 2 bıldırcın kalktı. (3 kişiydik)
  • Armsan Phenoma
  • Tristar Süperpoze 20cal.
1980 - BURDUR / ANTALYA