Gönderen Konu: KARACA ve ELİK KEÇİ AVI  (Okunma sayısı 19761 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
KARACA ve ELİK KEÇİ AVI
« : 15 Temmuz 2013, 15:26:14 »
SEVGİLİ AVCI DOSTLAR:
  Sürekli savaşını verdiğim insanlar ile kavga ettiğim tartıştığım bu konu artık beni aşırı derece de rahatsız etmeye başladı. KARACA VE ELİK KEÇİSİ avcılığı.  türkiyemizde yasak olmasına rahmen çevremizde çoğu insan bunu vuruyor vede evinde gönül rahatlığı ile yiyor. bunları duyuyoruz yakalan veya yakalnmayan çoğu avcı vurduğunu biliyoruz.  daha bugun iş yerimde avcı dostlarım ile yaban tv izlerken arkadaşlar ya biz enayimiyiz biz neden vurmuyoruz diye konuşmaya başladılar vede daha önce vuranlar gibi artık onlarda vuracaklarını söylüyorlar. kızdım haliyle. ancak verdikleri cevap karşısında diyecek birşey bulamadım. bu TÜRKİYEDE MAHDEM YASAK neden parası olanlar vuruyor.  cevap veremedim. kontrollu vuruluyor kem küm ettim ama verdiğim cevap yetmedi yasak ise yasak arkadaşa bunun kontrol falan olmaz. kimse vurmasın bizde vurmalayalım dediler. parası olan vuracak devlet vurudracak paran var benim param yok ben vurmim. yok öyle bir yasa tanınmıyoruz dediler.
 kesinlikle haklılar. evet yaa neden parası olan vuruyor madem türkiyede vurulması yasak  parası olanda vurmasın olmayanda vurmasın. bu durum benim gibi düşünenleri çok zorda bırakıyor. haliyle rahatszı olduğum halde vurun abicim ne diyeyim demekte başka cevap veremedim.
  AVCI DOSTLAR ... ne yapayım siz söyleyin. haklı olan avcı dostlar kimse vurmasın bizde vurmayalım diyor amöa türkiyede yasak olduğu halde paralı avcılık var. nasıl bir keşmekeş nasıl bir yasa . cevap vermek çok zor.
 vala  buraların yüksek köylerinde her ev her hane yılda en az 40 yakın vuruklduğu kış bounca yenilidği duyumları var ve biliniyor. konuşmlar süreki var.
 valla ben vurulmamasından yanayım hatta bu hayvanların yattıkları yeri elimle koymuş gibi biliyorum çulluk avcısı olduğum için kaçmıyorlarda artık evcil oldular resmen ama bu durum ii değil evlerle çok iç içe olddu hayvanlar keşke ürkek vede insanlardan uzak olsalar yükseklerde yaşalar ama işte vurulmalı çok kolaylaşıyor gün geçtikçe. siz avcı kardeşlerimiz avcı dostlar böyle kişiler ne cevap vereceğiz avdan soğutacağız yardımcı olalım
 saygılar
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2013, 15:29:34 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Selim UYGUN

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: KARACA ve ELİK KEÇİ AVI
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2013, 16:46:51 »
Ülkemizde avcılık konusunda bir çok problem çözümsüz kalmışken bu konuda çözüm beklemek mantıklı olmaz sanırım.Sadece bu tür avlarda değil küçük avlarda da yasaklar ve yaptırımlar çoğu avcıyı kuralların dışında hareket etmeye zorluyor.Siz limitleri hiç mi aşmadınız bu güne kadar.4 çulluk vurunca çıktınız mı hemen avlaktan?Keklik avcısı ilk yamaçta kalkan sürüden iki tane vurunca tüfeği omzuna asıp arabaya mı döndü? Yine de samimi düşüncelerinizi ve iyi niyetinizi görmek beni memnun etti.Teşekkürler.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #2 : 15 Temmuz 2013, 17:38:45 »
Yaban hayatının doğru yönetilip planlandığı , dogru yapıldığı ülkelerde  yaban hayvanları  ürün üretip  hasat etme mantıgı ile avcıya kontrollü avlatarak sürdürülebilir şekildedir.
Ülkemizde de ise malesef  bir sürü hatalı kural ve kanunlar  ve dagların hakimi bilinçsiz avcılar, halk  vardır.Elbet parası olan bedeli karşılıgında avlamalıdır ama ,popülasyon avlanacak seviyeye geldiyse ayrıca yöresel ve yerli avcıya kota açılabilir.
Kanun konduysa yanlış bile olsa Allahtan korkan devletinin otoritesini benimsemiş insan kanunlara uyar.
Ülkemizde kanunları işler hale getirebilecek batıdaki gibi vatandaş oto kontrolü olmadıgı sürece herkesin başına bir  nöbetçi dikemezsiniz.Kişi vicdanıyla başbaşa kalır, Buyuk avlarda bu güne değin popülasyonun artmamasına sebep kontrolsüz avlanmaktan ziyade bilinçsiz ve zamansız avlanma olduğunu düşünüyorum.
Yasak avı yapan bile seçici olsa erkek  olanı avlasa ,üreme ve yavrusunu büyütme döneminde avlanmasa memleketim yaban hayatı bu günlere gelmezdi.....
Bizim ülkemizde yerleşim yerine yakın bir yaban hayvanı görülse ,avcı olan olmayan bir an önce ele geçirme yakalama yeme zihniyetine sahiptir.Avrupa ve Amerikada ise avcı olmayanlar  yasalardaki caydrıcı cezalar ve bilinçli oldugundan yaban hayatına ve yaban hayvanlarına davranışı farklıdır.Otoparkta tavşan ,bahçede karaca yolda bir alay kazın üstünüzden geçmesi dogal bir olaydır. Bizde olsa vatandaş elle iple,taşla, sopayla , kapanla varsa tüfekle elegeçirmenin derdindedir.
,
« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2013, 08:22:12 Gönderen: Vedat DURAN »
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 15 Temmuz 2013, 18:28:10 »
Ülkemizde avcılık konusunda bir çok problem çözümsüz kalmışken bu konuda çözüm beklemek mantıklı olmaz sanırım.Sadece bu tür avlarda değil küçük avlarda da yasaklar ve yaptırımlar çoğu avcıyı kuralların dışında hareket etmeye zorluyor.Siz limitleri hiç mi aşmadınız bu güne kadar.4 çulluk vurunca çıktınız mı hemen avlaktan?Keklik avcısı ilk yamaçta kalkan sürüden iki tane vurunca tüfeği omzuna asıp arabaya mı döndü? Yine de samimi düşüncelerinizi ve iyi niyetinizi görmek beni memnun etti.Teşekkürler.
akif bey katılıyorum size kes,inlikle aynen dediğiniz gibi uçar kuşlarda kendimizde böyle bir açıklık veriyoruz . ama işte bu haynaları köyümde av meranmda yeni yeni gömrye başlamışken bunların hemen vurulmaya başlamsını istmei,orum. kesinlike her çulluk avında en az 4 eyerden  2er grup halinde karacalar kendim kaldırıyorum. sadece onları koşusunu arazileri tırmanışını izlemek bana zevk veriyor. o yüzdende yeni yeni görmüşken bu hayvanların yedinden kayboluyo olmasını istme,yorum. bunlar göç hayvanı değilki. diyorumya hep kuş ve çeşitlri genelde göç hayvanı. ama aynı şekilde olduğum yerde bolca yabani sülün var yerlerini karış karış biliyorum ama daha bu güne kadar 1 tanesine tüfek kaldrımış değilim. aynı şeki,lde onlarında kanat sesi cezbediyor beni. diğer kuşlarla aynı sınıfa sokmuyorum .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 15 Temmuz 2013, 18:30:39 »
Yaban hayatının doğru yönetilip planlandığı , dogru yapıldığı ülkelerde  yaban hayvanları  ürün üretip  hasat etme mantıgı ile avcıya kontrollü avlatarak sürdürülebilir şekildedir.
Ülkemizde de ise malesef  bir sürü hatalı kural ve kanunlar  ve dagların hakimi bilinçsiz avcılar, halk  vardır.Elbet parası olan bedeli karşılıgında avlamalıdır ama ,popülasyon avlanacak seviyeye geldiyse ayrıca yöresel ve yerli avcıya kota açılabilir.
Kanun konduysa yanlış bile olsa Allahtan korkan devletinin otoritesini benimsemiş insan kanunlara uyar.
Ülkemizde kanunları işler hale getirebilecek batıdaki gibi vatandaş oto kontrolü olmadıgı sürece herkesin başına bir  nöbetçi dikemezsiniz.Kişi vicdanıyla başbaşa kalır, Buyuk avlarda bu güne değin popülasyonun artmamasına sebep kontrolsüz avlanmaktan ziyade bilinçsiz ve zamansız avlanma olduğunu düşünüyorum.
Yasak avı yapan bile seçici olsa erkek  olanı avlasa ,üreme ve yavrusunu büyütme döneminde avlanmasa memleketim yaban hayatı bu günlere gelmezdi.....
Bizim ülkemizde yerleşim yerine yakın bir yaban hayvanı görülse ,avcı olan olmayan bir an önce ele geçirme yakalama yeme zihniyetine sahiptir.Avrupa ve Amerikada ise avcı olmayanlar  yasalardaki caydrıcı cezalar ve bilinçli oldugundan yaban hayatına ve yaban hayvanlarına davranılı farklıdır.Otoparkta tavşan ,bahçede karaca yolda bir alay kazın üstünüzden geçmesi dogal bir olaydır. Bizde olsa vatandaş elle iple,taşla, sopayla , kapanla varsa tüfekle elegeçirmenin derdindedir.
,
dediğiniz gibi bahsettiğim kişiler bilinçli ozaman hepsi dişilere atmayız sadece seçmece iri erkeklere . ve köylerdekiler sadece erkek vuruyormuş. demekki köylüde olsa bilinçliler :))))) ne olursa olsun sebze meyveye aşırı zarar vermedeikten sonra onlar meralarımızda avlakalrımızda süs olarak kalsın. sülün gibi mesela
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 15 Temmuz 2013, 23:57:17 »
 O0 çok önemli bir konu bence . adem kardeşimde çok güzel bir konuya parmak basmış . . şahsi düşüncem , vicdanen ve ahlaken etik bulmuyorum bu hayvanların vurulmasını .  avcılık illada vurmak öldürmek değildir .  kanun limit koymuş şu kadar vurabilirsin diye , ama vicdana bıraktığımız zaman vicdan limitleri çok daha düşük . çulluk avında bazen 1 çulluk vurduğum zaman arkadaşlarla ava devam etmişimdir ama ikinciyi vurmamışımdır .  avcılık doğayla başbaşa kalmak , dostlarla çok güzel ve değerli zaman geçirip dünyanın derdinden sıkıntısından kurtulma sanatıdır .  .  keza bu  elik hayvanları , çevremizde çokça mevcuttur , iş vurmaya kalsa hiç sorun değil vurmak , ama , vicdan el vermiyor . .  zira avcılığın dinen  kuralları bellidir .  benim limitlerimi bu kurallar belirler ....vedat duran kardeşimin şu kelamınada sonuna kadar katılıyorum .......
Kanun konduysa yanlış bile olsa Allahtan korkan devletinin otoritesini benimsemiş insan kanunlara uyar. O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 16 Temmuz 2013, 07:58:53 »
O0 çok önemli bir konu bence . adem kardeşimde çok güzel bir konuya parmak basmış . . şahsi düşüncem , vicdanen ve ahlaken etik bulmuyorum bu hayvanların vurulmasını .  avcılık illada vurmak öldürmek değildir .  kanun limit koymuş şu kadar vurabilirsin diye , ama vicdana bıraktığımız zaman vicdan limitleri çok daha düşük . çulluk avında bazen 1 çulluk vurduğum zaman arkadaşlarla ava devam etmişimdir ama ikinciyi vurmamışımdır .  avcılık doğayla başbaşa kalmak , dostlarla çok güzel ve değerli zaman geçirip dünyanın derdinden sıkıntısından kurtulma sanatıdır .  .  keza bu  elik hayvanları , çevremizde çokça mevcuttur , iş vurmaya kalsa hiç sorun değil vurmak , ama , vicdan el vermiyor . .  zira avcılığın dinen  kuralları bellidir .  benim limitlerimi bu kurallar belirler ....vedat duran kardeşimin şu kelamınada sonuna kadar katılıyorum .......
Kanun konduysa yanlış bile olsa Allahtan korkan devletinin otoritesini benimsemiş insan kanunlara uyar. O0
abicim gönlümüz bir düşüncemiz bir seninle. dediğin gibi senin olduğun mevkide haddinden fazla var bu hayvanlar fınfık bahçeleri dolu. helekide birde sebze bahçen var ise oralarda zaten onların evi gibi. ama işte gönül vurulmasından yana olmadığı içöin vuranları duyunca kahroluyorsun. ama ne yapacaksın. şikayet ederim vurmayın diyorum adamlar ozaman parayla vuranlarda vurmasın yoksa paramız yok paraı olan hayvan yazık demiyor vuruyor vede devlet vurduruyor diyoer haklı olarak. daha dün dükkanıma bi müşteri hafıza kartı ile geldi yemin ederim evin oadasında elik yavrusu bakıyorlar kucaklarında idi. ve ömrüm böyl fotolar görmek ile geçiyor. her evin ağırında en az 1 tane elik bağlı inek gibi bakıyorlar.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #7 : 16 Temmuz 2013, 22:04:09 »
Görünen o ki sizin oralarda halk da çok sevmiş onları. Çok zarif, çok güzel, ev kedisi gibi hayvanlar. Avı serbest olsa bile kesinlikle vurmazdım ne dişisini ne erkeğini.

Avını yapmak isteyen de olabilir ama önce uygun olup olmadığının etüt edilip, kontrol altında yapılması gerek.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 17 Temmuz 2013, 08:17:55 »
Görünen o ki sizin oralarda halk da çok sevmiş onları. Çok zarif, çok güzel, ev kedisi gibi hayvanlar. Avı serbest olsa bile kesinlikle vurmazdım ne dişisini ne erkeğini.

Avını yapmak isteyen de olabilir ama önce uygun olup olmadığının etüt edilip, kontrol altında yapılması gerek.
volkan bey halk çok sevior tabikide artık ağırda bakan büyütüp kesmek içinmi bakıyor bilemem orasını. ama kimse büyütüp baktığı hayvanı kesip yemez heralde . köylü vuruyor evet yüksek köylerde oturanlar dedikleri bu her hanede kış bopyu en az 30 ile 40 hayvan vurulur. adamlar köyde kar yağınca 6 ay düze gelmiyor.
 sizinde deiğiniz gibi her çulluk avında en az 4 ayrı yerde 2li çiftlerim var kuzular süper heleki onların ben dere içöinde iken üstümden uçarak geçmeleri yokmu. valla nasıl bir atlamadır o. dal budak ağaç hiç fark etmiyor dereden dereye uçarakj geçiyorlar resmen
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2013, 22:12:51 »
volkan bey halk çok sevior tabikide artık ağırda bakan büyütüp kesmek içinmi bakıyor bilemem orasını. ama kimse büyütüp baktığı hayvanı kesip yemez heralde .
O da akla gelmeyecek şey değil ama madem çok isteyen arayıp buluyor; evde bakan sevdiği için bakıyor olmalı(umuyorum).

Yukarıda da değinilmiş ama bir kere de ben tekrarlıyayım; geçmişte sezonu kapalıyken ve avına gitsem kimsenin ruhu duymadan avlanabileceğim halde avlanmak içimden gelmiyordu. Tabiki yavruları olması da önemli bir sebep ama dediğim zamanlarda sezon falan açılmadan bir sürü çatır çatır avlayanlar vardı. Ben de çok gencim ve hırslıyım. Ben de gitsem, büyük olanlara seçerek atsam diye içimden geçiriyordum ama hiç gitmedim. Düşünüyordum ki, gitsem avlasam, sırf yetişkinleri bile vursam sezon açıldıktan sonra vuracaklarım kadar keyif almayacaktım. Bir çok avcı sabırla o günü beklerken acele etsem, bekleyenlerin hakkını da yemiş gibi olacaktım.

Yukarıda yazdıklarım daha o çok erken yaşlardaki düşüncelerim ve yargılarımdı. Bugün sezon açılmadan gidilmesini "daha da kesin olarak" yanlış buluyorum. Hem yavrular açısından, hem diğer avcıların hakkını yemek açısından.. Başkaları yanlış yaparken benim de aynını yapmam, benim açımdan bile, yaptığımı doğru çıkarmaz. Çok erken yaşlarda bile bunu hissetmişim, kendimle mücadele etmişim doğrusunu seçmişim. İyiki de..

Yine de çok eskiden beri turaçtı, geyikti, karacaydı, sülündü.. bunlar hep yasak. Tamam azsa avlanmasınlar, korunsunlar ama ne korunuyor, ne de ava serbest olamıyorsa yerimizde sayıyoruz demek. İleri adım atıldığını görsek, yine beklesek.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Vedat DURAN

• Müdavim Üyemiz
  • Epagneul Breton:Minimum ebatta Maksimum Performans
« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2013, 22:20:32 »
Volkan Bey,
Mühim olan Sizin içinizdeki oto kontrol ve adalet duygusunu herkesin içinde hissetmesi ,
O gün ülke yaban hayatı ve toplumsal diğer problemli konular hal olmuş demektir.
Ülkemizdeki yaban hayatı koruma ve üretme projeleri yok denecek kadar az, Bu konuda Afrika daki muz cumhuriyetleri bile bizden daha iyi malesef:(((
  • Epagneul Breton, Winchester Select Lıght Gold
  • Epagneul Breton, Beretta 391 Light
  • Epagneul Breton, Fabarm L4S
  • Epagneul Breton, Zabala Side Look Çifte
  • Epagneul Breton , Akus Çifte
  • Epagneul Breton Benelli Vinci
Vedat DURAN
1974 Çan ÇANAKKALE
0 543 831 32 24
Mininum Ebat Maksimum Performans

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2013, 22:10:28 »
Vedat Bey malesef haklısınız. Ülkemizde av ve yaban hayatı işletimi diye bir şey yok. Son zamanda olansa, devletin alın bununla siz uğraşın demesinden öte bir şey değil. Bu konuda gelişmiş ülkelerde de avcılar vicdanlı ve özenlidir muhakkak ama ilaveten adaletli ve tutarlı yönetimlerin de etkisi vardır. Burada şöyle olsa böyle olsa diye yazacaktım ama ne faydası var. Devlet kararını vermiş. İyiye gitmiyor.
1968

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 19 Temmuz 2013, 00:12:10 »
Adem Bey
Cevabinizi okuyunca daha iyi anladgmi dusunuyorm sizi.dusuncelerinize katiliyor ve destek veriyorm.Samsunda 20 sene yasadm.hemseri sayilirz biraz.Memelekete avrupa standarti da gelse bu is eninde sonunda vicdan,saygi ve sevgi isi.umarm avlaklarinizda istediginiz goruntuleri seyretmeye devam edebilirsiniz.Saygilar.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 19 Temmuz 2013, 09:16:07 »
Adem Bey
Cevabinizi okuyunca daha iyi anladgmi dusunuyorm sizi.dusuncelerinize katiliyor ve destek veriyorm.Samsunda 20 sene yasadm.hemseri sayilirz biraz.Memelekete avrupa standarti da gelse bu is eninde sonunda vicdan,saygi ve sevgi isi.umarm avlaklarinizda istediginiz goruntuleri seyretmeye devam edebilirsiniz.Saygilar.
akif bey böyle bir dua ya bizdende AMİNNNNNNNNNNNNNNN demek düşür. şimdi nerdesin samsun dışında yaşıyorsunuz galiba şuanda
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 19 Temmuz 2013, 09:21:27 »
Vedat Bey malesef haklısınız. Ülkemizde av ve yaban hayatı işletimi diye bir şey yok. Son zamanda olansa, devletin alın bununla siz uğraşın demesinden öte bir şey değil. Bu konuda gelişmiş ülkelerde de avcılar vicdanlı ve özenlidir muhakkak ama ilaveten adaletli ve tutarlı yönetimlerin de etkisi vardır. Burada şöyle olsa böyle olsa diye yazacaktım ama ne faydası var. Devlet kararını vermiş. İyiye gitmiyor.
valla volkan bey  biz türk milleti olarak alışmışız devlett. hep devlet sıçlu. HIRSIZIN HİÇMİ SUÇU YOK .. bütün suç bizde. doymak bilmiyoruz vurmaya doyamıyoruz. türk milleti kendi nefsine dur diyemiyor. bende devletin hiç suçu yok. en son bi yerde yasak zamanı cemek zıpkın ile balık avlayan kişileri yakalıyor görevliler adamlar akşam resmi aracı paramparça ediyor. aynı şekilde ormanda adamın biri geyik vuruyor ormancı peşine düşüyor adama silah sıkıyor gelme diye ormancıyı vuracak. aynı şekilde burda MP görevlisi göl içinde avcıya kontrol yapaca gel diyor çocuk gelmiyor mp görevlisi gidiyor kontrol için çekip tabanca ile vuruyor adamı . yani şimdi siz görevli olsanız böyle asabi böyle gaddar böyle kontrolsuz bir türk milletine nasıl müdahale edeceksiniz.
 souyorum herkezin düşünmesi gereken evi barkı çoluk çocuğu var. emin olun bende amannn ne sıkıntıya girecem derim. evimi çocuğumu eşimi işimi düşünmem gerekli çünkü. ölürsem kim bakacak onlara.
 artık duyuyoruz göryyoruz adam neden araba ile bana yol vermedin neden sinyal vermedin diye adam ölümleri arttı. gelinde siz görev yapın artık .
 yoruma açık konu
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 20 Temmuz 2013, 01:38:22 »
Simdi Karamandayim.Samsunda olsaydm tanismak isterdm.Belki yolumuz duser isallah.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 20 Temmuz 2013, 10:45:46 »
Simdi Karamandayim.Samsunda olsaydm tanismak isterdm.Belki yolumuz duser isallah.
inşallah nasip olur tanışırız kardeşim. meslek icabımıdır acaba karaman yaşantınız.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 20 Temmuz 2013, 13:02:41 »
Hep avrupa ülkelerinden örnek veririz ama işimize gelenleri :)
avrupada kanatlıda diğer avlarda hep parayladır bunu biliriz,ama av bolluğundan bahsederken bundan pek bahsetmeyiz çünkü işimize gelmez...
Amerikada 100-200 dolara adamlar geyik vuruyor,bu durumda işçiside zenginide avlana biliyor...
Bence devlet bu sektörü büyütmek için çabalamalı ve sonrada herkes parayla avlanabilmeli,o zaman zaten ucuzlayacaktır...

Parasız ama vicdanlı olarak avlanmak söylemleri malesef romantik söylemlerdir uygulanabilirliği yoktur..
İster kabul edelim ister etmeyelim avcılık sistemimiz iflas etmiştir,parayla olsun ama ucuz olsun zenginde fakirde avlanabilsin.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 21 Temmuz 2013, 22:51:36 »
karaman asıl memleket bizim.burda genelde keklik tavsan bıldırcın yaparz ama samsundaki ördek avlarını cok ozledm.gerci eski tadi kalmadı dıyolar.siz yapıyomusunz ördek peki?
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 22 Temmuz 2013, 09:08:29 »
Hep avrupa ülkelerinden örnek veririz ama işimize gelenleri :)
avrupada kanatlıda diğer avlarda hep parayladır bunu biliriz,ama av bolluğundan bahsederken bundan pek bahsetmeyiz çünkü işimize gelmez...
Amerikada 100-200 dolara adamlar geyik vuruyor,bu durumda işçiside zenginide avlana biliyor...
Bence devlet bu sektörü büyütmek için çabalamalı ve sonrada herkes parayla avlanabilmeli,o zaman zaten ucuzlayacaktır...

Parasız ama vicdanlı olarak avlanmak söylemleri malesef romantik söylemlerdir uygulanabilirliği yoktur..
İster kabul edelim ister etmeyelim avcılık sistemimiz iflas etmiştir,parayla olsun ama ucuz olsun zenginde fakirde avlanabilsin.
fatih bey çok güzel diyorsunuz türkiye avcısı normal avcılık belge bedellerini ödeme yanlısı değilken bu şekilde avlanmayı asla ok diyeceğiniğ zannetmiyorum. bu deidğiniz olay çok çok ağır cezai bedelleri olmalıki adam cezası çok ağır ömür boyu men gibi vs. düşünreke parasını ödeyeyim seçmeli
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 22 Temmuz 2013, 09:13:56 »
karaman asıl memleket bizim.burda genelde keklik tavsan bıldırcın yaparz ama samsundaki ördek avlarını cok ozledm.gerci eski tadi kalmadı dıyolar.siz yapıyomusunz ördek peki?
kardeşim bu keklik bi bizaim sahilde yok yaa. daha avına gitmek nasip olmadı. ördek avı  denilince burada ben gelirim herkezin aklına. çook çok ii olduğum anlamında değil ona olan tutkumdan. avcılık gereçlerimi ihtiyaçlarımı hep ördek avına göre alırım. çulluk bıldırıcn üveyik doydum artık. birde aslında beni soğutan son 2 sene içinde ilk sene köpeğim hastalnadı zor kurtardım 1 ay tedvai ardından . sonra iyileştirdik o sezon yormadım fazla köpeğeimi 2 senede olacakya ne nasıl zehirlendi anlamdım 5 dakika için kaybettim oğlumu. 14 sene az buz değil. koynumda b büyüttüm evimde yatağımda baktım. resmen onunla büyüdüm ben.sonra gelen çok kalite köpekler oldu eve ama canım hiç çekmedi av. ördek avına sardım  sıf bu yüzden. samsunda hangi mevkide avlanıyor idin ördek avcılığında
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 23 Temmuz 2013, 01:57:50 »
19mayıs yörükler köyü civarlarında heryere gıderdk.sen nerelere gidiyosn? Bende iki sene kurzhaar baktm.cok güzel egitm verdm.güzel avlar yaptm ama sonra vermek zorunda kaldm.köpekli avın tadını alınca artk keyif vermiyo dag avı dogal olarak.anlatırsn artk vurdugn ördekleri ben vurmş kadar olurm.
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Akif ARSLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #22 : 23 Temmuz 2013, 02:03:11 »
bu arada son sezon nasıl gecti?varmydı ördek?gemi gibi yeşilleri serdinmi gogoların üstüne?
Akif ARSLAN
1980 KARAMAN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 23 Temmuz 2013, 09:27:30 »
19mayıs yörükler köyü civarlarında heryere gıderdk.sen nerelere gidiyosn? Bende iki sene kurzhaar baktm.cok güzel egitm verdm.güzel avlar yaptm ama sonra vermek zorunda kaldm.köpekli avın tadını alınca artk keyif vermiyo dag avı dogal olarak.anlatırsn artk vurdugn ördekleri ben vurmş kadar olurm.
kardeşim ben yörrükler köyü mevkini oldum olası hiç sevmedim. ama yokmu o yasak bölge cernek tarafı yasak ama işte zıkkım orda. ya bu kadar olur serbest yerde kan sülüğü bile yok yasak yer kan sülüğü dolu. sülkükler bile yasak yeri biliyo rrrr: )  kardeşlim ben daha hiç adım armADIM YASAK YERE ama emin ol herkez yasak yerde bazen kendimi enayi gibi hissediyorum am sonra gerek yok ördek için tüfek kaptırmaya vs değmez diyorum bu yaşıma kadar tenezzül etmedim.  benim avlaklarım alaçam mevkisinde av yapıyorum. 2 sezon önce sana yemin ederim her ördeğe tüfek kaldrımıyordum aklımızın gideceği kadar ördek vardı. artık yeşiller seçiyordum. sebepde ya ne gerek var fişeklerim azalıyor yeşil ara diyordum kendi kendime. sadece bazen sabah ördeğinde 5 kutu fişek atıyordum düşün o derece ördek vardı. gecen sezon yabancı ördek fazla gelmedi hatta 2 sene öncesine nazaran hiç yoktu. ama yeşillerin peşine düştüm evlerine misafir oldum onların. çok inatımdır ördek avında evlerini buldum. sabah yataktan ben kaldırıyorum hepsini o derece derinlere gidiyorum uyandrıyorum öyle düşün. gecen senede güzel ördek vurdum karedeşim. ama bennim için avlandığım yerde avccı olmaması en büyük şartım avcı varsa olmayan yerlere giderim. kafam sakin lacak. etrafımda herşeye tüfek atan avcılar olmayacak. mesdela meke. asla tüfek kaldırmam. atana da atma derim ama illaki atan oluyor.
 benim avcılığım ben göl içinde bot da sabah kahvaltımı yapacam sonra sabah bek avına gidecem sonra gelecek çay içecem yine botta. sonra güzel bişr uyku öğle yemeği peşine yemekten sonra göl içinde parlatma avı. sonra yine dinlenme uyku en son akşa ördeği  sonra geri dönüş. bu yaptıklarımı hep gölün ortasında yaparım yemek için dışarı çıkmam bot içinde herşeyi yapma imkanım var kardeşimn.
 işin özeti ZEVK DÜŞKÜNÜ birisiyim. bu işten zevk almaya bakıyporum etci değil zevk avcısıyım
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 23 Temmuz 2013, 09:29:09 »
bu arada son sezon nasıl gecti?varmydı ördek?gemi gibi yeşilleri serdinmi gogoların üstüne?
sezon ii geçti harbi bu sene sadece yeşil ler aldım. gecen sene aklına gelecek her türlü ördek haddinden fazla varken vururken  bu sezon hep yeşil. bakalım yeni sezon nasıl olacak. güzel  sezon olur inşallah kardeşim herkez bıl. çulluk üve bekler ben ise sadece ördek bekliyorum diğer avlara giderim tabikide. ördek avına doytamıyorum diğerlerinde doyuma ulaştım galiba
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82