Gönderen Konu: AKUS SİLAH SAN. TİC. A.Ş.  (Okunma sayısı 22082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muhammed USTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Hedefimiz "Yarına Miras" bırakmaktadır.
AKUS SİLAH SAN. TİC. A.Ş.
« : 24 Aralık 2012, 23:49:58 »
      Akus Ailesi olarak siz değerli doğa dostu avcılarımız için çalışmalarımızı hızla devam ettirmekteyiz. Kaliteli, özel, estetik ve kullanışlı ürünlerimizi sizlere sunmaktayız. Firmamıza duyulan memnuniyet ve güven “Yarına Miras”ımızdır.

Ürünlerimize ve hizmetlerimize;

www.akus.com.tr
www.facebook.com/akussilah

Web adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Değerli Üyeler Öneri, Şikâyet ve Sorularınızı;

Halit USTA
Muhammed USTA

İsimli üyelere kişisel ileti(mesaj) ile iletebilirsiniz.

« Son Düzenleme: 25 Aralık 2012, 12:02:23 Gönderen: Muhammed USTA »

Çevrimdışı Ömer AKDAŞ

• Free Üye
  • *
  • Yeminli Mütercim Tercüman AKDAŞ SİLAH
    • Akdaş Silah
Ynt: AKUS SİLAH SAN. TİC. A.Ş.
« Yanıtla #1 : 25 Aralık 2012, 11:37:14 »
Hoşgeldiniz genç ve dinamik Üyeler.

Soruları en güzel ve ayrıntılı şekilde yanıtlayacağınıza hiç şüphem yok.

Rasgele...

Çevrimdışı N.Yıldız SÜKAN

• Bayan Üye
  • **
« Yanıtla #2 : 24 Ocak 2013, 17:06:15 »
Muhammed kardeşim, sol avanslı 20 çap s.poze almak istiyorum.Katoloğunuzdan, 4cü sayfa  da gerçek kemik meneviş li royal/0le modeliniz ile ilgili  bilgileri ve tüfek  resimlerini yüklerseniz memnun olurum.
Evli-1968-Çankırı (ikamet çanakkale)

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #3 : 24 Ocak 2013, 17:11:25 »
Trap tüfeğim Osso..Sellektör neden yok?
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Muhammed USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 25 Ocak 2013, 21:51:30 »
Muhammed kardeşim, sol avanslı 20 çap s.poze almak istiyorum.Katoloğunuzdan, 4cü sayfa  da gerçek kemik meneviş li royal/0le modeliniz ile ilgili  bilgileri ve tüfek  resimlerini yüklerseniz memnun olurum.

Merhaba Nazife Hanım,

Görüşmelerimiz üzere isteklerinize özel modelimiz ile ilgili bilgileri ve resimleri içeren çalışmayı hazırlamaktayım. En kısa süre içinde sizlere göndereceğim.

İyi akşamlar dilerim,
Saygılarımla...

Trap tüfeğim Osso..Sellektör neden yok?

Merhaba Polat Bey,

Trap tüfeklerimiz 'sabit şoklu'dur. İsteğe özel yalnız alt namlu 'mobil şok' yapılmaktadır fakat yaygın durumda değildir. Genelde alt namlu sabit 3 şok tercih edilir. Selektör olmadığı için önce alt sonra üst patlar. Alt namludan şaçmaların çıkış yönü ile trabın yükselme yönü aynı olduğundan kolaylık sağlar. Bu da selektöre olan ihtiyacı ortadan kaldırır tercihe gerek kalmaz.

Umarım sorunuza cevap olmuştur.

Skorlarınızın hep yüksek olması temennisiyle...

İyi akşamlar dilerim.   

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 26 Ocak 2013, 13:28:44 »
Cevabınız tatmin edici değil.Siz sellektörü yapmak zorundasınız.iğne kırılır tek fişek atmak zorunda kalırım.belki ilk olarak üst gözü kullanmak isterim.avda kullanmak isterim.sizin böyle bir gerekliliği yapmama lüksünüz yok.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2013, 02:29:06 »
Cevabınız tatmin edici değil.Siz sellektörü yapmak zorundasınız.iğne kırılır tek fişek atmak zorunda kalırım.belki ilk olarak üst gözü kullanmak isterim.avda kullanmak isterim.sizin böyle bir gerekliliği yapmama lüksünüz yok.
Polat bey az biraz tecrübelerle sabittir nacizane görüşüm trap tüfeklerinde sellektör aranan bir özellik değildir,trap tüfeğinin zaten amacıda bellidir,ve ve ve kendi fikrim sakın yanlış anlamayın trap tüfeği av tüfeği değildir..selamlar
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2013, 08:36:16 »
Ahmet ben Polat'ı en az 25 yıldır tanırım aynı mahallenin çocuğuyuz yaşı benden küçüktür.
Lâkin silah ve muhimmat bilgisi tecrübesi çok iyidir zaman zaman fikir alırım.
Avda trap tüfeği kullanmak nasıl olur denemedim.
Ama trapta final atışları tek fişekle yapılır.
Polat'ın dediği gibi iğne kırılırsa veya tek fişeği üst namlu ile atmak isterse ne olacak ?

« Son Düzenleme: 27 Ocak 2013, 08:38:05 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2013, 16:18:07 »
ister av ister trap ister çifte olsun tek tetik olan her tüfeğin sellektörü olmak zorundadır.Bu yoksa eksikliktir.Trap tüfeği ayarlı kundak olursa ben avda da  kullanabilirim.Bu tüfeği avda kullanamazsın diye bir kaide varmı ? Ben tahtalı ve ördek avlarında hatta üveyikte daha önce kullandım yine de kullanmak isterim bu benim tercihim.bu ayrı bir konu..başkası kullanır yada kullanmaz.biz av ya da trap tan bahsetmiyoruz tek tetik olan bir tüfek te sellektör olması gerekir mi gerekmez mi? Bunu yapan diğer firmalar mesela yüz yıllık browning bunu düşünemeyecek durumda mı? İsimlerini burada yazmak istemediğim trap tüfeği imal ettiğini sanan bir çok yerli firmada bile sellektör var bir sizde yok.

Güzel tüfek yapıyorsunuz sağlam tüfek yapıyorsunuz her yerde tüfeklerinizi öneriyoruz bu konuda ..ancak trap tüfeklerinizde böyle bir eksiklik var.Bizde yok bundan sonraki tüfeklerinizde bunu yapın ..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 28 Ocak 2013, 01:43:55 »
Ziya abi, bende 12 yıldır trap atıyorum..Polat ustam herşey gönlünce olsun İnşallah..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 28 Ocak 2013, 08:23:41 »
Sevgili Ahmet Tek tetik olupta sellektörsüz tüfek gördünmü hiç? Ben 25 senedir Trap atarım ulusal başarılarım da var ve ilk defa yerli bir trap tüfeği kullanıyorum.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #11 : 28 Ocak 2013, 13:38:06 »
Trap tüfeği av tüfeği değildir.

Plaktan başka bir şeye doğrultulursa kesinlikle ama kesinlikle zaten tüfek kendisi ateşlemez.

Kendinden duyarlı olduğu için plağı vurur ama başka bir şeyi vurmaz.

Ahmet sen Kırşehir e giderken haber et sana Trap tüfeği gönderelim orada da atarsın. :)
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #12 : 28 Ocak 2013, 13:47:16 »
Polat'a 2.ci el avrupa tüfeklerin fiyatı topiğinde bir sorum vardı sanırım gözünden kaçtı ....
Ahmet ben traptan anlamam köyden yarın geldim dee ;  ama silahtan az buçuk çakarım.
7,65 tabancadan 14,7 mm uçaksavara ve 57 mm Gtt ye kadar ihtisasım var.
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 28 Ocak 2013, 14:09:06 »
her iletiyi takip edemem ziya abi...:)
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #14 : 28 Ocak 2013, 14:20:15 »
her iletiyi takip edemem ziya abi...:)

Sevgili Polat ''İletilerime yazılan yeni yanıtları göster.'' ikonuna ara sıra tıklarsan farkedersin  :)
Uygun bir trap tüfeği almayı düşünüyorum ama iyi bildiğimiz yerli firmaların eksiği kafa kurcalıyor.
Polat demese Akus Trap Tüfeğinde selektör olmadığının farkında değildim.
Selektör olmazsa ben şahsım olarak akus düşünmüyorum.

« Son Düzenleme: 28 Ocak 2013, 14:28:16 Gönderen: Ziya ÇOBANOĞULLARI »
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Muhammed USTA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 28 Ocak 2013, 17:41:50 »
Merhaba,

Polat Bey bahsettiğiniz gibi avcılıkta ve atıcılıkta sabit değişmez kaideler yoktur. Fakat genel kabul görmüş tercihler vardır. Taleplerin yoğunluğunu dikkate alarak Trap Tüfeklerimizi sabit şoklu ve selektörsüz üretiyoruz. Şunu da hemen belirtmeliyim ki selektörsüz üretim yapmak daha zordur. Şikayetleriniz ve istekleriniz üzere bugün teknik ekibimizle yaptığımız görüşmemiz sizi mutlu edecek şekilde sonuçlandı. Trap modellerimizde mobil şok ve selektör seçeneklerini de tercihler arasına yerleştirdik.

Memnuniyetiniz ve güveniniz değerlidir.
Herkese mutlu ve huzurlu günler dilerim.

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #16 : 28 Ocak 2013, 18:49:31 »
ben yine mutlu olmuyorum çünkü tüfeğim sellektörsüz :(

ancak seçenekler arasına girdiği için en azından eleştirimi dikkate aldığınız için teşekkür ederim.mobil şok konusu sizin bileceğiniz iş trap tüfeğinde gereklliliği zorunlu değildir.ama büyük üreticiler bile böyle seçenekler sunuyor.Ben tüfeğimi severek ve tavsiye ederek kullanıyorum.Bir beretta 686 682 aratmıyor.bir tek aradığım sellektör.daha sonrası oluklu bant tercihi idi..umarım böyle seçenekleri kişisel istek olarak değerlendirip özel üretim yapabilirsiniz.

iyi çalışmalar dilerim.Başarılar.

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 28 Ocak 2013, 23:43:33 »
Sevgili Ahmet Tek tetik olupta sellektörsüz tüfek gördünmü hiç? Ben 25 senedir Trap atarım ulusal başarılarım da var ve ilk defa yerli bir trap tüfeği kullanıyorum.
Tek tetik olupta sellektörsüz av tüfeğide gördüm,trap tüfeğide.Sellektörsüz yerlide var avrupada..Polat bu trap işinin doğrusunu sende biliyorsun bende;herkes 101 Be ile başlar..bir süre sonra 686 E ye geçer..trapta avrupa tüfeklerin başarısı gün gibi ortada.Ayarlı kundak ile av yapma meselesine gelince;fişekte olan engin bilgilerine saygı duyuyorum ama yivsiz silahlarda şüphe duymaya başladım..Bir zaman sonra fişek yatağınada mana bulacaksın,neden 76 mm diye..Biga bu işin harman yeri,Bergama,Manisa okuludur..ben bu yıl bırakmak zorunda kaldım,trap paralı spor oldu,dayanmak zor.Yerli hiçbir silahı karalamıyorum ama Beretta,Rizzini de fark atıyor..yerlide Aküs ve Akdaş da bir kıpırdanma var..Selamlar..
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 28 Ocak 2013, 23:55:03 »
Trap tüfeği av tüfeği değildir.

Plaktan başka bir şeye doğrultulursa kesinlikle ama kesinlikle zaten tüfek kendisi ateşlemez.

Kendinden duyarlı olduğu için plağı vurur ama başka bir şeyi vurmaz.

Ahmet sen Kırşehir e giderken haber et sana Trap tüfeği gönderelim orada da atarsın. :)
Osman abi bu güzel hediyen karşısında teşekkür ederim,kabul edemem çünkü bıraktım..Alırsam tekrar başlarım :) Trap tüfeğinin av tüfeği olmadığı fikri yazdığım yazıda dikkat edersen tamamen benim fikrimdir.aynı şeyi yine söylüyorum,av tüfeği değildir.ben söyledim kimse sorumlu değildir..isteyen denesin:1-2 sabit şoklu,76 cm namlu,ayarlı kundak,+- 3600 kg ağırlığında,101 Be bir tüfek ile ava çıksın..Bana nispet yapar gibi cevapta yazmanızı ve kırıcı olmanızı istemiyorum..Fikir benim,uygulayıp uygulamamak tercihi sizin..selamlar
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #19 : 29 Ocak 2013, 00:41:23 »
Sevgili Ahmet kimseye nispet yapma ihtiyacım yok.
Ben uygulama yapmadığım kullanmadığım bir şeyi yazmam.
Trap tüfeği ile 2 seneden fazla avlandım,
kaz da vurdum,ördek te,tavşan da üveyikte.
Ağırlığını sorun etmedim.
1987 yılında ilk aldığım üzümlü av tüfeğim zaten 3.500 gr dı.
Tikka 512 S aldım 3,500 gr dı.
Trap tüfeğinin yanında skeet tüfeği ile da avlandım 2-3 sene o da hafif değildi.
Şurada durun daha 3-5 sene oldu hafif tüfek takıntısı oldu.
Avrupa tüfekler harici 1980 ler başlayan yerli üretim furyasının topu nerede ise 3500 gr.
Ha o zaman Remingtonları,Auto 5 leri kimse kapıdan sokmasın.
Ayrıca sevgili Ahmet bu fikir önceden de tartışıldı, herkes burada fikrini yazıyor.
Sonunda sana bir trap tüfeği hediye edeceğim derken kalbini kırmışsam özür dilerim.
Burada bende fikrimi belirttim.
selamlar
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #20 : 29 Ocak 2013, 08:59:48 »
Sevgili Ahmet.
elime ne beretta 686 aldım ne de 101 be aldım atmak için ben bu tüfekleri trap tüfeği olarak yeterli görmedim bile.biz akus u avrupa markalarla kıyas yapıyoruz.Ben akus dışında sadece browning b 25 525 cynergy miroku kulandım.elime at bakalım şunlan bir seri dışında diğer markaları kullanmadım yerli markaları kullanmamak için kaçındım.Beretta SO5 682 686 Rizzzini Perazzi SKB Remington Winchester Lumar Marocchi Laurona trap tüfekleri ile seriler attım denedim hepsinde sellektör vardı.Ben browning b25 a2 tüfeğimle üveyik ve ördek avladım.Babam miroku trap tüfeğinle üveyik ördek tahtalı avladı.Hala avcı abim Keklikte bile üşenmeden taşıyarak avlanıyor her avda.Ben biraz kalıplıyım bana 3500 gram tüfek hafif geliyor ölçü olarak ta sorun olmuyor.ben rahatlıkla kullanıyorum..ama kesinlikle bu bir av tüfeğidir demem illa avda kullanın demem bu benim tercihim.millet yıllarca neredeyse 4 kiloluk remingtonlarla avlandı ağırlık hiç önemli değil.kullanabiliyorsan her silahı kullanabilirsin.

bir trap tüfeği  minimum 3600 gram minimum 10 mm bant tek tetik sellektör ejektör 70 mm fişek yatağı 76 cm fix namlu ortopedik dipçik pedli olmalıdır. Bu herkesçe kabul edilen göstergelerdir.Diğer seçenekler opsiyon dur bunlar kişiseldir.

1988 yılından beri poligonlardayım .1990 yılından beri atıcılık yaparım Ulusal başarılarım var bölgesel başarılarım var ancak uzun zamandır olimpik poligon olmayan yerlerde atışlara gitmem..Bu işi bildiğime inanırım.Silahtan anlamak konusunda çok kişiden iyi olduğumu düşünür ancak  haddimi bilirim ki bu sitede çok çok iyi tecrübeli büyüklerimizde var kesinlikle onlarla bir tartışma ya girmem.bilmediğim görmediğim bir çok silah var.Ama trap tüfekleri konusunda kimse ile de tartışmak istemem bu konuda hatırı sayılır bilgim araştırmam tecrübem var.Herkes ile tartışırım.Eleştirimi söylerim.

Sellektör konusu Akus tüfekleri için olumsuz piyasa koşulu yarattığı için söyledim.Bursa Fuarında da söyledim ama bana makul bir cevap verilmemişti ve bu kadar ciddiye alınmamıştı ayak üstü.Ben Finalde tek fişeği üst göz ile atan bir çok atıcı biliyorum.Kaldı ki tüfeğin hitap ettiği atıcı potansiyeli bu sellektörü arayacaktır.

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 29 Ocak 2013, 10:52:45 »
Sellektörsüz tüfek varmı vardır hatta biliyorum bir kaç model ama av tüfeği  tek tetik olarak.Sellektörsüz 101 huğluda olabilir ama uzun zamandır elime alıp inceleme ihtiyacı bile duymuyorum.Sadık usta ve Mürsel usta dan sonra koop trap tüfeklerini beğenmez oldum.Mürsel usta farklı firmada kendi stilini Sadık usta da önce akusta sonra akdaşta kendi ürünlerini yapmaya başladı. Akusu segment olarak üst seviyede gördüğümden sellektör konusunu bunu bir eksiklik olarak tespit ettim.İlk ve son defa yerli bir trap tüfeği kullanıyorum.YEniden bir browning alma zamanı geldi..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 30 Ocak 2013, 00:06:23 »
Polat ustam ve değerli Osman abi..Konu sellektör seçeneği iken ben nerelere getirdim,bunun için bir özür..Ama burada Muhammed beyin de yazdıklarımızın içindeki detayları değerlendirmesini isterim.Kalite ayrıntıda gizlidir..Bu konunun en çok ava yeni başlayanlar yani yeni nesil grubu tarafından yanlış anlaşılmasından ve değerlendirilmesinden üzülürüm.Nedeni;avcılığa ve trap'a yeni başlayan genç arkadaşlarımız bana hep aynı soruyu soruyor.abi bir trap tüfeği yaptırayım,uçar avlarında iyi oluyormuş,domuzada giderim,dipçiğini köyden falanca kişiye ayarlatırsam traptada iyi oluyormuş vs vs.  Abi gördünüzmü soruyu??Bizler bu konuda iyi kötü bir yol aldık ama avcılık olsun atıcılık olsun yeni başlayanların bu forumları iyice okumasını isterim..Küçük bir örnek vereyim..İlk aldığım yarı otomatiğin(1994) üstüne titriyorum..Bundan daha iyisi yapılamaz diyorum,çocukluk işte.ilk tamirciye gidişimi unutamıyorum..Emniyet piminin sadece tetiği kilitlediğini,horozun hareketini engelleyen hiçbir emniyet parçasının olmadığını ilk tamircide öğrenmiştim..Ya bu olayı acı bir şekilde öğrenseydim..Hayat bir deniz ben sadece bir balığım..Öğrenecek çok şeyim var..her ikinizede teşekkürler,selamlar                                                       
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 30 Ocak 2013, 10:47:38 »
Sevgili Ahmet kardeşim güzel güzel konuşuyoruz ne güzel.insanoğlunun istekleri bitmez.illa eksik kusur bulur memnun olması zordur.BU yüzden üretmek zordur beğendirmek zordur.Alçakgönüllü anlayışlı sabırlı üreticiler bulmuşuz derdimizi söylüyoruz.Hepimizin gerekçeleri var hepimiz haklıyız.

Bu silah av fişek dünyası çok karışık vesselam.Hurafe efsane dedikoduya dayalı bilgi kirliliği var.avı fitillemek yakmak zehirlemek gibi terimler bizde var.öldürmeyen tüfekler iş yapmayan fişekler vs vs neler neler.Ancak herkesin kabul etmesi gereken bazı standartlar var.Bu siteler bir yerde iyi oldu.Hem paylaşıyoruz hem öğreniyoruz.eskiden elindeki arkadaşındaki malzemeden başka görmeyenler herşeyi görüp okuyup kıyas yapabiliyorlar.Bizlerde istemeden fikir beyan edip deneme yapıp bunları yazıp bazı kişileri etkilemiş oluyoruz.Bana gelen özel mesajların çoğu fişek tavsiyesi tüfek tavsiyesi malzeme ihtiyacı nedeni ile geliyor.telefonlar edip elindeki silahın üretim yılını değerini hangi fişeği kullanacaklarını soruyor avcı dostlar.Kimi tüfek soruyor bulabilirmisin diye kimi eski fişek soruyor.Bildiğimiz ce elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz.Farkında olmadan bazı silahlara  fişeklerede  yönlendirme yapabiliyoruz.;

Nacizane trap sporu ile ilgilendiğimizden ister istemez atıcı arkadaşlara tüfek öneriyoruz gidip bakıyoruz alıyoruz aldırıyoruz satanlara müşteri alıcılara tüfek buluyoruz.Ben Akus u hiç gözüme almadan elime almadan 5 dakikalık bir karar ile getirttim getirttiğim içinde aldım.geri göndermedim sellektörü yok diye elime uydu kundak tetik tam geldi.kullandım memnun kaldım.Sadece Yabancı marka trap tüfeği sahibi olmuş biri olarak kıyas yaptığımda tüfeğe 10 üzerinden 9 verdim.bir puanı da sellektörden kırdım.Birde kendi isteğimdir ki biraz daha geniş bant olmasını isterdim ancak o kadar önemsemedim.Her yerde söyler ve yazarım  tüfek bir çok avrupa tüfekten iyi beretta 686 dan üstün 682 den farkı yok diye.. herkes alabilir diye tavsiye ediyorum.ben kolay kolay beğenmem ama tüfek bana göre tek eksikliği sellektör dışında her konuda güzel.

Akus firması bunu dikkate alacağı için sorun ortadan kalkmıştır.

Benim sorunum çözülmüyor ama bundan sonra alan arkadaşlar sıkıntı yaşamayacaklar.Ben tüfeği sadece bu nedenden dolayı elden çıkarmayı düşünüyorum.alırken önemsemedim ama kullanırken sıkıntısını çektim.

herkese saygılar her şey gönlünüzce olsun.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #24 : 30 Ocak 2013, 11:08:29 »
Polat bey 686 dan üstün 682 den farkı yok yazmışsınız.Gerçekten 682 nin fiyatı daha fazla 686 dan.Sizin görüşünüze göre bu iki tüfek arasında görünüşte pek bir fark olmamasına rağmen kalite anlamında ne gibi farklar var sizce.Tşk.
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın