Gönderen Konu: akus mu? genç huğlu mu?  (Okunma sayısı 44173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tunç GEÇGİL

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • 1978 / BURSA
Ynt: akus mu? genç huğlu mu?
« Yanıtla #50 : 30 Ekim 2014, 21:48:49 »
adam akus mu huğlumu diye 4 sene önce sormuş ama

akus diyem bari :)
1978 Bursa
Bir aptalın hatasını düzeltmeye kalkmayın, sizden nefret edecektir. Bir bilgenin hatasını düzeltin, size minnettar kalacaktır.

Çevrimdışı Hüseyin SÖNMEZ

• Müdavim Üyemiz
  • cesi ve ıkon
« Yanıtla #51 : 18 Kasım 2014, 23:40:46 »
akus  türkiyenin   en pahalı tüfeği  bütçesi müsait olan 
tabiki akus  derim  saygılar
Hüseyin SÖNMEZ
1952 DENİZLİ

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #52 : 19 Kasım 2014, 10:31:38 »
 sayın gönüldaşlarım,

bu firmalar avrupa ve diğer ülkelere yolladıkları yivsiz av silahların en pahalısını 150 dolara satıyorlar >:(

peki neden biz içerideki avcıları servis hizmetlerinde bile illalah ettirircesine ürünü alırkende bir o kadar kekiyorlar >:(

kdv.vergi % 40  >:(

bence hiçbir tüfek onca para etmez ağaç kök ceviz çelikse metalse her türlü yerli sanayimde var sonuçta aytaşı değil kullanılan malzeme yurdum içerisinde bolca var maliyetler türk avcısına çok fazlaya mal oluyor ben şahsen almam.

yapacağınız ava göre av tüfeği almak isteyen arkadaşlar beyşehir üzümlü imalatı, en kıralını ramazan aknarçay ustadan istediğini söylesin, ürün ramazan ustanın gestay kontrolünden geçip ve bin tl nin altına gözünü yumarak alsın.
 2 tüfeğim var ikiside yerli biri oto biri kırma her avada giderim kanatlı av cinsine ve domuza tüfeklerimin performansı bugüne dek beni yarı yolda bırakmadı ve ramazan usta beni hiçbir konuda yanıltmadı madden ve manen .

bence akusta genç huğluda iyi tüfek ama bin tl üzeri tüm markalar beni rahatsız ediyor maliyetini bildiğimden bana şahsım adına kazık geliyor.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #53 : 19 Kasım 2014, 18:46:23 »
tüfeğin maliyetini elbette belirlemede vergilerde belirleyicidir....yurtdışı siparişleri genelde toplu olduğundan fiyat da düşebilir...iyi bir tüfeğin maliyetini malzeme ve işlemde geçen işçilik miktarı belirler...ağaç kaliteside çabasıdır....arabalarda böyle....gidip şahine de binersin mersedesede hepsi dört teker diyebilirsin ancak arada kalite farkı vardır....üzümlüde kooperatiften sonra kaliteli evladiyelik silah üretildiğinden kuşkuluyum...gittim gördüm kullandım bir dahamı sağolun kalsın derim...türkiyede gravür fiyatına tüfekte var...her malın bir alıcısı vardır arz talep meselesidir....Türkiyede silah sürüm ile satılan bir ürün değil..alıcısı belli kişi..herkeste 3-5 tüfek olsa bunca yapılan tüfek ne olacak..bu sanayi nasıl ayakta kalacak..ihracat yapmadan firmaların ayakta durması zordur..ya ucuz kalitesiz silah yapıp devam edeceksin yada fiyatını kaliteni koruyacaksın.
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #54 : 20 Kasım 2014, 10:23:44 »
sayın arkadaşım polat bey,

yerli sanayideki tüfeklerin fiyatlarının uçukluğu sözkonusu benim naçizane fikrimdir beyanım,

avrupa yerli arası değil mukayese yanlış anlaşılmak istemem yani şahin mersedes elbet dağlar kadar teknolojik fark var ama yerlide yok öylesi uçurum.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Muhammed USTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Hedefimiz "Yarına Miras" bırakmaktadır.
« Yanıtla #55 : 26 Kasım 2014, 09:17:35 »
Merhaba Sayın Avlak Üyeleri,

Polat Bey'e samimi yazısı için teşekkür ederim. Akus olarak hep bunu söyledik söylemeye devam edeceğiz. Her ürünün alıcısı farklıdır. İmkan ve istekler çerçevesinde her marka ürünün alıcısı illaki vardır. Ama şu kısım Akus olarak bizi üzüyor, Türkiye de malesef kalite ve iyinin ne olduğu konusu bir türlü çözülemiyor. Bu konuda tecrübe sahibi bir çok markayı(ithal ürünlerde dahil) kullanmış avcılarımız bize hak verecektir. Akus olarak kaliteliyi üretme çabamızın mecburen bir maliyeti var. Bu da kaçınılmaz olarak satış fiyatlarını etkileyecektir. Genel anlamda değerlendirmek gerekirse Huğlu ya da Üzümlü değil konumuz! kaliteli mi değil mi bunu tam olarak anlamamız gerekiyor. Ve bunun içinde hiç şüphesiz ticari olarak değil empati yapıp üretim yapabilen markalar kazanacaktır.

Saygılarımızla,

Muhammed Usta

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #56 : 26 Kasım 2014, 10:51:10 »
Merhaba Sayın Avlak Üyeleri,

Polat Bey'e samimi yazısı için teşekkür ederim. Akus olarak hep bunu söyledik söylemeye devam edeceğiz. Her ürünün alıcısı farklıdır. İmkan ve istekler çerçevesinde her marka ürünün alıcısı illaki vardır. Ama şu kısım Akus olarak bizi üzüyor, Türkiye de malesef kalite ve iyinin ne olduğu konusu bir türlü çözülemiyor. Bu konuda tecrübe sahibi bir çok markayı(ithal ürünlerde dahil) kullanmış avcılarımız bize hak verecektir. Akus olarak kaliteliyi üretme çabamızın mecburen bir maliyeti var. Bu da kaçınılmaz olarak satış fiyatlarını etkileyecektir. Genel anlamda değerlendirmek gerekirse Huğlu ya da Üzümlü değil konumuz! kaliteli mi değil mi bunu tam olarak anlamamız gerekiyor. Ve bunun içinde hiç şüphesiz ticari olarak değil empati yapıp üretim yapabilen markalar kazanacaktır.

Saygılarımızla,

Muhammed Usta
SN USTA avcılarımız kaliteyi anlayabilecek ayırt edebilecek düzeyde.peki silah firmaları üretim süreçleri yada ürünleri  hakkında bilgi video yada herhangi bir test yapıyorlarmı.yada paylaşıyorlar mı.bildiğim kadarıyla hayır.elin adamları neler yapıyor neler.ülkemizde iyi tüfek her firma yapabilir.sorun hem iyi hemde her avcının cebine hitap edebilecek tüfek yapmak.AKUS güzel tüfekler yapıyor iyi işler yapıyor takip etmeye çalışıyoruz.sorun şu ki bu şartlarda her kesime hitap edemez hatta az bir kesime hitap eder.yoksa kalitesini tartışmıyoruz....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: Özkan ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 26 Kasım 2014, 13:46:50 »
SN USTA avcılarımız kaliteyi anlayabilecek ayırt edebilecek düzeyde.peki silah firmaları üretim süreçleri yada ürünleri  hakkında bilgi video yada herhangi bir test yapıyorlarmı.yada paylaşıyorlar mı.bildiğim kadarıyla hayır.elin adamları neler yapıyor neler.ülkemizde iyi tüfek her firma yapabilir.sorun hem iyi hemde her avcının cebine hitap edebilecek tüfek yapmak.AKUS güzel tüfekler yapıyor iyi işler yapıyor takip etmeye çalışıyoruz.sorun şu ki bu şartlarda her kesime hitap edemez hatta az bir kesime hitap eder.yoksa kalitesini tartışmıyoruz....

+1 ,..

hattaki yerli sanayim o kadar ileriki avrupa diye barettaya benelliye atıyorun x firmaya veya  markaya yerli işçilikle ürün yapıyoruz keza  kalitesiz olsaydık bu topraklardaki işçiliğe ve malzemeye para vermezlerdi elin yabancıları,..

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #58 : 26 Kasım 2014, 14:31:28 »
yerli sıfır çifte poze alacak olsam ilk alacağım tüfek akus 2.ise huğlu kop. 3 tercih yok  :D saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Muhammed USTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • Hedefimiz "Yarına Miras" bırakmaktadır.
« Yanıtla #59 : 26 Kasım 2014, 15:54:50 »

Merhabalar,

Sayın Suat Bey, söylediklerinizde haklısınız elbet. Bu anlamda Türk Markalarının da üzerine düşeni yapması şart olan çalışmalar var mutlaka. Akus olarak sizlerle bunları paylaşmanın çabası içerisinde olduk sürekli. Kaliteliyi, özeli ve görsel olarak eşi olmayanı üretmeye çalışmanın bir maliyeti var bunu tekrar söylemekte fayda var. Buna bağlı tüfeklerimizi görsellik olarak farklı alternatiflerle sizlere sunuyoruzki talebiniz ve imkanlarınız ölçüsünde sizlere ulaşabilelim. Derdimiz sizden uzak kalmak ya da erişilemez olmak değil tabiki de.  Ama bu noktada sizlerin anlayışınıza ihtiyacımız var.

Saygılarımızla

Muhammed Usta
Akus Silah San. Tic A.Ş

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #60 : 27 Kasım 2014, 08:58:44 »
Hep eleştirirdim pahalı diye , birkeresinde temin doğa sporlarında gördüm estate çifteyi  :) Artık diyorum ki pahalı deyip durmayın şu tüfeklere  O0
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA