Gönderen Konu: HUĞLU EAGLE  (Okunma sayısı 62334 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
HUĞLU EAGLE
« : 10 Temmuz 2010, 18:18:57 »
Merhaba sevgili avcı dostlar,

Huğlu Eagle almayı düşünüyorum, sitede bu tüfekle ilgili yorumları okudum fakat yorumlar hep bilgilere dayanarak yapılmış. Malesef tüfeği kullanan herhangi biri deneyimlerini paylaşmamış.

Bu konuda deneyimi olan arkadaşlar, bizimle paylaşabilir mi? Böylelikle kafamızda soru işareti olmadan kararımızı kolaylıkla verebiliriz.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: HUĞLU EAGLE
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2010, 18:36:16 »
EagLe yi yurt içinde iLk bi abimiz getirtti..Hafif tüfek ve ejektorsüz mobiL şokLu..Üveyikte gramajı biraz yüksek tutunca omuzda ağrı hissettiğini söyLedi...Bence o paraya değecek bir tüfek değiL .. YıLdızı tavsiye ederim her aLan çok memnun..Ben dahiL...

Merhaba Anıl
Bahsettiğin kişi kaç grama yükseltmiş ki attığı fişekleri omzunda ağrı hissetmiş?
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2010, 18:58:28 »
32

hmm bu düşündürücü, bu kadar bir doluda ağrı hissetmek kötü olur

Teşekkürler Anıl bey
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2010, 19:27:28 »
başka bilgisi olan yok mu bu konuda :(:(
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2010, 22:16:02 »
 Çok ağır dolu atılmıyacaksa  , üveyik -bıldırcın-çulluk-keklik tarzında avlar yapılıcaksa bence mükemmel tüfek.Birde dikkat edin namlu üstünde max 900 bar ibaresi var.Ona göre almanızı öneririm.

Diğer bir konu ise yıldız. kesinlikle huğlu eagle nin tek eksiği enjöktördür.Yok derseniz ben enjöktörde isterim o zaman yıldıza bakın derim.Fakat yıldız ve eagle aynı kulvarın silahı.

Selamlar....
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #5 : 11 Temmuz 2010, 10:26:29 »
almanıı tavsıye etmem bende cok arastırdım ama o paraya degmıyo amaa dersenızkı ben culluk ve bıldırcın avlıcamm ozman alınırr
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

The following users thanked this post: H.İbrahim KOÇ

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 12 Temmuz 2010, 00:26:49 »
almanıı tavsıye etmem bende cok arastırdım ama o paraya degmıyo amaa dersenızkı ben culluk ve bıldırcın avlıcamm ozman alınırr

Eşref bey ben genelde çulluk ve bıldırcın avı yapıyorum, çok nadirende olsa sene de birkaç gün ördek avı yapıyorum, ördek avında hiç bir şekilde kullanamazmıyım bu tüfeği

bir de herkes tüfeğe o paranın verilmeyeceğini söylemiş, dengi bir tüfek alsam da zaten aynı parayı vermek zorundayım araştırmalarıma göre, sizin herhangi bit öneriniz var mı?
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #7 : 12 Temmuz 2010, 00:47:25 »
900 bar ifadesine kafan takılmasın. 900 bar zaten çok yüksek bir basınç.
28-30-32 gram bence poze için en ideal gramlar, ki bu tüfekle bu gramlarda sorun yaşamazsın.
hem hafif, hem göze hoşgeliyor, hemde arkasında huğlu var. bence alınabilecek bir tüfek.
internette araştırınca piyasa fiyatının daha altına fiyatlar bulunabiliyor, bence bir araştırmakta fayda var...
saygılar...
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 12 Temmuz 2010, 00:49:33 »
900 bar ifadesine kafan takılmasın. 900 bar zaten çok yüksek bir basınç.
28-30-32 gram bence poze için en ideal gramlar, ki bu tüfekle bu gramlarda sorun yaşamazsın.
hem hafif, hem göze hoşgeliyor, hemde arkasında huğlu var. bence alınabilecek bir tüfek.
internette araştırınca piyasa fiyatının daha altına fiyatlar bulunabiliyor, bence bir araştırmakta fayda var...
saygılar...

Teşekkürr ederim ahmet bey, yardımlarınız için
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #9 : 12 Temmuz 2010, 00:50:20 »
http://www.baschieri-pellagri.com/index.php?option=com_content&view=article&id=84&Itemid=133&lang=en

bu linkte 63 gramlık B&P fişeğin özellikleri var. basıncı 900 barmış. yani süper magnum bir fişek...
kafadaki soru işaretlerini kaldırmak için yardımcı olabilir düşüncesindeyim...
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #10 : 12 Temmuz 2010, 00:53:05 »
rica ederim. yardımım dokunduysa ne mutlu...
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 12 Temmuz 2010, 11:43:47 »
bu tüfeği tecrübe eden yok mu hiç, bu sitede peki :(:(
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimdışı Eşref YILDIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • POİNTER HERZAMAN :)
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2010, 12:04:52 »
Eşref bey ben genelde çulluk ve bıldırcın avı yapıyorum, çok nadirende olsa sene de birkaç gün ördek avı yapıyorum, ördek avında hiç bir şekilde kullanamazmıyım bu tüfeği

bir de herkes tüfeğe o paranın verilmeyeceğini söylemiş, dengi bir tüfek alsam da zaten aynı parayı vermek zorundayım araştırmalarıma göre, sizin herhangi bit öneriniz var mı?

sımdı sole bır durum var durumunuz fazla tufek almaya elvermyıorsa bır kere alının bır sey oldugundan abılerım ustalarım o yuzden yazmıstır hanı az daha ekleyıpp mukemmell tufekler ama sızın zevkınızz sızın kararınızz huglu 103 alın cok model var sevgılerle

s
ESREF YILDIZ SAMSUN CARSAMBA 1987

resim yülke

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #13 : 12 Temmuz 2010, 18:26:36 »
Öncelikle benim de bu tüfeği kullanmadığımı söyliyeyim. Kullanan var. Bu konuyu görmemiş olabilirler. Ama siz karar verene kadar da göremeyebilirler :(

Bu tüfek daha yeni. Ağırlık olarak da aynı sıklette daha önce imalata geçmiş markalar var. 900 bar falan diye kafa karıştırıcı şeyler yanında, fiyatı da bu şartlarda iyi bir başlangıç değildi. Yani tanınması biraz zaman alacak gibi. Bence kendi göbek bağınızı kesmek zorunda kalacaksınız maalesef.

Huğlu da malının tanıtımını yeterince yapmıyor. Hatta diğerleri de... Bu da ayrı bir konu.

Siteden dostlar zaten açıklamış ve ben de benzer şeyleri söyleyebileceğim. Önce namlu üzerindeki 900 bar konusunu hiç kafanıza takmayın. Namlu Huğlu'da üretilen diğer namlularla aynı özellikte. Bunu başka bir yerde okumuştum. Yani, namlunun basınca dayanıklılık yönünden fark yoktur. Fakat kubuz(yani kasa) alaşım olduğundan hafif. Böyle tüfekle ağır tüfekle attığınız konforla atış yapmanız zor. Ağır tüfkten daha güzel kaynak yapmak gerekir. Aksi halde omuza sert çarpabilir. Fakat tepmeyi abartmamak lazım, neredeyse aynı ağırlıkta otomatikler var.

Huğlu bu kasayı ürettiğinde televizyonda bir açıklamalarını dinlemiştim. Özel bir alaşımmış ve mengene ile epeyce sıkıp esnetmişler. Sonra eski durumuna geri dönebildiğini görmüşler. Bu kadar esnetmeye ne gerek var! Katiyen o kadar esnemese de olur ama yine de denemek için yapmışlar. Anlaşılan çok kaliteli bir alaşım. Böyle kaliteli alaşımlar sağlamlıkta çelikle bile kıyaslanabilir. Bu tüfeğin malzeme sağlamlığı konusunda ikna olduğumu söyliyebilirim şahsen.

Tüm bunlara rağmen galiba Huğlu bile alışık olmadığı için; belki kasa kilitleri ve kasa-namlu birleşim menteşeleri çabuk laçkalaşabilir diye çekinip 900 bar yazıvermişler üzerine. Akıllarınca böyle yapınca ağır mühimmat kullanılmayacak ve tüfek laçkalaşmayacak. Bakın tahminen yazdım, kişisel düşüncemdir. Böyle yapmaları bir çok soruya davet çıkardı; Durduk yerde.

Şimdi 900 bar bile çok yüksek bir değer. SAAMI ve CIP standartlarına göre bu basınçta 12 numara fişek olmamalı. Hele de 89 mm lik süper magnum değilse. Kaldı ki yine o standartlara göre testler 1200, 1370 bar testlerden geçebilmesi lazım. 900 nereden çıktı? Sadece tüfek ve kullanan rahatsız olmasın diye.

Yine uzatıyorum, kısaltmaya çalışayım. Şahsi kanaatim, bu tüfek piyasaya çıkarken Huğlu'nun tereddütlü yaklaşımından dolayı yanlış bir satış politikasıyla sunuldu; Bence. Eğer dedikleri kadar iyi bir alaşımsa ki, öyle görünüyor, onların bile tahmininden daha dayanıklı olmalı. Ben olsam bu tüfeğe hem görünür, hem görünmez biraz revizyon yapıp yeniden, doğru düzgün pazarlardım. Her aklıma geleni de yazamıyorum.

Tek şey kalıyor, işçilik ve yeni projedeki mühendislik veya tasarım ne derseniz deyin, onun başarısı. Bunu ise çoğu tüfekçi bile kolay kolay değerlendiremez. Biz ise hiç. Ancak kullandıkça anlaşılır. Fakat bu konuda bir artımız var. Öncelikle bu sektördeki en büyük markalardan birinin ürünü ve müşteri memnuniyeti konusunda da bence çok çok iyiler. Hatasız değilse bile mağduriyeti en doğru giderecek firmalardan biri.

Burada bir son öneride bulunayım. Eğer hafif olsun ve iyi marka olsun falan diyorsanız, Huğlu'nun çelik kasa pozelerini hafiflettiğini öğrendik. Neredeyse Eagle ile aynı ağırlıklarda. Hem çelik, hem hafif, hem de yıllardır yaptıklarını aynısı. Size kolay gelsin :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 12 Temmuz 2010, 19:35:23 »
Kullanıcı olarak yazıyorum.Huğlu eağle hafif bir tüfek,24 gram fişek kullanacak avcılar için ideal,aynı zaman da yıldız süper poze kullanıcısı olarak iki tüfeği kıyaslıyacak olursam yıldız süperpozeler de geri tepme olayı eağle a göre çok daha fazla,muhtemelen kullanılan metal aksamından kaynaklı bir durum.fiat olarak Eagle 800-900 tl arasında.Yıldız süper poze daha ekonomik ve aynı kategori de bir tüfek .Eğer sadece yaz avlarında kullanırım ve 24 gr fişek atarım derseniz, evet alınabilir ama o paraya çok amaçlı kullanılabilecek  başka marka tüfekler almak kendimce daha mantıklı
Selami FİLİK
1977-Adana

The following users thanked this post: H.İbrahim KOÇ

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 12 Temmuz 2010, 21:46:04 »
 Tüfeğin geri tepmesi asıl önemli olan namlunun şahlanmasıdır.Ayrıca 24 gr -30 gr arası güzel avları olur. 32 gr ve üstü fişeklerde namlu şahlanır.O bakımdan yıldız-torun-kral-eagle kategorisi tüfekler bu tip tüfeklerdir.Amma bana sorarsanız içlerinden en yakışıklısı 71 cm-Valment-Mobil şoklu-Siyah kasa Huğlu Eagle dir.

Selamlar....
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #16 : 13 Temmuz 2010, 00:20:01 »

Huğlu bu kasayı ürettiğinde televizyonda bir açıklamalarını dinlemiştim. Özel bir alaşımmış ve mengene ile epeyce sıkıp esnetmişler. Sonra eski durumuna geri dönebildiğini görmüşler. Bu kadar esnetmeye ne gerek var! Katiyen o kadar esnemese de olur ama yine de denemek için yapmışlar. Anlaşılan çok kaliteli bir alaşım. Böyle kaliteli alaşımlar sağlamlıkta çelikle bile kıyaslanabilir. Bu tüfeğin malzeme sağlamlığı konusunda ikna olduğumu söyliyebilirim şahsen.

Yazdııklarım  sürekli  muhalefet  tarzında olduğu  için  yazmayayım  diyorum  ama  olmuyor  sevimsizde  görseniz  ortada  yanlış  varsa  ben  duramıyorum kusura  bakmayın .
Konuya  gelirsek Volkan  abi  bile  ikna  olduysa  bu  farklı  alimünyum özel  alasım  kullanıldığına  bu  lanse  edilen  mengene de sıkıp  tekrar  yerine  gelme lansmanına   daha  az  bilgiye  sahip  olanlar  ne  düşünür  tahmin  edin  artık  .
Volkan  abi  alimünyum  malzemenin  en  büyük  özelliği   esnekliğidir .%70  aliminyum  bile  bu  adı  geçen  esnekliği  verir  ama  firmalar  yani  alaşım poze  yapan  firmalar  genelde  %90  alimünyum  kullanır.Buda  zaten  malesef  ki  ülkemizde  özel  alaşım  vs  olmuş  sormayın  gitsin .Bende  bu  yapılan mengene  olayının  videosu  var  x  marka  %90  alimünyum  alasım  .özel  bir  alaşım  vs  değil  ama  1  cm  kadar  esneyebiliyor ve  sıkma  işleminden  sonra  aynı  yerine  geliyor  . hatta  iki  kişi  kuvvetiyle  sıkıyoruz  :D  isterseniz  atabilirim  .
Bu  anlamda  Volkan  abi  herhangi  bir x  marka  alimünyum  pozeyi  eşte  dostta  varsa  alın kasasını  bir  mengene  bulup  fazkasıyla  sıkın  hatta iki  kişi  olarak  sıkın  ve   tekrar  çözün olayı  sizde  göreceksiniz  .Ha  bişey  olursa   zararı  ben  telafi  ederim  abi  bu  anlamda  rahat  olun .Bu nu  niye  söyledim eagle,da  özel   malzeme  vs  kullanıldığına  ikna  olduğunuzu  söylediğiniz  için  söyledim.
Huğlu  bu  reklam işini söylediğinizin  aksine  bence  çok iyi  yapıyor  .Ama  suna  katılırım  sizinde  söylediğiniz  gibi  epey  bir  tereddütle  yaklaşmışlar  olaya kişisel  kanaatim  epeyde  haklılar  .Alaşım  olayı  av  tüfeğinde  çok  farklı  bütün  tecrübeleri  alt  üst  edebiliyor  .
Sağlıcakla  kalın
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2010, 00:42:58 Gönderen: Ramazan AKNARÇAY »
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Ramazan AKNARÇAY

• Gravürcü
  • AvlakForum Üye
  • *
    • www.vurucuav.com
« Yanıtla #17 : 13 Temmuz 2010, 00:31:30 »
Kullanıcı olarak yazıyorum.Huğlu eağle hafif bir tüfek,24 gram fişek kullanacak avcılar için ideal,aynı zaman da yıldız süper poze kullanıcısı olarak iki tüfeği kıyaslıyacak olursam yıldız süperpozeler de geri tepme olayı eağle a göre çok daha fazla,muhtemelen kullanılan metal aksamından kaynaklı bir durum.fiat olarak Eagle 800-900 tl arasında.Yıldız süper poze daha ekonomik ve aynı kategori de bir tüfek .Eğer sadece yaz avlarında kullanırım ve 24 gr fişek atarım derseniz, evet alınabilir ama o paraya çok amaçlı kullanılabilecek  başka marka tüfekler almak kendimce daha mantıklı
Sevgili  Selami  elbette  yıldızın  pozeleri  tepme  olarak   bu  tüfekten  fazla  olacaktır  ,sebebi  24-32  gr  arası  kullanılma  eğilimine  dair  iç  çap tan  kaynaklanır .Yıldız  ve  x  markalar  bunu  aştılar .
Kaybetmeyi öğren, yoksa kazanmayı çok ciddiye alırsın..
Ramazan AKNARÇAY       0 542 337 14 71
1977- Üzümlü/ KONYA
www.vurucuav.com

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 14 Temmuz 2010, 23:30:15 »
Bugün av bayilerini dolaştım ve biraz da onların fikirrlerini aldım eagle hakkında, bana bir bayideki abinin söylediği söz ilginç geldi, bayinin söylediğine göre eagle'la en fazla 34 gr atılabilir, ama hafif tüfek olduğu için 24 gr'da atsan bir süre sonra aksamında oynamalar olabilir.

Bende farklı bir tüfek almayı istiyorum ama yüzüme en iyi eagle oturdu, fakat bu söylenenler kafamı karıştırmıyor değil...
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimdışı Hasan ÖZMEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 15 Temmuz 2010, 00:16:56 »
Anlaşılan burda tek eagle kullanıcısı sensin Selami abi :D

Biraz eagle'ın yakması hakkında, ne kadar zamandır kullandığını, bu süre içinde sorun çıkarıp çıkarmadığını, tüfekle çok fişek attığında herhangi bir yerinde oynama olup olmadığını, kaç gramajlı fişek attığını, ne marka fişek attığını ve sonuclarını biraz yazarmısın abi :D:D:D

Biliyorum çok soru sordum ama alıpta pişman olmak istemediğim için yardımlarını istiyorum abi

Şimdiden teşekkürler
Hasan ÖZMEN
1985-İstanbul

Çevrimdışı Mustafa KARDEŞ

• Müdavim Üyemiz
    • www.fencimustafahoca.tr.gg
« Yanıtla #20 : 15 Temmuz 2010, 01:32:51 »
aynı konuya bende cevap arıyorum
66cm, 12 cal, bıldırcın ve çulluk için, hafif tüfeklerden olan
new avrasya
yıldız s.p.
huğlu eagle

ejektör önemli değil benim için,
hangisi tavsiye olunur, üstatlardan rica olunur.
Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle oturup Kuru Ekmek ye...! [Hz Mevlana]
emekli eğitimci 1957 BURSA-ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Rahim Özgür AKINCI

• Müdavim Üyemiz
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...
« Yanıtla #21 : 15 Temmuz 2010, 08:52:26 »
eagle yeni bir tüfek  yukarıda VOLKAN KÖYDEMİR abimiz bu konuyu net acıklamış şimdiden cok iddalı konuşmak yanlış olur ama aliminyum kasa oldugu için illaki çelik kasaya nazaran saglamlıgı tartışılır hafif dolularla kullanmak gerekir eaglede yine bir avcının işini fazlasıyla görür bence
fakat şimdi hugluda ejektörlü celik kasa 3 kilo ila 3 kilo 100-150 gr arasında tüfekler yapılıyor konyalı oldugum ve huglu meraklısı oldugum için yakınen takip ediyorum
bence huglu derim
Rahim Özgür AKINCI
KONYA-1979             0535 674 29 63

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #22 : 15 Temmuz 2010, 22:44:09 »
Rahim Bey, bildiklerimi yazmıştım ama teknik bir meseleden belli saatler arasında gönderilen mesajlar yitirilmiş. Ramazan Bey'e de neden ikna olduğumu açıklamıştım, yoruma açık olarak. Herhalde o da okuyamamıştır. Başka zamana artık.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Selami FİLİK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #23 : 15 Temmuz 2010, 23:47:00 »
Eagle ı avda kullanmadım henüz ,amatör olarak kendi çapımızda düzenlediğimiz trap atışlarında 24 gr  7.5 no sterling ve yaf marka fişeklerle deneme fırsatlarımız oldu.24 gr fişeklerde dahi geri tepme olayı tüfeğin hafifliğinden kaynaklı olsa gerek çok fazla.2 kutu fişek attıktan sonra baş ağrısını kabul ederek tüfeği omuzlamak gerekli.Performansı na gelecek olursak, bahsettiğim gibi bizim hedeflerimiz  şu an için plaklar, kuşlar  değil ve ortalama 20-25 mt mesafelere atış şansı bulabiliyoruz.Bu mesafelerde onlarca yerli yabanc ı tüfek aynı performansı gösteriyor.Hatta benelli ya da browning marka tüfeklerle trap atan arkadaşların performansı eağle kullananlara göre daha düşük kalıyor ama bu tüfeğin performansının iyi  ya da olduğu anlamına gelmez çünkü söylediğim gibi hedef burada plak.Elimde aynı kilo da yıldız süperpoze de var ve performansı 3 avrupa otomatiğimin arasından ördek avına götürecek kadar iyi ,fakat ne eağle ne de bu kilodaki yıldız süperpoze bana emniyet ve güven vermiyor.
Selami FİLİK
1977-Adana

Çevrimdışı Ersun ERDOĞAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 12 Ocak 2011, 14:48:04 »
arkadaşım ben gördüm inceledim vede aldım muazzam güzel bir tüfek çokda hafif huğluya tşk ediyorum biz avcılara böyle bir tüfek sunduğu için fiyat bence çok uygun şu zan türkiyede belli firmaların yaptığı yerli tüfekler mükemmel diyebilirim huğlu ,yıldız,akus,ata armsan bu firmalar bir çok avrupa ülkesine tüfek yapıyor ama her nedense bizdeki bu avrupa hastalığı var ya o yüzden kendi malımızı pek beğenmiyoruz markası avrupa diye 4000 5000 dolarları ödüyoruz tüfeklere huğlu bir tüfek yapmışş çok hafif ve şık nymiş bu tüfek valla eagle diyolar yeni çıkmış fiyat 900 tl civarıı ..yok ya verilmez bence pahalı hem bi de hafif ya ağır fişek attınmı omuzda ağrı yaparrr...? aynı muhabbet tersinden şimdi ..;abi browning bir pozesini gördüm kuş gibi çok hafif vay bee eeee süper bi şey çok prestijli tüfekk çok güzelll fiyatı neymişş 16.000  dolar vay be adamlar yapıyorr valla helal olsun(doğru çok güzel tüfekler ama bu parayı etmezler çünkü malumunuz gümrükten kaynaklanan fiyatlar ve bu tüfeklerim ahşabı ve çoğu parçaları tür firmalarca yapılıyorr saygılarr...!)
Ersun ERDOĞAN
1979 malatya