Gönderen Konu: YENİ QUEEN OTOMATİK TÜFEĞİM  (Okunma sayısı 31187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Durhasan GÖNEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Aşk'ı Hak'ka oLmayanın LaçkaLaşır AkLı
Ynt: YENİ QUEEN OTOMATİK TÜFEĞİM
« Yanıtla #25 : 06 Haziran 2010, 00:08:47 »
      Volkan abi,o piston ve icra itenek elemanları arasındaki boşluk özellikle bırakılır ki,doldur-boşalt işlemi sonrasında,piston gaz odasına,sırtında bir yükle çarpmasın..Zaman içerisinde gerek pistonda gereksede gaz odasında deformasyonlara neden olmasın..
      Adına,avans ta denebilir..
      Rasgele..
Durhasan GÖNEN
1977 Silifke/MERSİN                                                           
0 rh-
[email protected]

Çevrimdışı Ferhat DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #26 : 09 Haziran 2010, 14:41:17 »
 Yani iyi birşey :)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı A.Selçuk KARAKÖY

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #27 : 09 Haziran 2010, 14:47:45 »
Tüfek şekil ve model olarak güzel görünüyor.
Yeni bir model mi ?
.

Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #28 : 09 Haziran 2010, 14:54:27 »
Hayır selçuk  bey yeni değil Kral queen modeli fakat dış görünüşünde bir kaç küçük değişiklik yapıldı. ve neredeyse kullanılan tüm malzemeler 1.sınıf
 Saygılar
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #29 : 09 Haziran 2010, 15:07:34 »
Kasa aynı üzümlü...Şerit değişmiş(yükselen şerit)..El kundağı değişmiş(evolveye benziyor)..kundak kapağı değişmiş(evolve)..
Dipçik kabza daha agresif olmuş(güzel durmuş)....duck unlimited logo kasada....Şekil olarak güzel ama acil üzümlünün şu kasayı değiştirmesi lazım diyorum...
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]
 ''İyi düzenlenmiş bir Milis, özgür bir Devlet’in güvenliği için şart olduğundan, halkın silah bulundurma ve taşıma hakkı ihlâl edilemez.” Amerikan Anayasası

• AvlakForum Üye
  • *
    • REMINGTON
« Yanıtla #30 : 09 Haziran 2010, 15:12:00 »
Benim sormak istediğim standart tüfekmi bu..Bence Ramazan Ustanın ustalığıdır bu tüfek...Kasa hariç iyi duruyor...Eline sağlık Ramazan Usta
Ansam Selçuk KARAKÖY
B Rh + 1976 ÇORLU
0535 347 99 99
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #31 : 09 Haziran 2010, 15:22:50 »
standart tüfek değil tahmin ettiğiniz gibi ramazan ustanın yapımı.. kasa konusunda malesef herhangibir şey yapamadık.   ama bir daha özel tüfek yaptıracak olursam ki olacak: ata neo nun kasasının aynısını yaptırmayı planlıyorum. ondada birkaç değişiklik yaparak inş.  teşekkürler..
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #32 : 09 Haziran 2010, 17:44:21 »
...Kasa hariç iyi duruyor...Eline sağlık Ramazan Usta

Ha işte! ağzımdan(klavyemden) aldın :) şunu yazayım yazmıyayım tereddüt etmiştim. Ne olsa beğenen beğenmiş. Fakat kendi de onayladığına göre ben de onaylıyorum.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #33 : 09 Haziran 2010, 18:26:56 »
    Volkan bey kasa konusunda pek alternatif olmadığından  bu kasa türünde yapıldı fakat şuan türkiye de neredeyse tüm tüfek fabrikaları bu tarz yani beretta 303 benzeri veya türevlerini yapıyorlar bunların içinde de en ilğinci ata neo farklı tasarım  ama yinede şunu belrteyim benim kasadan yana bir sıkıntım yok hatta beklentilerimin üzerinde yaptı, ramazan usta.. saygılar
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #34 : 09 Haziran 2010, 19:35:10 »
Yine mi olmadı :) Ferhat bey kusuruma bakma. Kötülemek için yazmadım. Şekil mekil zevkle ilgili. Neo kasa istiyorum dediniz diye şeyttimdi :D

Bu kasaların belki tamamı aynı yerden çıkıyor. Keşke biraz da başka modellere benzer kasalar yapsalar diye düşünüyorum. Belki çok gördüğüm için bana böyle geliyordur. Hep aynı kasa, aynı kundak şekli... bıkmışım zahir :)
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı M.Cemal ÖZEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #35 : 09 Haziran 2010, 21:12:57 »
ferhat bey tüfeginiz  hayırlı olsun   çok estetik  görünüyor   kazasız  belasız inş..
M.Cemal ÖZEL
1974-İzmir_kemalpaşa
[email protected]

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #36 : 09 Haziran 2010, 22:03:55 »
Yine mi olmadı :) Ferhat bey kusuruma bakma. Kötülemek için yazmadım. Şekil mekil zevkle ilgili. Neo kasa istiyorum dediniz diye şeyttimdi :D

Bu kasaların belki tamamı aynı yerden çıkıyor. Keşke biraz da başka modellere benzer kasalar yapsalar diye düşünüyorum. Belki çok gördüğüm için bana böyle geliyordur. Hep aynı kasa, aynı kundak şekli... bıkmışım zahir :)
 Siz söylersiniz de olmaz mı :), Volkan bey kesinlikle görüşlerinize saygı duyuyorum ayrıca yorumunuzda kötü biryan göremedim dur bi daha bakayım :)  umarım yeni modellerde çıkar yakında fakat biz yine farklı birşeyler isteriz :)
saygılar

Cemal bey teşekkürler .
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2010, 22:07:17 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #37 : 09 Haziran 2010, 22:42:21 »
Kasa aynı üzümlü...Şerit değişmiş(yükselen şerit)..El kundağı değişmiş(evolveye benziyor)..kundak kapağı değişmiş(evolve)..

Üst Bant Franchi Al 48 , Çalışma prensibi Beretta 303 ,Şarjör boru somunu Armsan , kundak Made İn ÜZÜMLÜ.

Gülmekten yerlerde süründüm  valla ya .Sen çok yaşayasın selamlar :D
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2010, 22:46:40 Gönderen: Hakan BİLGİ »
Hakan BİLGİ
1977-Adana
İki kişinin bildiği sır ,,,,,,,, sır değildir ..

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ey Türk titre ve kendine gel
« Yanıtla #38 : 09 Haziran 2010, 22:53:47 »
FERHAT BEY NAMLU İÇİ ÇAPI NEDEN ÖZELLİKLE 18,37  18,3 VEYA 18.4 DEĞİL ARADA ULAŞILMASI ZOR OLAN BİR HASSASLIK
Salih GÜLÜCÜ  1982 ANKARA
CZ550 hunter lux 308win
Browning A5 ultimate ducks,Ata venza
Canik TP9 SFx

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #39 : 09 Haziran 2010, 23:17:35 »
    Üst Bant Franchi Al 48 , Çalışma prensibi Beretta 303 ,Şarjör boru somunu Armsan , kundak Made İn ÜZÜMLÜ.

Gülmekten yerlerde süründüm  valla ya .Sen çok yaşayasın selamlar :D
  Hakancım seni gülmekten yerlerede süründüren ne anlamadım? tüfeği beğenmedin mi yoksa? buarada güvendiğin herhangi bir tüfeği getirde test edelim bakalım ozaman sinirden yerlerde sürünürsüz :) unutmadan 391 urikayı listenden çıkar : onu saf dışı bıraktım:)
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #40 : 09 Haziran 2010, 23:21:08 »
  Hakancım seni gülmekten yerlerede süründüren ne anlamadım? tüfeği beğenmedin mi yoksa? buarada güvendiğin herhangi bir tüfeği getirde test edelim bakalım ozaman sinirden yerlerde sürünürsüz :) unutmadan 391 urikayı listenden çıkar : onu saf dışı bıraktım:)

Alınganlık yok  Ferhat tüfek güzel ama benzetmeler çok hoşuma gitti.Tüfeğin güzel değerini bil.

Selamlar.... :D
Hakan BİLGİ
1977-Adana

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #41 : 09 Haziran 2010, 23:26:38 »
    Acayip alındım ben sana biliyom :)
  Kardeşim ne zaman denemeye gideceğiz kinetik gazlı kıyaslamasını haber bekliyorum senden..sezon açılmadan yapalım

Salih bey 18,37 olmasını özellikle istemedim 18,3 dolaylarında çıkacağı söylenmişti öylede oldu olay şöyle 18,1 veya 18,2 ile namlu deliniyor honlama yapıldıktan sonra çıkan değer diye biliyorum.. ayrıca 18,37 tam olarak benelli iç çapına tekabül ediyor :) ama 18,5 olanı özellikle istedim.
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #42 : 10 Haziran 2010, 17:15:44 »
 Ferhat daha geçen pazar kıbrıstan geldim.Kesinlikle  kinetik & gazlı tüfeklerin kapışmasını yapıcaz sezon açılmadan .selamlar , saygılar :D
Hakan BİLGİ
1977-Adana

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #43 : 03 Temmuz 2010, 11:13:52 »
Ferhat daha geçen pazar kıbrıstan geldim.Kesinlikle  kinetik & gazlı tüfeklerin kapışmasını yapıcaz sezon açılmadan .selamlar , saygılar :D
HAKAN KARDES SENDEN HABER CIKMAYINCA BUGÜN BİZ ARKADASLARLA  DENEMEYE GİDİYORUZ SONUÇU BURADAN PAYLAŞIRIM.
Ferhat DEMİRCİ
1979 ADANA
[email protected]

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
« Yanıtla #44 : 03 Temmuz 2010, 15:45:09 »
  Ferhat BEY bende kralın queen kamoflaş 61 namlo modelini düşünmekteyim araştırmalarım bitmedi nasip olursa oğlum ahmet için alırız ikinci seçeneğim huğlo kamoflaş olacaktır güle güle kulanınız.
« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2010, 15:47:40 Gönderen: Abdulkadir DOĞRU »
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Abdulkadir DOĞRU

• Müdavim Üyemiz
  • GOOSE,DUCK,HUNTER . KODOBAY
« Yanıtla #45 : 03 Temmuz 2010, 16:07:12 »
Pistonun altondaki enli conta ne kadar uzun ömürlü ?

Berk BEY sorunuzu yeni gördüm conta dediğiniz sert plastik ara pistondur daha önceleri düz idi sert havalarda parçalanıyordu şimdi bu modeli oyardılar buda ozun ömürlü değildir .
Güleceksin ama be nasıl çözdüm kamyonların makas başlarında  bulunan sarı borçlar varya  o pirinç borçlardan ayni ölçüde kestirdim taktım ömürlük oldu bilgilerinize.
Raffaello ELİTE 12-66
SERTLER 12-66 SP 
Nikel Gravür-1 20-61
Özel 20-61 ÇİFTE
BRNO HZ 302 SP

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #46 : 03 Temmuz 2010, 17:35:15 »
hayırlı olsun bol avlı kazasız belasız günler dilerim.iç caplar pistonlar ara contalar hepsi teferruat.iş göz ve kundakta bolca antreman yapmalı
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Cüneyt DERELİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #47 : 04 Temmuz 2010, 00:06:20 »
 tüfek süper . fiyatı ne oldu değişikliklerden sonra
Cüneyt DERELİ
1976-İstanbul

Çevrimdışı Taylan UĞUR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #48 : 04 Temmuz 2010, 00:36:32 »
Ben şunu duydum tüfeği fiyat için deil sanat için yapar  ramazan ustam diye gerçekten herşeyin para olduğu şu dünyada sanatını konuşturan ender ustalardan ellerine emeğine sağlık ustam çok güzel olmuş.Sen gönül vermişsin, buda tüfeğede yansımış ellerine sağlık.
Taylan UĞUR
1982-Kumluca/ANTALYA

Çevrimdışı Hakan BİLGİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #49 : 04 Temmuz 2010, 20:22:37 »
 Berk BEY sorunuzu yeni gördüm conta dediğiniz sert plastik ara pistondur daha önceleri düz idi sert havalarda parçalanıyordu şimdi bu modeli oyardılar buda ozun ömürlü değildir .
Güleceksin ama be nasıl çözdüm kamyonların makas başlarında  bulunan sarı borçlar varya  o pirinç borçlardan ayni ölçüde kestirdim taktım ömürlük oldu bilgilerinize.

Bence o parçanın aynısının  iç ve dış çaplarıda aynı olmak kaidesi ile derlin yada teflon  malzemeden tornada çektirmenin  ömürlük  olucağı kanısındayım.

Diğer bir konuda madem plastik istenmiyorsa pirinç malzeme değilde alaşımlı aliminyum  malzemeden işlenmesi daha makul olur diye düşünüyorum...

selamlar...

« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2010, 20:24:00 Gönderen: Hakan BİLGİ »
Hakan BİLGİ
1977-Adana