Gönderen Konu: BENELLİ BBI Premium  (Okunma sayısı 69287 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BENELLİ BBI Premium
« Yanıtla #50 : 11 Haziran 2014, 00:00:46 »
.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014, 00:58:11 Gönderen: Ümit KANDEMİR »
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Oğuz İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #51 : 11 Haziran 2014, 14:14:10 »
Daha önce bahsettiğim gibi dün av bayiine geldi tüfek gittim babamla epey inceledik özellikle bana çok hafif geldi ve inanılmaz hoşuma gitti   keklik avında yormuycak beni diye düşündüm . Neyse anlaştık falan aldım tüfeği eve götürdüm daha detaylı kurcalamaya başladım Namluda made in İtaly yazıyor ve namlusu bence başarılı. Mekanizmasında kullanılan malzeme çok kaliteli gibi durmuyordu ama kalitesiz hiç durmuyor . Derken babamın 1996 yapımı "Breda Astrolux" ile kıyaslamaya başladım arada inanılmaz kalite farkı var açıkçası 18 yıl önce imal edilmiş olsada Babamın tüfek Benelliye 5 basar vaziyette açıkçası bu biraz benelliden soğuttu beni ama arada ki fiyat uçurumunu düşününce bu parayaa bu demek zorunda kalıyor insan. her açıdan iyice söktüm taktım tüfek içime yavaş yavaş sinmeye başladı yalnız fişek boşaltma sistemini çözemedim bilgisi olan varsa anlatırsa sevinirim. tüfeklerin boyunu ölçelim derken farkettim 71 cm diye aldığım benelli 66 cm çıktı epey bi şaşırdım. Sonra bayiye geri götürdüm onada 71 cm diye gelmiş bakalım tekrar getirtebilirse alıcam yoksa netten araştırıcam çünkü bulmak çok zor diyor hemen hemen tüketmişler stokları söylenene göre.

Oğuz İNCE
1988 Selçuk/İzmir

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #52 : 11 Haziran 2014, 15:14:59 »
Tüfeği ters çevirip fişekleri içerde tutan mandala basarak tek tek alıyorsunuz.Es100 sahibi olarak tavsiye edeceğim bir tüfek,daha basit bir tüfek dizaynı düşünemiyorum,dolayısıyla sorun çıkma olasılığı gayet az,çalışan parçalarda minumum yağ kullanın mesela yağlı bir bezi şöyle bir geçirin sadece.çalışmama durumu irca yayıyla(kundak içindeki) alakalı olabilir söküp temizlenirse veya özelliğini kaybettiyse yenisiyle değiştirmek dışında bir müdahale gerekeceğini düşünmüyorum.
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2014, 15:16:12 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

Çevrimdışı Oğuz İNCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #53 : 11 Haziran 2014, 16:17:21 »
Tüfeği ters çevirip fişekleri içerde tutan mandala basarak tek tek alıyorsunuz.Es100 sahibi olarak tavsiye edeceğim bir tüfek,daha basit bir tüfek dizaynı düşünemiyorum,dolayısıyla sorun çıkma olasılığı gayet az,çalışan parçalarda minumum yağ kullanın mesela yağlı bir bezi şöyle bir geçirin sadece.çalışmama durumu irca yayıyla(kundak içindeki) alakalı olabilir söküp temizlenirse veya özelliğini kaybettiyse yenisiyle değiştirmek dışında bir müdahale gerekeceğini düşünmüyorum.

Yanıtınız için teşekkürler bende dün ne yapcam ne yapcam derken anca o şekilde boşaltabildim tüfeği bi açıdan iyi olmuş ama bence genede daha pratik yapılabilirmiş çünkü o mandala bastığımda fişek sert bir biçimde parmağıma vurarak çıkıyor ama kullandıkça oturacak bir sistem kanaatındayım.

Oğuz İNCE
1988 Selçuk/İzmir

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : 13 Haziran 2014, 17:15:18 »
Söylediklerim tüfeği gerçekten almak isteyenler için tavsiye idi.Neden kinaye dili seçildi bana karşı anlamadım.Yıkıcılıktan kastım lafın gelişiydi o kadar benzetme yapmaya müsaade edilmeyecekse yorum yapmama gerek yok.kimler kimler merak ettiniz onu da anlamadım.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2014, 21:28:27 Gönderen: Gökay KARADUMAN »

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #55 : 13 Haziran 2014, 21:17:25 »
              Yıkıcılığı hangi avda deneme imkanı buldunuz merak ettik.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #56 : 13 Haziran 2014, 23:28:47 »
 :)
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #57 : 14 Haziran 2014, 00:58:33 »
(Bence beratta benelliyi satın alarak pazarda tek olmak istiyor bu şekilde benelli marka ucuz tüfekler üreterek benelliyi bitirmek istiyor) demişsiniz !
Bu tarzda bir strateji olması imkansız ötesi bir şey hem beretta kendi bünyesinde olan benelli markasını neden bitirmek istesin velevki kendi bünyesi altında değil her iyi firma karşsında güçlü bir rakip ister'ki rekabet etsin ve kaliteler ortaya çıksın yeni modeller yapılsınki cirolar artsin yoksa düşünün beretta otomatik çifte poze hatta tek kırmada hep aynı modeli yapsın sonuç ne olur tahmin edin
      Bu modele gelince İllaki yapılan bu tüfek iyidir ama bu kadar abartmamak lazım bazı avcılar vardır üzümlünün üzerine tüfek tanımaz emin olun ona beretta veya benelli teklif edin almaz,çünkü o tüfeği aldığı zaman tüfek yüzüne iyi oturur tüfeği rahat savurur o tüfekle iyi bir ikili oluşturur o tüfekten başkası ona sıcak gelmez.Onun için bu tüfeği kullanan ve bu tüfekle iyi bir ikili oluşturan avcı arkadaşlar övgü ile söz edecektir ama tabiki kalite ve işçilik bakımından bu model bir crio,vinci yada diğer işçiliği iyi olan benellinin diğer modellerinin yanına ( işçilik olarak )yaklaşamayacaktır derim.Şimdi bazı arkadaşlar bu tüfek 5000 liranın üzerinde olsaydı bu şekilde konuşulmazdı diye düşünecekler ama tüfekten biraz olsun anlayan arkadaşlarda bu tüfeğin 5000 lira veya bu rakamların üzerinde etmeyeceğinide bilir diye düşünmekteyim.Saygılarımla.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014, 01:02:34 Gönderen: Ümit KANDEMİR »
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #58 : 14 Haziran 2014, 09:45:47 »
(Bence beratta benelliyi satın alarak pazarda tek olmak istiyor bu şekilde benelli marka ucuz tüfekler üreterek benelliyi bitirmek istiyor) demişsiniz !
Bu tarzda bir strateji olması imkansız ötesi bir şey hem beretta kendi bünyesinde olan benelli markasını neden bitirmek istesin velevki kendi bünyesi altında değil her iyi firma karşsında güçlü bir rakip ister'ki rekabet etsin ve kaliteler ortaya çıksın yeni modeller yapılsınki cirolar artsin yoksa düşünün beretta otomatik çifte poze hatta tek kırmada hep aynı modeli yapsın sonuç ne olur tahmin edin
      Bu modele gelince İllaki yapılan bu tüfek iyidir ama bu kadar abartmamak lazım bazı avcılar vardır üzümlünün üzerine tüfek tanımaz emin olun ona beretta veya benelli teklif edin almaz,çünkü o tüfeği aldığı zaman tüfek yüzüne iyi oturur tüfeği rahat savurur o tüfekle iyi bir ikili oluşturur o tüfekten başkası ona sıcak gelmez.Onun için bu tüfeği kullanan ve bu tüfekle iyi bir ikili oluşturan avcı arkadaşlar övgü ile söz edecektir ama tabiki kalite ve işçilik bakımından bu model bir crio,vinci yada diğer işçiliği iyi olan benellinin diğer modellerinin yanına ( işçilik olarak )yaklaşamayacaktır derim.Şimdi bazı arkadaşlar bu tüfek 5000 liranın üzerinde olsaydı bu şekilde konuşulmazdı diye düşünecekler ama tüfekten biraz olsun anlayan arkadaşlarda bu tüfeğin 5000 lira veya bu rakamların üzerinde etmeyeceğinide bilir diye düşünmekteyim.Saygılarımla.

Dün silahtan benden iyi anlayan biri ile konuştum Taner Kaşıkçılar eski skeetçilerden sağlam atıcı ve avcı.
İzmirli kendisi ; internetle pek haşır neşir biri değil ama belki tanıyanlar vardır.

2250 TL sentetik kundak 2500 TL ahşap kundak Benelli var dedim güldü   :)

Ben daha namlu italyan kasa ispanyol demeden toplamadır o dedi ..

Ardından '' ucuzsa vardır bir illeti pahalıysa vardır bir hikmeti '' dedi ..

Ümit Kandemir'e katılıyorum.

Saygılarımla.
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #59 : 14 Haziran 2014, 13:12:10 »
Ziya bey teşekkür ederim benim anlatmak istediğim anlaşılan bir siz anlamışsınız.Burada sanki ben benelliyi kötülüyormuşum gibi gelebilir asla öyle birşey yapmak benim haddime deği'ki benimde tüfeklerimden birisi benelli'dir.Buradaki yorumum veya eleştirimin (artık nasıl anlaşılıyorsa ) sebebi bu tüfeğin diğer benellilere nazaran kalite anlamında daha düşük olduğu ve bu kadar abartmanın bir anlamı olmadığıdır.Tabi bu tüfek yerli tüfeklerle kalite anlamında kıyas edilemez onuda bildirmekte yarar var diye düşüekteyim.Tekrar belitmek isterim'ki yerli bir tüfek almaktansa bunu alırım.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2014, 15:21:54 Gönderen: Ümit KANDEMİR »
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #60 : 14 Haziran 2014, 13:46:41 »
Fikir ve düşüncelerimiz aynen bire bir örtüşüyor Ümit Kardeşim   :) hemfikiriz  8)
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Gökmen TAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #61 : 14 Haziran 2014, 14:19:37 »
Bunların hepsi delikli demir. Yerli al yarı fiyatına. Sanki yerliler cok kötü.
Gökmen TAŞAR-1979
Korkuteli-Kumluca-Finike
Antalya

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #62 : 14 Haziran 2014, 15:25:05 »
Gökhan bey,
Tabiki yerliler kötü değil ama şuda bir gerçekki yerliler bu kaliteli değil  :)
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı İsmail TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #63 : 14 Haziran 2014, 20:09:07 »
bu silahın krom kafalısı 4000 tl acaba neden?Yoksa bu fiat politikası yerliye bir uyarı olabilir.Yada şöyle diyelim.Av bayiisizin.İthalat belgesi çıkartabiliyorsanız yunanistan'dan 5-10 tüfek alabilirsiniz.Bu şekilde beretta,benelli,remington vs.alıp satan bayiiler olduğunu duydum.Belki amaç bunlara son verdirmek.Neden olmasın.Bakarsınız diğer modellerde de indirimli fiatlar uygulanabilir.Sevgiler.
ismail tuncer
 (butik)

1952 Biga-Çanakkale-İstanbul

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #64 : 16 Haziran 2014, 23:04:15 »
ucuz etin yahnisi yavan olur derler ama inşallah iyi çıkar tüfek

yahniyi pilavı yada atasözlerini iyi bilememde bu ''avı avcılığı av köpeğini av tüfeğini'' kendimce iyi bilirim :)
silahım elime geçdi ilk gözlemlerimde yanılmadığımı uzun uzadıya inceleyince anladım.ruhsatıma kaydettirdim.
benim vardığım karar silahın hakkında yazılan çizilen varsayımlardan öteye gideceğini gösteriyor :)
resmen adamlar eski benelliyi diriltmişler toprak altından çıkarmışlar. eski benelli 121 sl 80 nin kopyası demiştim kopyası değil resmen kendisi :)
fiyat politkasına gelince ne bu ürünün distribitörüyüm nede satan bayisi ona bişey diyemem.desemde varsayımdan öteye geçmez.
eğerki kendimce bu silah işinden anlıyorsam susup seyretmeyi yapılan çizilen entrikaları seyretmeyi yeğliyeceğim :)
kısa ve öz sölemem gerekirse gayet düzgün başarılı olduğunu gördüm :)
ilerleyen günlerde hareketli hedeflere seri atışlar havada boş kovanlara tek kurşun atışları ile bikaç çekim yapma niyetindeyim :)
hele havalar az düzeliversin bi :) :)
niyeti olupda hala tedirgin olanlara fırsatı kaçırmamalarını öneririm :) saygılarımla :) :)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #65 : 16 Haziran 2014, 23:55:12 »
Hayırlı olsun umarım tüfeğinizle iyi bir ikili oluşturursunuz.Bu arada yazılıp çizilenler için entrika demişsiniz sanırım biraz ağar olmuş bu yazılan çizilenleri ben yorum olarak görüyorum.Yoksa buraya yazan arkadaşlar bu tüfekten veya diğer markalardan bir şey kazanmıyor yada bir çıkarları yok diye düşünüyorum size tekrar hayırlı olsun ALLAH(c.c) kaza bela vermesin.
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Ümit DEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #66 : 17 Haziran 2014, 00:01:21 »
yaw arkadaslar kusura bakmayin belki konuyla alakasi yok benim soyliyeceklerim ama ufak bir tavsiye bekliyorum eger cevap vereniniz olursa.
Domuz avi icin kaliteli bir tufek tek kursun atmak icin slug namlu lazim anladigim kadariyla ve sizin yabanci tufeklerden hangisini ve hangi modelini namlu uzunlugunu tercih edersiniz ve ayni anla normal namlu da almak isterim tavsan ve ucar avi icin.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2014, 00:02:37 Gönderen: Ümit DEMİR »
Umit DEMIR
1983
Cenevre - Isvicre - BOLU
[email protected]
Tel : 0041797354320 - 00905319290051

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #67 : 17 Haziran 2014, 00:57:19 »
ilerleyen günlerde hareketli hedeflere seri atışlar havada boş kovanlara tek kurşun atışları ile bikaç çekim yapma niyetindeyim hele havalar az düzeliversin bi    :)

At bakam Goca Yörük  :)

Entarili Fırfırlı etekli entelli dantelli entirekalı yorumlara diz çöktür  :)

Tüfengin uğurlu gademli ossun Bizim Olannn     ..

Her yiğidin göönünde bi aslan yataa   ..    aslanıng cabbar olu inşallah  :)   

Hadi baken öptüm gözlenden  ..
  • Pietro Beretta S56E
02.06.1972 Bergama/İZMİR

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #68 : 17 Haziran 2014, 11:16:57 »
 ;D ;D ;D
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Harun DERE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #69 : 17 Haziran 2014, 13:57:31 »
ilerleyen günlerde hareketli hedeflere seri atışlar havada boş kovanlara tek kurşun atışları ile bikaç çekim yapma niyetindeyim hele havalar az düzeliversin bi    :)

At bakam Goca Yörük  :)

Entarili Fırfırlı etekli entelli dantelli entirekalı yorumlara diz çöktür  :)

Tüfengin uğurlu gademli ossun Bizim Olannn     ..

Her yiğidin göönünde bi aslan yataa   ..    aslanıng cabbar olu inşallah  :)   

Hadi baken öptüm gözlenden  ..

entrika deyimini yorumlardan ÖNYARGI anlamında düşünerek sölemiştim.orda hatalı oldumu gördüm affola dileklerimi sunarım.isteyen eyvallah der isteyen hadi ordan diyebilir :)

sırf o hatamı değil !!! dahada başka şeyleride gördüm :) verdiğim rahatsızlıkdan ötürü kusuruma bakmayın.

veee alıntıladığım bu yorumun üzerine sadece SUSMAM gerekdiğini hemde ilelebet SUSMAM gerekdiğini anlamış bulunuyorum.

bence en güzel cevap bu olsa gerek :) :) :) :)

''her köpek HAVLAR ammmmma her köpek AVLAMAZ'' davşan avcısı 1977-KÜTAHYA MERKEZ

Çevrimiçi Sedat KAHRAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #70 : 17 Haziran 2014, 16:58:04 »
bende önyargı ile yaklaştım fiyatı sebebi ile ve bana bana yakın bir av bayiine gidip inceledim bu paraya iyi bir silah bir kusurunu göremedim beklentileri karşılar bende bir tane alayım dedim kalmadı hepsi satıldı evrak bekliyor dediler. birde alıp kullananlar izlenimlerini paylaşırlarsa almak isteyen arkadaşlara yardımcı olurlar.
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

Çevrimdışı Hakan AKMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #71 : 17 Haziran 2014, 18:43:28 »
SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR
Kim ne derse desin MARKA MARKADIR
Ve kolay kolay marka olunmuyor hemde BENELLİ
2250 tl ye namlusu italyan kasası ve montajı ispanyol bir silah yerli üreticilerimizin ipliğini pazara fazlası ile çıkarmaya yeterde artar bile
Hakan AKMAN
1970 ANKARA / AFYONKARAHİSARC:\Users\2012\Pictures\photog254iw0.jpg

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #72 : 17 Haziran 2014, 19:13:02 »
SAYGIDEĞER ARKADAŞLAR
Kim ne derse desin MARKA MARKADIR
Ve kolay kolay marka olunmuyor hemde BENELLİ
2250 tl ye namlusu italyan kasası ve montajı ispanyol bir silah yerli üreticilerimizin ipliğini pazara fazlası ile çıkarmaya yeterde artar bile
Evet Hakan abi haklısın bu konuda, amaçta buydu zaten fiyat indirmesinde fiyatı çeken aslında Benelli firması idi  ( ben böğle duydum bizzat dispiretörden )  fiyatların uçmasıyla birlikte satışların tereddütü ve yerli silahların buna nazaran gayet güzel hoş silahlar yapması, piyası kaçırmama niyetinde olan Benelli firması çekti fiyatı ve 3 haftada 180 Benelli Premium Plus satıldı distribitörden. Bu silahta ne olursa olsun en iyi yerliden iyidir buna bende katılıyorum. Sadece ilk başta yazdığım gibi çok memnun edici bi silah değildir Beretta S100 kullanmış biri olarak bu silahında aynı sistem aynı çaplar ve aynı üretim mentalitesinde üretildiği mağlum olduğundan fikrim bu.
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #73 : 17 Haziran 2014, 22:52:54 »
Alan kullanma şansına sahip olan herkese hayırlı olmasını dilerim. Gülegüle kullanın. Kullandıkça da buradaki biz fakirlerle düşüncelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.

Önemli veya önemsiz bir not; Beretta ve Benelli aynı şirketler grubundadır.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #74 : 19 Haziran 2014, 00:30:40 »
                  Ben bu silahı bir av bayiinde görüp inceledim.Silah gayet kaliteli malzemeden ve iyi bir işçilikle üretilmiş.Kimse kasayı İspanya üretiyor diye kalitesiz bir tüfek yakıştırması yapmasın.Ben bu yaşıma kadar kalitesiz bir İspanyol malı görmedim.İspanya yılların A.B. üyesidir ve mallarının kalite düzeyi her zaman iyidir.Çin malları ile mukayese etmek abesle iştigal olur.Av tüfeği olarak ise kullandığım Lanber gayet güzel bir İspanyol tüfeği idi.Ama şu bir gerçek ki, isteyen bunu, isteyen yerli alır, seçenek o kadar çok ki...
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ