Gönderen Konu: BENELLİ BBI Premium  (Okunma sayısı 69098 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
BENELLİ BBI Premium
« : 03 Haziran 2014, 15:55:15 »
Bugün Cep telefonuma, güvenilir bir av bayiinden bir SMS geldi.
Benelli Premium Plus Syn. Y.Oto Av Tüfeği 2.250 Tl. diye.
Tüfeği bayiide biraz inceledim işçilik fena değildi. İnternette biraz araştırdım Benelli'nin İspanya da yaptırdığı bir Y.Oto sanırım.
Fiyat bana biraz cazip geldi, tüfek hakkında bilgisi ve deneyimi olan arkadaş varsa ve fikir beyan eden olursa faydalı olur sanırım.
Konuyla İlgilenen ve fikir belirten herkese şimdiden teşekkürler....
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

İBRAHİM ÇAMUR

• Ziyaretçi
Ynt: BENELLİ BBI Premium
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2014, 19:37:06 »
Daha önce fiyatı 3450 TL iken bayiide inceleme fırsatım oldu Benelli Premium Plus wood modeli idi  tüfekte ispanya üretimi ibaresini bulamadım. Daha sonra internet üzerinde yaptığım araştırmalarla İspanyol üretimi olduğunu öğrendim  aşağıda linki veriyorum
 link =http://www.gmk.co.uk/?p=productdetail&id=246&title=Benelli:+Premium+Plus

(Benelli aralığının kalanı aksine Premium Plus modeli BBI (Beretta Benelli Iberica) tarafından İspanya'da üretilmektedir. Kanıtlanmış tasarımı yakından bir alüminyum alaşım alıcısı ve 'düşen blok' cıvata kilit-up içeren orijinal Benelli SL80 serisi, izler. Tek parça varil / örtü tertibatı hızlı alan sıyırma, muayene ve bakım kolaylığı için idealdir. 28 odaları ve Üstün Çelik-Shot kanıt "M / C varil 3 ile İtalya'da Beretta tarafından üretilmektedir". Bu, basit bir ışık, ama sağlam ve ultra güvenilir av silahı - çok rekabetçi bir fiyata.)

Eski Benelli  BL 80 ve  Beretta ES100 modellerinin yeni versiyonu. Tüfeği biraz daha kibarlaştırmışlar Şimdiki bu fiyatı  yerli tüfeklerimize oranla  çok uygun gibi geldi bana adı nede olsa BENELLİ 

Şahsen yerli  markalarımızı  kötülemek ve karalamak maksadım değil ama iyi bir yerliye 1500 ile 1600, 1700 TL vereceğime  2450 TL verip üzerinde BENELLİ yazan ispanyol yapımı bir tüfeği almak bence daha mantıklı ki  bana tam bir uçar avcısı  tüfeği hissi verdi....

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2014, 13:12:19 »
Selam abilerim.Hele şükür beklediğim konu açıldı  :) Ben de bayide gördüm inceledim , namlu üzerinde made in italy yazıyor , kasada made in spain.Youtube'da sadece 3 tane vidyosu var.Çalışmada bi sıkıntı yoktu vidyolarda.Sadece birinde ilk fişeği patlattı ama boşu geri atmadı.Diğer vidyoda 21 gram fişeklerle sorunsuz çalıştı.Kafam karışık.Ama bu fiyata iyi bence.Yeni bişeyler bulursanız lütfen yazın bu konuyu takip edicem.Saygılar
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #3 : 06 Haziran 2014, 13:03:51 »
bende takip ediyorum, ama  fiyat makul die gidip bi kutu civata almakta var, afinnty gibi de olabilir fiyat makuldu silah tutuldu zam yaptılar, detaylı bilgi ediebilirsem paylaşırım
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Kadir TANYILDIZI

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Haziran 2014, 13:36:30 »
tüfek fena görünmüyor ama beklemeyip görmek iyi olur,nette tüfek hakkında yeterli bilgi yok.
1993 ERZİNCAN

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 06 Haziran 2014, 14:53:57 »
Tüfek almaya karar verdiğimde bayiye her iki tüfeği de getirttim.

Biri Franchi Affinity diğer ise Benelli Premium Plus idi.

Her ikisini de hem netten hem de fiziksel olarak elime alarak inceledim.

O esnada her ikisi de aynı fiyattaydı.İkisini de Benelli imal ediyordu.İkisi de kinetikti.

Ancak aralarında oldukça bariz bir kalite farkı vardı.Premium Plusın yazısı bile dökülecek gibi duruyordu,hatta yer yer dışına taşmıştı.Boyası bir garipti.
Elime aldım hiç Benelli gibi gelmedi.Hatta bu nasıl Benelli lan dediğimi hatırlıyorum.Kısaca hiç içime sinmedi.

Kasada Made in Spain yazıyordu.

Bu sebeplerle hem estetikliği hem de malzeme kalitesi nedeniyle adı Benelli kadar havalı olmasa da Franchi Affinityi aldım.Çok da memnunum.
1982-Mersin

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 06 Haziran 2014, 15:06:21 »
Ynt: BERETTA ES 100 WOOD DE LUXE HAKKIN DA BİLGİ

« Yanıtla #5 : 19 Haziran 2009, 13:23:02 »

Alıntı

ES100 ler 1201 ve 1201 f tipinde üretilmiş inertia driven-döner kafa, atalet tahrikli veya kinetik enerjili diye tabir edilen-Benelli sistemli ve düz kilitli modeldir..Tüm fason imalatlar gibi daha ucuzda silahımız bulunsun mantığıyla üretilmişleridir..Hafif doluyla sıkıştırma problemleri maalesef vardır-Her tüfek için genelleme yapmıyorum-..Bir Beretta alacaksanız gaz operasyonlu  olsun derim yok İnertia driven istiyorsanız Benelli bu sistemin global adıdır..
Saygılarımla

Bu yazı sn. TUNCAY KAHRAMANIN yazdığı beretta s100 hakkında olan yazıdır aynısını yazmaktansa kopyalim dedim :) S100 ile arsındaki tek fark benelli yazmasıdır. Nanmlular italyada üretilip ispanyaya gönderilmiş ve silah orada imal edilmiştir benim bildiğim budur. S100 kullanmış biri olarak pek iç açıcı bir silah olduğunu söyleyemem evet fiyat çok uygundur keza bu fiyata göre oldukça sağlam bir silahtır ama o paraya bu silahı alıcağıma kesinlikle ikinci el bir beretta a300 outlander alırım derim. Saygılarımla
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 06 Haziran 2014, 15:17:27 »
Özgür tip evet es100 ancak eline aldığın zaman o es100deki tokluk,doluluk hissini bu tüfekte almıyorsun.

Sağlam mı değil mi bilemem ama tüfek o es100deki heybetten çok uzak.

Ancak 4 adet şoku,ağaç gövdesi ve namlusu tek başına 2450 TL zaten eder.

Ucuz ithal tüfek düşünenlerin değerlendirmesi menfaatlerinedir.
1982-Mersin

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 07 Haziran 2014, 01:49:54 »
Benim tek merakım neden bu tüfek 3450 lira iken birden bu fiyata inmesi asıl tartışılması gereken konu bu değilmi sizce.
Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Çevrimdışı Selçuk DERE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 07 Haziran 2014, 11:01:25 »
bence paranıza yazık edersınız su sıralar bu tufek cok gundeme geldı sureklı facebooktan goruyoruz satıslarını fakat ucuz etın yahnısı yavan olur dıyorum arkadaslar bılgınıze:) 2 bın lıra verıp benellı kalıtesını farkını yasayamassınız en mantıklısı 3000-3500 arası wıncester sx3 alınabılır ıkıncı el temız

1987-Ordu

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #10 : 07 Haziran 2014, 11:06:10 »
Benim tek merakım neden bu tüfek 3450 lira iken birden bu fiyata inmesi asıl tartışılması gereken konu bu değilmi sizce.
Benim tahminim normalde KOMANDO av getiriyor benelli beretta grubunu Türkiye`ye,daha önce beretta a300 lerde olduğu gibi bunlarıda başka birileri getirdi ve ondan dolayı bu farklar oluştu diye düşünüyorum.(bir bilgim yok sadece tahmin)
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

Çevrimdışı Serkan ÇİMEN

• Müdavim Üyemiz
  • Bazıları sürat sever....
    • izmirchoketube
« Yanıtla #11 : 07 Haziran 2014, 12:36:57 »
Beratta A300 outlander. Winchester sx3 ve Benelli BBİ premium kıyaslaması yapsak . Hangisi
Öne çıkar . Fiyat kalite ve kullanılabilirlik açısından.
Sarsılmaz SAR-9 9x19
Sarsılmaz K2-45 45 Acp
Ata Turqua 308 win
Browning A500
Breton Çakır

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 07 Haziran 2014, 13:33:14 »
Yorumsuz.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2014, 21:33:16 Gönderen: Gökay KARADUMAN »

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 07 Haziran 2014, 13:48:53 »
ATA ARMSAN YILDIZ Y OTO larda türkiyenin en pahalı satılan  tüfekleri. baretta ve benelli türkiye pazarındaki ipastayı nasıl yeriz diye  düşünmüşler  ve bu firmaların fiyatına yakın yada az daha üzerinde  a300 ve  BENELLİ BBI Premium u yapmışlar.fena da yapmamışlar.bu iki marka herhalde  yerli tüfek üreticilerimizden daha kötü tüfek yapmayacaklardır diye ümit ediyorum. çarşı  baya  karışacak gibi.....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

The following users thanked this post: İsa KIRAY

Çevrimdışı Mehmet YAŞA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2014, 13:55:02 »
bu tufekten bayılerede gelmeye basladı...bakalım hayırlısı baya hızlı giriş yaptı bu dönemlerde o silahlar piyasaya..
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 14:32:08 Gönderen: Mehmet YAŞA »
Mehmet yaşa
1980-İPSALA / EDİRNE

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #15 : 07 Haziran 2014, 14:29:55 »
komando avda silah kalmamış,
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Enes Sadık BALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaradılanı hoşgör Yaradandan ötürü
« Yanıtla #16 : 07 Haziran 2014, 17:34:20 »
Gökay abi hayırlı olsun avı bereketli olsun.Bi test yaparsanız çok faydalı olur düşüncesindeyim.Şimdiden teşekkürler.
En büyük kavga , insanların haketmediği saygıyı istemesinden çıkar.

1993 Orhaneli / BURSA

Çevrimdışı Kadir YILMAZ 43

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 07 Haziran 2014, 17:35:12 »
Arkadaşlar acaba hatsanın  yeni modeline ( dynamic) karşı atak yapmış olabilirler mi?
Kadir DUYMAZ
1982 Kütahya/Emet

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 07 Haziran 2014, 20:18:15 »
Bence önce bu tufegın calışıp calşmadıgıbı tes etmek lazım. zira s100 lerın cogunda çalışma problemi vardı. ve kinetık bir tüfek fişek sectimi adamı çileden cıkarırı... ilaveten bu tüfek eger s100 aynısı ise döner kafa degil. ben mi yanlış hatırlıyorum.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

Çevrimdışı Zafer YAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #19 : 07 Haziran 2014, 20:28:52 »
Bugün saat 13 ^30 da komando avın istanbul bayiine gittim ve sabahtan öğleye kadar 7 adet satılmış 8.ciyi ben aldım (izma attığım defterde gördüm).
bu tüfeğe aşırı bir rabet var  zaten bende bir elime aldım tüfek derler ya cuk oturdu.(kundak tetik mesafem 36)
Zafer YAMAN
1963 Kartal İSTANBUL

Çevrimdışı Ziya ÇOBANOĞULLARI

• Müdavim Üyemiz
  • Avın başı rasgele sonu nasiptir.
« Yanıtla #20 : 07 Haziran 2014, 20:29:31 »
yarın öbür gün ikinci eli kakılır piyasada  ..
  • Belçika Piper Çakmaklı Çifte(Constantinople-Lazaro Gabay)
  • Çifsan Çsp 555 Süperpoze
  • Sarsılmaz Concorde Yarı otomatik
  • Luigi Franchi Black Magic Yarı otomatik
  • Pietro Beretta S56E
  • Savaşcı Pointer's Altar
Ziya ÇOBANOĞULLARI      A rh +
02.06.1972 Bergama/İZMİR
İkamet : Çandarlı

Çevrimdışı Zafer YAMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #21 : 07 Haziran 2014, 21:23:53 »
Evet   Ziya bey çok haklısınız ikinci el kakılır piyasa hemde bu tüfeğin fiyatı 2200  iken ve 71 namlu 3085 gram ağırlık ve tek kelime şahane tasarım bu görsel kısmı  yarın veya öbür gün atış ve gurupmana baktıktan sonra ben bile kutusunda franci black macig,sarsılmaz concort,armsan dw 2.el satılık.
Zafer YAMAN
1963 Kartal İSTANBUL

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 07 Haziran 2014, 22:17:42 »
Test edince paylaşacağım inşallah ;) teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 22:23:42 Gönderen: Gökay KARADUMAN »

Çevrimdışı Ümit KANDEMİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 08 Haziran 2014, 01:38:58 »
Evet bu tüfek beretta s100'ün hemen hemen aynısı desek yeri.Fiyat politikasına gelince bu stratejiyi a300'de yaptılar ve tuttu kullananlardan duyduğuma  göre a 300'lerde pek problem yaşayanları pek duymadım ama s 100 grubunda genelde problemler yaşandığını farklı farklı kişilerden duydum BBI premium'un ise tabiri caiz'se bu tüfekten bozma olduğunu ( s 100'den) Türkiye'nin önde gelen bir bayisinden duydum ve bu tüfeğin garantisinde benelli değilde benelli adına İspanya'da bu tüfeği yapan firmanın verdiğini öğrendim.Sonuç benelli benelli'dir ama tabiki benelliyi benellinin kendi fabrikası yaparsa ve kendisi garanti verirse.
 Benim görüşüm bu tarz tüfekleri almak biraz kumar gibi problem çıkartmazsa torununuz kullanır ama problem çıkartırsa belkide ikinci bilemediniz üçüncü avınızda büyük hayal kırıklığına uğrarsınız umarım alan kardeşlerimiz bu problemler karşılaşmaz ve bu tüfekleri torunları kullanır .Alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız avlar dileği ile.

Ümit KANDEMİR
1977 ANKARA

Gökay Karaduman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : 08 Haziran 2014, 10:48:06 »
Galiba biraz bilgi vermek iyi olacak birincisi av bayilerinin çoğu ava bile doğru dürüst gitmez iken her konuda ahkam kesebiliyorlar her bayinin dediğine güvenmemek lazım.İkincisi Benellinin ispanyada fabrikası varmış oradan geliyormuş 2.kaliteymiş bunlar sadece kulaktan dolma bilgi.Benellinin ispanyada üretilen modeli premium plus değil bir çok modeli orada üretiliyor.Kaldı ki oradaki fabrika sadece benellinin değil,beretta benelli iberica adıyla ortak bir fabrika.Burada berettanın,franchinin,benellinin ve stoeger gibi birkaç firmanın çeşitli modellerinin üretildiği bir yer.Buradaki üretilen modellerin bir kısmı ekonomik fiyat yelpazesi içindeki modeller muhtemelen ucuz işçilik ya da standart basit modeller olmasındandır.Ancak 2013 yılı www.bbi.es sitesisindeki kataloglarında ülkemizde 7000 tlye üretilen tüfekler de var.Elbette bu tür fiyat düşüşlerine temkinli yaklaşmak akıllıca fakat abartmamak lazım neredeyse yan sanayi benelli sanan arkadaşlar var.Biraz ingilizce bilmek ve benelli markasını tanımak yeterli karar verebilmek için.Ben düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.
« Son Düzenleme: 09 Haziran 2014, 10:05:25 Gönderen: Gökay KARADUMAN »