Gönderen Konu: BENELLİ VİNCİ  (Okunma sayısı 24346 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aptullah AKMAN

• AvlakForum Üye
  • *
BENELLİ VİNCİ
« : 06 Şubat 2011, 20:16:03 »
Arkadaşlar benelli vinçi hakkında düşüncelerinizi ve bildiklerinizi paylaşabilirseniz sevinirim
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2012, 20:58:40 Gönderen: Ferhat DEMİRCİ »
Aptullah AKMAN
1982 çanakkale

Çevrimdışı Cengiz AKKIN

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BENELLİ VİNÇİ
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2011, 20:55:38 »
18.3 NAMLU İÇ ÇAPLI 3 PARÇADAN OLUŞAN SİYAH PLASTİK GÜZEL BİR SİLAH BENİM GÖRDÜĞÜM.

Cengiz AKKIN
1981-Antalya
 0533 638 7116

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2011, 21:18:41 »
yakından görmedim..yalnız kaba biçimsiz bir otomatik..özellikle tetik ön kısmı çok kaba göze batıyor...bu tüfegi kim alırsa bir aya hevesi kaçar....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ey Türk titre ve kendine gel
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2011, 23:08:34 »
vinciyi bırak maxus a bakk browning otomatiğin şahını gerçekten yapmış nede olsa bu işin babası onlar
Salih GÜLÜCÜ  1982 ANKARA
CZ550 hunter lux 308win
Browning A5 ultimate ducks,Ata venza
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2011, 11:46:56 »
Tüfeği özene bezene çirkin yapmışlar. Vinç gibi tüfek. Nazar değmesin diye mi acaba? Gayrısı çok iyiymiş. Ben bir güzel kurcalamak isterdim. Sonra bir atışa götürürdüm. Sonra ya satardım, ya satardım. Ya da...
« Son Düzenleme: 07 Şubat 2011, 11:48:38 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2011, 20:44:36 »
bravo salih kardeş.zevkli adamsın.bende aynı görüşteyim.otomatiğin şahı maxus.ama beretta xplor unda dizaynına hastayım.lakin hangisi dersen tabiki maxus.benelli bence dizaynda bunlardan sonra gelir.ama tesirde tabiki 1 numara.yinede maxus gönlümün kralı.herkese bol avlar...

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2011, 20:58:05 »
Tüfeği özene bezene çirkin yapmışlar. Vinç gibi tüfek. Nazar değmesin diye mi acaba? Gayrısı çok iyiymiş. Ben bir güzel kurcalamak isterdim. Sonra bir atışa götürürdüm. Sonra ya satardım, ya satardım. Ya da...

volkan dedigin gibi vinç gibi tüfek :))leonardo vinci den esinlenilmiş güya :))hatda mona lisa taplosu önündeki resimlerini görmüştüm..işte güzellik işte çirkinlik ikisi bir arada demek istediler herhalde.....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Veysel AÇARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2011, 21:00:21 »
peki neden maxus bence o daha da tipsiz ;D
Veysel AÇARI
1982  AKHİSAR MANİSA
0505 89 92 112

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2011, 23:21:07 »
volkan dedigin gibi vinç gibi tüfek :))leonardo vinci den esinlenilmiş güya :))hatda mona lisa taplosu önündeki resimlerini görmüştüm..işte güzellik işte çirkinlik ikisi bir arada demek istediler herhalde.....
belki ama yine de üstadın kemikleri biraz sızlamış olabilir. Bu tüfek Mona Lisa kadar da yok :))
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Mustafa Kabadayı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 08 Şubat 2011, 17:45:34 »
sebebi belki klasik görünüme daha yakın olması olabilir.ama benelli tam olarak bambaşka bir tarz yaratmış.bence herkese göre değil bu tarz.açıkçası bende çok beğenmedim.kalitesine diyecek bişey zaten yok.yalnız gözü bilindik tarz sevenler için beretta xplor ve  browning maxus daha iyi bir tercih olabilir.tabi herkesin göz zevki farklıdır oda ayrı bir konu.ben maxus derim başkası derki benelli.benim seçimim kesinlikle maxus olurdu.herkese bol avlar.saygılar....

Çevrimdışı Numan GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 15 Şubat 2011, 18:22:42 »
bence benelli y otoda bir numara vincide çok çekici göünüyor
Numan GÖKÇE
1984 kastamonu

Çevrimdışı Ayhan TAŞDEMİR

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Şubat 2011, 18:35:59 »
.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 23:50:22 Gönderen: Ayhan TAŞDEMİR »
  • remington 1187 premier lc
  • remington 870
  • labrador
Ayhan TAŞDEMİR
1966-Samsun

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #12 : 15 Şubat 2011, 19:14:42 »
bence benelli y otoda bir numara vincide çok çekici göünüyor
çekecek elbette. İsmiyle müsemma :D
1968

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #13 : 15 Şubat 2011, 19:25:37 »
bence otomatiğin şahı benellidir. benellinin de karizmatik prensi vincidir. :)
ithal otomatik alacak olsam hiç düşünmeden vinciyi seçerdim. inşallah bi gün bizede nasip olur.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Murat SARAÇOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 29 Kasım 2011, 11:18:01 »
yıllardır en çok gittiğim hatta tek av ördek kaz avıdır.elimden çok silah geçti ama her ne kadar gazlı-kinetik arasında atış farkı yok densede kinetik şahsi kanaatim çok daha iyi.tabi bu sadece su kuşu avlarındaki düşüncem.bu nedenle uzun yıllardır vursan 92 kullanırım.ama gönlümde hep benelli vardı.sıfırına bütçe yetmediğinden çok istememe rağmen crio comfort bulamayınca düşüne düşüne vinci aldım.kişisel olarak ilk başta agrasif görüntüsünü şahsen begenmiştim.tek problem el kundağındaki bağlantı başlarının estetik bozucu şekilde şi,ş gibi görünmesiydi.ama teknik özelliklerinin neredeyse hepsinin birleştiği bir tüfek olması en önemli tercihti.ilk olarak romanyada kazda kullanmayı düşünüyordum ama dayanamadım kekliğe gittim.hafifliği ilk başta hoşuma gitti.3 numara şokla penetrasyonu mükemmeldi.kanat çeken olmadı crio şokun farkı sanırım.en önemliside ateş ettiğinizi anlamıyorsunuz.bunca yıldır benim emektardan çok darbe yemişiz anlaşılan kullanımı çok zevkli ve güven veriyor.internet sitelerinde farklı birçok yorumlar var.ama kullanmadıkca bunlardaki düşünceniz değişmez.şimdi iyiki almışım diyorum.
Murat SARAÇOĞLU
1971 SAKARYA 533 581 35 69

Çevrimdışı Hüseyin ERDEĞER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 19 Ocak 2012, 00:12:36 »
klasıkleşmik tüfeklerden tamamen ayrılmıs harika bir tüfek..gerçektende benelli firmasının göz bebeği diye adlandırdıkları kadar var...gurupman harika öldürücülüğü ve hızı çok güzel..
Hüseyin ERDEĞER
1983 ısparta

Çevrimdışı Halil YURTSEVEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 19 Ocak 2012, 10:31:28 »

bence monalisada cirkin:D ama dunya para  ediyo hatun:D ben memnunum hocam vinciden biraz kaba dogru ama gayet hafif. sonuctada benelli. kabalık srun degil diyosanız ki bu sadece el kundagı diyelim o kısıma . o bolge yani sol elinizin tuttugu bolge.  ama yinede ısteyerek aldım ve memnunum.
  • İNGİLİZ POİNTER
HALİL YURTSEVEN

1985-ANTALYA-ÇAVDIR/ BURDUR

Çevrimdışı Engin AY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 19 Ocak 2012, 10:55:12 »
mükemmel silah alacak olan hiç düşünmesin.
Engin AY
0 Rh + 1979 ÇANKIRI

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #18 : 19 Ocak 2012, 12:33:18 »
bence monalisada cirkin:D ama dunya para  ediyo hatun:D ben memnunum hocam vinciden biraz kaba dogru ama gayet hafif. sonuctada benelli. kabalık srun degil diyosanız ki bu sadece el kundagı diyelim o kısıma . o bolge yani sol elinizin tuttugu bolge.  ama yinede ısteyerek aldım ve memnunum.
:) Ne demiş birisi; sendeki güzellik on para etmez, bendeki aşkın olmasa. Avı bereketli olsun.
1968

Çevrimdışı Hüseyin ERDEĞER

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: BENELLİ VİNCİ
« Yanıtla #19 : 05 Ocak 2013, 22:35:30 »
uçar avlar haricinde kullanacak olana tavsiye etmem....ördek tüfeği
Hüseyin ERDEĞER
1983 ısparta

Çevrimdışı Özgür DÜDEN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 05 Ocak 2013, 22:52:37 »
Arkadaşlar ben benelli vinci kullanıcısı olarak çok memnun olduğumu söyleyebilirim.Tasarım olarak sıradışı bir silah olduğu için bazı kişiler yadırgayıp maxsus falan diyor.Dünya artık şunu kabul etti otamatiğin şahı benelli pozenin şahı beratta ha birde süper vinci çıktı siz hala vincidemisiniz diyen arkadaşlar var.Acaba ikisi arasında tam ve emin olarak ne fark var biliyorlarmı.Vinci 76 yatak yani magnum süper vinci 81 yatak yani süper magnum.Fark budur beyler.onun dışında herşey aynı aynı çalışma prensibi vs vs vs.Süper vinci çıktı siz hala vincidemisiniz diyen arkadaşlar acaba hayatında bırakın 81 mm süper magnum fişeği kaç defa 76 mm magnum fişek atmışlar merak ediyorum doğrusu.Bir öneri ve söz söylerken biraz daha bilinçli ve mantıklı olmamız gerekiyor bence.Laf olsun diye konuşmamak lazım.Ne demiş Hz.Ali efendimiz  '' İnsan Dilinin Altında Gizlidir''
Özgür DÜDEN
1980 ISPARTA

Çevrimdışı Alparslan KUŞÇU

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 31 Ocak 2013, 21:59:52 »
Bu sezonu vinciyle geçirdim, tek kelimeyle özetlemek gerekirse, sezon boyunca sıfır hata, tek bir yaralı av yok, abartılı mesafelerden olduğu yerde kalan keklikler, tavşanlar, ördekler. Bu tüfeği kullanmadan önce orta halli bir yerli tüfeklede pekala av yapılabileceğini düşünüyordum, ama bu saatten sonra asla bir başka tüfekle av yapabileceğimi zannetmiyorum.Tasarımı iyi değil diyen arkadaşlara duyurulur; Vincinin en kötü yanı her görenin ilgi odağı olması ve elinizden alıp incelemek istemesi, büyük konuşmayın birgün sizde bir arkadaşınızın elinde görür ve kendinize hakim olamaz, sarılırsınız...
Alparslan YALÇIN
1976 ankara

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR

Çevrimdışı Ali LORTOĞLU

• Müdavim Üyemiz
  • hayat kimseyi kıracak kadar uzun değildir
« Yanıtla #22 : 01 Şubat 2013, 00:42:45 »
mevzuya bakın abiler video fenaa

ben cordoba hastasıyım fakat bu tüfeğede tüfeklerin ferrarisi diyenleri duydum

bu reklamı tabi de kullananların yorumu önemli

ben kamyonu kullandım leonardoda vinci  :P
Ali LORTOĞLU
1975 istanbul

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 01 Şubat 2013, 00:51:55 »
Abi futbolda MESSİ tüfekte MESSİ yok daha ötesi
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı A.Zeki KARABIYIK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #24 : 04 Şubat 2013, 11:17:33 »
Bu sezonu vinciyle geçirdim, tek kelimeyle özetlemek gerekirse, sezon boyunca sıfır hata, tek bir yaralı av yok, abartılı mesafelerden olduğu yerde kalan keklikler, tavşanlar, ördekler. Bu tüfeği kullanmadan önce orta halli bir yerli tüfeklede pekala av yapılabileceğini düşünüyordum, ama bu saatten sonra asla bir başka tüfekle av yapabileceğimi zannetmiyorum.Tasarımı iyi değil diyen arkadaşlara duyurulur; Vincinin en kötü yanı her görenin ilgi odağı olması ve elinizden alıp incelemek istemesi, büyük konuşmayın birgün sizde bir arkadaşınızın elinde görür ve kendinize hakim olamaz, sarılırsınız...

Aynen öyle yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum.
A.Zeki KARABIYIK
1980 EDİRNE

Eğer Çekemezsen Gülün Nazını Ne Dikene Dokun Ne Gülü İncit