Gönderen Konu: En Hassas Tetiğe Sahip Yerli Trap Tüfeği Tavsiye  (Okunma sayısı 6905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum. Şimdi birçok arkadaş ithal trap tüfeği al diyebilir ama yerli olarak merak ettiğim hangi marka model trap tüfeği en hassas tetiğe sahip ve uzun ömürlü. Kısıtlı bir bütçeyle en iyisini arıyorum şimdilik. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: En Hassas Tetiğe Sahip Yerli Trap Tüfeği Tavsiye
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2017, 21:10:17 »
Fikir verebilecek arkadaşlar bekleniyor
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2017, 21:21:23 »
Profesyonel Atışlarda Akdaş 512 serisini çok gördüm kullanan hatta türkiyeyi temsil eden birçok kişi kullanıyor bir araştırın
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 21 Şubat 2017, 07:51:48 »
Maşa yaylı diye duydum akdaş ve akusu,kendi sitelerindeki açıklamalar beni tatmin etmemişti.teşekkür ederim samet kardeşim
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Ahmet ÖZYILMAZERLER

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 22 Şubat 2017, 12:29:34 »
Ömer Bey,

Ben Akus kullanıyorum. 2016 fuarında sipariş ettim, o zamandan bu yana her hafta sonu ama 1 kutu ama 1 koli fişek yakıyorum... Atıcı arkadaşlarımın tüfeklerini deneme şansım oldu yerli yabancı hemen her marka model tüfekle 1-2 fişekte olsa atış yaptım.

Söylemek istediğim şu "Atıcılık" da esas olan elinizdeki tüfeğin kundağının size uygun bir ölçüde olması ve sizin de her seferinde doğru tüfek omuzlamanız. Bu söylediğim olmazda elinizde Perazzi MX2000 de olsa Krikhoff K-80 de olsa VURAMAZSINIZ. Tetiği helezon mu V mi, yok efendim namlu iç çapı öbürkünden 0.01 mm genişmi bunlarla ömrünüzü çürütmeyin.

Atıcılığa heves ediyorsanız Huğlu Kooperatif, Büyük Huğlu, Akus, Akdaş, Yıldız, Ata, Akkar... bizim yerli markalardan birini tercih edin ama mutlaka size ölçü alınarak yapılmış bir kundağı olsun.

Çok hassas bir tetik de istiyorsanız yukarıda saydığım üreticilerden hangisine yaptıracaksanız tüfeği, "tetik 1,2kg olsun, istinat boşluğu da olmasın" diyin alışana kadar elinizde en az 10 fişek patlatacağınız çok hassas bir tetiğe sahip olursunuz...
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK, Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2017, 12:45:04 »
Ahmet bey kundak noktasında size katılıyorum, ancak takdir edersiniz ki plağı grupmana sokmak için pek çok unsur etkili.namlu bantından tutun Tetik hassasiyetine, namlu şok iç çapına kadar pek çok etken var,almışken beni uzun zaman tüfek arayışına sokmayacak pek çok atıcı tarafından kabul görmüş bir tüfek arayışı içerisindeyim
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 22 Şubat 2017, 21:41:57 »
Son araştırmalarımda  kararımı akkar,yıldız,huğlu,akus markalarına indirgedim.Bu dört markadan fiyat performans açısından tavsiye istiyorum
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK, Selim UYGUN

Çevrimdışı Barış BALCI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #8 : 23 Şubat 2017, 11:06:45 »
Akdaș almayi düsünürseniz haftasonuda olur sadık akdasa yaptirin.Terzi gibi ölçülerinizi çıkariyor.2 saat uğrașıyor.
Firmadaki değișik traplari deneme sansiniz olur.
Kundak problemi yasamazsınız.
Size özel bir tüfek almıș olursunuz.
Uzun yıllardır kendiside trapcı olduğu için trap konusunda
Kafaniza takılan tüm sorularida cevaplamıș olursunuz.
Düzenli bir tüfek fabrikasinida görmüș olursunuz.
Trapta en iyi çözüm bu.
Tüfeği aldiktan sonra kundak içinize sinmezse gercekten kabus yasarsiniz.
  • Akdaş
  • Husan
  • Bora
  • Akus
1974 - Beyşehir

The following users thanked this post: Ömer KARABÖRK

Çevrimdışı Ömer KARABÖRK

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 23 Şubat 2017, 12:19:34 »
Ahmet bey aslında akusa daha meyilliyim gibi ama bazı soru işaretleri var kafamda cvp bulabilirsem sevinirim, görselde ayarlı kundak değil ama ayarlı yazıyor açıklamasında,sizinkide ayarlı mı,ayrıca diğer marka modellerden artısı varmı acaba,bant kalınlığı Tetik hassasiyeti,dengesi yani diğer tüfeklerden avantajı nelerdir.bilen arkadaşlarda yardımcı olursa bir karar verecem
  • Franchi first class
  • Benelli montefeltro
1986- AFŞİN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #10 : 23 Şubat 2017, 12:24:20 »

Söylemek istediğim şu "Atıcılık" da esas olan elinizdeki tüfeğin kundağının size uygun bir ölçüde olması ve sizin de her seferinde doğru tüfek omuzlamanız. Bu söylediğim olmazda elinizde Perazzi MX2000 de olsa Krikhoff K-80 de olsa VURAMAZSINIZ. Tetiği helezon mu V mi, yok efendim namlu iç çapı öbürkünden 0.01 mm genişmi bunlarla ömrünüzü çürütmeyin.

+1   O0
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 23 Şubat 2017, 14:18:29 »
Akdaș almayi düsünürseniz haftasonuda olur sadık akdasa yaptirin.Terzi gibi ölçülerinizi çıkariyor.2 saat uğrașıyor.
Firmadaki değișik traplari deneme sansiniz olur.
Kundak problemi yasamazsınız.
Size özel bir tüfek almıș olursunuz.
Uzun yıllardır kendiside trapcı olduğu için trap konusunda
Kafaniza takılan tüm sorularida cevaplamıș olursunuz.
Düzenli bir tüfek fabrikasinida görmüș olursunuz.
Trapta en iyi çözüm bu.
Tüfeği aldiktan sonra kundak içinize sinmezse gercekten kabus yasarsiniz.

Sadık usta trapçıdır doğru, aynı Akus baş ustası Ömer Ekici ve Büyük Huğlu'nun yaşayan efsanesi Mürsel Tanık'ın olduğu gibi. Bir dönem kendi markası ile atış tüfeği yapan Ömer Avcu'da trapçıdır. Demem o ki Huğlu kasabasında tüfek yapıp trap atmayanı dövüyorlar... :D :D :D

Ahmet bey aslında akusa daha meyilliyim gibi ama bazı soru işaretleri var kafamda cvp bulabilirsem sevinirim, görselde ayarlı kundak değil ama ayarlı yazıyor açıklamasında,sizinkide ayarlı mı,ayrıca diğer marka modellerden artısı varmı acaba,bant kalınlığı Tetik hassasiyeti,dengesi yani diğer tüfeklerden avantajı nelerdir.bilen arkadaşlarda yardımcı olursa bir karar verecem

Ben ayarlı istedim, ayarlı yaptılar. Diğer markalardan artısı var ama onları yazmaya kalksam akşamı buluruz, kullandıkları CNC'den ölçüm yaptıkları mastara kadar birçok detay. Ama tekrarlıyorum, bunlar hep ince detay...

Bant kalınlığı, tetik hassasiyeti müşteri isteğine göre ayarlanan şeylerdir. 10mm bant isterseniz 10mm yaparlar, zorla 8mm takacak halleri yok. Ben Krikhoff usulü kalından inceye akan bant istedim, öyle yaptılar. Bu kalın başlayıp incelen bant, benim gözümü odaklamama yardımcı oluyor. Tetik için daha öncede yazdım, bu ayarlanabilecek bir konu ancak şunu da belirtmek isterim çok hassas bir tetik ancak çok deneyimli bir atıcı için avantaj sağlar. Poligonda "at" komutu verip, kendi sesinden ürkerek elinde tüfek patlatanları gördüm. Standart av tüfeği ile 25 atanı da gördüm...

Akus'un Akdaş'dan Büyük Huğlu'nun Kooperatiften, Ata'nın Akkar'dan öyle çok belirgin bir üstünlüğü falan yok, boşuna aramayın. Öyle olsa kötü olan elenir ekmek yiyemezdi... Alacağınız tüfek şimdiden hayırlı olsun, daha yolun başındasınız, burada nasipse, daha nice "ne kadar bant görüyorsun", "ne kadar önleme veriyorsun", "ayağını kaç derece ayırıyorsun" muhabbetlerini yapacağız.
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2017, 15:51:54 Gönderen: Ahmet ÖZYILMAZERLER »
1980 İSTANBUL

The following users thanked this post: Fuat ARANMAZ

Çevrimdışı Mustafa ASLAN 01

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #12 : 29 Temmuz 2017, 23:42:52 »
Ömer Bey,

Ben Akus kullanıyorum. 2016 fuarında sipariş ettim, o zamandan bu yana her hafta sonu ama 1 kutu ama 1 koli fişek yakıyorum... Atıcı arkadaşlarımın tüfeklerini deneme şansım oldu yerli yabancı hemen her marka model tüfekle 1-2 fişekte olsa atış yaptım.

Atıcılığa heves ediyorsanız Huğlu Kooperatif, Büyük Huğlu, Akus, Akdaş, Yıldız, Ata, Akkar... bizim yerli markalardan birini tercih edin ama mutlaka size ölçü alınarak yapılmış bir kundağı olsun.

Çok hassas bir tetik de istiyorsanız yukarıda saydığım üreticilerden hangisine yaptıracaksanız tüfeği, "tetik 1,2kg olsun, istinat boşluğu da olmasın" diyin alışana kadar elinizde en az 10 fişek patlatacağınız çok hassas bir tetiğe sahip olursunuz...

Ahmet bey bu ölçüyü bizim almamız mümkün mü yoksa mutlaka huğlu'ya uğramak mı gerekir.
Uzun süren bir iş midir?
  • akdaş ak-212
1984 - Adana

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 30 Temmuz 2017, 03:02:29 »
UZUN YILLAR KULLANILACAK bir tüfek her yönü ile sağlam ve güveniliri.yıldız tüfek ustasının kendi imalatı SYMBOL   S .POZE       ve TRAP tüfekleri  cok sağlam ve işcilik  ve gravür harikadır inan cok memnun kalırsınız.1 yıldır ben kullanıyorum(F Affnıty tüfeğimi satarak) namlu ıtalyan.yeni imalatcı olduğu için cok  ekonomik fiaat 1300 tl baslar gravürüne göre fiaat artar.ister çelik aliminyum kasa namlu dipcik uzunluğu dikliği istediğiniz ölçülerde yaparlar.selemıma söylerseniz mutlaka ekonomik fiaat cıkarırlar

(248) 252 8005
http://www.symbolarms.com/urun/sym-trap/  siteye gir  ürünleri tıklayıp mutlaka inceleyiniz

https://www.facebook.com/1592042767719632/photos/1846959812227925/

« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2017, 12:39:00 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Aşkın ASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 31 Temmuz 2017, 09:59:29 »
Aküs ve akdaş bu konuda iyiler. Diğer markalarda iyidir. Önemli olan dipciği kişiye uygun bir tüfekle uzun süre atmanızdır. alacağınız tüfek bir süre sonra değiştirecekseniz hiç bir anlamı kalmaz. Aynı tüfekle devam etmek lazım. Ama yerli tüfekler ile uzun süre atış yapan çok az atıcı var genelde bir süre sonra değiştiriyorlar. Sizde aynı hataya düşmeyinn bir seferde en iyisini alın ve onunla devam edin.
Aşkın ASLAN
1978 Elazığ / Sakarya