Gönderen Konu: Av maceramızı kaydetmek için aldığım Next AEE SD21 Aksiyon Kamera  (Okunma sayısı 17187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
    • Sulusaray Kasabası Resmi Web Sitesi
Değerli avlak dostları 2014 2015 av sezonuna yaklaştığımız şu günlerde kurtlar kıpraşmaya başladı ve herkes gibi yavaş yavaş av eksiklerini gideriyoruz uzun süredir av maceramı kaydedebilmek için bir aksiyon kamera arıyordum hep aklımda gopro vardı ancak maliyetinn yuksek olmasından dolayı hep ikinci planda kaldı ve bir alışveriş sitesinde  kampanyaya giren Next AEE SD 21 aksiyon kamerayı görünce hemen aldım.

Ürün elime yeni ulaştı birkaç deneme fotoğrafı ve deneme videosu çektim beni tatmin etti bu ürünü tanıyan kullanan arkadaşlar varsa fikirlerini paylaşmasını istiyorum.

İşte aldığım NEXT AEE SD21 AKSİYON KAMERA

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Lens   170° açılı F3.0 cam lens
Video Kayıt   1080P / 30fps / 25fps
1080I / 60fps / 50fps
1080I / 30fps / 25fps
960P / 30fps / 25fps
720P / 60fps / 50fps
720P / 30fps / 25fps
480P / 120fps / 60 fps

Geniş, orta, dar görüş açısı
Açısal döndürmede düz kayıt modu
3 farklı pozlama modu
ISO   Otomatik, ISO800
LCD ekran   Çıkarılabilir 1.5
Video Formatı   .MOV
Ses Formatı   .WAV
Fotoğraf   3MP, 5MP ve 8MP çözünürlük seçenekli, jpeg
Otomatik sürekli çekim modu
Kayıt kodu   H.264
Dijital zoom   10x
Hafıza   MicroSD 64GB kadar (yüksek sınıf tavsiye edilir)
Laser göstergesi   Var
Mikrofon   Çift mikrofon, tümleşik, harici mikrofon takma imkanı
Bağlantı   USB 2.0 (Veri aktarım / Şarj)
Su geçirmez kılıf   Var, IP68 (Suyun altında 60 metre derinliğe kadar)
Çalışma ısısı   -30°C - 60°C
HDMI çıkış   Var
AV çıkış   Var
Pil tipi   Çıkarılabilir Lithium-pil, 1000mAh
Pil ömrü   Yaklaşık 2.5 saat (LCD ekran açık, standart pil ile)
Pil şarj süresi   Yaklaşık 3.5 saat
Boyutlar   605142mm
Ağırlık   90gr
Dil   Türkçe dahil 5 dil

Hediye Aksesurlar

LCD ekran - Uzaktan kumanda - Yedek pil (LCD ekran yerine montaj edilebilen) - Taşıma çantası

Standart Aksesurlar

Su geçirmez kılıf - Kavisli aksesuar (kask için) - Düz aksesuar (düz zemin için) - Düz montaj aksesuarı - Çıplak montaj aksesuarı - Ana ünite için kordon - Pil - USB kablo - AV kablo - CD - Kullanım kılavuzu

Silver Aksesurlar

Kafa Kayış Askısı

Kask Kayışı
« Son Düzenleme: 10 Haziran 2014, 18:18:46 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Hakan BÜYÜKKARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hayırlı olsun güzel makine acaba fiyatı nedir
1977-KONYA

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
Hayırlı olsun sayın Korukçu,
Ben Mini F9 kullanıyorum, eminim bu da sizin işinizi görecektir. Güle güle kullanın.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
hayırlı olsun güzel makine acaba fiyatı nedir
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

Çevrimdışı Hüseyin ÖZEN 35

• Müdavim Üyemiz

Bu çekimleri aynen aldığınız Kamerayla yaptım buyrun izleyin karar verin. Güle Güle kullanın
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
Yorumlarınız için teşekkürler kameranın etiket fiyatı hepsiburada.com'da 658 tl ancak bonus kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit 50 tl bonus ve 100 tl hesiburada alışveriş çeki hediye olunca oldukça hesaplı oldu.

Bu çekimleri aynen aldığınız Kamerayla yaptım buyrun izleyin karar verin. Güle Güle kullanın

Hüseyin bey gördüğüm kadarıyla görüntü kalitesi goPro'yu aratmaz,sanırım sizde çok menmunsunuz,bende sizin gibi kafa kayış askısıyla aynen bu şekilde çekim yapmak istiyorum inşallah pişman olmam elinize sağlık.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

• Müdavim Üyemiz
Yorumlarınız için teşekkürler kameranın etiket fiyatı hepsiburada.com'da 658 tl ancak bonus kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit 50 tl bonus ve 100 tl hesiburada alışveriş çeki hediye olunca oldukça hesaplı oldu.

Hüseyin bey gördüğüm kadarıyla görüntü kalitesi goPro'yu aratmaz,sanırım sizde çok menmunsunuz,bende sizin gibi kafa kayış askısıyla aynen bu şekilde çekim yapmak istiyorum inşallah pişman olmam elinize sağlık.

Renkleri tonlaması daha da iyi diyebiliriz.Kumanda çok işe yarıyor go pronun yarı fiyatı bir de o önemli. Haaa çulluk avında çok başarılı olduğunu söylüyemeyeceğim.Gözlerimle çok net görebildiğim çulluklar maalesef ki kadrajda yoklar.Yedek bataryası olmasına rağmen tam bir av gününe yetmiyor.Tekrar hayırlı olsun.Takıldığınız bir şey olursa danışabilirsiniz.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hayırlı olsun osmanım..Yeni sezonda inşallah güzel çekimlerini bekliyorum..Selametle kal..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
En iyi görüntüyü 720p 60fps ile verecektir. Denemenizi tavsiye ederim.
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
        Renkleri tonlaması daha da iyi diyebiliriz.Kumanda çok işe yarıyor go pronun yarı fiyatı bir de o önemli. Haaa çulluk avında çok başarılı olduğunu söylüyemeyeceğim.Gözlerimle çok net görebildiğim çulluklar maalesef ki kadrajda yoklar.Yedek bataryası olmasına rağmen tam bir av gününe yetmiyor.Tekrar hayırlı olsun.Takıldığınız bir şey olursa danışabilirsiniz.

Hüseyin bey çekimleri geniş açı balık göz ile kaydettiğiniz için nispeten geniş açı nesneleri biraz daha uzak gösteriyor avınızda biraz uzak olunca görüntüye girmiyor diye düşünüyorum siz dar açı ile video çekerseniz gördüğünüz gibi kaydeder  istediğiniz görüntüye sahip olursunuz diye düşünüyorum. tabi siz bu ürünü kullanan birisi olarak bilginiz daha fazla ama bende biraz kurcaladığım kadarıyla böyle bir kanıya vardım bilmiyorum belkide dar açıdada çekim yapmışsınızdır.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
Hayırlı olsun osmanım..Yeni sezonda inşallah güzel çekimlerini bekliyorum..Selametle kal..

Teşekkürler Kardeşim inşallah güzel bir av sezonu olurda sizlerle paylaşmak nasip olur. Nevşehirden selamlar...
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
En iyi görüntüyü 720p 60fps ile verecektir. Denemenizi tavsiye ederim.

Benimde düşüncem bu yöndeydi Fatih bey artık deneme yanılma yoluyla en iyi görüntüyü bulacaz.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

• Müdavim Üyemiz
Benimde düşüncem bu yöndeydi Fatih bey artık deneme yanılma yoluyla en iyi görüntüyü bulacaz.

Osman bey avlanacağınız meranın da önemi büyük.Benim meraları gördünüz malum sıkı çalılık ormanlık.Açı ayarlarında denemediğim ayar kalmadı. Hatta çektiğim videolar içinde de bunlar mevcut.Hatta zoom lu bile çekim yaptığım oldu sonuç hep hüsran :(. 1080 p ve 960 p dışında açı ayarlarıyla oynayamıyorsunuz bilgilerinize. 720 p 60 fps de kafa hareketlerinde flu görüntü olmuyor ama hep geniş açıda çekiyor.Kafa çekimleri çok verimli olmadığını düşünüyorum geçtiğimiz sezon için.Onun için bir daha ki sezonda üveyik avı sonrasında tüfeğime montalayacağım bakalım nasıl olacak
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
Hüseyin bey tüfeğe montaj için aksesuar varmı nexte ait yoksa siz kendi imkanlarınızlamı montalamayı düşünüyorsunuz?
Birde 1080i 60 fps de çekim yaptınızmı bu ayarda görüntü nasıl?
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2014, 19:25:28 Gönderen: Osman KORUKÇU »
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

• Müdavim Üyemiz
Hüseyin bey tüfeğe montaj için aksesuar varmı nexte ait yoksa siz kendi imkanlarınızlamı montalamayı düşünüyorsunuz?
Birde 1080i 60 fps de çekim yaptınızmı bu ayarda görüntü nasıl?

Osman bey ben kendi imkanlarımla bir tasarım yapıcam.Uygulayayım size de tarif ederim. Hemen hemen bütün çekimlerimi 1080i 60 fps de yaptım osman bey.Hızlı reaksiyonlarda iyi tepki veriyor en azından . Ama havada uçan nesnelere karşı başarılı diyebilirim. Dediğim gibi üveyik avından sonra tüfeğe tutturarak deneyeceğim. Bir de dediğim gibi bir tane daha pil edinmeye bakın. Uzun süreli avlarda yetmiyor.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
Teşekkürler Hüseyin bey,siz deneyin verim alırsanız ben öyle yaparım ancak geçen gün bir mera gezisine çıktım sırf kamerayı denemek için   720p 60 fps benim çok hoşuma gitti 1080p dar açı berbat.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
Teşekkürler Hüseyin bey,siz deneyin verim alırsanız ben öyle yaparım ancak geçen gün bir mera gezisine çıktım sırf kamerayı denemek için   720p 60 fps benim çok hoşuma gitti 1080p dar açı berbat.

Kameranız 1080p değil, 1080i destekliyor. Detaylara girmeden anlatacak olursak "p" her zaman "i" den daha kalitelidir.
1080i modunda hareketli sahneler bulanıklaşacaktır. Karşılaştırma için iki resim ekliyorum.

1080i :

1080p :

Sürekli hareketli sahnelerin olacağı av videolarında 720p 60FPS daha kullanışlı olacaktır.

1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Ömer BÜYÜK

• AvlakForum Üye
  • *
Osmanım bizdes sony aldık mucur atışlarını çektim bizim klübün facesinde var gir bak bakalım bi kıyasla hangisi daha güzel çekiyo. Bu arada hayırlı olsun güle güle kullan.(alım) :)
Ömer BÜYÜK
1982 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
Fatih bey  vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkürler bana göre görüntü çerçevesi nekadar küçülürse bulanıklaşma okadar azalıyor,yanlış hatırlamıyorsam sd 21de 840x420 100 fps var onuda hiç denemedim bana göre en sağlıklı çekim bu olacak sadece görüntü boyutu küçülecek.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
Osmanım bizdes sony aldık mucur atışlarını çektim bizim klübün facesinde var gir bak bakalım bi kıyasla hangisi daha güzel çekiyo. Bu arada hayırlı olsun güle güle kullan.(alım) :)

Hayırlı olsun ömerim,sizinkidemi aksiyon kamera? yoksa video kayıt yapabilen dijital fotoğraf makinasımı? bu benim aldığım biraz farklı bişey 6 cm 5 cm ebatlarında kumandalı kafaya,kaska,bisiklete,araca yani herşeye monte edilebiliyor ben kafa bandıyla kafama takıp kayıt yapmak istiyorum bir ara makinayıda al gel kahve içelim.
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

Çevrimdışı Ömer BÜYÜK

• AvlakForum Üye
  • *
sony hdr-pj320 ortağam küçük hafif bişey yalnız bizim aksiyona dayanırmı dayanmazmı bilmiyorum.  :) Hatta kullanan arkadaşlarımız varsa bilgi verirse sevinirim.
Ömer BÜYÜK
1982 NEVŞEHİR

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
yok ömerim seninki baya baya handycam onla aksiyonda yapılmaz avada gidilmez :)
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219

• Müdavim Üyemiz
Kameranız 1080p değil, 1080i destekliyor. Detaylara girmeden anlatacak olursak "p" her zaman "i" den daha kalitelidir.
1080i modunda hareketli sahneler bulanıklaşacaktır. Karşılaştırma için iki resim ekliyorum.

1080i :

1080p :

Sürekli hareketli sahnelerin olacağı av videolarında 720p 60FPS daha kullanışlı olacaktır.

Fatih bey kameramız 1080 p yi destekliyor 30 fps ani hareketlerde çok bulanık .Onun için avda kullanılmaya uygun gibi görünmüyor.Osman bey solakmısınız yoksa sağ el mi kullanıyorsunuz.Dikkat etmeniz gereken bir husus da kamerayı tam kafanızın ortasına takmayın. Eğer sağ atıcıysanız kamerayı sol gözünüzün üzerine gelecek şekilde takın kafanıza ki nişan aldığınızda lens arpacığa doğru baksın.
Hüseyin ÖZEN
1983 İZMİR KEMALPAŞA
0 rh +

Çevrimdışı Şenay YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Hayırlı olsun....
  • huğlu kop g601 yoto 71 namlu
  • huğlu kop 104 A 76 mamlu
  • Sarsılmaz Leopard y oto 71 namlu
istanbul  Çatalca 1971                                                                         5354139014l

Çevrimdışı Osman KÖRÜKCÜ

• Müdavim Üyemiz
Tüfeği sol atarım Hüseyin bey bu durumda kamerayı sol gözümün üstünemi takmam gerekiyor?
Osman KÖRÜKCÜ
1981 Nevşehir
0535 764 7219