Gönderen Konu: El dürbünü tercihi  (Okunma sayısı 10470 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı T.Emirhan MERT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
El dürbünü tercihi
« : 06 Mart 2013, 20:26:32 »
 dürbünü
Sn üyeler,
Bushnell infinity dürbünümü 3 yıl kullandım.Gayet de memnundum ancak sağ merceği şu anda bilmediğim bir sebepten dolayı bulanık gösteriyor.Ne kadar zoom ayarıyla oynasam da sağ göz hep aynı herhangi bir düşme falan olmadı.Yeni bir dürbün almak istiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum. Araştırıp arasından elediğim dürbünler Vortex Razor HD 8x42. Swarovski EL W B Traveler 8x32.Nikon Monarch 5 ATB Binocular (8x42) . Zeiss 8x42mm Conquest HD.Bunlar av camiasında rağbet gören dürbünler . Swarovski 8.5x42 EL Waterproof Binocular.Son yazdığım dürbünün fiyatı diğerlerine göre baya bi tuzluca ama el dürbünü bir dağ avcısı için çok önemli olduğuna inanıyorum dağdaki hiç elmizden düşürmediğimiz aparatımız el dürbünümüzdür o kadar çok kullanırız ki akşam eve geldiğimizde kaşımızın altı acır onun için bir dağ avcısının olmazsa olmazı el dürbünüdür.Sanki kartalın gözleri gibi.Onun için bu konuda harcanacak paranın acınmaması gerektiğine inanıyorum.Daha önce forumda optik bölümündeki yazıları okudum ama el dürbünüyle ilgili bilgi bulamadım.Sn üyen in bir yazısında nikon monarch ile swarowski karşılaştırmasında bir fark olmadığını ve bu tecrübenin kendisine pahalıya mal olduğunu anlatmıştı.Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.
1988 MERSİN

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: El dürbünü tercihi
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2013, 21:00:20 »
Valla Emirhan kardeş bu konu isabetli oldu ustaların tavsiyesi ile inş. güzel bir dürbüne sahip oluruz.. Bende ne zamandır almayı düşünüyorum ama çekiniyordum kalite konusunda, öneriler bizim için önemli.
Özellikle takip edecem karar verdiğin dürbünü netten alırsan siteyi ve fiyatını burdan paylaşırsan memnun olurum.
Selamlar...
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2013, 23:29:01 »
Ne alırsan al, Çin malı alma da,gerisi önemli değil.Bu Çinliler memleketin anasını ağlattı.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 08 Mart 2013, 22:56:35 »
Seyit abi bence alacak  dürbün  varsa o da swrowski  kim ne derse desin alacaksın swaronun  herhangi bir hd modelini  bakacaksın keyfine.Youtube  da belki abd li ve avrupalı avcıların 200 e yakın farklı dağ avlarını izledim ibex,markhour,marcopolo,şamua  ve değişik  türde koç  avlarını adamların kullandığı  dürbünün yarısından çoğu swarowskiydi.Demek ki kaliteden dolayı tercih ediliyor abd de bile  pahalı oalarak satılmasına rağmen abd li avcıların vazgeçilmezi  haline gelmiş.Ben gözden 5 bin tl yi   çıkarıp alacağım bitane swaro     sonrada çekileceğim imamın sağına.
Saygılar...
1988 MERSİN

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 08 Mart 2013, 23:24:15 »
Eywallah Kardeşim; herkes ister pahalı kaliteli marka ürünleri kullanmayı ama imkanlarımız kısıtlı.  :(
O yüzden maalesef baka kalıyor hayalleriyle yaşıyoruz. Benim alacağım dürbün 100-300 tl geçmemesi lazım.
Bazen vicdanım sızlıyor kendime almam gereken  malzemeleri alınca çünki evde çocuğumuza bir oyuncak alamıyoruz bazen ama biyerlerden arttırıp mecburen bu ve buna benzer önemli ihtiyaçlarımızı karşılamaya çalışıyoruz.
Sen bu konuda iyi araştırıyorsun merakın ve bilgin var bana da belirttiğim fiyatlara göre bir marka ve alacağım güvenli siteyi önermeni rica edeceğim.
Mehmet bey haklı Çin malı olmasında ne olursa olsun..

Saygı bizden selamlar sağlıcakla kal.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2013, 23:28:41 Gönderen: Seyit ÖCAL »
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #5 : 09 Mart 2013, 08:22:16 »
Seyit abi şayet üst sınırın 300 tl ise sana tavsiyem  Bushnell 7X50 Powerview El Dürbünü 156799  hepsiburada    sitesinde var.O paraya bundan   daha iyi bir dürbün  alamazsın.Zamanında uzun süre bu dürbünü  kullandım  teknosadan almıştım çokta işimi  gördü.Sonradan da sevdiğim  bir abime hediye ettim  bushnell infinity alınca.Emin  ol fiyat fayda oranı  yüksek  bir dürbün su geçirmiyor kötü  bir şekilde düşmesine rağmen birşeyde olmadı birde Avec 10X-30X50  arkaşımın  kullandığı  ve beğendiği ama benim  pek  sevmediğim  bir dürbün.Önce  arkadaşımda sevmeiş ama sonradan alışınca zeiss le değişmem diyor ;D  demekki gözleri  alışmış  fiyatıda   50  lira. Benim size  tavsiyem bunlar.
Saygılar..
1988 MERSİN

Çevrimdışı Taner YENİGÜN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 09 Mart 2013, 10:01:53 »
arkadaşlar benim birzamanlar vardı.DÜRBÜNÜN İÇİNE BİR GAZ KOYUYORLAR ÜRETİMDE NET GÖSTERİYOR SICAK SOGUKTAN ETKİLENMİYOR BU ÖZELLİĞE DİKKAT EDİN SAYGILARIMLA.
Taner YENİGÜN
1974 SİVAS

Çevrimdışı Mehmet ALTAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Mart 2013, 23:41:23 »
çok para vermenin bir anlamı yok alacaksın leupold bx4 hd bakacaksın keyfine gerisi hikaye

1980 erz/ispir/ANTALYA

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 10 Mart 2013, 08:37:25 »
 ^-^
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Araştıracağım bu markaları.. İşleriniz rast gitsin...
« Son Düzenleme: 10 Mart 2013, 09:50:14 Gönderen: Seyit ÖCAL »
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 10 Mart 2013, 09:47:30 »
Emirhan kardeşimin tavsiyesi ile yapmış olduğum araştırma sonucu; Bushnell Powerwiew Porro 20X50 DürbünÜ ALMAYA KARAR VERDİM.. UMARIM BENİM İÇİN HAYIRLI VE TATMİN EDİCİ OLUR...
Hepsi buradada 306 t 
Yanlız bir konuyu merak ettim 30x50 ile 12x50 vs. arasındaki fark nedir acaba..? Baştaki sayı arttıkça dahamı kaliteli veyahut dahamı yakın gösteriyor. Bu konuda bilgilendirirseniz ona göre 7x50 veya 20-30x50 alayım...
« Son Düzenleme: 10 Mart 2013, 09:56:53 Gönderen: Seyit ÖCAL »
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 10 Mart 2013, 10:25:46 »
Seyit abi  baştaki  sayı arttıkça doğru görüntü  yakınlaşır ama görüntü  kalitesi aşıeı şekilde bozulur tüm dünyada  avcılar  8 x 42 ve  8x50  kullanırlar   7x50   de güzel bir konfigirasyon ve çarpandır.30x50 yi kullananlar gemicilerdir çünkü  onlar daha ziyade geriden baktığında   büyük  şeylere bakarlar ve titreşimin  çok  fazla onlar için   önemli  değildir.Yanında tripod taşıyacaksan 30x50  belki  iş  görebilir  ama unutulmamalı  her tripodu  kurmak 10 dk nı  alır ve bi  müddet  sonra dürbün   kullanmak işkence gelir tripod olmazsa 30x50  dürbünden bakmak adama işkence gelir.Dikkat ettiyseniz benim  ilk  mesajımdaki dürbünler  hepsi 8x42  gücüne işte bunlar avcı  dürbünü  sizde avcısanız  seçiminiz  7x42   7x50    8x42  8x50  gibi büyütmeli  dürbünler  olmalı 
15x50  dürbün  bile adamı bakarken komaya sokuyor  kesinlikle tavsiye  etmem çok  titriyor  isterse  zeiss  olsun
Benim  size  Bushnell 7X50 Powerview El Dürbünü 156799   önerdiğim  dürbün   tam olarak bu.Benim  arkadaş avec kullanıyor  ama ben tavsiye  etmem o seviyor   neyse  benim  tavsiyem  şayet avcıysanız  7X50 dir.Şayet dağ  avcısıysanız  bu  dürbün  sizi  tatmin edecektir.
Saygılarr..
1988 MERSİN

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 10 Mart 2013, 10:34:43 »
Az kalsın diğerlerini alıyordum iyiki yorumunu beklemişim kardeşim teşekkürler..  :D
Sabah sabah hemde pazar günü iyiki yazdın eywaallah Sağlıcakla kal.  :)
Ayrıca çin malı değil demi...
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #12 : 10 Mart 2013, 10:47:39 »
selam kardeşim iyi para iyi mal demek al swarovski zeiss leica bakma arkana seni yolda bırakmaz bende leica 10x40 ve zeiss 10x40 var benim kanatim dag avlarında en ideal dürbün 10x50  bende zeis var satılık 10x40B isteyen olursa iyi fiyata verecem
1974-Marmaris
muğla
angaralı

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 10 Mart 2013, 13:14:01 »
Önemli  değil  Seyit   abi   dürbünün  dışında  china  yazmasından birşey  olmaz  önemli  olan mercekleri   bushnell mercekler   japon malıdır  dürbündede en önemli  özellik merceğin  kalitesi  ve ışığı  ne derecede  yansıtmasıdır.İyi  mercekli  bir dürbünle yapılan avı  dahada uzatırsın.Onun için   merceğe bak sen  gerisi  yalan benim   önerim  ve tecrübem bütçene göre  bu  bahsettiğim  dürbünden  daha kalitelisini  alamazsın  bu dediğimin   her  zaman arkasındayım   çünkü  pahalı  dürbünde  kullandım  ucuz dürbünde kullandım bu  gün sizin dediğiniz fiyat aralığında dürbün alacak olsam bu dürbünü alırdım.Zeiss ve leica muhakkak kaliteli  markalar ama onlarıda alacaksan artık hd modelini   yani newgenereation  almalısın aksi   takdirde  verdiğin  paraya değmez.
Saygılarr..
1988 MERSİN

Çevrimdışı Mustafa KARDEŞ

• Müdavim Üyemiz
    • www.fencimustafahoca.tr.gg
« Yanıtla #14 : 10 Mart 2013, 13:33:47 »
yakın zamanda media markt da çeşitli dürbünlerin görüntülerini incelemiştim ve Nikon action 7x50 6,4 dürbün  ün görüntü kalitesi çok hoşuma gitmişti, fiat 235 tl
Cahille Oturup Bal Yiyeceğine, Alimle oturup Kuru Ekmek ye...! [Hz Mevlana]
emekli eğitimci 1957 BURSA-ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 19 Mart 2013, 11:22:17 »
Bushnell Powerview Porro 10X50 Dürbün - 131056

KARDEŞİM SELAMUN ALEYKÜM ÜSTTE BİLGİLERİ MEVCUT OLAN DÜRBÜNÜ ALMAYA KARAR VERDİM FİYATI 220 tl SENDE İNCELERMİSİN. HEPSİBURADA'YA MAİL YOLLADIM ÇİN MALI DEĞİLSE ALACAĞIM. ÜRÜN BİLGİLERİNDE AMERİKAN MALI YAZIYOR EMİN OLMAK İÇİN SORDUM.
G.ÜZERE ALLAHA EMANET OL.

VEYA:

Nikon Binocular Action 7X50 CF Dürbün

Tavsiyene göre son kararımı vereceğim. Teşekkürler.
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #16 : 20 Mart 2013, 11:02:14 »
selam bence hata edersiniz bir arkadaşımda var amerikadan getirti çinin babası hemde orjinal nikonlar endonozyada üretilmektedir fabrikası orada onun haricindekiler japonmuş abd imiş şuymuş buymuş yalan inanmayın buşhnel ise çok fazla imitosyonu var piyasada bende Bushnell 12x50 Fusion 1600 ARC Binocular Rangefnder var bushnelin en üst segmenti 2012 model orjinal japon bende aynı zamanda zeiss 10x40 var 1980 model busnell zeissin eline su dökemez arada o kadar yıl farkı olmasına rağmen birde bushnell HD isteyen olursa uygun fiyata verecem saygılarımla
« Son Düzenleme: 20 Mart 2013, 11:07:00 Gönderen: Ünal SAYGILI »
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 20 Mart 2013, 11:05:36 »
Tavsiye ve uyarı için teşekkür ederim Ünal bey. Yani dürbün alamayacağız o halde..  :(
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #18 : 20 Mart 2013, 11:08:24 »
ya malı bir defa alırsın bakarsın ömür boyu keyfine bushnell i illada alacam diyorsan full  sini al  http://www.ebay.co.uk/itm/Bushnell-12x50-Fusion-1600-ARC-Binocular-Rangefnder-BLK-/330557049694?pt=Boat_Parts_Accessories_Gear&hash=item4cf6bc4b5e
« Son Düzenleme: 20 Mart 2013, 11:09:29 Gönderen: Ünal SAYGILI »
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 20 Mart 2013, 11:23:26 »
Abi ücretleri ne kadar yabancımı bu site. Nerden merak saldım  ??? bulaştım bu işe başım ağrıdı...   :)
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+

Çevrimdışı Ünal SAYGILI

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #21 : 20 Mart 2013, 11:30:26 »
bak burada 300 ile 900 tl arası zeissler var tabi bazıları ihale sürecinde + kargo ücreti yaklaşık 50 tl   
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=zeiss%20binoculars&_pppn=r1&_dmpt=UK_Photography_Binoculars_Monoculars&_mPrRngCbx=1&_udlo=100&_udhi=300
1974-Marmaris
muğla
angaralı

Çevrimdışı Seyit ÖCAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #22 : 20 Mart 2013, 11:33:50 »
Eyvallah abi araştıracam... İstanbul'da mağazası falan varsa akrabalarım aracılığı ile veya kendim yazın gidince bakıp görüp alacam.. Saygılar..
Seyit-ÖCAL
1983-SİVAS
Arh+