Gönderen Konu: YILDIZ ELEGANT A3 TE KULLANAN VAR MI?  (Okunma sayısı 7001 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Salih ÇETİNKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
  • BURDURLU
YILDIZ ELEGANT A3 TE KULLANAN VAR MI?
« : 30 Haziran 2014, 02:44:36 »
Tüfeği yeni aldım daha elime geçmedi. Gövde Alüminyum mu yoksa krom mu acaba? Kullanışlı mı? 32 gr veya üzeri fişeklerde sıkıntı çıkıyor mu? Biraz bilgi verirseniz sevinirim. Bu arada aranıza katıldığım için çok mutluyum. Siteniz çok güzel. Herkese hayırlı sahurlar
1977-BURDUR/YEŞİLOVA/Kayadibi

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: YILDIZ ELEGANT A3 TE KULLANAN VAR MI?
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2014, 04:34:15 »
Tüfeği yeni aldım daha elime geçmedi. Gövde Alüminyum mu yoksa krom mu acaba? Kullanışlı mı? 32 gr veya üzeri fişeklerde sıkıntı çıkıyor mu? Biraz bilgi verirseniz sevinirim. Bu arada aranıza katıldığım için çok mutluyum. Siteniz çok güzel. Herkese hayırlı sahurlar
.kullandım çok harika tüfek.sadece dipçiği bana biraz dik geldi. çifteler hep çelik gövde ama hafif kullanışlı  yıkıcılığı cok iyidir.bıldırcın 4,5  no sok 24 . 28 gr 10.11 num fişek .....keklik tavsan 3 ve 4 no sok tak 30 gr..6. 7. 8 num fişek(hava buzlu ise 32 gr  5 numara fişek....ördek 3 ve 2 no sok tak 30 gr.5.6.7 numara fişek(hava buzlu ise 32 gr 5 numara fişek kullan.. yani havalar sert olunca 32 gr 5 ve 6 num fişek.ördek keklik tavsan.fark etmez. yıldızda kesinlikle  32 gr geçme ve 5 numaradan aşağı fişek atma.yıldız hafif gr ve ufak saçmayı sever.ve imkanın varsa fişekleri  yerli atma. rc gb. bp  vs fişek at.kazasız bol avlar
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2014, 04:41:11 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 30 Haziran 2014, 08:40:07 »
ben kullandım enjektör arızası yaptı, namlu erken çiziliyor dünde 32 gr rottweill 5 no saçma ile kullandım mekanizma kırdı tüfek kapanmıyor :) mekelerde zuber yaf rc bp yavaşlar ne denk gelirse attım vurduğum mekelerle köşe kapmaca oynadık birisi teknede bacaklarımın arasından geçti :)  birde iki kez vurduğum bir tavşanı tam kesmek üzere yatırmıştım ki ellerimin arasından koşarak kaçtı :) koştum ama yetişemedim :) şimdiki aklım olsa ikinci el simson alır keyfime bakardım belkide yerli şans işi dedikleri bana denk geldi onun için gittim browning otomatik aldım çifte ile otomatik alakasız oldu ama çok pahalı pozeleride şansımı artık bu otomatikle deneyecem
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2014, 12:04:10 »
34 gr gb kullanan arkadaşlarımızda var, 32 gr rc sipe kadar sert olacağını sanmıyorum rotwielin. Yıldız çifte aldım ama ben yinede Yıldız pozemden örnek (71 namlu) vereyim. 32-34 gr fişek kullanacaksanız mirage gibi yumuşak patlamalı ve tepmeli fişek tercih edin, 28-30 gr ideal gr.lardır. Ördekte uzak atışlar için 32 gr 2 no avrupa fişek, yakında 6-7 no 30 gr fişekle gayet başarılıdırlar. Tavşanda 28-30,5-32 gr 6-7 no benim tercihim. Çiftede bir üst değerleri deneyeceğim. Diğer markalara uzak atışlarda göre biraz daha toplu saçma dağılımı olduğunu düşünüyorum. Yakın geçen avlarda delip geçme sorunuyla karşılaşabilirsiniz o yüzden düşük basınçlı keçe tapa yada benzeri yumuşak fişek ( benim aklıma ilk gelen marka mirage olduğundan onu örnek veriyorum). 32 gr rc power tapa fişekle iyi bir atıcı akılları baştan alır. Yakın avların aradığım markası değildir. Akdeniz bölgesinin ortalama hava şartlarında ve zorlu doğa engellerinde avcıyı yoran koşullarda keklik, güvercin ve tavşan avlarının benim için vazgeçilmezidir. Bıldırcın, domuz, ördek ve yine parlama tavşan - keklik avında 61 cm y.otomatik tercih ederim.
Cüneyt beyin başından geçenlere üzüldüm. Arızalarının giderilmeyeceğini sanmıyorum ama işin içinde kullanıcı hatası var mı bilemiyorum. Enjektörlü tüfeklerin hepsinde extra temizlik derdi, gözle görülmeyen imalat hataları vs. olabiliyor.   
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

• AvlakForum Üye
  • *
  • BURDURLU
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2014, 12:33:29 »
Herkese çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için. İnşallah bende de o tür problemler çıkmaz. Herkese hayırlı günler diliyorum

Çevrimiçi Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2014, 12:40:57 »
2 yıldır kullanıyorum. Mahmut abimin dediği gibi kışın 34gram atıyorum. Yazın 24-28 gram. Havalar hafif soğumaya başladığında 30-32 gram.
Tüfeği ilk aldığımda kış avlarında memnun kalmamıştım. Avı yaralı gönderiyordu. Fabrikasına yolladım iç çap genişletildi. Şu an yaz kış, ağır hafif fişek, ince kalın saçma farketmiyor. Avı yaralı gönderdiği zamanlar neredeyse satıyordum. Şimdi iyiki satmamışım diyorum.
Hiç mekanizma arızası da yaşamadım. 32 gramda mekanizma dağıtacak tüfek değildir. Muhakkak istisnai bir durum olsa gerek.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

• AvlakForum Üye
  • *
  • BURDURLU
« Yanıtla #6 : 30 Haziran 2014, 17:05:30 »
Sanırım ava çıkmadan anlayamacağız tüfekte bir problem çıkacak mı diye. İnşallah sorunsuz bir tüfek gelir

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 30 Haziran 2014, 20:28:18 »
                   Ben iki sezondur A3T modelini kullanıyorum. Normalde çok tüfek değiştirir, hep daha iyisini denemeye, kullanmaya çalışırdım. Bir tek yıldız çiftemi değiştiremedim. Şimdiye kadar kullnandığım en istikrarlı tüfek olduğunu söyleyebilirim. Umarım sizde iyi günlerde kullanırsınız.
                   Benim çiftemin sa namlu iç çapı 18,4 sol namlu, sağ 18,6 dır. Ben fişeğimi bu ebatlara uygun seçiyorum. Sizde doğru fişeği bulursanız uzun yıllar keyifli av yapacağınıza inanıyorum.
Saygılar.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2014, 20:45:39 Gönderen: Engin MAKAS »
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Mustafa GÜRHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2014, 20:32:41 »
                   Ben iki sezondur A3T modelini kullanıyorum. Normalde çok tüfek değiştirir, hep daha iyisini denemeye, kullanmaya çalışırdım. Bir tek yıldız çiftemi değiştiremedim. Şimdiye kadar kullnandığım en istikrarlı tüfek olduğunu söyleyebilirim. Umarım side iyi günlerde kullanırsınız.
                   Benim çiftemin sa namlu iç çapı 18,4 sol namlu, sağ 18,6 dır. Ben fişeğimi bu ebatlara uygun seçiyorum. Sizde doğru fişeği bulursanız uzun yıllar keyifli av yapacağınıza inanıyorum.
Saygılar.
+1
Mustafa GÜRHAN
1980 istanbul / ataşehir

• AvlakForum Üye
  • *
  • BURDURLU
« Yanıtla #9 : 01 Temmuz 2014, 18:25:18 »
Engin bey sizce en uygun fişek hangileri?

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2014, 00:34:14 »
                   Ben iki sezondur A3T modelini kullanıyorum. Normalde çok tüfek değiştirir, hep daha iyisini denemeye, kullanmaya çalışırdım. Bir tek yıldız çiftemi değiştiremedim. Şimdiye kadar kullnandığım en istikrarlı tüfek olduğunu söyleyebilirim. Umarım sizde iyi günlerde kullanırsınız.
Saygılar.

engin bey sizin tüfeğin namlu iççapları sizin isteğinize göre mi öyle farklı yapıldı yoksa standartı mı böyle?
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 02 Temmuz 2014, 00:49:13 »
engin bey sizin tüfeğin namlu iççapları sizin isteğinize göre mi öyle farklı yapıldı yoksa standartı mı böyle?
Tamamiyle tesadüf, bu konuda ekstra bir talebim olmadı.
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2014, 00:51:45 »
Sağ namluda yaf 28 
Sol namluda sterling 30   b&p 34
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR

Çevrimdışı Resul YASAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2014, 01:03:02 »
Tamamiyle tesadüf, bu konuda ekstra bir talebim olmadı.

güzel olmuş bence...
Resul YASAK
1977 HATAY

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 02 Temmuz 2014, 01:55:37 »
salih hemşerim...kasım ayına kadar gb 28  30gr 6.7 8 num fişek kışında 32 gr bp  6 numara kelik tavsan ördek için
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2014, 01:56:52 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Cüneyt ÖZDEMİR 06

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 07 Temmuz 2014, 14:35:18 »
kullandığım tüfeğin namlu iç çapını ölçtürdüğümde 18,28-18,30 arası bir değer çıktı iki namluda da  şok birleşim yerlerinde de hata var namlu yatağının bitiminde ki halka çıkıntılı geliyor neden yaralı gönderdiği belli oldu böylece bugün fabrikaya bunları yazarak gönderdim sonucu bekliyorum 
  • Breda süper poze
  • Wizard otomatik
  • Deutsch drahthaar Darko
Cüneyt ÖZDEMİR
1985 AFYON-ANKARA

• AvlakForum Üye
  • *
  • BURDURLU
« Yanıtla #16 : 09 Temmuz 2014, 17:28:42 »
Veli bey bana da en mantıklı öyle geldi bıldırcında 24-28 gr 10-11 numara mümkünse keçe tapa, sıcakta keklik ve tavşana 30 gr 6-7 numara, soğukta ise 32 gr 6 numara. Çok tşk ederim

Çevrimdışı Çaglar HAYTA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 23 Ağustos 2014, 22:00:02 »
Üveyik avında yaf skeet fişeğini denemenizi öneririm.Yıldızla çok uyumlu
1981 ADANA