Gönderen Konu: Yıldız Mega 96  (Okunma sayısı 24542 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre HİKMETOĞLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Yıldız Mega 96
« Yanıtla #25 : 24 Mayıs 2014, 14:34:48 »
bence bir ramazan aknarçay ile görüş yaptır menmun kalırsan kulan menmun kalmasanda ilerleyen zamanlarda sat derim abi niye yıldız olsunki huğlu olur sarsılmaz olur ata olur stoeger olur ve adını sayamadığım birçok kaliteli firma olurken niye emre abi ila yıldız olsun benim şahsi düğüncem bu ramazan bey ile bir kere telefonda konuş derim.
   Ben bir kere ramazan beyle konuşmuştum ilgili biri ve işinin ehli ustanın kendisi kendisini övmüyor işi kendini beli ediyor benim naçizane görüşüm bir ramazan beyle konuş ve bizle paylaş abi belki yeni tüfekten daha iyi çıkar deyecekmi deymiyecekmi en azından öğren abi yeni yıldızların kalitesi hakında daha detaylı bilgide alırsın sana değerli görüşlerini açıklar abi

Eyvallah Yiğido

Ramazan ustanın işinin ehli olduğu ve tüfeğin tamiratı konusunda bana yardımcı olacağından şüphem yok fakat biraz daha zaman lazım. Zamanı gelince gerekeni yapacağım ve yaptıklarımı sizinle paylaşacağım. Sen yine de fikir sahibi olarak sağol.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 22:12:13 Gönderen: Emre HİKMETOĞLU »
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 30 Mayıs 2014, 14:26:41 »
                          FABRİKA YÖNETİMİ KİNETİK SİSTEM YAPMADIKLARINI ÖNCEKİ YILLARDAN KALAN TECRÜBELERLE İTİRAF ETME YÜREKLİLİĞİNİ GÖSTERİYOR.
BU KONUDA ONLARI SUÇLAMAK PEK DOĞRU DEĞİL .
                           BİR YILDIZ P 71 OTOMATİK KULLANICISI OLARAK 2012 VE SONRASI İMAL EDİLMİŞ OLAN YILDIZ ÜRÜNLERİNE YAPILAN YORUMLARDA ART NİYET ARIYORUM . YORUM YAPANLARIN HİÇ BİRİNDE YILDIZ YOK AMA BİZLERE AHKAM KESİYORLAR. BU DAVRANIŞLAR etik değil .
                            BU KONUYU AÇAN KARDEŞİMİZE GELİNCEDE FABRİKANIN YAPTIĞI TEKLİF DOĞRUYSA EĞER SPECİAL ZATEN 2700 TL ÇOK İYİ BEN OLSAM KAÇIRMAM . ALLAHA EMANET OLUN RASTGELE
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 30 Mayıs 2014, 15:03:27 »
adem abicim benim yıldız tüfeğim olmadı ama olan arkadaşlarım var akrabalarım dada var çiftesini beğenen kullanan arkadaşlar var bu konuyla ilgili görüşlerimizi herşeyi belirtik ama kusura bakmayın yerli bir otomatik 2700tl şahsen ben vermem özellikle yıldız için konuşuyorum vermem bakarsanız plastik aksamı piyasadan al tak yani sizce yıldıza yakışıyor bence yıldız farklı tasarım yapmalı sentetik dipçikte açık konuşmak gerekirse ben bu olayı yakıştırmıyorum
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 30 Mayıs 2014, 22:05:38 »
                          FABRİKA YÖNETİMİ KİNETİK SİSTEM YAPMADIKLARINI ÖNCEKİ YILLARDAN KALAN TECRÜBELERLE İTİRAF ETME YÜREKLİLİĞİNİ GÖSTERİYOR.
BU KONUDA ONLARI SUÇLAMAK PEK DOĞRU DEĞİL .
                           BİR YILDIZ P 71 OTOMATİK KULLANICISI OLARAK 2012 VE SONRASI İMAL EDİLMİŞ OLAN YILDIZ ÜRÜNLERİNE YAPILAN YORUMLARDA ART NİYET ARIYORUM . YORUM YAPANLARIN HİÇ BİRİNDE YILDIZ YOK AMA BİZLERE AHKAM KESİYORLAR. BU DAVRANIŞLAR etik değil .
                            BU KONUYU AÇAN KARDEŞİMİZE GELİNCEDE FABRİKANIN YAPTIĞI TEKLİF DOĞRUYSA EĞER SPECİAL ZATEN 2700 TL ÇOK İYİ BEN OLSAM KAÇIRMAM . ALLAHA EMANET OLUN RASTGELE

Adem bey yorumlarınız için teşekkürler...

Fabrikanın kinetik sistem üretmediğini yüreklilikle söylediğini yazmışsınız fakat bu bir itiraf değil zaten üretemedikleri ortada ürün gamında yok. Üretememelerinin sebebine gelince ürettikleri ürünler resimlerdeki gibi başarısız. Sonra markanın 40 yılı aşkın tecrübesi olduğu söyleniyor.
Bu firmayı söylediğinize göre ikiye ayırmamız gerekiyor 2012 öncesi ve 2012 sonrası.
Bu yüzden 2012 öncesi üretilen ürünler için firma sorumlu değil midir ? Bu ürünleri taşeron, fason bir firma mı üretmiştir ? Siz  tüfeğinizden memnun olabilirsiniz ama bu başkalarının yorum yapmalarına engel olmamalı, düşünceler olumlu veya olumsuz paylaşılmalı.
Bana göre ürünler hakkında sadece kullanıcılar değil herkes yorum yapabilir, duyduklarını, gördüklerini duygu ve düşüncelerini ifade edebilirler. Herkesin kendine göre bir fikri vardır ve bana göre herkesin fikri değerlidir, herkes istediğini paylaşabilir. Art niyet aramanıza gerek yok. Son derecede etik bir davranıştır düşünülenleri paylaşmak. Sizin yaptığınız gibi...
Şimdi gelelim teklif olayına sizin elinizdeki ürün benim elimdeki ürüne dönüşürse sizede aynı teklif yapılacaktır. O zaman siz alabilirsiniz.

Son olarak ürünün fabrika fiyatı 2.750 tl fakat aşağıda linkini paylaştığım, aynı ürünün bayi fiyatı 2.125 tl.  Allah'a emanet olun. Rastgele

http://www.hilalavmarket.com/default.asp?git=9&urun=912#.U4jM1XbGm14

« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 22:13:10 Gönderen: Emre HİKMETOĞLU »
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 02 Haziran 2014, 10:13:42 »
          EMRE KARDEŞİM BEN SİZLERİ TENZİH  EDERİM ART NİYET DERKEN FORUMDA YERLİ MALINA KARŞI OLAN YERLİ OLMAYIP-TA KALİTELİ OLAN BENELLİYE DE KULP TAKABİLME MAHARETİ OLANLARA LAFIM SİZLERİN YAŞADIKLARINIZIN AYNISINI YAŞADIM. BENİM DE SİLAHIM FABRİKAYA GİTTİ .3 AY TÜFEKSİZ KALDIM SONRASINDA İLK İŞİM İKİNCİ TÜFEĞİMİ ALMAK OLDU. BU BİR KÜLFET TABİ BEN ATA NEO ALMAYI DÜŞÜNEN BİRİYDİM. AV BAYİSİ BİR ARKADAŞIMIN TAVSİYESİ ÜZERİNE ALDIM .
           ORADA BÜTÜN SİLAHLARI MASAYA YATIRDIK . ARKADAŞIMIN TAVSİYESİ AKLIMA YATTI. BİDE FABRİKA YÖNETİMİNDEN ALDIĞIMIZ TEKNİK BİLGİLER ( GÜMÜŞ KAYNAK, TÜNEL FIRIN, FABRİKA DEMİYOR  AMA REMİNGTON ŞOKLAR ,BİRDE ONLAR 1 NUMARA  ŞOK DİYOR AMA ABİLERİMİZİN TEÇRUBELERİNE GÖRE TURKEY ŞOK YANİ HİNDİ ŞOKU EXTRA UZUN MESAFELERE ATMA OLANAĞI SUNMASI .....) ALMAMIZDA ETKİLİ OLDU.
            BUNLAR YETERLİ Mİ DİYECEKSİNİZ  HAYIR YETMEZ AMA ELDE OLANLARLA ALINACAK OLAN EN İYİ SİLAH BUYDU BENİM İÇİN VURSAN A GELİNCE ARKADAŞLARIMDA VAR TAKIR TAKIR ATIYOR HAKKINI VERELİM .
             GERÇEKLERİ ZAMAN ORTAYA KOYAR . ÖNYARGILARI DA ZAMAN PARÇALAR TIPKI ZAMANIN PARÇALADIĞI GERÇEKLİK MEGA 96 GİBİ HAYAT BOŞLUKLARA YER BIRAKMAZ . BU KİNETİK SİSTEM BOŞLUĞUNU UMARIM YERLİ BİR FİRMA DOLRUR. YOKSA YABANCILAR DOLDURUR BÖYLE . HERKESE RASTGELE

Adem KARACAN

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #30 : 02 Haziran 2014, 10:26:32 »
                EMRE KARDEŞİM BENİM OKUDUKLARIM ANLADIĞIM ŞU SANA 1100 TL SPECİAL OTOMATİK VERİYORLAR.YANLIŞ MIYIM ? BEN BU SİLAHI GÖRDÜM İNCELEDİM CEVİZ İŞÇİLİK VS GÜZEL EMEK VERMİŞLER BU SİLAIN NEYİ HOŞUNUZA GİTMEDİ ?VE SİZ NASIL BİR TEKLİF BEKLİYORSUNUZ ? VE GEREKÇENİZ NEDİR? SAYGILAR
Adem KARACAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 02 Haziran 2014, 17:32:32 »
          EMRE KARDEŞİM BEN SİZLERİ TENZİH  EDERİM ART NİYET DERKEN FORUMDA YERLİ MALINA KARŞI OLAN YERLİ OLMAYIP-TA KALİTELİ OLAN BENELLİYE DE KULP TAKABİLME MAHARETİ OLANLARA LAFIM SİZLERİN YAŞADIKLARINIZIN AYNISINI YAŞADIM. BENİM DE SİLAHIM FABRİKAYA GİTTİ .3 AY TÜFEKSİZ KALDIM SONRASINDA İLK İŞİM İKİNCİ TÜFEĞİMİ ALMAK OLDU. BU BİR KÜLFET TABİ BEN ATA NEO ALMAYI DÜŞÜNEN BİRİYDİM. AV BAYİSİ BİR ARKADAŞIMIN TAVSİYESİ ÜZERİNE ALDIM .
           ORADA BÜTÜN SİLAHLARI MASAYA YATIRDIK . ARKADAŞIMIN TAVSİYESİ AKLIMA YATTI. BİDE FABRİKA YÖNETİMİNDEN ALDIĞIMIZ TEKNİK BİLGİLER ( GÜMÜŞ KAYNAK, TÜNEL FIRIN, FABRİKA DEMİYOR  AMA REMİNGTON ŞOKLAR ,BİRDE ONLAR 1 NUMARA  ŞOK DİYOR AMA ABİLERİMİZİN TEÇRUBELERİNE GÖRE TURKEY ŞOK YANİ HİNDİ ŞOKU EXTRA UZUN MESAFELERE ATMA OLANAĞI SUNMASI .....) ALMAMIZDA ETKİLİ OLDU.
            BUNLAR YETERLİ Mİ DİYECEKSİNİZ  HAYIR YETMEZ AMA ELDE OLANLARLA ALINACAK OLAN EN İYİ SİLAH BUYDU BENİM İÇİN VURSAN A GELİNCE ARKADAŞLARIMDA VAR TAKIR TAKIR ATIYOR HAKKINI VERELİM .
             GERÇEKLERİ ZAMAN ORTAYA KOYAR . ÖNYARGILARI DA ZAMAN PARÇALAR TIPKI ZAMANIN PARÇALADIĞI GERÇEKLİK MEGA 96 GİBİ HAYAT BOŞLUKLARA YER BIRAKMAZ . BU KİNETİK SİSTEM BOŞLUĞUNU UMARIM YERLİ BİR FİRMA DOLRUR. YOKSA YABANCILAR DOLDURUR BÖYLE . HERKESE RASTGELE

merhabalar
Benimle benzer sorunları yaşamışsınız bu beni anlayabilmeniz için yeterli olacaktır. Fakat benim yaşadığım sıkıntılar bir avcının başına gelmemesi gereken ve elimdeki markayla alakalı sıkıntılar. Bu durum tahminimce benimle aynı ürünleri kullananların ortak sıkıntısı. Çünkü ürün özürlü doğmuş ve piyasaya sürülmüş. Bu durumun bizde avrupadan farkı, gerekli AR-GE çalışmalarının yapılamaması ve özürlü ürünlerin piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. Avrupada önce gerekli altyapı çalışmaları yapılıyor, testler yapılıyor ondan sonra piyasaya sürülüyor ve kalite yakalanmış oluyor. Eger ürünlerde bir sıkıntı oluşursa fabrika ürünü yenisiyle değiştiriyor ve kullanıcısının mağduriyetini gideriyor. Ben avrupada avcılık konusunda yaşanılanları elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Yorumlara baktığımda YILDIZ markalı ürünlerin fiyat performansından dolayı kullanılabilir olduğunu görüyorum. Yukarıda paylaştığım linklerde ürünlerin değerlendirmesine bakacak olursan YILDIZ A 71 Professionel 3 yıldız special modelinin 5 yıldız aldığını göreceksin bunlar bizim ülkemizde yüksek fiyata satılan avrupa silahlarla aynı derecede değerlendirildiğini gösteriyor fakat farkları fiyatları. 5 yıldız alan ürünlerden Yıldız olan 600$ diger avrupa markanın fiyatı Yıldızın en az iki katı.
Yıldız artı olarak silaha deger katan (gravür ve kaliteli ceviz)  kullanarak diger markaların yarı fiyatına satılıyor. Bizim ülkemize gelince 2.750 tl fiyat isteniyor. Niye biz kendi ürettiğimiz malımızı avrupalıdan daha pahalıya alıyoruz.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2014, 02:49:41 Gönderen: Emre HİKMETOĞLU »
1983-İZMİR - AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 02 Haziran 2014, 17:52:20 »
                EMRE KARDEŞİM BENİM OKUDUKLARIM ANLADIĞIM ŞU SANA 1100 TL SPECİAL OTOMATİK VERİYORLAR.YANLIŞ MIYIM ? BEN BU SİLAHI GÖRDÜM İNCELEDİM CEVİZ İŞÇİLİK VS GÜZEL EMEK VERMİŞLER BU SİLAIN NEYİ HOŞUNUZA GİTMEDİ ?VE SİZ NASIL BİR TEKLİF BEKLİYORSUNUZ ? VE GEREKÇENİZ NEDİR? SAYGILAR

Benim tercihim special otomatik ürününden yana ama yüksek fiyat vermek avrupalıdan daha pahalıya almak istemiyorum tüfeğin hakkı neyse verelim. Benden bir defa para kazandılar (mega 96) yı satarak, benden para kazanmaya çalışmasınlar bana verebilecekleri en uygun fiyata hatta maliyetine versinler benimde mağduriyetim giderilmiş olsun.
 Fiyat konusunda kesin birşey yok Yıldız Silah Pazarlamadan Hüseyin bey 1.000 tl ye verebileceklerini söylemişti oğlu Halil KARA fiyat konusunda babasının bilgisi olmadığını fiyatın 1.500 tl den aşağı olmayacağını söyledi. Bende aynı firmadan verilen farklı ve yüksek fiyattan dolayı kararsız kaldım bu arada firma silahın fiyatını 2.125 tl den 2.750 ye çıkardı. Fiyatların düşmesini bekliyorum. Saygılar.
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #33 : 15 Haziran 2014, 20:39:03 »

Resimlerden çok iyi anlaşılmıyor ama gördüğüm kadarıyla namluyu geri getiren yayı el kundağına dayamak gibi büyük bir hata yapılmış. Yay A500 browningn gibi geniş seçilmiş ancak Browning'de yay el kundağına değil şarjör borusuna çepeçevre geçen bir başka boruya dayanır. Yıldız modelinde muhtemelen namlunun kasa içerisine gireceği mesafede oldukça tlorenslı olunca el kundağı üzerine binen yük tekrarlayan kırılmalara neden olmuş. Volkan Bey'in dediği gibi bantın kakması da bu yüzden. Olayın 34 gramla alakası yok 24 gramda bile bu kırılmayı yapardı. Tasarım hatası var silahta.

Sileh revize edilecekse namlu bileziği ve el kundağı eski hareketli namlu huğlu 401'deki gibi yapılabilir. Sanırım bir daha da sorun çıkmaz.

Merdan KAÇAR
1970-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 16 Haziran 2014, 10:26:27 »

Resimlerden çok iyi anlaşılmıyor ama gördüğüm kadarıyla namluyu geri getiren yayı el kundağına dayamak gibi büyük bir hata yapılmış. Yay A500 browningn gibi geniş seçilmiş ancak Browning'de yay el kundağına değil şarjör borusuna çepeçevre geçen bir başka boruya dayanır. Yıldız modelinde muhtemelen namlunun kasa içerisine gireceği mesafede oldukça tlorenslı olunca el kundağı üzerine binen yük tekrarlayan kırılmalara neden olmuş. Volkan Bey'in dediği gibi bantın kakması da bu yüzden. Olayın 34 gramla alakası yok 24 gramda bile bu kırılmayı yapardı. Tasarım hatası var silahta.

Sileh revize edilecekse namlu bileziği ve el kundağı eski hareketli namlu huğlu 401'deki gibi yapılabilir. Sanırım bir daha da sorun çıkmaz.

Merhabalar.

Değerli görüşleriniz için teşekkürler.

Merdan bey siz de Volkan bey gibi silah teknik ve mekanik bilginizi konuşturmuşsunuz. Tespitleriniz son derece doğru bu yüzden bu üretime ben özürlü diyorum. Zaten ürün yanlış mühendislik ürünü fakat iş, bu ürünlerin piyasaya sürülmesinde. Acaba fabrika bu ürünleri hiç mi atış testine sokmamış ?  Herhalde firma geç te olsa tüketici şikayetlerinden yanlışını anlamış ve ürünü üretimden kaldırmış. Bugün firmanın yarı oto. ürünleri arasında kinetik sistem bulunmuyor. Galiba bu ürün fabrikanın kinetik sistem ürettiği ilk ve son ürün, başarısızlığından dolayı. Bizlerde bu ürünün ilk ve son kullanıcılarıyız elimizdeki üründen dolayı. Sütten bir kere ağzımız yandı artık yoğurdu üfleyerek yeme zamanı. Benim yerimde siz olsaydınız silahı revizyona mı sokardınız yoksa tercihinizi firmanın yeni üretimi (iddalı oldukları) ürünlerden yana mı kullanırdınız ?
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Merdan KAÇAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #35 : 16 Haziran 2014, 18:34:55 »
Emre bey ne deseniz haklısınız. Ama firmanın neticede kendi silahının arkasında durması lazım.

Sizin silahınızdaki sorun kinetik sistem olmasından kaynaklanmıyor. Aslında daha doğru tabir kısa geri tepmeli namlulu inertia sistem olmalı. Firma bu silahı tasarlarken sabit namlulu yapma cesaretini gösterebilseydi böyle bir sorununuz olmayacaktı. Silahı tasarlayan vatandaş namlunun geri hareketinin neden olabileceği oluşumları öngörememiş. Dahası otomatiklerin furya yaptığı dönemde üretilen bu model bence alel acele üretilip piyasaya sürülmüş.

Silahın genel durumunu bilemiyorum. Ele alıp revizyona değermi değmezmi ona karar vermek gerek. Namluyu kasa içine ne kadar giriyor. Kasa içinde namlunun dayandığı yer nerede veya var mı bunları bilmek lazım.

Sizin tüfeğin revizyonu aslında çok basit. Bakın Akdaş'ın intirnet sitesine girin ve taktik modellerin bölümünü açın. Üst tarafta hareketli namlu ibaresini göreceksiniz. Sizin tüfekte olması gereken değişiklik budur. Namlu bileziği zaten kopmuş. Hazır kopmuşken Akdaş'daki gibi bir parça kaynatılıp, şarjör borusu ve el kundağı da değiştirilerek tüfeğiniz sorunsuz çalışır hale getirilebilir.

Huğlu da bu işi yapacak Ali Ağır ustayla bir görüşün bence. Tüfeğin ön tarafını eski hareketli namlu huğlu 401B gibi yapılmasını istiyorum deyin. Yeni tüfek almaktan kurtulun.

Yıldız silah sanayine saygım var. Bahsi geçen otomatiği de Ankara'da inceledim. Ama size düşük bir fiyattan vermeleri gerekir en azından vicdan borcu olarak.
Merdan KAÇAR
1970-Ankara

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 17 Haziran 2014, 01:49:40 »
Emre bey ne deseniz haklısınız. Ama firmanın neticede kendi silahının arkasında durması lazım.

Sizin silahınızdaki sorun kinetik sistem olmasından kaynaklanmıyor. Aslında daha doğru tabir kısa geri tepmeli namlulu inertia sistem olmalı. Firma bu silahı tasarlarken sabit namlulu yapma cesaretini gösterebilseydi böyle bir sorununuz olmayacaktı. Silahı tasarlayan vatandaş namlunun geri hareketinin neden olabileceği oluşumları öngörememiş. Dahası otomatiklerin furya yaptığı dönemde üretilen bu model bence alel acele üretilip piyasaya sürülmüş.

Silahın genel durumunu bilemiyorum. Ele alıp revizyona değermi değmezmi ona karar vermek gerek. Namluyu kasa içine ne kadar giriyor. Kasa içinde namlunun dayandığı yer nerede veya var mı bunları bilmek lazım.

Sizin tüfeğin revizyonu aslında çok basit. Bakın Akdaş'ın intirnet sitesine girin ve taktik modellerin bölümünü açın. Üst tarafta hareketli namlu ibaresini göreceksiniz. Sizin tüfekte olması gereken değişiklik budur. Namlu bileziği zaten kopmuş. Hazır kopmuşken Akdaş'daki gibi bir parça kaynatılıp, şarjör borusu ve el kundağı da değiştirilerek tüfeğiniz sorunsuz çalışır hale getirilebilir.

Huğlu da bu işi yapacak Ali Ağır ustayla bir görüşün bence. Tüfeğin ön tarafını eski hareketli namlu huğlu 401B gibi yapılmasını istiyorum deyin. Yeni tüfek almaktan kurtulun.

Yıldız silah sanayine saygım var. Bahsi geçen otomatiği de Ankara'da inceledim. Ama size düşük bir fiyattan vermeleri gerekir en azından vicdan borcu olarak.

Merhabalar...

Görüş ve öneririleriniz için teşekürler...

Söyledikleriniz konusunda size hak vermeden geçemeyeceğim. Fakat (Aslında daha doğru tabir kısa geri tepmeli namlulu inertia sistem olmalı.) konusunda firmanın başarısızlığından dolayı bu tabiri kullanmaya dilim varmıyor.

Revizyon için silahı elime aldığımda (dipçik ortadan çatlak, el kundağı kırık, namlu bileziği kırık, bant namludan ayrılmış durumda vb.) nedenlerden dolayı bahsi geçen ürünü tercih etmek mantıklı geliyor fakat aynı sorunları yaşamaktan çekiniyorum.

Bahsi geçen ürünü internet dışında inceleme fırsatı bulamadım. Aslında pek kullanıcısına da rastlamadım. Bahsi geçen ürünü eline alıp incelemiş ayrıyeten silahtan anlayan bir kişi olarak ürünle ilgili düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Acaba bahsi geçen ürün sizin açınızdan diğer yerli firmalar arasında tercih sıralamasında nerelerde yer alır? Sıralama yapabilir misiniz ? Sıralamanızda fiyat konusunu göz önünde bulundurmanız tercihimdir.
1983-İZMİR - AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #37 : 08 Ağustos 2014, 16:45:50 »
Sayın Alkan YOKSUL, Sayın Emin VURAL

Ersin MUTLU Bey'in kilitlenen konusuna benzer konu olduğu için buradan yazıyorum. Site yöneticisi olarak sizlerden şunları yapmanızı beklerdim: Konuyla ilgili firma yetkilisi sizinle irtibata geçtiğinde benimle beraber bütün forumun merak ettiğini düşündüğüm şu sorular sorulmalı ve alınan cevaplar kamuoyunu aydınlatmak adına yayınlanmalıydı.

Malum firmanın ürünleri kalite kontrolden geçmiş midir ? Eğer kalite kontrolden geçmiş ise firmanın kalite standardı bu mudur?
Firma müşteriyi memnun etmek adına ne gibi bir politika izlemektedir?
Malum ürünün sorunları belirtilerek daha önce kendilerine ürün gönderilmiş olduğu halde gerekenler niçin yapılmamıştır?
Firma yetkilisi firmasına ait ürünlerle ilgili yapılması gerekenleri niçin yapmamaktadır?
Firma yetkilisi konu açıldığında gereken açıklamayı neden yapmamıştır ve niçin konunun uzamasına izin vermiştir?
Ersin beye kusurlu ürün satmasına rağmen niçin uygunsuz bir üslupta konuşmalar yapmıştır? vs. sorular çoğaltılabilir.

Son olarak basın ve haber alma özgürlüğü konu kilitlenerek kısıtlanmıştır.

Teşekkürler
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #38 : 08 Ağustos 2014, 20:48:24 »
Sayın Emre HİKMETOĞLU;
Öncelikle sizi böyle bir beklenti içersine soktuğum için şahsım adına sizden özür dilerim.
Sizler Forum Yönetimini nasıl görüyorsunuz bilemiyorum ama, bizlerde sizler gibi sıradan birer üye ve avcılarız. Sitenin kıdemli üyeleri olarak bizlere verilen görev Forum Kurallarını uygulamak ve Forumun işleyişini kontrol etmektir. Bu işi özel işlerimizden arta kalan zamanlarda gönüllü olarak, hiç bir maddi beklenti içersine girmeden yapmaya gayret diyoruz. Bu noktada elbette hatalarımız da oluyordur. Yapmaya çalıştığımız, tarafsız olarak Forum Kurallarını uygulamaya çalışmaktır. Bu noktada herkese eşit davranmaya çalışıyoruz.
İlgili konuda Halil KARA Bey bir çözüm önerisi getirmiş ve bizlerden, konunun adli yargıya taşınacağını belirterek Forum Kurallarını uygulamamızı istemiştir. Konu Forum Kuralları çerçevesinde, kilitlenerek Forum Arşivine taşınmıştır.  İleride konu açıklığa ve çözüme kavuştuktan sonra talep gelmesi durumunda tekrar paylaşıma açılabilir.
Bu noktadan sonra da sizlerin de yardımıyla konunun takipçisi olmaya çalışacağız.
Son olarak, Hiç bir Firmayı ya da Firma Yetkilisini sorgulama hakkını ve yetkisini kendimde görmüyorum. Siz sorularınızı sormuşsunuz Halil KARA Bey dilerse cevaplarlar...

http://avlakforum.com/forum/yonetim-ve-duyurulari/forum-kurallari/

3- Yazı yazan hiç bir üyemiz ile yöneticiler arasında fark olmadığı asla unutulmamalı herkesin yazdıklarının kendi adına ve kendi fikirleri olduğu unutulmamalı . Sadece Forum kuralları ve ilkelerinin geçerli olduğu bilinmelidir.

4- Yasalarla yasaklanmış mesaj yada resimler gönderilmemelidir bu tip mesajları forum yöneticilerine bildirilmelidir. Mesajınızın sorumluluğu tamamen size aittir. Avcı Sayfası, söz konusu mesajın belirtilen şartlara uygun olmadığını tespit ederse veya yetkili mercilerce bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, mesajı yazan kişi ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkına sahiptir.

AYRICA Genel Forum İlkeleri

1. Forum'da siyasi içerikli yazı,siyasi propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerlerini alenen aşağılayan mesajlar yazılamaz.

3. Yöneticiler her yazılan mesaji yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

13. Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

17. Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyecegi gibi aynı şekilde aşağılayamazlar !!!

18. Firmalar veya Yayıncı Kuruluşlar ile ilgili fikirlerinizi nezaket kuralları çerçevesinde yazmalısınız,Hakaret veya kin dolu yazılar tarafımızdan engellenir.

19. Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.

23. Herhangi bir alanda kişileri,kurumları,kuruluşları veya devlet'i küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.

25-Forumda, Yönetim,  Moderatör ya da Genel Moderatörlerce yapılan bir uygulamayı, Özel mesaj yada telefonla site yönetimine sormak yerine, direk siteyi veya yöneticileri suçlayıcı mesaj yazan üyelerin üyelikleri ilk etapta 10 gün, tekrarında 30 gün süre ile askıya alınacak, ısrarcı olan üyelerin üyelikleri silinecektir. Bilginize.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 09 Ağustos 2014, 00:47:20 »
Sayın Alkan YOKSUL

Öncelikle konuyla ilgili açıklama yaptığınız için teşekkür eder sizi zan altında bırakmak istemediğimi bilmenizi isterim.
Konuyla ilgili firma yetkilisiyle telefonla irtibata geçtiğiniz için bu soruları sorma gereği duydum.
25-Forumda, Yönetim,  Moderatör ya da Genel Moderatörlerce yapılan bir uygulamayı, Özel mesaj yada telefonla site yönetimine sormak veya konuşmak yerine,

Tüm sitenin gözü önünde durumu firma yetkilisinin ifade etmesi gerekmez miydi?
Firma yetkilisi yazmak yerine niçin telefonu tercih etti? veya siz konunun forum kurallarınca yazılması gerektiğini belirtseydiniz de bizde buradan şahit olsaydık.

Ersin MUTLU kardeşimizin durumuna gerçekten üzülüyorum. Çünkü öğrencilik yıllarında zor şartlarla biriktirdiği parayla, sitedeki büyüklerinin yorumlarına güvenerek, firma yetkilisinin samimiyetine inanarak yapmış olduğu alışverişten hayal kırıklığıyla, Firma yetkilisi tarafından mahkemeye verilerek çıktı. Bu gerçekten çok üzücü bir durum. Kendimi site üyesi olarak malum firmanın ürününe sahip olduğum için sorumlu hissediyorum. Bu yüzden site üyeleri olarak mağdur olan bu kardeşimize yardımcı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Ben şahsım adına gereken yardımı yapmaya hazırım.
Ersin kardeşim sen karşı dava açma hakkına sahipsin. Söylemlerinin iyi niyetli olduğuna dair internette bir sürü dayanak noktası bulabilirsin, ayrıca kimsenin şahsına kötü söylemde bulunmadığını, şahsına yapılan haksızlığı belirtmek adına bu söylemlerde bulunduğunu baz alarak, savunmanı bu dayanak noktalarından yola çıkarak yazılı olarak hazırlayabilirsin. Malum öğrenci olduğunu ve maddi açıdan sıkıntı yaşadığını düşündüğüm için söylüyorum, maddi durumunun zayıf olduğunu belirterek bulunduğun bölgedeki Barodan avukat talep edebilirsin maddi durumun kötüyse sana avukat atayacaklardır. Avukatın elindeki ürünle ve yazılı belgelerle davayı kaybetmesi çok zor. Davayı kazanmasıyla birlikte maddi ve manevi tazminat almanızda mümkün olacaktır.
Konuyla ilgili sormak istediğin başka bir şey olursa her zaman yardımcı olmaya hazırım.

Herkese Hayırlı Geceler...
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2014, 01:03:34 Gönderen: Emre HİKMETOĞLU »
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #40 : 09 Ağustos 2014, 05:21:57 »
Bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek isterim Firma yetkilisi beni aradı, ben firma yetkilisini değil.
Ersin kardeşimin durumuna hepimiz üzülüyoruz. Ama hiç bir şey çözümsüz değildir. Sorununun çözüleceğini Firma Yetkilisi ifade etmiştir.
Bahsi geçen Adli sürecin, ilgili konudaki hakaret, küfür, aşağılama vb. için olduğu belirtimiştir. O nedenle kişi ve kurumlar hakkkında ifadelerimize dikkat etmek gerekir.
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Tamer ELMALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 17 Ekim 2014, 11:18:41 »
ayıptır günahtır arkadaşlar 20 yıllık tüfek için bir firma bukadar kötülenmez allah aşkına alın bi avrupa veya yerli yirmi yıl kullanın ondan sonra yok değiştirmeye çalışın yok ürün hatalı diyin sayın avcı dostlarım adam yardımcı olma adına aramış ha sizin işinize gelmemiş olabilir ama yazıktır günahtır bu kadarda bir firmanın üzerine gidilmez..
1980 ADANA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 17 Ekim 2014, 11:48:12 »
ayıptır günahtır arkadaşlar 20 yıllık tüfek için bir firma bukadar kötülenmez allah aşkına alın bi avrupa veya yerli yirmi yıl kullanın ondan sonra yok değiştirmeye çalışın yok ürün hatalı diyin sayın avcı dostlarım adam yardımcı olma adına aramış ha sizin işinize gelmemiş olabilir ama yazıktır günahtır bu kadarda bir firmanın üzerine gidilmez..

Sayın Taner ELMALI
Ben bu silahı 1997 yılında VURSAN 92 A otuz dört milyona satılırken otuz altı milyon vererek aldım. İki milyon daha fazla ödedim. Silahı 20 yıl maalesef kullanamadım. Silahın ömrü 5 yıl anca gitti. Benden daha az ödeyerek VURSAN alan arkadaşım hala çatır çatır av yapıyor silahıyla. Üç kere fabrikaya gitti geldi hala aynı arızadan yatıyor. Fabrika tamiratı ücretsiz yaptı fakat kargo parası cebimden çıktı. Bugünün hesabıyla 150 tl eder. Fabrikayı aradığımda bana yarı fiyatından yeni silah satmaya çalıştılar. Avrupa'da zaten yarı fiyatına satılıyor.

Şimdi sana soruyorum AYIP kime yapılmış, GÜNAH kime olmuş ?
1983-İZMİR - AYDIN

Çevrimdışı Tamer ELMALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #43 : 17 Ekim 2014, 12:11:03 »
arkadaşım anlıyorum ama ben diyorum ki adamlar sana yarı fiyatına tüfek teklif etmişler daha ne bekliyorsun malın arkasında durmuşlar. sen vursanı örnek vermişsin canım kardeşim şimdi o arkadaşının tüfeğine bişe olsa karşısında muhatap bulamaz benim nacizane fikrim yıldız malının arkasında durmuş yarı fiyatına urun teklif etmişsonuçta b silahlar kul yapısı ha bide ben bişe söyliyeyim yirmi yıla yakın oldu bende bir yıldız çifte var alahım esirgesin daha bir sorun çıkmadı bu saatten sonra çıksa (inş. çıkmaz)ben arasam fabrıkayı bana yarı fiyatına ürün teklif etseler adamlara dua ederim..
1980 ADANA

Çevrimdışı Kenan ÖZKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #44 : 17 Ekim 2014, 12:33:42 »
Tamer abi çifte poze  tek kırmanın çalışma prensibi otomatikte farklı. Sen otomatikle 8 tane peş peşe atıyorsun poze çifte ile 2 tane poze nin çiftenin gücü otomatiğin gücü birmi bence adam madur keşke vursan alaydın desekte boş olana ölene çağre yok yalnız bu tüfek işini yapan ustalar biraz dikkatli olmalı çünkü bunları biz avcılar, hayvancılıkla uğraşanlar arcılıkla tarımla uğraşanlar canını malını namusunu koruyanlar bunlar sizlere çok güveniyor annemin dayısının tüfeğide bir arkadaşımın aldığı farklı bir tüfekte böyle oldu hatta ben o arkadaşın tüfeğinin el kundağını eskiden çalıştığım yerde boyattım ve yapıştırdım ama olmadı yeniden patladı biz avcılık ve atıcılıkla uğraşanlar tebir amaçlı bulunduranlar siz üreticilere güvenmek istiyoruz çoğumuz dişimizden tırnağımızdan artırdıklarımızla bir tüfek alıyoruz ve birgün avda yada canımızı malımızı kolarken işe yaramadımı elimizde patladımı pek değeri kalmıyor oyüzden ucuz tüfek değil kaliteli hakıyla değeriyle makul fiyatlarla istiyoruz abartılı fiyatlar bizleride üzüyor açıkçası iyi malı türkiye şartlarına göre uygun maliyetlerle türkiye de yaşayanları alım gücü kaliteli işçilikle istiyoruz çok ucuz değil iyi tüfek istiyoruz saygılar
_____SiVeR öLüMüNe SeVeR____ KeNaN ÖzKaN 1989 B Rh+ istanbul  SİVASLI YİĞİDO

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #45 : 17 Ekim 2014, 12:37:08 »
arkadaşım anlıyorum ama ben diyorum ki adamlar sana yarı fiyatına tüfek teklif etmişler daha ne bekliyorsun malın arkasında durmuşlar. sen vursanı örnek vermişsin canım kardeşim şimdi o arkadaşının tüfeğine bişe olsa karşısında muhatap bulamaz benim nacizane fikrim yıldız malının arkasında durmuş yarı fiyatına urun teklif etmişsonuçta b silahlar kul yapısı ha bide ben bişe söyliyeyim yirmi yıla yakın oldu bende bir yıldız çifte var alahım esirgesin daha bir sorun çıkmadı bu saatten sonra çıksa (inş. çıkmaz)ben arasam fabrıkayı bana yarı fiyatına ürün teklif etseler adamlara dua ederim..

aynen katılıyorum. keşke herkes 20 yıl kullandığı tüfeği fabrikasına götürdüğünde sıfırını yarı fiyatına alabilse. bence teklif çok güzel. ayrıca şuan bu tüfeğinizi 20 yıldır hiç kullanmamış olsanız ve şimdi satmaya kalksanız, sıfır fiyatının yarısına satamazsınız. bence bu teklifi değerlendirin.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Tamer ELMALI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #46 : 17 Ekim 2014, 12:49:32 »
canım kardeşim seni çok iyi anlıyorum ama birde bardağın diger tarafından bak şu anda senin bu yazdıkların internete yıldız yazanın karşısına çıkacak eğer o kişi konuyu sonuna kadar okumazsa yıldız firmasının önunden geçmez tamam sende madur olmuşsun haklsındırda (belki tartışılır) ama adamlar malıın arkasında durmuş kardeşim bunu bil inanki başka bir firma olsa muhatap bulamazsın... forumda okuyoruz adamlar bir yıllık tüfeği yaptırana kadar alnının damarı çatlıyor senin 17 18 yıllık tüfeğin için iyi fiyat vermişler istersen sor soruştur...
1980 ADANA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #47 : 25 Ekim 2014, 10:50:37 »
Sayın ARIKAN, Sayın ELMALI

Anlaşamadığımız bir nokta var. Ben bu silahı yirmi yıl kullanamadım. Bakın tekrar yazıyorum anlamanız için bu silah özürlü üretim. Kaliteli bir üretim olsaydı firma üretime devam ederdi.  Yorumlara baktığınızda silahtan anlayanların görüşleri ortada. Sizin elinizdeki silahlarla benimki aynı olmayabilir. Sizin elinizdekilere sözüm yok, ben kendi elimdeki silahtan şikayetçiyim. Bu silahı aldıktan beş sene sonra başka tüfek almak zorunda kaldım. Ülkemizde binlerce liraya satılan tüfeklerin ederini görebilmek için biraz yurtdışına açılın, Avrupalı hakkını veriyor. Aşağıdaki linki inceleyin acaba bu fiyatlar bizim ülkemizde olsa hangi yerli firma ayakta kalabilir  ? Elinizdeki silahlara gelince yirmi yıl kullandıktan sonra fabrikaya gidip yarı fiyatına yenisiyle değiştirebilirsiniz çünkü zaten yarı fiyatından daha aşağı fiyatlara Avrupa'ya  satıyorlar, sizden de yirmi yılda bir para kazanmış olurlar.

http://www.cabelas.com/catalog/browse/semiautomatic-shotguns/_/N-1114870/Ns-CATEGORY_SEQ_105538680?WTz_l=SBC%3BMMcat104792580%3Bcat105537780

daha ucuza satış yapan firmalarda var ama uluslararası olması açısından bu siteyi seçtim.
1983-İZMİR - AYDIN