Gönderen Konu: Sandalla balık tutan arkadaşlar can yeleği giyin  (Okunma sayısı 4916 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
Sandalla balık tutan arkadaşlar can yeleği giyin
« : 02 Kasım 2011, 23:02:52 »
Söyliyeceğimi başlıkta söyledim zaten. Allah muhafaza ama işte Bafra'dan bir balıkçı arkadaşımız daha yeni suda boğulmuş. Yanındakiler de zor kurtulmuş. Yüzme bilmekle ilgisi olmayabilr. Elbise ıslanır, çizme su dolar bir sürü sebep. Ölüm Allah'ın emri ama tedbir de sünnet. Allah' a emanet olun. Rastgele
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
Ynt: Sandalla balık tutan arkadaşlar can yeleği giyin
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2011, 23:42:00 »
Sadece balık tutanlar değil ördek avı yapanlar için de geçerli bu Volkan hocam..Öncelikle kullandıkları kayık bot dayanıklı ve dengeli olmalı...
Piyasa da görünüşte hiçbirşeyi olmayan ama suya atıldığında beşik gibi sallanan fiber kayıklar dolu..Kesinlikle bunlara da dikkat edilmeli..
Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Kasım 2011, 21:36:55 »
Valla haklısın ama ördekçilere bunu yazmaya çekindim. Bin dereden su getirirler diye. Tüfek omuzlamaydı, rengiydi bilmemneydi diye. Allah korusun, derin suya düşen bin defa arar ama...
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Ş.Burak SEZER

• DUCK HUNTER
  • Avlak Yönetici
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2011, 22:05:26 »
Kayıkta tüfek omuzlamasının imkanı yok zaten Volkan hocam..Kayık içerisinde tüfek kılıfın içerisinde bulunmak zorunda.. :)
Ayrıca can yeleğe dediğimizde illede turuncu renkteki yelekler gelmesin aklımıza..Piyasada değişik renklerde birsürü can yeleği bulunuyor..
Velhasılı kelam insan hayatı bu kadar ucuza gitmemeli..Önlem ne ise alınmalı..

Ş.Burak SEZER 
1988 SAMSUN

Çevrimdışı Ahmet ŞAKİROĞLU

• Onursal Üyemiz
  • ZEHİR AVCI
« Yanıtla #4 : 04 Kasım 2011, 11:03:50 »
Her ne kadar yüzme bilsende,profosyonel yüzücüde olsan üzerinde o kadar esya varken,çif kat corap,çizme vb.. birde suyun içerisindeki ag,misina vb... şeyleride düşününce bence tedbiri elden bırakmamak lazım..

3 adette ben düşünüyorum uygun bişey...
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2011, 11:05:08 Gönderen: Ahmet ŞAKİROĞLU »
Ahmet ŞAKİROĞLU(AB R+)
1982/KAYSERİ
Kayseri Merkez Avcılar ve Atıcılık Kulubü
''AV MÜBAH,ODA KAHKAH''
www.anadoluaksesuar.com

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2011, 21:19:19 »
Burak Bey kardeşim yine haklısın :) Sandalda ateş edilmemesi lazım aslında. Renk konusunda da haklısın, turuncuları düşünerek yazmıştım. E başka türlü bilmiyordum. Öğrendim varmış da, bakalım bulunacak mı? Cabelas mabelas da eskisinden pahalı olur ama bilmiyorum belki bir yerde vardır. Bulan söylesin :)

EK: Şu resme dikkat ettim de üzerinde internet adresi var. O zaman demek orada veya başka da bir yerlerde bulunabilecek.
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2011, 21:21:31 Gönderen: Volkan KÖYDEMİR »
1968

Çevrimdışı H.Yahya GÜNCEL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 09 Mayıs 2013, 23:19:14 »
tabiki sadece balık değil ördek avı için sazlıklar arasına girenlerde tehlikede. Bota batan bir sazlık botu patlatır ve tehlike doğar. Aman dikkat önlem almadan yelek giymeden bu avlar riskli.
tüfek tamiri
1991-Konya

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 09 Mayıs 2013, 23:47:09 »
Bende araştırıyorum,
Kamuflaj altına giyilrbilecek, omuz bölgesinde atışı etkilemeyecek tasarıma sahip bir can yeleği temin etmem lazım. Her ördek avında aklıma gelir, fakat bu sezon bi tane tedarik edecem nasipse. Tedbir bizden, Taktir Allh'tan
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.