Gönderen Konu: Browning 525 trap ların üretim yeri neresidir.  (Okunma sayısı 5154 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersen GÜNEYCE

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Browning 525 trap ların üretim yeri neresidir.
« : 30 Eylül 2016, 00:14:26 »
Yeni model browning b 525 trap s poze almayı düşünüyorum. Yalnız üretim yerinde kesin bilgi yok.miroku da yapıldığını söyleyen de var.por tekiz de yapildigini söyleyende.gerçek doğru yu bilen varsa ve yorum yaparsa devinirim
1979AYDIN

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: Browning 525 trap ların üretim yeri neresidir.
« Yanıtla #1 : 30 Eylül 2016, 00:16:00 »
525'ler Japan. Portekiz değil.

Yeni model browning b 525 trap s poze almayı düşünüyorum. Yalnız üretim yerinde kesin bilgi yok.miroku da yapıldığını söyleyen de var.por tekiz de yapildigini söyleyende.gerçek doğru yu bilen varsa ve yorum yaparsa devinirim
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Mustafa AYDIN 54, Ersen GÜNEYCE, Selim UYGUN

Çevrimdışı Oktay KEMAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 30 Eylül 2016, 10:25:35 »
Evet, 525'leri Browning için Japon Miroku şirketi üretiyor.

1977 İstanbul

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2017, 14:57:57 »
525'ler Japan. Portekiz değil.

Merhaba İbrahim Bey, 525'lerin hepsi Japan Yapımı değil ben geçende komando av ile birbir iletişime geçtim, 525 Game1 süperpoze için, menşeini sordum, bizzat kendileri Portkeiz Menşei olduğunu söylediler!! Ama bence Browning'in menşei önemli değil, Browning bence süperpoze'de en iyi en kısa zamanda bende alacağım) Rastgelsin..

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2017, 15:14:26 »
Merhaba Salih Bey,

O Komando Av'a şu yazıyı gönderin:

http://www.browning.com/support/frequently-asked-questions/firearms-manufactured.html

Made in Belgium, Made in Belgium (assembled in Portugal) or Made in Portugal
Several current Browning firearms are made in Belgium with assembly work done in Portugal. As parts production has shifted from plant to plant over the years some guns feature the barrel roll stating Made In Portugal. All these firearms would have parts and components sourced from other sister facilities, but with the bulk of work done in Portugal. The Belgium facilities have been part of the Browning tradition for over 100 years. The Viana, Portugal plant has been a primary Browning facility for over 30 years.

Falling in these broad categories for place of manufacturing are the new A5 shotgun, Silver shotgun, Maxus shotgun (barrel roll shows made in Portugal), Hi Power Pistol, FN Pistols, BAR Mark II Safari Rifle, BAR Shorttrac and Longtrac rifles and Gold 12 and 20 ga. shotguns.

Japan
Citori, Cynergy, BLR Lightweight, BLR Lightweight '81, A-Bolt II, X-Bolt, BT-99, BL-22 Rifle, Auto-22 Rifle, T-Bolt, BPS (all), and Gold 10 ga. (production for these firearms have been at the Miroku factory in Japan starting with the BT-99 in the late 1960s. In 1970 the over and under Citori (made by Miroku) would gradually replace John M. Browning’s Superposed model as the the key product in the Browning line. In about 1973 the Browning Pump Shotgun (BPS) began production at the Miroku factory, and in 1976 production of the legendary Auto-5 shotgun made the move from Belgium factories to Miroku, in Japan. The others followed as they were introduced.

Merhaba İbrahim Bey, 525'lerin hepsi Japan Yapımı değil ben geçende komando av ile birbir iletişime geçtim, 525 Game1 süperpoze için, menşeini sordum, bizzat kendileri Portkeiz Menşei olduğunu söylediler!! Ama bence Browning'in menşei önemli değil, Browning bence süperpoze'de en iyi en kısa zamanda bende alacağım) Rastgelsin..

Tüm 525 serileri Japan...

Selamlar.
1978 - Istanbul

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2017, 15:23:46 »
O zaman Komando av çalışanları beni yanlış bilgilendirdi))

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 01 Kasım 2017, 15:24:28 »
Teşekkür ederim

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #7 : 01 Kasım 2017, 16:03:55 »
Rica ederim.

Şu yazıyı da gönderebilirsiniz, burada daha anlaşılır bir şekilde modeller listelenmiş tek tek. Bu site Avrupa sitesi, yukarıda verdiğim ise uluslararası ve daha çok Amerika pazarına hitaben yapılmış site...

Tüm Citori modeller, (B425, B525, B725) Japonya'da,

Superposed modeller (B25) %100 Belçika'da,

Yarı Otomatik modellerin bir kısmı, kısmen Belçika'da, kısmen (montajları) Portekiz'de,

üretildiler/üretiliyorlar.

http://browning.eu/faqs.html

Browning firearms have been traditionally made in locations world-wide. John M. Browning's first rifle, the Single Shot, was made in Ogden, Utah.
The next guns carrying the Browning name were made in Belgium. This continued for many decades. This was the result of John M. Browning's lasting relationship
with Fabrique Nationale, in Herstal, Belgium. Most Browning guns were made in Belgium by F.N. until the mid '70s when some production was shifted to Miroku in Japan.
Today's Browning firearms are made in either Belgium, Portugal, Japan or in the United States. With some exceptions this is the breakout:

Browning Firearm Manufacturers

Belgium
Superposed

Belgium (assembled in Portugal)
Semi-Automatic 12 and 20 ga. shotguns, Hi-Power Pistol, FN Pistols, BAR , BAR ShortTrac / LongTrac and Maral.

Japan
B425, B525, B725, Light Weight and Lightning BLR, A-Bolt II, X-Bolt, T-Bolt, BL-22 Rifle, Auto-22 Rifle.

United States
Buck Mark Pistols and rifles, Pro-9, Pro-40 and the BDM Pistols

The tradition of making Browning sporting firearms overseas was started with John M. Browning's Auto-5 semi-automatic
shotgun design being produced by Fabrique Nationale in Belgium. Production on many of the models made in Belgium shifted
to Miroku in Japan in the mid-70's due to significant cost increases in Belgium.

We at Browning consider ourselves a worldwide company. We are proud of our tradition of producing
the world's best firearms at the worlds best factories -- where ever they be.

Teşekkür ederim
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, Semih MAVİLİ, Mustafa AYDIN 54, Bilal AYDIN

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 01 Kasım 2017, 18:05:15 »
Teşekkür ederim İbrahim Bey. Bu yazıyı mutlaka Komando Av'a ileteceğim, en azından yanlış bilgilendirme yapmasınlar, zira miroku fabrikası bildiğim kadarıyla Japonların köklü bir silah fabrikası ve ürettiği silahlar kaliteli, sanırım onlar montajı üretim olarak algılamışlar.

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 01 Kasım 2017, 19:10:50 »
browning portekiz olsa bile kendi fabrikası var orda fason değil yani,browning browningtir.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2017, 03:10:18 »
Bence montajı üretim olarak algılamamışlar. Zira, 525'in montajı da yapılmıyor Portekiz'de, Portekiz'le hiç bir işi yok 525'in.

Teşekkür ederim İbrahim Bey. Bu yazıyı mutlaka Komando Av'a ileteceğim, en azından yanlış bilgilendirme yapmasınlar, zira miroku fabrikası bildiğim kadarıyla Japonların köklü bir silah fabrikası ve ürettiği silahlar kaliteli, sanırım onlar montajı üretim olarak algılamışlar.
1978 - Istanbul

Çevrimdışı Semih MAVİLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2017, 22:49:41 »
İbrahim Aysu Bey'e katılıyorum,
Geçen Mike Yardley, Japonyada Miroku fabrikasını ziyaret etti,
Browning B525'in  Japonya'da üretildiğini belirtti,
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1701734196568539&id=117145241694117
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2017, 22:50:46 Gönderen: Semih MAVİLİ »
  • benelli cordoba
  • beretta çifte
  • benelli super 90
Drsalih Semih mavili
1981
Dostluğumuz ebedidir, menfaate tahvil olmaz, menfaat için dost görünende uzak durmalı.
[/ur

Çevrimdışı Recep BALKİ

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #12 : 05 Kasım 2017, 10:15:56 »
ibrahim bey merhaba  browning  ultra xt trap için üretim yeri hakkında bilgi varmı elinizde
  • BROWNİNG ULTRA XT
  • RİZZİNİ PREMİER
  • BREDA XANTHOS
1974-ÇAN-ÇANAKKALE

salih korkmaz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 07 Kasım 2017, 14:45:10 »
browning portekiz olsa bile kendi fabrikası var orda fason değil yani,browning browningtir.
Elbette fatih kardeşim Browning browningtir, benca beretta'dan daha iyi bu benim nacizane görüşüm herkes dilediğini düşünmekte haklıdır, rastgelsin!

Çevrimdışı Mehmet Ali YAŞAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #14 : 14 Aralık 2020, 16:43:58 »
Benim 525 game 1 üzerinde japan yaziyor. Özel üretim değilse Japon dur. Guzel makineler.
  • browning 525 süperpoze 12
  • beretta unico otomatik 12
  • marocchi goldensnipe III süperpoze Trap 12
  • remington 870 express Pompalı 12
  • Ispanyol astra Çifte 16
  • Kuruluş yıllarından huglu kooperatif el işlemeli çifte 12
1974-Ankara