Gönderen Konu: itirazım var !,..  (Okunma sayısı 2432 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
itirazım var !,..
« : 12 Eylül 2019, 10:00:16 »
bu seneki üveyk limitini 3 le sınırlayan arkadaşlara sitemim var,

elin gavuru değimiz ecnebiler araplar  vesaire küllün tc. dışındaki milletlerde bu kuş kaç adet limitle avlanılıyorki sayı bizde 3.

bölge temsilcilerimiz neden itiraz etmedi ettide mak kabulmü etmedi ,

neye göre karar kılındıda  göçmen kuşa kota 3 dendi benim aklım almıyor,

yok bu popilasyon tehlikedeyse avı yassahlansın anlarım.

dış devletlerde adamlar çuvalla vuruyor hala bu neyin mantığı çözemedim,

yokmudur bunun yükseliş yolu geçen seneki 5 limit şimdi 3 bu ne mantığı bilemedim,..

yazıktır legal avcıya  git onlarca km. vur 3 bitti av bune aga bu ne yav,.. >:(

metazoriyle adamı yoldan çıkarmakmı niyet anlamadım ben.

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 20:28:43 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
Ynt: itirazım var !,..
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2019, 10:09:39 »
Ohoo abi dert ettiğin şeye bak, senin 3 tane dediğin fotoğraf limiti sadece  ::)
Fotoğrafta 3
arabada 5
evde 15
hoşuna da giderse agaya beleş miydi neydi bir türkü vardı ya herkes onu söyledi bu sezon  ;D

İşin şakası bir yana, sözde hayvansever kitle, özellikle de haytapçılar sıkı baskı uyguladı sezon öncesi. Üst mercilerde etkili temaslarda bulunup en fazla onlar köstek oldu bu işte.
Şimdi buraya yazılacak çook şey var ama boşuna uğraşmış olacağım. Oyüzden hiç zahmet etmeyeyim.
Bizim avcı milletinden bir halt olmaz... Olayın özü bu.
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2019, 10:10:31 »
 ben üveykle pek haşır neşir olamıyorum avını yapmaya urfa adıyaman bölgelerine 3 kez gitmişliğim var ama zevkli av yapanlar bilir

fakat mersin urfa 4 saat yol git gel 8 saat sadece yol bulunduğum coorafya gereği buradan erken gidiyor hayvan ayçiçeği yok ekilmez mersinde bulsanda ova avlakta hayvan zayıf urfada bile 6 vurup avı bitirdim çünkü serçe gibi simsiyahtı et haz etmedimmi kıvamda değilse bırakırım avlanmayı

ben üveyk avını avlak com. veya netteki videolarda yaparım yokluktan ama bugün şevki bey kardeşimin çifte ile yaptığı av paylaşımından 3 deyipte av bitince resmen dokundu bana yazık değilmi avcıya dedim ve bu rahatsızlığımı paylaşma ihtiyacı hisettim.

allah sonumuzu hayreyleye hayırda olmasa gidişat biz yüreğimizi serin tutmaya çalışalım camia olarak.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2019, 10:19:07 »
 o haytapçılar çıksın metrepolllerde dolaştırdığı 4 ayaklı envayi türlü köpeklerini dolaştırıp ortalıga ayak altına tyaptıkları dışkıları temizlesinler yada o yapacağı masraflara muhtaç bebe çocuk okutur beyaw.

geli görün adres mersin forum civarı tüm sokaklar kaka dolu sek sek oynuyorum işe gelip giderken belediye çalışıyor allah var velakin hangi pisliği toplayacak adamlar yaya arabayla küçük kaldırımların hangi birindeki köpeklerin pisliğini temizle babam temizle.

saygılarla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #4 : 12 Eylül 2019, 10:44:16 »
Şunu söyleyebilirim çok büyük baskılar oluşmuş yasaklanması için
DKMP bizden yana karar alabilmek için çok çabalamış. Sonuç 3 olarak kayda girmiş

Limitler herzaman 3  :afro: :afro: :afro:
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #5 : 12 Eylül 2019, 15:08:18 »
                                      maytapçı geçinen kişiler kalkıp üveyik için baskı kurup nerdeyse yasaklatma aşamasına getirebiliyor ken

bizim avcımız avı avlağı için şimdiye kadar ne yaptı

yapıldıysa neden ses getirmiyor

yoksa bizi takan mı yok
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Samet BİRİCİK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #6 : 12 Eylül 2019, 21:02:32 »
Limit 3 olunca seneye daha mı çoğalacakmış  ;D

Devlet tarafından konulan Limit 3 olabilir.. >:D
  • Kırklareli
  • İstanbul
  • https://www.facebook.com/motorlumuhre/
1986-istanbul

The following users thanked this post: Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 12 Eylül 2019, 21:43:24 »
Şunu söyleyebilirim çok büyük baskılar oluşmuş yasaklanması için
DKMP bizden yana karar alabilmek için çok çabalamış. Sonuç 3 olarak kayda girmiş

Limitler herzaman 3  :afro: :afro: :afro:

bu baskıcı kitle üveyki tanıyormu bunu kumru veya şehir kumru bozmasımı zannediyor göçmen kuş bu beyawww,,, :o

Kim baskı yapmış şevki bey kardeşim anlayamadım bölge temsilcilerimi anlayamıyorum ifşa söz konusuysa özelden at vallahide billahide anlamıyorum neden neden neden,...

bana göre mantık dışı çünkü popilasyonu duyuyorum olan bölgelerden çokça var neden limit  3 öyle ise?,..

selam ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 20:32:07 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2019, 21:46:13 »
                                      maytapçı geçinen kişiler kalkıp üveyik için baskı kurup nerdeyse yasaklatma aşamasına getirebiliyor ken

bizim avcımız avı avlağı için şimdiye kadar ne yaptı

yapıldıysa neden ses getirmiyor

yoksa bizi takan mı yok

emin olunuz mahmut bey kardeşim bizi takan yok bu bir gerçek ve tek yumruk olamayacak kadar dağınık bir camiadanız, sorarım allah aşkına hangimizin çevresinde teypçi lagal avlanan avcı yok hepimizin bildiği illaki bir belgeli bohçacı kitlesi hep var ;) hal böyleyken geldiğimiz noktada bu herhalde.

selam ve saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 12 Eylül 2019, 21:48:37 »
Limit 3 olunca seneye daha mı çoğalacakmış  ;D

Devlet tarafından konulan Limit 3 olabilir.. >:D

problem burda başlıyor çuvalla vuralım demiyorum katliama her dem karşıyım kendimce vicdani limitle avlananlardanım ben,

fakat şu bir gerçek avlaklarda avcıyı limit üstü avlanmaya iten bir sınırlama bu umarım avcılar limit aşımı yapıp şeytana uymazlar,..

şuda varki, gerçekten  geçen seneki limit 5 iken bu seneki limit 3 olunca anlayamıyorum kafam basmıyor bu mantıksız geliyor bana.

selam ve saygılarımla.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 20:25:04 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 12 Eylül 2019, 21:56:46 »
 haytapçı arkadaşlar etkiyse bu konuda onları hala şehir içinde at arabasını çeken zavallı hayvanları kurtasınlar ispanyada amerikada brezilyada üveykler çuvalla vuruluyor onlara merhem olsunlar sezon boyu görmediğim bizim üveykle uğraşmayı bıraksınlar işgüzarlığın bukadarınada pes madem popilasyon avcılar tarafından baltalanıyor tüm yurtta av yasaklana bende parayı harcamayayım >:D ben hayvanlar korunsun diye her yıl para ödüyorum, ben avcıyım basın yayın her nerede yanlış tanıtım yapılıyor söyleniyorsa aksine ben doğayı koruyan vatanını seven insan ve bayrak sevgisi olan aynı zamanda avın açık olduğu tarihler arasında izin alarak limit aşmadan ek olarak vicdani limite sahip olarak avlanan bir avcıyım ben arkadaş ''avcı''
bizler katil değiliz bu böyle biline aksini idda edenin gülerim cehaletine,..

selam, sevgi ve saygılarımla.

« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 20:22:13 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #11 : 13 Eylül 2019, 13:45:11 »
problem burda başlıyor çuvalla vuralım demiyorum katliama her dem karşıyım kendimce vicdani limitle avlananlardanım ben,

fakat şu bir gerçek avlaklarda avcıyı limit üstü avlanmaya iten bir sınırlama bu umarım avcılar limit aşımı yapıp şeytana uymazlar,..

şuda varki, gerçekten  geçen seneki limit 10 iken bu seneki limit 3 olunca anlayamıyorum kafam basmıyor bu mantıksız geliyor bana.

selam ve saygılarımla.
Burada bir düzeltme yapalım,üveyik limiti  ( 5 ) adetti,ondan öncede ( 8 ) adetti !

Doğruydu yanlıştı konusuna girmiyorum !
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2019, 14:32:01 »
Burada bir düzeltme yapalım,üveyik limiti  ( 5 ) adetti,ondan öncede ( 8 ) adetti !

Doğruydu yanlıştı konusuna girmiyorum !

ÖZÜR,

düzeltiyorum

aklımda yanlış kalmış ben taktımya vitesi beşe,..

saygıalarımla.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 20:24:47 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 13 Eylül 2019, 21:00:52 »
https://youtu.be/OmPM1caZ16U?t=26

bide şu linke bakın kaynıyo kaynıyoooooor,..

üveyk çiler siz üç vurun yoksa bu adamlar aç kalacak maazallah,.. ;D

iyi seyirler.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 21:07:37 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 13 Eylül 2019, 21:24:16 »
30 Haziran 2019 - 09:15

Avrupa’da üveyik avı yasağı yok
KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser, Avrupa Birliği tarafından üveyik avlamanın yasaklandığıyla ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi.

buda internetten bir haber,

KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser, Avrupa Birliği tarafından üveyik avlamanın yasaklandığıyla ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Keser, her yıl aynı dönemlerde bazı çevreler tarafından benzer iddialar ortaya atılmasına rağmen Avrupa Birliği tarafından alınan böyle bir karar olmadığının altını çizdi.

Avrupa’da 2028 yılına kadar üveyikle ilgili bir av yasağı kararı olmadığını sadece bir dizi tedbir kararları olduğuna dikkat çeken Keser, “Biz zaten 20 yıldan uzun süredir bu önlemlerin 100 katını almaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Güney Kıbrıs’ta ‘üveyik avı’ olmasına rağmen ülkemizde üveyik avı diye bir av dönemi olmadığını, üveyiğin sadece ikinci ince av döneminde avlanan kuş türlerinden bir tanesi olduğunu belirten Keser, sadece 3 günlük bir süre için açılan ikinci ince av döneminde vurulan üveyik sayısının üveyik popülasyonunu etkileyecek düzeyde olmadığını da sözlerine ekledi.

Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin üveyik avı tarihlerini ilan ettiklerini, üveyiğin üreme dönemi olan Nisan ayı başı ile Ağustos ayı sonuna kadar Avrupa genelinde birçok ülkede üveyik avının kapalı olduğunu da dile getiren Erhan Keser, Kıbrıs adasına en yakın Avrupa Birliği üyesi ülke olan Malta’yı örnek göstererek, Malta’da üveyik avının Ağustos ile Eylül ayları arasında yapıldığını ifade etti.

Malta’da Nisan ayında bahar avı olarak bilinen bıldırcın avının açık olduğunu söyleyen Keser, “Birdlife International ile Birdlife Malta örgütleri bahar avının kapatılmasını talep ediyor çünkü bahar avında da üveyik vurulduğunu iddia ediyorlar. Bir yandan Birdlife, Malta hükümetini oy kaybetme kaygısı ile bahar avını yasaklamadığı için suçluyor, diğer yandan da Birdlife Malta tarafından açıklanan raporda, bahar avında hiç kaçak üveyik avlanmadığı bildiriyor” dedi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

başka bir haber daha,

ÜVEYİK SAYISI FRANSA VE İSPANYA’DA AZALDI…. Avrupa’daki üveyiklerin yüzde 60’dan fazlası, üveyik avı yapılan bu iki ülkede ürüyor.  Üveyikler 20 yılda Fransa’da yüzde 44, İspanya’da ise yüzde 40 azaldı. Avrupa Komisyonu Fransa’yı ayrıca, yasa dışı avı durdurması için de uyardı. Mustafa GÜRSEL Avrupa Birliği Komisyonu, doğada sayıları hızla azalmakta olan üveyikleri korumaları için Fransa ve İspanya’yı uyardı.  Komisyon,  iki üye ülkesinden, “Avrupa Parlamentosu ve Konsey Yabani Kuşların Korunması Direktifi” çerçevesinde adım atmalarını istedi. Komisyon Fransa’yı ayrıca, ökse ve ağ gibi yaşa dışı yöntemlerle av yapılmasını durdurması için de uyardı. Avrupa Birliği Komisyonu, Fransa ve İspanya’ya üveyikleri koruyacak tedbirleri almaları için iki ay süre tanıdı. AB Komisyonu, iki ülkenin cevabına göre bu konuda kendi kararını verecek.  Fransa ve İspanya’ya tanınan süre bu ay sonu dolacak. Afrika’dan Avrupa’ya göç eden üveyiklerin yüzde 50’den fazlası İspanya’da, yüzde 10’u da Fransa’da ürüyor. AB Komisyonu, söz konusu ülkelerdeki koruma çalışmalarının bu açıdan çok önemli olduğunu belirtti. AB Komisyonu,  üveyik sayısının 1996-2016 yıllarını kapsayan 20 yıllık dönemde İspanya’da yüzde 40, Fransa’da ise yüzde 44 azaldığına dikkat çekti. Komisyon, buna rağmen Fransa ve İspanya’nın üveyikleri korumak için adım atmadığını, AB’ın bu konudaki uyarılarına uygun olarak gerekli tedbirleri almadığını vurguladı. Avrupa Komisyonu Fransa ve İspanya’ya yönelik uyarısında,  üveyik kuşunun geçmişte oldukça yaygın olduğuna,  ancak tarım ve avlanma yüzünden artık neslinin tehlikeye girdiğine işaret etti. AB Komisyonu, üveyiklerin Uluslararası Doğayı Koruma Birliği (IUCN) ve Avrupa kırmızı listelerinde  “Vulnerable/Duyarlı, Savunmasız, Doğada Tükenme Tehlikesi Yüksek” olarak gösterildiğini belirtti. Avrupa Birliği’nin yürütme organı olan Komisyon, değişik konularda birlik kurallarını ihlal eden üye ülkeleri uyardı ve kurallara uygun tedbirler almaları için süre verdi. AB Komisyonu yaptığı uyarıları basın açıklamasıyla duyurdu. Komisyonun Fransa ve İspanya’ya yönelik uyarısında, üveyik kuşunun “Avrupa Parlamentosu ve Konsey Yabani Kuşların Korunması Direktifi 2009/147/EC” kurallarına göre koruması, bunun için kuşlara yeterli yaşam alanları sağlanması, bu alanların korunması ve yönetilmesi gerektiğine dikkat çekildi. Komisyon ayrıca, sürdürülebilir avcılığın bu çerçevede yapılması gerektiğini kaydetti. 28 üyeden 10’u üveyik avlıyor AB Üyesi 28 ülkeden sadece 10’unda; Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Malta, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Avusturya ve Güney Kıbrıs’ta üveyik avı yapılıyor. Malta’da av referandumu AB ülkeleri arasında sadece Malta’da baharda da üveyik avlanıyor. Bunun için Malta’da referandum yapılmıştı. Nisan 2015’deki referandumda sonuç yüzde 50.44’e yüzde 49.56 olmuştu.  Bahar avında Maltalı avcıların vurabileceği üveyik sayısı 5 bin olarak sınırlandırıldı. Son 40 yılda Malta’daki üveyik sayısı yaklaşık yüzde 80 azaldı… Üveyikler için uluslararası plan Avrupa Komisyonu, üveyikleri kurtarmak amacıyla hazırladığı 2018-2028 yıllarını kapsayan  “Üveyik Eylem Planı” (International Single Species Action Plan for Conservation of the European Turtle Dove) çerçevesinde çalışmalar yapıyor. 142 sayfalık ayrıntılı plan, üveyiklerin yaşadığı AB dışındaki ilgili ülkeleri de kapsıyor ve uluslararası işbirliğiyle yürütülüyor…

Kıbrıs Gazetesi
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 21:34:34 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN