Gönderen Konu: Fişek fiyatları  (Okunma sayısı 3058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Fişek fiyatları
« : 17 Ekim 2018, 18:59:02 »
Herkez fişek fiyatlarından dert yanıyor. Devlet marketlerde fazla fiyat lari ihbar edin diyor . Zabıtalar marketleri geziyor usulsüz fiyat yüksektenlere ceza yazıyor fiyatları denetleniyor. Bu olay av bayileri için yapılabilir mi? Yapılması gerek bence firsatçı lar her yerde çünkü.
« Son Düzenleme: 17 Ekim 2018, 19:00:49 Gönderen: Murat AVCI 16 »
  • Aya pieper 16 cal. Aselkon Inter arms
1990 - Bursa

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Fişek fiyatları
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2018, 21:18:31 »
 sayın adaşım bu konu detaylarıyla ele alındı birkaç konu başlığı altında fakat cidden biz türk avcısına bu fiyatlar normalde yerli ve ithalde boyumuzu aşan boyutta her ava gidiş geliş 80/150 tl adam başı masafla bütçeye yük biniyor ayda 4 kez gittinmi battın battın,..

fiyat konusu az bile arttı lütfen yanlış anlaşılmaya bu serbest piyasada arz talep konusu var almayın eldekiyle ava gidin kimse fişek tüfek satamasın etmi pahallı almayın neyse ben susayım yoksa dellenecem yine.

lafın özü üretmeyen toplumlar dışa bağımlıdır ve neticede bizim iştigal konumuzdaki avcılık sektörel olarak avcının kanını emen son kullanıcıdan beslenen bir işleyişe sahiptir aldığın tüfekte %40 vergi öde avcılık pulu öde 5 yılda bir maliyeyle işin var tabi kağıt ve mesai harcanıyor amenna ama heryıl yivsiz tüfek harcı bune ya hep kalkacak deniliyor ama her yıl tahakkuk ettiriliyor ne avlıyoruz ne veriyoruz kanda var kesip atamıyoruz avcılık işlemiş içimize ,,,

amma avcıda birlik yok adamakıllı yönetilip denetlenemiyoruz bile 7/24 adamlar av yapıyor illegal olarak, velakin legal avcı merada sezon açılışını sabırsızlıkla bekliyor avbis beyefendi kota verirse meraya gidiyor fakat ava tetikkesemiyor av yok merada kurutulmuş çorak arazi misali,.. bulanda bir iki nasib deyip alıyor tükenme tehlikesindeki avını geçen pazar kekliğe gittim hayvan palaz 5 kişi iki kuş aldı ikiside ufak palaz denginde avı bırakıp fişek atmadan arabalara döndük daha erken açılışa bir ayı rahat var anca toparlar kendini hayvan keklik henüz yetişmemiş palaz diye, ama köyde öğrendikki bir gün evveli 4 kişi 2 köpekle girip 60/70 fişek atmış haberini aldık bumu avcılık yoksa belgeli yamyamlıkmı gelde sinirlenme nerede kontrol la adamlar dağı yakmış ama kimene.

mke barut saçma üretmesin tapa kovan kapsül dışarıdan gelsin gelsinde gelsin inşallah en dandik fişeğin tanesi 250 tl olur inşallah, ithalatıda yasaklanır.

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Cengiz ÖNGÖREN, Hüseyin İŞCEN, Doğan ATEŞ, Murat AVCI 16

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 17 Ekim 2018, 22:09:49 »
sayın adaşım bu konu detaylarıyla ele alındı birkaç konu başlığı altında fakat cidden biz türk avcısına bu fiyatlar normalde yerli ve ithalde boyumuzu aşan boyutta her ava gidiş geliş 80/150 tl adam başı masafla bütçeye yük biniyor ayda 4 kez gittinmi battın battın,..

fiyat konusu az bile arttı lütfen yanlış anlaşılmaya bu serbest piyasada arz talep konusu var almayın eldekiyle ava gidin kimse fişek tüfek satamasın etmi pahallı almayın neyse ben susayım yoksa dellenecem yine.

lafın özü üretmeyen toplumlar dışa bağımlıdır ve neticede bizim iştigal konumuzdaki avcılık sektörel olarak avcının kanını emen son kullanıcıdan beslenen bir işleyişe sahiptir aldığın tüfekte %40 vergi öde avcılık pulu öde 5 yılda bir maliyeyle işin var tabi kağıt ve mesai harcanıyor amenna ama heryıl yivsiz tüfek harcı bune ya hep kalkacak deniliyor ama her yıl tahakkuk ettiriliyor ne avlıyoruz ne veriyoruz kanda var kesip atamıyoruz avcılık işlemiş içimize ,,,

amma avcıda birlik yok adamakıllı yönetilip denetlenemiyoruz bile 7/24 adamlar av yapıyor illegal olarak, velakin legal avcı merada sezon açılışını sabırsızlıkla bekliyor avbis beyefendi kota verirse meraya gidiyor fakat ava tetikkesemiyor av yok merada kurutulmuş çorak arazi misali,.. bulanda bir iki nasib deyip alıyor tükenme tehlikesindeki avını geçen pazar kekliğe gittim hayvan palaz 5 kişi iki kuş aldı ikiside ufak palaz denginde avı bırakıp fişek atmadan arabalara döndük daha erken açılışa bir ayı rahat var anca toparlar kendini hayvan keklik henüz yetişmemiş palaz diye, ama köyde öğrendikki bir gün evveli 4 kişi 2 köpekle girip 60/70 fişek atmış haberini aldık bumu avcılık yoksa belgeli yamyamlıkmı gelde sinirlenme nerede kontrol la adamlar dağı yakmış ama kimene.

mke barut saçma üretmesin tapa kovan kapsül dışarıdan gelsin gelsinde gelsin inşallah en dandik fişeğin tanesi 250 tl olur inşallah, ithalatıda yasaklanır.

saygılarımla.
Allah sonumuzu hayır etsin. Anlamadım konusu yabancilarin video lari fotoğraf larina bakıyorum belgesel izliyorum adam lar katliam yapıyor . Onlarda eksilme azalma yok olma olmuyormu hayvanlarda . Kendimce diyorum demek biz de yanlış giden birşey var
1990 - Bursa

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 18 Ekim 2018, 09:54:12 »
Allah sonumuzu hayır etsin. Anlamadım konusu yabancilarin video lari fotoğraf larina bakıyorum belgesel izliyorum adam lar katliam yapıyor . Onlarda eksilme azalma yok olma olmuyormu hayvanlarda . Kendimce diyorum demek biz de yanlış giden birşey var

biz koca amik ovasını kuruttuk ve benzeri göletleride kıyma makinası gibiyiz evelallah yabanın konaklayacagı doğal ortamıda bozup habitatında içine ettik tabiki tünyada yaban popilasyonu var ama kanatlı göçünün yolunu bile etkileyecek sinyallerle bile göçün ebesini ağlattık neden bize gelsinki yaban akını göç yolu olduğu halde bıldırcın 2 yıldır yok denecek kadar azalma gösterdi.

bu vesile ile yine söylüyorum sayın arkadaşlar,..

''avcılığı avcılar yönetmeli tek yumuk halinde çatlak seslere izin vermeksizin bilinçlenmekte işin özü''

yoksa bizden bir cacık olamaz

saygılarımla.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: A.Recai DEMİRCİ, Hüseyin İŞCEN, Murat AVCI 16

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 18 Ekim 2018, 11:07:05 »
biz koca amik ovasını kuruttuk ve benzeri göletleride kıyma makinası gibiyiz evelallah yabanın konaklayacagı doğal ortamıda bozup habitatında içine ettik tabiki tünyada yaban popilasyonu var ama kanatlı göçünün yolunu bile etkileyecek sinyallerle bile göçün ebesini ağlattık neden bize gelsinki yaban akını göç yolu olduğu halde bıldırcın 2 yıldır yok denecek kadar azalma gösterdi.

''avcılığı avcılar yönetmeli tek yumuk halinde çatlak seslere izin vermeksizin bilinçlenmekte işin özü''

saygılarımla.
Allah ava da avcı yada yardım etsin .
1990 - Bursa

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 18 Ekim 2018, 18:31:31 »
Hadi fişek fabrikaları da bu seferberliğe uysun, ürünlerde %10 indirim yapsın, kaç para olacak, 45 liralık fişek 40 lira olacak, yeterli mi? Neredeyse yüzde yüz zam yaptılar geçen seneden beri
1980-Antalya

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 18 Ekim 2018, 22:36:06 »
Hadi fişek fabrikaları da bu seferberliğe uysun, ürünlerde %10 indirim yapsın, kaç para olacak, 45 liralık fişek 40 lira olacak, yeterli mi? Neredeyse yüzde yüz zam yaptılar geçen seneden beri
Aydın Abi böyle yorumları okuyunca av hayvanı azaltıyor vergiydi puldu fisek fiyatlariydi kotaydi avbis di. Korkuyorum av sevdam başlamadan bitecek gibi.
1990 - Bursa

Çevrimdışı Mehmet GÖK 48

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 19 Ekim 2018, 11:29:39 »
Bilincsiz avcilik bohcaci tarim ilaclari mevsim degisiklikleri bunlar asil etkileyen. Av bolgelerinde her gol ava acik yakin olanlarin bir kismini kapatacaksin. Kus beslenebilsin yerlesebilsin. Kuslara barinma alani birakmiyoruz. Tarim da bir donemde 3 4 5 kez gubre atılıyor. Herseye ilac atiyoruz. Mevsim dersen kus bile sasiriyo ne zamn kuluckaya yatacagini. Buda sera orman kesimi kentsel donusum etkili. Bazi seylere engel olunamiyor malesef.
1988-MUĞLA

The following users thanked this post: Murat AVCI 16

Çevrimdışı Ali YILDIRIM 26

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 22 Ekim 2018, 09:06:59 »
Ekim ayında buğdaylar ekiliyor ve tohumlar ilaçlanıyor, adeta zehirle bulanıyor.. Bu tohumu yiyen başta keklik, halkalı, güvercin ve diğer kuşlar zehirleniyor ve ölüyor, ölen bu kuşu tilkiler yiyor; sonuç 1 numaralı fare avcısı tilkiler ölüyor. Bu buğdaydan unlu mamülleri tüketen insanlar zamanla kanser başta olmak üzere çeşitli kalıtsal hastalıklara yakalanıyor.

Konu fişek fiyatlarından buraya geldi, fişek fiyatlarını anlatmaya gerek yok 2 yıl öncesi 15-20 liraya aldığım RC,yi bugün 70 liraya alıyoruz. Yerliler de aynı ....

Bayilerde fabrikaları ve toptancıları suçluyor.
« Son Düzenleme: 22 Ekim 2018, 09:11:05 Gönderen: Ali YILDIRIM 26 »
  • üzümlü
1975-Eskişehir
ALLAH tekdir...
Ordusu Türk'dür....

The following users thanked this post: Murat AVCI 16

Çevrimdışı İsmail YALÇINKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 03 Mart 2020, 17:59:21 »
Biraz felaket tellalı gibi olacak ama; Güzel memleketimin artık alıştığımız zamlarından fişek fiyatları da nasibini almış görünüyor. Yada yeni tabirle zam değil fiyat düzenlemesi. Sezonun bitmesiyle beraber fişek fiyatlarındaki artışı bazı sitelerde görmek mümkün. Forumdaşların bilgisine sunulur.
  • NORİS-JAGDHERR İSPANYOL ÇİFTE
  • HUĞLU SÜPERPOZE
  • ATA NEO
1973 - Yalova

Çevrimdışı Kadir MIZRAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 03 Mart 2020, 20:19:46 »
Her avcı kendi fişeğini-kurşununu kendisi evinde doldursun,bakın bakalım nasıl fiyatları düşürmek zorunda kalıyorlar.Ben kendi domuz kurşunumu kendim evde,tapa ve kurşuna modifiyeler yaparak dolduruyorum,2.40 liraya mal ettiğim kurşun,tanesi en az 6 lira olan RC marka kurşundan hem namlu çıkış hızı,hemde isabet oranı olarak daha üstün oluyor.Ben bu istikrarı yakalamışım,artık avrupa kurşuna,helede yerli hazır kurşuna elimi bile sürmem.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2020, 20:29:35 Gönderen: Kadir MIZRAK »
  • Typhoon f12
  • Retay masai mara
DOĞUM TARİHİ YAZINIZ Mersin

The following users thanked this post: Adem KARACAN

Çevrimdışı İsmail YALÇINKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 03 Mart 2020, 22:00:22 »
Haklısınız kadir bey düşüncelerinize katılıyorum. Yalnız fişeğimizi doldursak bile malzemeye zam geliyor. Fişeğin en pahalı bileşeni saçma. Buna nasıl bir çözüm bulabiliriz diye videolar izliyorum ama bir türlü saçma döküm işine girişemedim. Emekli olursak belki zaman ayırabiliriz. Tabii o zamanları görebilirsek :)
  • NORİS-JAGDHERR İSPANYOL ÇİFTE
  • HUĞLU SÜPERPOZE
  • ATA NEO
1973 - Yalova

The following users thanked this post: Kadir MIZRAK

Çevrimdışı A.Recai DEMİRCİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 04 Mart 2020, 10:54:25 »

saygılarımla.
Sayın Mehmet Emin Bora'nın çok sevdiğim bir sözü var.''lgi alanı avcılık olanların kendilerini sorgulama zamanı geldi de geçiyor diye düşünüyorum. Ya gittiğimiz pek çok yanlış yolun farkına varıp geleceğimizi kurtaracağız, ya da bugün vazgeçemediğimiz küçük keyifler için geleceğimizi yok edeceğiz.''
A.Recai DEMİRCİ
Emekli Memur-1957
Atabey-Isparta

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Naim ZENGİN

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #13 : 04 Mart 2020, 19:21:53 »
''Ya gittiğimiz pek çok yanlış yolun farkına varıp geleceğimizi kurtaracağız, ya da bugün vazgeçemediğimiz küçük keyifler için geleceğimizi yok edeceğiz.''
Sırf avcılık değil , ülkemizin içinde bulunduğu genel durum için de geçerli bir söz....
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Necdet GÜNEY, Yağız KAYA

Çevrimdışı Muhammet ACAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 04 Mart 2020, 20:25:55 »
''Ya gittiğimiz pek çok yanlış yolun farkına varıp geleceğimizi kurtaracağız, ya da bugün vazgeçemediğimiz küçük keyifler için geleceğimizi yok edeceğiz.''
Sırf avcılık değil , ülkemizin içinde bulunduğu genel durum için de geçerli bir söz....

Perde arkasında siyasete değinmeden olmuyor mu ? Çok merak ediyorum. Takip ettiğim bir çok forum var ama ne hikmetse birileri bir şekilde konuyu saptırmaktan zevk alıyor. Sırf bu yüzden artık insanın foruma uğrayası bile gelmiyor. Saygılar.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2020, 20:27:12 Gönderen: Muhammet ACAR »
  • ATA ARMS SP
  • Winchester SXP
🇹🇷

The following users thanked this post: Fatih S.M.YAPAR, Suat ÇALIŞKAN, Reha GÜREL

Çevrimdışı Mehmet PİLGİR

• Expert Üye
« Yanıtla #15 : 05 Mart 2020, 12:25:08 »
Siyaset, politika  bunun neresinde ?
Ülkenin genel durumu için daha iyisini istemek suç mu ?
  • 12 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre 2 patlar klasik çifte
  • 20 kalibre 2 patlar superpose
  • 12 kalibre çok patlar
  • setter ve pointer
Mehmet PİLGİR
1966-İstanbul  ( ASLEN İZMİR KARŞIYAKA)

The following users thanked this post: Taşkın MUTLU, Necdet GÜNEY, Doğan ATEŞ, Mehmet Sabri MUTLUER