Gönderen Konu: SPZ ME,SPZ ME Steel Yardım Ve Bilgi  (Okunma sayısı 2163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
SPZ ME,SPZ ME Steel Yardım Ve Bilgi
« : 17 Ağustos 2015, 16:15:08 »
Yıldız SPZ Me Gövde özel alaşım
Yıldız SPZ Me Steel Gövde çelik

Sorularım
1-Bu Konu hakkında açılmış bir konu var fakat tam olarak anlayamadım gövde çelik kasa mı özel alaşım mı Bir arkadaş ikisinin arasındaki dayanıklılık farklarının birbirine çok yakın olduğu hakkında bir bilgi yazmıştı
2-Namlu boyu hakkında görüşleriniz nelerdir
3-Standart kundak ölçüsü bana uygunmudur 1.79 boyunda omuz ve kollarım birbiriyle orantılıdır
4-Kendim Burdur'da Mehmet Akif Ersoy Üni. okuyorum 2-3 içinde burdura gideceğim ve gitmişken tüfeği almak istiyorum halil beye nasıl ulaşabilirim fiyat ve almak için gerekli evraklar konusunda

değerli avcı abilerime ve kardeşlerimi yorumları için teşekkür ederim
« Son Düzenleme: 17 Ağustos 2015, 16:36:12 Gönderen: Onur CİVCİR »
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: SPZ ME,SPZ ME Steel Yardım Ve Bilgi
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2015, 16:59:18 »
1- steel yazan çelik kasa diğeri alaşım bende spz m kullanıyorum  alaşım olandan çelikle arasında bir  fark yok kg olarak alaşım daha hafif tartmadım ama alaşım kasalar 2,800 gr civarında geliyor
2. namlu boyu olarak 71 cm her av için ideal avına göre fişek seçebilirsin kalın saçmayı sevmiyor 32 gr geçmeyecek mesela ben tavşan avı için 33 gr rc s4 special kullanıyorum bıldırcın, üveyik için meca 28 gr 9 numara bior kullanıyorum tek saçma değmesi yeterli oluyor.
3. benim boyumda 1,78 şu andaki ölçüleri uyuyor. ama burdura gideceksen orda fabrikada seçerek alabilirsin sana uygun kundağı yapacaklardır.
4.halil beye Tel       0248 252 97 00 -01 - 02 bu telefondan yada [email protected] bu mail adresinden ulaşa bilirsin kesinlikle yardımcı olurlar. be bir kaç kez aradım mailde attım her konuda yardımcı olurlar..
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 17 Ağustos 2015, 17:14:49 »
1- steel yazan çelik kasa diğeri alaşım bende spz m kullanıyorum  alaşım olandan çelikle arasında bir  fark yok kg olarak alaşım daha hafif tartmadım ama alaşım kasalar 2,800 gr civarında geliyor
2. namlu boyu olarak 71 cm her av için ideal avına göre fişek seçebilirsin kalın saçmayı sevmiyor 32 gr geçmeyecek mesela ben tavşan avı için 33 gr rc s4 special kullanıyorum bıldırcın, üveyik için meca 28 gr 9 numara bior kullanıyorum tek saçma değmesi yeterli oluyor.
3. benim boyumda 1,78 şu andaki ölçüleri uyuyor. ama burdura gideceksen orda fabrikada seçerek alabilirsin sana uygun kundağı yapacaklardır.
4.halil beye Tel       0248 252 97 00 -01 - 02 bu telefondan yada [email protected] bu mail adresinden ulaşa bilirsin kesinlikle yardımcı olurlar. be bir kaç kez aradım mailde attım her konuda yardımcı olurlar..
Feyyaz abi benim her konumda bana yardımcı oluyosun bunun için allah razı olsun senden  bende spz me taraftarıyım çünkü 300-400 gr ağırlık uzun mesafede gerçekten fark yaratır
namlu boyu hakkında 66 ile 71 cm arasında cok fark olur gerekirse yedek namluda alablirim görüşlerin nelerdir

kendim burdura gideceğim fakat sabahtan gidip akşama veya geceye dönmem gerek malumunuz bizim antalyadada başladı av sezonu bir an önce almak istiyorum gün içerisinde alabilirmiyim ?

teşekkürler şimdiden
Antalya/Serik B+ 1995

Çevrimdışı Feyyaz ÇETİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 17 Ağustos 2015, 17:49:41 »
Saol allah sendende razı olur inşallah  ben 71 namlu aldım her avda kullanıyorum kısa namlu daha çabuk açtığı için tercih edilir diye biliyorum ben bu farkıda fişek ile dengeliyorum mesela keçe tıpa yada bior tapa tavşan avlayacaksam power tapa gibi ben bayiden aldım  tüfeği aynı günde senin için bi tüfek hazır hale gelirmi tam emin değilim onun için satın alma belgesi çıkartman gerekecek
1983 Mudurnu/BOLU

Çevrimdışı Onur CİVCİR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 17 Ağustos 2015, 18:10:59 »
Saol allah sendende razı olur inşallah  ben 71 namlu aldım her avda kullanıyorum kısa namlu daha çabuk açtığı için tercih edilir diye biliyorum ben bu farkıda fişek ile dengeliyorum mesela keçe tıpa yada bior tapa tavşan avlayacaksam power tapa gibi ben bayiden aldım  tüfeği aynı günde senin için bi tüfek hazır hale gelirmi tam emin değilim onun için satın alma belgesi çıkartman gerekecek

ruhsat alma izin belgem hazır abi sadece gidip tüfeği almam gerekli bu arada bilgilendirmen için sağol
Antalya/Serik B+ 1995