Gönderen Konu: BBI Bellmonte II  (Okunma sayısı 5254 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eyüp AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
BBI Bellmonte II
« : 21 Ağustos 2016, 19:18:14 »
Merhaba arkadaşlar. Hep sizlerin yorumlarını okudum ama birşeyler yazmak nasip olmadı. 3 yıllık avcı olarak bildiklerim kadarı ile yorumlayacağım.

Sezon açılmadan önce aldığım, BBI Bellmonte II  12 kalibre 71 namlu tüfek ile ilgili herhangi bir yazı göremediğimden bu konuyu açmak istedim.

Aslında Franchi Affinity almaya gitmiştim. Tüfeği bir kaç kere yüzledim ama bir türlü içime sinmedi. Affinitiy'nin yüksek bant olması ve hiç yüksek bant tüfek kullanmamış olmamdan dolayı Franchi almaktan vazgeçtim.

Bu fiyatlarda ortalama 3000-3500 lira arasındaki tüfekler nelerdir diye bakarken bellmonte I e baktım. Ancak kutu içeriğini görünce bellmonte II almak daha mantıklı geldi.

Bellmonte II,  crio şok ve tüm şoklar kutu içerisinden çıkıyor. Askı kayışı takma aparatları bile kutu içerisinde mevcut.

Tüfeğimi aldıktan sonra olağan üstü hal filan derken hiç denemeye gidemedim. Saçma dağılımı, fişek seçimi ve deneme atışı yapmaya fırsat kalmadan av sezonunu açtık. Tüfek 24 gr fişek ile mükemmel çalışıyor.

3 kez üveyik avına gitmek nasip oldu. Kullandığım fişekler,

Bornaghi 24 gr 7.5 numara extreme
Bornaghi 24 gr 7.5 numara infinity
rc2 competition line 28 gr 7.5 numara
rc2 competition line 28 gr 9.5 numara

Her fişekle üveyik vurdum. Deneme atışları yapabilirsem onları da paylaşacağım.

Şimdilik sağlıcakla kalın, hoşçakalın.
1982 DENİZLİ

Çevrimdışı Şerafettin TURAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: BBI Bellmonte II
« Yanıtla #1 : 21 Ağustos 2016, 20:22:53 »
Hayırlı olsun Eyüp bey ğüle ğüle kullanın
 Ben de belmonte ıı ve affinity arasından kalmıştım ama forumdaki kullanicı yorumları ve tavsiyeler üzerine affinity wood düz bant tercihim oldu
Tekrar dan hayırlı olsun kazasız belasız avlarda kullanmanız dileği ile
  • Franchi affinity wood
  • Huğlu 104 a
1985 gümüşhane / Kelkit

The following users thanked this post: Eyüp AKTAŞ

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 22 Ağustos 2016, 00:03:33 »
Hayirli olsun Allah kaza bela vermesin Eyüp bey. Bende sizin gibi ikilemdeyken agirlik hep affinty den yana idi ama ne yalan söylim bellmonte daha iyi yüze geliyordu ama ben affinty aldim ama tabi akil biyandan  bellmontede kaliyor gerci s100 kullanmis biri olarak bellmonteninde farki olacagini sanmiyorum ama yinede merak iste. :) vurdugunuz kuşlar mesafesi nasildi cansiz ele aldinizmi silahin şahlanmasi fazlami ve farkli fiseklerle denerseniz sonuçlarini havalar serinleyince sevdigi fiseklerdeki istikrarini korucakmi zamanla bunlari bizimle paylasirsaniz cok sevinirim  ve baska bellmonte yorumuna ihtiyaç duyan kisilere cok faydali olmuş olursunuz. Saygilar
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: Eyüp AKTAŞ

Çevrimdışı Eyüp AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2016, 11:03:23 »
Hayirli olsun Allah kaza bela vermesin Eyüp bey. Bende sizin gibi ikilemdeyken agirlik hep affinty den yana idi ama ne yalan söylim bellmonte daha iyi yüze geliyordu ama ben affinty aldim ama tabi akil biyandan  bellmontede kaliyor gerci s100 kullanmis biri olarak bellmonteninde farki olacagini sanmiyorum ama yinede merak iste. :) vurdugunuz kuşlar mesafesi nasildi cansiz ele aldinizmi silahin şahlanmasi fazlami ve farkli fiseklerle denerseniz sonuçlarini havalar serinleyince sevdigi fiseklerdeki istikrarini korucakmi zamanla bunlari bizimle paylasirsaniz cok sevinirim  ve baska bellmonte yorumuna ihtiyaç duyan kisilere cok faydali olmuş olursunuz. Saygilar

Merhabalar Özgür Bey. Ağırlık konusuna takılan arkadaşlarım her iki tüfeği de görme şansı olursa birini bir eline diğerini diğer elinde tuttuğunda Bellmonte II nin daha hafif olduğunu söyleyeceklerdir. Aldığım yerde bir kaç kişiye daha sordum hangisi hafif diye hepsi Bellmonte II nin daha hafif olduğunu söylemesine rağmen tartı farklı söyledi. ;D Bu arada yaralı düşme çok nadir. 7-8 üveyikte bir filan. Oda benim acemiliğimden olabilir.

Yarın bir sorun olmazsa hayırlısıyla keklik avına gideceğim. Farklı fişekler götüreceğim. Çok fazla usta olmamakla beraber elimden geldiği kadar arkadaşların sorularına cevap vereceğim. Herkese rastgelsin.

Saygılar.
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2017, 01:58:14 Gönderen: Eyüp AKTAŞ »
1982 DENİZLİ