Gönderen Konu: Benelli Deluxe mü Crio mu  (Okunma sayısı 18762 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fatih TÜRKASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Benelli Deluxe mü Crio mu
« Yanıtla #25 : 06 Kasım 2013, 21:12:34 »
Slm, arkadaşlar ve abilerim bende Browning evolve 2 , Benelli desert dune, benelli raffaello lord, ve Beretta a400 xplorer yada a400 xtreme arasında kaldım.Marka olarak İtalyanların Türklerle ortak yanları olması beni korkutuyor.Kalite yönünden Belçika Browning güven veriyor ama ama buİtalyanlar ayakkabıda olduğu gibi ise bu tüfek işinde...Neden olmasın ? Diyorum. Lütfen yardımcı olun Benelli ve browning in ikisinde kullananlar özellikle. Ben özellikle keklik avına gidiyorum. Şuanki tüfeğim Yıldız spz me special L 20 kalibre.
Saygılar
Fatih TÜRKASLAN
1979 kayseri

Çevrimdışı Fatih TÜRKASLAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 13 Kasım 2013, 09:55:14 »
Sayın Halil bey;yazılarınızdan kararsızlığınız anlaşılıyor,sizi crio konusunda aydınlatabilirim,iki tane crio namlulu tüfeğim var,bir tanesi crio comfort,diğeri benelli cordoba..
crio sistem namludaki yüzey geriliminin azaltılıp daha iyi grupman yapması için,namlunun soğuk işleme tabi tutulmasıdır.Sonuçta %13,2ye kadar gupmanda(dağılım,hedefteki etkisi)daha etkili olduğunu benelli mühendisleri ifade ediyor.''The Crio® System combines a barrel frozen to -300° F with a specially designed longer choke tube that is also cryogenically treated. The result is a denser, more uniform pattern with up to 13.2% more pellets on target''
http://www.benelliusa.com/innovations/crio-system.php
Şimdi tüfeklere gelirsek;
benelli rafaelo crio comfort; kombine bir tüfektir,hem namlu crio,hem şoklar crio, hem de pastik dipçik ve geri tepme azaltıcı comfortec sistem vardır,3000 gr civarıdır.

benelli rafaelo delüx;namlu crio değil,şoklar criodur,ceviz dipçik ve gövdede gravür vardır,ama comfortec sistem yoktur.

benelli rafaello crio ise;ceviz dipçik,crio namlu ve crio şokludur ama geri tepme engelleyici comfortec sistem yoktur.

benelli cordoba ise;crio namlu,crio şok,comfortec sistem,yüksek bant,namluda kompansatuar delikleri vardır(yani en donanımlısıdır)ama piyasada bulmak biraz zordur,iki yılda bir üretilen limited edition bir tüfektir.
Ben önce üç tüfek arasında kaldım ve crio comfort aldım,iki sene onunla avlandım,memnun kaldım,sonra cordoba denk geldi,onuda aldım,cordoba başka bir şey,bence benellinin en güzel tüfeğidir.
Upland avlarında beretta çiftem var onu tercih ediyorum ama diğer avlarda cordobayı kullanıyorum,criocomfort ise yeni sahibini bekliyor...
umarım yardımcı olabilmişimdir,
selam ve saygılarımla... O0

Merhaba Semih bey,
Concord u kaça aldınız acaba? Satmayı düşünüyomusunuz?
Syglar
Fatih türkaslan
Fatih TÜRKASLAN
1979 kayseri

Çevrimdışı Çağrı ECE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #27 : 13 Kasım 2013, 10:14:55 »
crio namlunun bi artısı var mı bilmiyorumda crio şokları hiç beğenmedim çok özensiz yapılmış
« Son Düzenleme: 13 Kasım 2013, 10:37:46 Gönderen: Çağrı ECE »
  • Franchi Affinity
SMMM Ç.Çağrı ECE 1988 İZMİR