Gönderen Konu: glock hakkında  (Okunma sayısı 5020 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oğuz TUNA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
glock hakkında
« : 02 Aralık 2017, 14:10:52 »
merhaba,
glock19 modelinden satın almak istiyorum.
19-19c gen4 - 19 gen 5 - 19gen4 arasındaki farkları anlatabilecek kimse var mı?
bu modeller tr'de satılıyor mu?
saygılar.
  • Beretta A303
  • Benelli Super Nova Slug
  • Beretta 92FS
  • Stoeger ST9-SC
1979 - İstanbul

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Ynt: glock hakkında
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2017, 21:30:54 »
merhaba,
glock19 modelinden satın almak istiyorum.
19-19c gen4 - 19 gen 5 - 19gen4 arasındaki farkları anlatabilecek kimse var mı?
bu modeller tr'de satılıyor mu?
saygılar.

Merhaba Sayın @Oğuz TUNA bey,Eğer Glock marka tabanca alıcaksanız şahsen Gen3 serisini tavsiye ederim.Bana ve birçok silahsevere göre Glock serisinin en başarılı üretimi sürgüsü tenifer kaplamalı gen3 serileridir.
Glock 19 ve 19C arasındaki farklılık ise 19C modellerinde olan namlu üzerindeki kompansatör deliğidir.
Bu delikler sayesinde namlu basıncının bir miktar azaltılıp namlunun şahlanmasının önlenmesi düşünülmüş.
Ama bana ve birçok poligon atıcısına göre çok işlevsel bir tasarım değil,aksine silahın namlusundaki kompansatör görevi yapan deliklerden dışarı püsküren barut artıkları silahı aşırı derecede kirletmektedir.
Yani bu kompansatör görevi yapması amaçlı açılmış gaz tahliye delikleri aşırı bir işlevsellik göstermemektedir.
Gen5 serisi Glocklar daha Türkiye’ye giriş yapmadı,Gen4 ve Gen5 Glocklar arasında birçok kozmetik değişiklik var,zaten YouTube de detaylı anlatım videoları mevcut.Gördüğüm kadarıyla en belirgin farklılıkda gen5 glocktaki “Marksman barrel” yani nişancı namlu diye tabir ettikleri daha teknolojik namlu.
Ve bildiğim kadarıyla Gen5 Glocklardaki namlu Gen3 serisi itibariyle piyasaya sürülen Glock 34 modeli atış tabancasında kullanılan namludur.
Klasik poligon profilli namlu yerine daha net atış yapılabilen bir namlu tercih edilmiş Gen5 serisinde.
Saygılar..
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Oğuz TUNA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: glock hakkında
« Yanıtla #2 : 19 Aralık 2017, 08:29:17 »
Merhaba Sayın @Oğuz TUNA bey,Eğer Glock marka tabanca alıcaksanız şahsen Gen3 serisini tavsiye ederim.Bana ve birçok silahsevere göre Glock serisinin en başarılı üretimi sürgüsü tenifer kaplamalı gen3 serileridir.
Glock 19 ve 19C arasındaki farklılık ise 19C modellerinde olan namlu üzerindeki kompansatör deliğidir.
Bu delikler sayesinde namlu basıncının bir miktar azaltılıp namlunun şahlanmasının önlenmesi düşünülmüş.
Ama bana ve birçok poligon atıcısına göre çok işlevsel bir tasarım değil,aksine silahın namlusundaki kompansatör görevi yapan deliklerden dışarı püsküren barut artıkları silahı aşırı derecede kirletmektedir.
Yani bu kompansatör görevi yapması amaçlı açılmış gaz tahliye delikleri aşırı bir işlevsellik göstermemektedir.
Gen5 serisi Glocklar daha Türkiye’ye giriş yapmadı,Gen4 ve Gen5 Glocklar arasında birçok kozmetik değişiklik var,zaten YouTube de detaylı anlatım videoları mevcut.Gördüğüm kadarıyla en belirgin farklılıkda gen5 glocktaki “Marksman barrel” yani nişancı namlu diye tabir ettikleri daha teknolojik namlu.
Ve bildiğim kadarıyla Gen5 Glocklardaki namlu Gen3 serisi itibariyle piyasaya sürülen Glock 34 modeli atış tabancasında kullanılan namludur.
Klasik poligon profilli namlu yerine daha net atış yapılabilen bir namlu tercih edilmiş Gen5 serisinde.
Saygılar..
çok teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2017, 08:30:18 Gönderen: Oğuz TUNA »
  • Beretta A303
  • Benelli Super Nova Slug
  • Beretta 92FS
  • Stoeger ST9-SC
1979 - İstanbul