Gönderen Konu: breton hakkında acil yardım  (Okunma sayısı 3794 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihan AKBEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • aw tedevisi olmayan bir hastalıktır
breton hakkında acil yardım
« : 09 Aralık 2012, 22:37:29 »
arkadaşlar yaşına girmek üzere olan erkek bretonum war bu sene bıldırcın acılmadan 1.5 ay önce sahiplendim bıldırcın sezonunda tüfekten korkuodu ve anında bırakıp arabaya kaçıyordu ve birden avcı oldu çıktı fermasında bu sene çok keklik vurdum aportu çok düzgün kanat kırma kekliği sıkmadan öldürmeden apotluyor kokusu hırsı hepsi çok güzel FAKAT içine pointer kaçmış gibi geziyor bildiğim kadarıyla tüfek altı köpek olarak geçiyorlar fakat benimkinin hiç alakası yok çok fazla açılıyor avı buluyor fermayıda bozmuyor (istisnalar hariç) fakat ben yetişene kadar av kalkıyor yani mesafeyi siz tahmin edin siz değerli ağbilerim arkadaşlarım bu konuda bana yarıdımcı olursanız sewinirim simdiden değerli yorumlarınız için teşkkür ederim saygılarla...
Cihan AKBEL
1987 eskişehir biyolog

Çevrimdışı Fikret DUYGU

• AvlakForum Üye
  • *
  • dünya delikanlı olsaydı yuvarlak olmazdı
Ynt: breton hakkında acil yardım
« Yanıtla #1 : 10 Aralık 2012, 14:11:04 »
cihan köpek zamanla oturur yaşı daha küçük biraz sabır
Fikret DUYGU
1973 UŞAK.05367390505

Çevrimdışı Nuri ÖNEL

• Müdavim Üyemiz
    • www.ekomakkazan.com.tr
« Yanıtla #2 : 10 Aralık 2012, 21:40:58 »
Köpekle av dışındada ilgilenin aranızdaki bağı kuvvetlendirin köpeğin size bağlanması gerekirki sizinle senkrorize olsun, bence köpek size  yeni gelmiş sayılır. ilgi ve alakayla bağlantıyı kurun, zamanla köpek değişecektir.
RASGELE
Nuri ÖNEL
1957 NAZİLLİ

Çevrimdışı Abdullah KALE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 10 Aralık 2012, 21:46:12 »
Eğitim tasması bu sorunu kısa sürede çözecektir...Sorun itaat eksikliği gibi görünüyor köpeği istediğiniz düzeye çekene kadar eğitim tasması kullanın...
Abdullah KALE
1973 SİVAS & ANTALYA
<a href="http://3.imgland.net/HemJA.jpg" target="_blank">ImgLand.net image[/url]PASCAL

Çevrimdışı A.Hakan SARIYILDIZ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2012, 21:46:42 »
E namı değer ATOM karınca MİNİMUM BOYUT  MAKSİMUM  PERFONMANS

Selamlar
Ahmet Hakan SARIYILDIZ
1966 GİRESUN - ANKARA
O RH +

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2012, 21:55:10 »
Size bir yöntem söyliycem biraz zahmetli ve birkaç avınıza mal olbilir.
Belinize 40-50 metre uzunluğunda bir ip bağlayıp köpeğin tasmasına bağlayın daha ileri gitmek isteyip ipe asıldığında sert bi şekilde ipe asılıp hayır deyin bir kaç av sonra açılmadığını göreceksiniz.aslında bu yöntemi bıldırcın avında yapmak daha kolay ama kekliktede özveri ister çalısız ve az kayalıklı yerleri seçerseniz uygulanabilir.dediğim gibi bir kac avdan feragat edeceksiniz.
  • Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Ahmed DEMİRTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2012, 00:53:14 »
itaat şart
Ahmed DEMİRTAŞ
1975 İSTANBUL

Çevrimdışı Musa BALLI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2012, 13:38:01 »
Size bir yöntem söyliycem biraz zahmetli ve birkaç avınıza mal olbilir.
Belinize 40-50 metre uzunluğunda bir ip bağlayıp köpeğin tasmasına bağlayın daha ileri gitmek isteyip ipe asıldığında sert bi şekilde ipe asılıp hayır deyin bir kaç av sonra açılmadığını göreceksiniz.aslında bu yöntemi bıldırcın avında yapmak daha kolay ama kekliktede özveri ister çalısız ve az kayalıklı yerleri seçerseniz uygulanabilir.dediğim gibi bir kac avdan feragat edeceksiniz.

Herkese selam,
Avda denemeye gerek yok ki, bir boş zamanda gidin boş bir tarlaya arkadaşın dediği eğitimi yapın.
Ama, asla uzaklaştı diye, dövmeye yada azarlamaya kalkmayın, köpek niçin ceza aldığını kavrayamaz. uzaklaştıktan sonra, son hareketi yanınıza gelmek olduğu için aldığı cezayı yanınıza geldiği için cezalandırıldığına bağlayacak ve sizden uzaklaşacaktır.
Ayrıca her gün 5-10 dk da olsa köpeği tasmasından tutup gezdirin ve köpeğinizi dokunarak gerekirse kaşıyarak sevin, böylece köpek sizi sahiplenir.
Ben,  psikolojik danışman öğretmenim aynı zamanda, eğitimde en önemli şey sabırdır.
kolay gelsin sormak isteğiniz bir şey olursa özelden de mesaj atarak sorabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 13:39:33 Gönderen: Musa BALLI »
Musa BALLI
1973-Antalya

Çevrimdışı Osman ERDAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2012, 21:51:49 »
açılıp kusu buluyorsa sorun yok hele ferma veriyorsa hersey yolunda daha yas itibarı ile ava doygun degil bırak ucursun ne kadar ucarsa okadar dahada ferması kokusu oturur her ucan kusda tecrübesi artar sakın acılıyor kusu ucuruyor diye kısma bence hiçbir sorun yok sadece bol ava götür köpegide avda kızıp durma araması çapraz arıyor kokuyu biliyorsa bırak ipler  onun elinde olsun seneye bir daha görüsürüz o işini yapar sen sabırlı ol mugladan slmlar  bilgi almak istersen yardımcı olurum saygılar
« Son Düzenleme: 11 Aralık 2012, 21:56:23 Gönderen: Osman ERDAN »
OSMAN ERDAN -- MUĞLA 1979 05553106677
 YAKIŞIKLI REKS AVLANAMADAN ELİMİZDE ÖLDÜ

Çevrimdışı Cihan AKBEL

• AvlakForum Üye
  • *
  • aw tedevisi olmayan bir hastalıktır
« Yanıtla #9 : 12 Aralık 2012, 21:27:21 »
arkadaşlar değerli cewaplarınız için teşkkür ederim. tekrardan şok tasmasını çok kişiden duydum fakat bretonlar araştırdığım ve izlenimlerime göre çok duygusal  bir köpek kullanmak ne kadar doğru bilemiorum benim köpeğimin dediğim gibi önceden kendine güven sorunu wardı bu kazandığı güveni yitirmesini istemiorum osman bey söledikleriniz yüzümü güldürdü fakat aklıma bişi takılıo acılması için bişiler yapmazsam bu sekilde alışıp böle devam ederse die korkuorum acıkcası.emin olun osman bey her hafta en az 2 gün avdayız. aranızda breton besliyen varsa bu dönemlerde ki izlenimlerini paylasır mı acaba...
Cihan AKBEL
1987 eskişehir biyolog