Gönderen Konu: YENİ ALDIĞIM KAMERANIN ÇEKİMLERİ 1 dolu 1 boş çulluk görüntüsü:))  (Okunma sayısı 5577 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
avcı dostlar size söz verdiğim gibi yeni aldığım kamerayı deneme çekim yapma şansım oldu. inanın ilk taktım allahıma yalvardım ne olur 1 tane görüntü çekim demey kalmadaı çulluk kaltı atış isabetli çeki,m güzel. sonra ava devam tekrar setter köpeğimin ferması 1 çulluk daha kalktı aman allahım millet fişek atmaya susamış yangın çıktı ormanda :) onlara bakarken ani,den 1 tane daha çulluk çıktı nasıl kaçırdım anlamdım hala ama kaçtı işte boş atış MANKEEEE.
  YENİ ALDIĞIM ÇİFT TETİK çirf kırma tüfeği ile av yapıyorum. 17 sendir tek tetik ile avlandığım için daha 2 . avım çift tetik vede çift kırma. alışamadım arkadaş 1 patlıyor 1 patlamıyor. :))  hep tüfeğe kızıyorum ama alışmadım. hala tüfekde tek tetik zannedip aynı tetiğe basıp duruyorum. zaten ilk atışda genelde vuruyorum ama 2 olduğunda aynı teteiğe basıp duuruyorum iş iştewn geçmiş oluyor.
  neyse avcı dostlar aldığım kamera görüntürlerini şimdi yüklmeye çalışcama. bence fiyatına göre gayet ii ses kalite ve çekimi var.
  çekim 1080 p -30fps ayarında çekilmiştir. diğer ayarı ise 720p-60fbs dir. bu ayarda çekim yapmadım denemem lazım fark vardıdır. bi,len varsa fikrini paylaşsın bizimle. çekim ayarım 1080 p kameranın ama you tueb direk 240 px atıyor. görüntü çok bozuluyor. çok şık çok küçük vede kaliteli çekim kapasitesi var. fiyatına göre gayet ii bence. fotoğrafları paylaşacam sizinle tüfekde duruşu nasıl takılı durumda .

İSABETLİ VURUŞ

çulluk avı MANKEE :))))
« Son Düzenleme: 27 Kasım 2013, 11:02:18 Gönderen: Adem KOCA »
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem kardeşim her zaman av vurulsaydı memlekette av kalmazdı  :D en iyi futbolcular bile penaltı kaçırabiliyor değilmi..Birde malum tüfeğin yeni kardeşim alışmak lazım..Özelliklede çift tetiğe..Tek tetiğe alışan bir insan gerçekten çift tetikte zorlanıyor kendimden biliyorum..Fakat bence bir poze olsun çifte olsun keşke kullanabilsek çift tetik en mantıklısı..Koymuş olduğun farklı sıkıları avın pozisyonuna göre istediğin tetiği keserek kullanabilirsin..Mesela dağdasın alt geniş şokta tek kurşun veya 9 lu var..Üst göze ince saçma koydun keklik ve tavşan için..Tet tetikte selektörlede bu işi çözebilirsin fakat insanın dikkatini dağıtıyor..Çift tetik olsa istediğin tetiği kes..Keşke bende alışabilsem..Birde çift tetikte namluyu kırıp tetiklere basılı tüfeği kapadığında mis gibi tetik boşa düşüyor..Tek tetikte aparat kullanmak lazım tetik düşürmek için..Bende tek tetik poze kullanıyorum  :D :D Çift tetik hiç kullanmadım ama bana göre çiftelerde en mantıklısı gibi geliyor..Selametle kardeşim..
Video çekimini bekliyorum..
  • BENELLİ CRİO COMFORT 71
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66
ERSİN ORBAY-ADANA-HATAY ..SAĞLIKÇI..1978..
GERÇEK AVCI AVA DA ŞANS TANIYANDIR..

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ersin kardeşim yaa inanki 2. fişek basıyorum patlamdığında ne oluyor neden patlamıyor diye düşünceye dalıyorum:) tabiki bu düşünce saniyelik  oluyor. hep unutuyorum aynı tetiğe basıp duruyorum haliyle hayvan yol alıyor. bende 28 gr üstüne çıkmıyorum çok randımanlı fişek gr çulluk avında.
 güzel videolar çektim ama işte şuan yükleme yapıyorum 1 saati bulucak gibi yükleme olayı. bilgin var ise hızlı program yazarsan ordan yüklerim
  bu arad tüfek da 71 namlu 18.1 şok çap ( 1-3 şok ) baya dar şoklar iç çapıda öyle ama yinede ii vuruyorum 2 .sefer ava gitmeme rahmen. zaqten dünki çulluk nasıl kaçırdım hayret kamera dikkatimi dağıttı sanırım kaçırmam normalde bu pzoiyonlarda :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
ersin kardeşim yaa inanki 2. fişek basıyorum patlamdığında ne oluyor neden patlamıyor diye düşünceye dalıyorum:) tabiki bu düşünce saniyelik  oluyor. hep unutuyorum aynı tetiğe basıp duruyorum haliyle hayvan yol alıyor. bende 28 gr üstüne çıkmıyorum çok randımanlı fişek gr çulluk avında.
 güzel videolar çektim ama işte şuan yükleme yapıyorum 1 saati bulucak gibi yükleme olayı. bilgin var ise hızlı program yazarsan ordan yüklerim
  bu arad tüfek da 71 namlu 18.1 şok çap ( 1-3 şok ) baya dar şoklar iç çapıda öyle ama yinede ii vuruyorum 2 .sefer ava gitmeme rahmen. zaqten dünki çulluk nasıl kaçırdım hayret kamera dikkatimi dağıttı sanırım kaçırmam normalde bu pzoiyonlarda :)
Adem kardeşim aldığın çifte nedir? Gerçekten şoklar çok dar çok toplu sürer vede çulluk avında randıman alamazsın o tüfekle..Alimallah bide yakında denk gelirse saçmalar kuştan eser bulamazsın  :D Bende çifte düşünüyorum inşallah..Çifte başka yaaa..Avıcının silahı gerçekten..Sendeki oluklumu yüksek bantmı..Ben olukluları daha çok seviyorum..Bakalım kısmet..Selametle kalasın..Ördek avlarını bekliyoruz ona göre..Bak Ömerden aldım tiyolarını(ÇİRKİNYILAN)  :D :D
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Adem kardeşim aldığın çifte nedir? Gerçekten şoklar çok dar çok toplu sürer vede çulluk avında randıman alamazsın o tüfekle..Alimallah bide yakında denk gelirse saçmalar kuştan eser bulamazsın  :D Bende çifte düşünüyorum inşallah..Çifte başka yaaa..Avıcının silahı gerçekten..Sendeki oluklumu yüksek bantmı..Ben olukluları daha çok seviyorum..Bakalım kısmet..Selametle kalasın..Ördek avlarını bekliyoruz ona göre..Bak Ömerden aldım tiyolarını(ÇİRKİNYILAN)  :D :D
dostum inanki avdan zevk almaya başladım çifte ile. ayrı bi hava kattı bana . kendine kendime sanki uçar savar ile av yapıyorum gibi.
 ama kardeşim deidğin gibi şoklar çok dar oludğu için gramaj çok düşürüyporum. fişeğimi buldum yanlı 2 hafta 10 üzerinde çulluk vurdum bu çift ile daha 1 tanesi bile parçalanmadı. hatta çok hoşuma g,iden hırpalanma biel yok. mesaflerde gayet yakın 10 metre ile 15 metra bazen 10 metre bile yok desem yeridir.fişek ii seçim yapınca 1 de atmayı bilince sorun olmuyor dostum.
 ördek avına gelince ömer kardeşim bilir hastasıyım ama havalar beni iyice soğuttu ya kardeş sıcaktan heves kalmadı vala.
 bendeki çift kırma : ispanyoL GECADO 71 NAMLU. FİŞEK YATAĞI 18.4 ÇAP NAMLU ÇIKIŞ ÇAP 18.1  ŞOKLAR 1-3 KARDEŞ.  OLUKLU DEĞİL DOSTUM . NAMLU YAPTRIMAK İSTİYORUM AMA KİMSE YAPAMIYOR
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Artık yağışlar geliyor inşallah kardeşim..Gölleriniz dolar inşallah..Eğer devlet erkanı burdaki AMİK gölünü kuruttuğu gibi ordaki gölleride birilerine peşkeş çekmek için kurutmak isterse ona bişey diyemem..Ama ALLAH büyük su akıyor yatağını buluyor..Kışın yağış çok olduğunda amik gölü resmen tekrar oluşuyor peşkeş çekilen arazilerde mahsüller heder oluyor havaalanı kullanılamıyor..Allahın işine karışırsan olacağı budur..Sulak alanlara sahip çıkan yok..Sonrada bana Avbis bilmem ne çıkarıyorlar..Allahından bulsunlar..
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Artık yağışlar geliyor inşallah kardeşim..Gölleriniz dolar inşallah..Eğer devlet erkanı burdaki AMİK gölünü kuruttuğu gibi ordaki gölleride birilerine peşkeş çekmek için kurutmak isterse ona bişey diyemem..Ama ALLAH büyük su akıyor yatağını buluyor..Kışın yağış çok olduğunda amik gölü resmen tekrar oluşuyor peşkeş çekilen arazilerde mahsüller heder oluyor havaalanı kullanılamıyor..Allahın işine karışırsan olacağı budur..Sulak alanlara sahip çıkan yok..Sonrada bana Avbis bilmem ne çıkarıyorlar..Allahından bulsunlar..
EVET DOSTUM . KANALLAR AÇILMIŞ GÖLLERE MAÇA NEDİR BİLMİYORUM AMA GÖLE GİRECEK SU YOK. KAMIŞ İÇLERİNDE. DERİN YERLERDE SU VAR AMA ÖYLE YERLERDEDE AV YAPILMIYOR. 
 BEN DE HABİRE DÜDÜK ALIYORUM. ÖRDEK DÜDÜĞÜ. ŞİMDİ YENİ DÜDÜK ALDIM ÇAMURCUN KIL FİYU 6N1CALL DÜDÜKLERİNDEN. ALIYORUZ BAKALIM AV YAPABİLECEZMİ :)))
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ersin ORBAY

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
EVET DOSTUM . KANALLAR AÇILMIŞ GÖLLERE MAÇA NEDİR BİLMİYORUM AMA GÖLE GİRECEK SU YOK. KAMIŞ İÇLERİNDE. DERİN YERLERDE SU VAR AMA ÖYLE YERLERDEDE AV YAPILMIYOR. 
 BEN DE HABİRE DÜDÜK ALIYORUM. ÖRDEK DÜDÜĞÜ. ŞİMDİ YENİ DÜDÜK ALDIM ÇAMURCUN KIL FİYU 6N1CALL DÜDÜKLERİNDEN. ALIYORUZ BAKALIM AV YAPABİLECEZMİ :)))
Eğer kanallar açılmışsa durum kötü..Hemen yetkili birimlere sormanız lazım..Burda Amik gölünüde açılan o DRENAJ kanallarıyla kuruttular..Orda da kodamanlara peşkeş çekecekler o zaman araziyi..Yazıklar olsun varya..Sulak alanlar birbir yok ediliyor..Aynı Amik olayı..Kanalların açılması demek ordaki suyu tahliye ederek başka bir yere nehire akarsuya bağlamak demek adem..Burada Asi nehrine bağladılar açılan drenaj kanallarını ve gölü öyle kuruttular.....
  • YILDIZ SPZ ME 66
  • ÖZKANLAR FX017 66

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
avcı dostlar size söz verdiğim gibi yeni aldığım kamerayı deneme çekim yapma şansım oldu. inanın ilk taktım allahıma yalvardım ne olur 1 tane görüntü çekim demey kalmadaı çulluk kaltı atış isabetli çeki,m güzel. sonra ava devam tekrar setter köpeğimin ferması 1 çulluk daha kalktı aman allahım millet fişek atmaya susamış yangın çıktı ormanda :) onlara bakarken ani,den 1 tane daha çulluk çıktı nasıl kaçırdım anlamdım hala ama kaçtı işte boş atış MANKEEEE.
  YENİ ALDIĞIM ÇİFT TETİK çirf kırma tüfeği ile av yapıyorum. 17 sendir tek tetik ile avlandığım için daha 2 . avım çift tetik vede çift kırma. alışamadım arkadaş 1 patlıyor 1 patlamıyor. :))  hep tüfeğe kızıyorum ama alışmadım. hala tüfekde tek tetik zannedip aynı tetiğe basıp duruyorum. zaten ilk atışda genelde vuruyorum ama 2 olduğunda aynı teteiğe basıp duuruyorum iş iştewn geçmiş oluyor.
  neyse avcı dostlar aldığım kamera görüntürlerini şimdi yüklmeye çalışcama. bence fiyatına göre gayet ii ses kalite ve çekimi var.
  çekim 1080 p -30fps ayarında çekilmiştir. diğer ayarı ise 720p-60fbs dir. bu ayarda çekim yapmadım denemem lazım fark vardıdır. bi,len varsa fikrini paylaşsın bizimle.

selamlar

kayıt zamanında süre sıkıntın yoksa 1080 p -30fps de kayıt etmen daha iyi çünkü 720p-60fbs deki kayıt görüntü olarak pek iyi değildir. 1080 p -30fps de kayıt her zaman daha net olacaktır.bu arada kamera markası go promu ?
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
selamlar

kayıt zamanında süre sıkıntın yoksa 1080 p -30fps de kayıt etmen daha iyi çünkü 720p-60fbs deki kayıt görüntü olarak pek iyi değildir. 1080 p -30fps de kayıt her zaman daha net olacaktır.bu arada kamera markası go promu ?
evet kardeşim dediğin doğru ama sabahtan beri uğraşıyorum zor yükleniyor. şimdi youtube koyuyorum ordan ling olarak atacam siteye.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
evet kardeşim dediğin doğru ama sabahtan beri uğraşıyorum zor yükleniyor. şimdi youtube koyuyorum ordan ling olarak atacam siteye.

Videoyu upload ederken komple değildi sadece önemli olan anları kesip atarsanız hem daha az yer kaplar hemde daha kolay olur.bilginize
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Videoyu upload ederken komple değildi sadece önemli olan anları kesip atarsanız hem daha az yer kaplar hemde daha kolay olur.bilginize
TAMAM DDA KARDEŞİM O NASIL OLACAK :) AZ ÖNCE YOUTUBE ATTIM GÖRÜNTÜ KALİTESİ 10/1 ORANINDA BOZDU.
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
TAMAM DDA KARDEŞİM O NASIL OLACAK :) AZ ÖNCE YOUTUBE ATTIM GÖRÜNTÜ KALİTESİ 10/1 ORANINDA BOZDU.
evet youtube çok bozuyor video kalitesini, vimeo.com deneyin derim
1990
Elazığ - Sofya

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI

video yu izlerken altta ayar simgesine tıklayıp izlemek istediğin kaliteyi seçmen yeterli ustad

altta eklediğim resim sana yardımcı olacaktır.

bmp resim yükle
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Fatih ERKAN

• AvlakForum Üye
  • *
video yu izlerken altta ayar simgesine tıklayıp izlemek istediğin kaliteyi seçmen yeterli ustad

altta eklediğim resim sana yardımcı olacaktır.

bmp resim yükle
1080p seçsen de youtube bozuyor yüklediğin videonun kalitesini, codecle ilgili bir şey sanırım
1990
Elazığ - Sofya