Gönderen Konu: Havalı tüfek alıcam ne önerirsiniz ?(PCP İSTEMİYORUM)  (Okunma sayısı 5625 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Sevgili forumdaşlar yivsiz tüfek alıp almayacağım kesin değil bu ağır bürokrasiyle sanırım belki 1 sene sonra belki hiç gerçek bir tüfek sahibi olamam.O yüzden bende havalı tüfeklere merak saldım yaklaşık olarak 1 haftalık araştırmam sonucu bazı avcı abilerimin tavsiyeleri oldu özellikle senelerdir havalı tüfek hobisi olan bazı kimselerin tavsiyeleri oldu bu forumada sorayım dedim

Öncelikle ben ilk hatsan mod 125 vortex sniper modelini alacaktım engüçlü tüfek falan diye kullanan ve memnun olmayan birçok kişi gördüm orantısız bir gücü olduğunu ve isabetsiz olduğunu dürbünü bozduğunu söylediler.İsabet için orta güç tavsiye ettiler

Bir abimiz yine kral markanın seneler önce aldığı bir modelini severek 5 sene kullandığını ama modelini bilmediğini v.s v.s söyledi ama internetteki araştırmalarda kralda pek iyi sayılmaz.

Birkaç arkadaş stoeger x20 supperessor tavsiye etti

Sonrasında 20 yıllık avcı olan teyzeminogluna sordum bana dediki senin geçtiğin yollardan geçtim istersen git 500tl lik al bir tüfek ama çöp olup gidecek eni sonu benim geldiğim yere geleceksin bir kere al evladiyelik olsun dedi attığını hedefi tam vursun sağa sola kaymasın..

Bana weihrauch hw97k diye bir model tavsiye etti bütçem max 750 iken bir anda 2200e çıkardım bu tüfeği görünce,diana mod54 önerdi buda evladiyelik dedi tx200 diye bir tüfek daha ama onu bulamadım piyasada yaylıda en isabetli tüfek bunlar dedi baktım yaylı havada son nokta bunlar gibi gözüktü tx200 tipi hoştu ama weihrauch 2. dünya savaşı tüfekleri gibi clas ve fiyatı bana daha uygun geldi aradım nakit 2000tl fiyat aldım ama hala kararsızım,eğer sizlerde bu verdiğim bilgiler doğrultusunda bana ışık tutarsanız iyi bir yaylı havalı tüfek almak istiyorum.
1991 - İstanbul

Çevrimdışı Süreyya AYAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Havalı tüfek alıcam ne önerirsiniz ?(PCP İSTEMİYORUM)
« Yanıtla #1 : 15 Eylül 2017, 10:59:10 »
Uzun süre weihrauch hw95 kullandım,şimdi de gamo igt mach 1 diye bir model kullanıyoru,size tavsiyem nacizane aşırı çıkış hızına sahip tüfeklerle desteksiz atış yapmanız çok zorlaşıyor agarlik artıyor durbunsuz kullanmakta mümkün değil, dolayısıyla weihrauch, Diana,gamo gibi markalar namlu kaliteleri atış standartları çok yüksek silahlar onlardan uygun bir model tercih edebilirsiniz,kesinlikle rahat her koşulda standardı sağlamak adına orta güç tüfekler mantıkl,bir abim Diana nin çok hızlı bir modelini aldı fakat kurması bile iskenceydi
  • Akus 20/66 çifte
BURSA-1982

The following users thanked this post: Ömer ATICI

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2017, 11:44:10 »
Uzun süre weihrauch hw95 kullandım,şimdi de gamo igt mach 1 diye bir model kullanıyoru,size tavsiyem nacizane aşırı çıkış hızına sahip tüfeklerle desteksiz atış yapmanız çok zorlaşıyor agarlik artıyor durbunsuz kullanmakta mümkün değil, dolayısıyla weihrauch, Diana,gamo gibi markalar namlu kaliteleri atış standartları çok yüksek silahlar onlardan uygun bir model tercih edebilirsiniz,kesinlikle rahat her koşulda standardı sağlamak adına orta güç tüfekler mantıkl,bir abim Diana nin çok hızlı bir modelini aldı fakat kurması bile iskenceydi
gamoyu daha çok bana weih ve dianadan sonra öneriyorlar güzel ama bu tüfeklerin sınıfında değilmiş,bende bu konuda araştırdığım kadarıyla dediğiniz gibi orta güç en iyisi başka bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum
1991 - İstanbul

Çevrimdışı İsmail SOLAK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 15 Eylül 2017, 13:23:32 »
ömer kardeşim benim sana önerim yaylı bir tüfeğe o kadar para falan verme
ispanyol cometa ve norica tüfeklere bak fiyat/güç/isabet oranı en optimum olan havalı cometa fenix 400 bence
ama ithallerde servis parça sıkıntı olabilir. bu durumu göz ardı etme.şimdiden iyi eğlenceler.
  • girsan mc312-kurzhaar
1983 - Antalya

Çevrimdışı Yaşar KÖKÇEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2017, 14:23:26 »
Stoeger x20 iyi seçim.
1980-Antalya

Çevrimdışı Engin MAKAS

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2017, 15:22:41 »
Ben yaylı kullanacak olsam;
http://www.hatsanstore.com/hatsan-dominator-200-w-elite-lw-vortex-havali-tufek-pmu3495
Tercih ederdim.

Şahsi önerim mutlu olmak istiyorsanız pcp alın.

« Son Düzenleme: 15 Eylül 2017, 16:25:49 Gönderen: Engin MAKAS »
Torungil
İzmir / Kemalpaşa. 1979
arh +
KALİTE KONTROL AUDATÖR
Bazı tüfekler fişek seçmez. Bazı avcılar tüfek seçmez.

Çevrimdışı Rıza BOZOKLU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2017, 16:05:18 »
Evet PCP alın. Ben Hatsan Mod 80 Grizzly kullandım.
Ne kadar  ayarlarsan  ayarla 4-5 atıştan sonra ayarı bozuluyor.
Yerinizde olsam PCP den  şaşmazdım. 
1974 İnebolu/KASTAMONU

Çevrimdışı Murat TEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 15 Eylül 2017, 16:21:24 »
Ben şahsen birçok yaylıyı kullandım, yaylı sınıfında en iyisi diana diyebilirim ama pcp ye geçince yaylı kullandığım günlerime yazık etmiş olduğumu anladım.
Pcp kati tercihim ve tavsiyem olur.
KAYSERİ / 1976
Beretta 686 Spz.-12, Franchi Affinity-12
Waffen-16
Akus Spz-20-28-36

Çevrimdışı Elver ENGİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • Amaç spor
« Yanıtla #8 : 15 Eylül 2017, 18:30:03 »
Ben cevremdeki arkadaşların tüfeklerini sıfırlama da yardımcı oluyorum ve değişik marka çok tüfek gördük ayarladım
Son kanaat
Hatsan mod 125 ten başkası yalan
İster yaylı ister vortex al ama 5.5mm al
Attığın pelletin paraşüt kısmıda düz olsun ezik tırtıklı olmasın
Dürbün dayama takozunuda unutma sakın
Şimdiden keyifli atışlar

KARŞIYAKA İZMİR
[email protected]

• YILDIZ SPZ-ME
  • ÖZKANLAR FX17
1976 İZMİR KARŞIYAKA ÖRNEK AVCILAR DERNEĞİ

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2017, 19:11:32 »
Yıllardır Hatsan Mod 85 kullanıyorum.  Çok memnunum . Amatör başlangıç için yeterli olduğunu düşünüyorum. Bütçenizi de fazla zorlamaz
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Mustafa GÜRKAN 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2017, 22:55:57 »
Ömer Bey Merhaba

Hatsan Sniper MOD 125 Vortex kullanıyorum. Çok Güçlü,Çok Delici, Çok Sarsıcı.
Bu tüfek ithal muadillerine göre hem ucuz hemde yaklaşık aynı tahrip gücüne sahip.

Yapman gereken ilk şey YATAGUN marka DAMPA ayak almak. Hangi marka, hangi kalite dürbün olursa olsun DAMPA ayak olmadan uzun süreli sıfırlama elde edemezsin.  Ayrıca optik malzemenin, tüfek geri tepmesinden dolayı hazar göreceğini ve bir ton para verip alınmış olan dürbünün bozulacağını bilmemiz  gerekir.

Bu tüfekte son yaptığım sıfırlamadan sonra yaklaşık 1000 atıştan beri sıfırlama bozulmadı.

İthal birçok marka tüfek, atıcılara farklı tatminler sunabiliyor. Ancak çok fazla bütçe ayırmadan bu zevki alman mümkün

Sniper Vortex Mod 125 =  500 TL
Hawke 4-12X40 AO dürbün =450 TL
Yatagun Dampa Ayak =150 TL
biraz indirimde sağlarsan 1.000 TL ye bu iş oldu  ;D

• FABARM XLR 71 cm
  • HUĞLU 103CE 71 cm
  • English Pointer
1973 - İzmir

Çevrimdışı Mehmet USTATÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2017, 23:56:19 »
Tüfek ağırlıklarına bakın ve üstüne dampa ve dürbün ağırlığınıda ekleyip sonuca bakın, mod125 ve hw97k hepsi birlikte 4,5 -5 kg oluyor, stoeger x20 veya hatsan mod85  fazlasıyla işinizi görecektir. Yaklaşık 2 yıl Mod125 kullandım ve sonra sattım. İyi bir dampa ile sıfırlama ve dürbün sorunu yaşamazsınız, gücüde inanılmaz, tüfeğe alışınca 50 mt de 3 atışım genelde 1 TL içerisinde kalıyordu fakat en büyük eksisi ağırlığı ve kurmak için ciddi manada efor sarf etmek gerekmesi, bir süre sonra kolda yoruluyor ve bir yerden destek almadan isabetli atış imkansız oluyor, satma sebebim buydu. Maalesef hepimizde aşırı güç arama hastalığı var , fakat bence hobi için olan bir sporda bu kendine işkenceye dönüşüyor ve cidden gereksiz.Yayı biraz kesebilirsiniz fakat o zaman da X20 den güç olarak farkı kalmayacak ve ağırlığıda cabası. Havalı tüfekte ilerleyecekseniz gideceğiniz yer PCP , weihrauch hw97k ya o kadar para vereceğime ya daha uygun bir fiyatlı havalı ya da üstüne biraz daha koyup güzel bir PCP alırım yerinizde olsam.
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2017, 23:59:53 Gönderen: Mehmet USTATÜRK »
  • Kral Tundra
1986 - Kocaeli

Çevrimdışı Ömer ATICI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 16 Eylül 2017, 12:08:51 »
Cevaplarınız için ayrı ayrı hepinize teşekkür ederim.Öncelikle şunu belirtim dün öğleden sonra mercan yokuşuna ve karaköydeki av bayilerine gittim hatsan125 elime aldım birde weihrauch ciddi bir kalite farkı var dianalarda mod 54 güzel hoşuma gitti ama 3000tl veremem ona,hatsanlara bir türlü kanım ısınmadı ithal tüfeklere kıyasla çok basti kalitesiz duruyorlar ben almışken eniyisini almak istiyorum pcp geçersem onunda orta sınıf iyi birşey almak isterim ama pcp şu an ihtiyacım yok.Weihrauch hw97k,hw77,hw80 bunları yakından inceleme fırsatım oldu tabi yanımda bu işle senelerdir uğraşan akrabamda vardı kendiside bende weihrauchlara bayıldık kalitesine ergonomisine yalnız sıkıntılarımız şu;

Weihrauch 97k arpacık gez yok takılmasıda mümkün değil tüfek dürbünle stabil isabetli atışlar yapmak için tasarlanmış ve mükemmel
hw77 modeli biraz daha ucuz çok benzer namlu biraz daha uzun kaliteler aynı aralarında 250 oynuyor
hw 80 5ms daha güçlü bu iki modelden ve 500tl daha ucuz namludan kırmalı hoş ele avuca gelen bir tüfek diğerleri kadar isabeti iyi olmasada yerlilerin hepsinden iyi 97k ile 10 atışa 8 vurursan hw80de 5 vurursun diyorlar.

hw97k elime aldım pek alım dağtaş gezip atış yapayım denilecek tarzda müsait bir tüfek değil daha çok sabit bir yere oturup zaten alttan kırmalı bu şekilde atış yapmaya snipercılıga daha musait
hw77 kısmen daha rahat kaplaması laminant gibi birşeydi namlu uzun diğeri gibi alttan kırma
hw 80 hafif dağtaş gezilecek aynı zamanda daha zarif ince duran bir tüfek

sırasıyla fiyatlar pazarlık yapılmış nakit bize verilen fiyatlar tabi 2 adet alacağız diye bu fiyatları verdiler normal fiyatları farkediyor
hw97k 1950+dürbün masrafı far geldi (2500)
hw77 1700
hw80 1550

şimdi ben bu 3ü arasında kaldım ve inanın ne yapacağımı hiç bilmiyorum gönlüm 3.ünüde almak istiyor ama imkan yok tabi o kadar sizce ne yapayım bilemedim bu tüfekleri kullanan abilerim tavsiyeleri olursa daha memnun olurum çünkü hemen her markanın gamosundan kralına elime aldım tek tek baktım ama bu bana bambaşka geldi...
1991 - İstanbul

Çevrimdışı Berk ŞÖLENAY

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 21 Şubat 2018, 22:41:58 »
mod 85 sniper vortex öneririm bende var şuan satiyorum yaylı değil en iyi kısmı bu  zaten yaylı almamaya çalış
  • huğlu 601 g magnum deluxe 76cm 4+1
  • hatsan mod 85 sniper vortex .22 cal (5.5mm)
1999 Aydın Didim

Çevrimdışı Onur ŞİŞMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 18 Aralık 2018, 13:47:52 »
Merhaba;

Hatsan BT65 SB Elite havalı tüfeğimi satıyorum.

1 ay önce aldım bir kutu pellet attım.

Plastik naylonunun içinde duruyor.

Plastik taşıma çantası 3 adet şarjörü kayışı ve bidop ayağı mevcut.

Fiyatı 1600 TL

ilgilenen arkadaşlar mesaj atabilir 5327426069
  • Hatsan BT65 SB Elite
1981-Aydın

Çevrimdışı Osman SÖYLER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 03 Aralık 2019, 19:50:20 »
merhaba
ithal havalı tüfeklerden ziyade yerli olan hatsan modellerini tavsiye ederim. Havalı tüfek konusunda hatsan kendini çok geliştirmiş. Arge bölümleri falan var bu havalı tüfekler için. hem herhangi bir arıza durumunda da izmir de yerleri gönderiyorsun sorunsuz ilgileniyorlar. Bende ki model bu https://www.kampseti.com/urun/hatsan-mod-85-sniper-vortex-havali-tufek

Şuan için çok memnunum. Tabi uzun ömürlü daha iyi birşey isterim dersem pcp lere bakmalısın.
1990-istanbul