Gönderen Konu: Suziki vitara 1.6jlx hakkinda bilgi  (Okunma sayısı 39404 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Osman KOCABIYIK

• AvlakForum Üye
  • *
Suziki vitara 1.6jlx hakkinda bilgi
« : 24 Temmuz 2013, 03:35:13 »
arkadaşlar 2000model suziki almayi düşünüyorum kullanan varsa ozellikleri hatalari yakit degerleri  e fiat aralığı hakkinda paylaşım larini zi beklerim
Osman KOCABIYIK
1977 - SAKARYA

Çevrimdışı Mustafa DEMİRTAŞ

• Müdavim Üyemiz
Ynt: Suziki vitara 1.6jlx hakkinda bilgi
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2013, 09:05:35 »
nasıl bir araç bu hiç resmi yokmu....
1968/amasya-istanbul-sarıyer
Hâlıkın dururken mahlûka tapma,
Şeytana uyup da yolundan sapma.(Lâ Edri)

VEFAT ETMİŞTİR

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #2 : 24 Temmuz 2013, 10:32:09 »

suzuki vitara, 98 yılına kadar japon üretimi sonrası santana motor yani ispanyol yapımıdır,beygir gücü olarak japonlardan büyüktür, kasa olarak hiç bir farkları yoktur, ilk zamanlarda piyasası olmayan parça yönünden çok sıkıntılı olarak bilinen bu araç ülkemizde offroad ve avcılıkta çok ilgi görünce fiyatları nerdeyse yüzde 100 civarında tavan yapmıştır, ekonomik bir araçtır yakıtı gayet azdır, diğer arazi araçlarıyla kıyas edildiği zaman her yönden vitara uygun gelir, şu anda ülkemizde düzgün bir araç malesef yirmibin tl civarındadır ve bu aracın değerinin kat kat üstündedir, eksi yönleri kalabalık bir aile için kulllanım alanı nerdeyse yok denecek kadar azdır, arka bagaja birde tüp deposu takıldıysa bagajım var diye aklınızda bişey kalmasın, arka koltuk araları kısa mesafedir rahat bir oturumu yoktur, mekanik olarak kronik bir sıkıntısı olmayan bir araçtır, kullananlar remork yada tavan bagajı ile buna çözüm bulmuşlardır, kısacası benimde aradığım bi araçtır :D
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Alper ALUŞ, Onur ÇELİKOĞLU

Çevrimdışı Mahir KAYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 24 Temmuz 2013, 11:52:14 »
Osman bey ben kullanıyorum.2001 model 1.6 jlk var.Temiz bi arabayı 20-25 bin arası bulabilirsiniz.Çok sağlam arabadır.yedek parça sıkıntısı yok denecek kadar azdır.kullanımı keyifli araçtır.kronik sorunarı var ama öyle büyük şeyler değil.tavsiye ederim bide vitara bağımlılık yapıyor haberiniz olsun.Araç hakkında daha detaylı bilgiyi gezenbilir.com dan takip edebilirsiniz.Akşam bende resim atarım...
  • Beratta 425 çifte
  • Franchi black magic delüx
  • Ata sp çelik kasa
Mahir KAYHAN
1984 TARSUS

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 24 Temmuz 2013, 12:13:00 »
öncelikle alacağınız araba en önemli kontrol edilmesi gereken konu araba arazide ne kadar yoruldu ne derece darbe gördü ve nerelerde ve nasıl kullanıldı.. 2001 vitarmız vardı gerçketen süper idi ama bi müddet sonra alttan ses gelmeye başadı kat kut diye yani bir yerden bişey kopmuş gibiydi ses. arabayı kaldırdıkki aman allahım ne göreyim. araba şasede kırık var ve i... neler kaynak yapmışlar . bizde ördek avına giderken esneme olduğu için araba kaynak atmış. . bu sadece 1 şekilde kırılabilir. arazide çok aşırı zorlanmış ve sert kullanılmış. dıştan görünüö 10 numara idi ama işte bakın bu oldu. emin olun böyle şeyler görünce hemen soğuyorsunuz arabadan. zaten fazla süremdi sattık. amaaaa gerçeten harika bir araba fiyatına göre. tavsiye derim. bi arkadaşımda vardı 2001 modeli siz yemin ederim araba sıfır gibi idi. olurya hani 2001 model arab sonuçta bi yerlden ses gelir. yok abi araba ile resmen kötü yolarda uçarak gidiyoruz hız konusunda 1 tane ses geldin kemik gibi di. bendekini satıp onu alacalktık sonra taksi aldık. samsun bölgesinde çok lazım olan bi araba değil zaten ördeğe gitsek fiesta bile gidiyor heryere av mekanlarımızın yol sıkıntısı yok. çok şükür. ama onu alırken allahım inşallah çok kar yağar bu sene karda işin tadını çıkarırız ördeğe çuılluğa gideriz kimse ava gidemez iken biz rahat rahat gideriz dedik ama nerdeeeeeeeeee. kar yağmayı bırak hasret kaldık o derece.
 yani bu araba lazım arazi ve yükske araba lazım olan için harika tavsiye ederim ama temizini. torya larında sıkıntı varmı arazide takviyesi 4x4 ağır 4x4 hızlısı ne durumda hepsii iyi bakın alırken arabayı arazide zorlayın bakalım nerden hata verecem.
 yerinizde olsam arabayuı deniz kumunda denerim. kesinlikle bu arabaları bir tek deniz kumu yoruyor işte hatalar orada çıkıyor. mutlaka deniz kumunda herşeyini deneyin
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

The following users thanked this post: Alper ALUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 24 Temmuz 2013, 18:48:18 »
Verdiği niz bilgiler için çok teşekkür ederim

Osman KOCABIYIK
1977 - SAKARYA

Çevrimdışı Ceyhun ERİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 24 Temmuz 2013, 21:37:13 »
Araba güzel güzel olmasına ama şu da var ben biraz off road ta yapıyorum çamurda biraz zorla difransyeli patlatıyor bu olay tecrübelerle sabittir SAYGILAR O0 O0
05.04.1976 CEYHUN ERİM EDİRNE UZUNKÖPRÜ
XLR 5 / AFFİNİTY/ VENZA / S 12 E/ PHONEMO/ 200 AC/ CHURHCIL/ VERNEY CARRON/ NİTRO/ BARETTA

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 24 Temmuz 2013, 23:34:10 »
sırf av ve ofrad içinse  suzuki samuray UZUN ŞASE (long bady) al yakıt az sağlam ve yol istemez bu araca keci yolu bul gir  sahibin .com da var 1994 ve üst model al
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Ersin TETİK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 25 Temmuz 2013, 02:54:15 »
2001 model bir jeep için 20-25 aralığına birçok alternatif olabilir.Bu aracın bir artısı olması lazm ki ben bir artısını göremiyorum.
Honda Crv de bu fşyatlara alınabiliyor .Parça çok , piyasası var , mekanik aksam çok sağlam gibi artıları var .
Ama ille vitara derseniz en azından grand vitara bakın .Bagaj çok önemli bir husus avcılıkta :)
Saygılar
  • Duetsch Drahthaar
Ersin
1982 KOCAELİ

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 25 Temmuz 2013, 04:30:59 »
derlerki bu araca kullanan arkadaslar doğrudur.Araba güzel güzel ve çok yakar 1.6 motor. olmasına ama şu da var ben biraz off road ta yapıyorum çamurda biraz zorla difransyeli patlatıyor bu olay tecrübelerle sabittir al bir suzuki  samuraı 1.3 geniş bagajlı uzun sase(long body) ister karda camurda zirveye çık 4*2 ve 4*4  ister ofrad yap vede avına yap cok az yakar km de 16 ile 20 krs arası yıllık vergiside 6 aylık 28 tl
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

mevlüt kurucu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 28 Temmuz 2013, 05:33:29 »
Mahmut beyinde dediği gibi 98 2003 arası japon değildir ya 98 öncesi yada 2003 sonrası alın bana kalırsa arabada hiçbir özellik yok dar toyota rav 4 98 99 modelini tavsiye ederim aynı paraya arabada herşey var 6 airbac sanruf yol bilgisayarı vebenzeri hemgeniş hemde özellik bundan çok daha fazla sonuçta toyota

Çevrimdışı Doğu GÜÇLÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 28 Temmuz 2013, 12:58:55 »
2001 model bir jeep için 20-25 aralığına birçok alternatif olabilir.Bu aracın bir artısı olması lazm ki ben bir artısını göremiyorum.
Honda Crv de bu fşyatlara alınabiliyor .Parça çok , piyasası var , mekanik aksam çok sağlam gibi artıları var .
Ama ille vitara derseniz en azından grand vitara bakın .Bagaj çok önemli bir husus avcılıkta :)
Saygılar

CRV 2000 cc, yakıtı ve vergisi vitaranın kaç katı biliyomusunuz?
Ayrıca vitaranın gittiği 10 zor yolun 3 tanesine CRV giremez bile.

Mahmut beyinde dediği gibi 98 2003 arası japon değildir ya 98 öncesi yada 2003 sonrası alın bana kalırsa arabada hiçbir özellik yok dar toyota rav 4 98 99 modelini tavsiye ederim aynı paraya arabada herşey var 6 airbac sanruf yol bilgisayarı vebenzeri hemgeniş hemde özellik bundan çok daha fazla sonuçta toyota

CRV için söylediklerim Rav4 için de geçerli,siz hiç off road oyunlarında yarışan rav4 gördünüz mü?
Veya şöyle soriym,off road oyunlarında yarışan arabaların kaçı vitara?
1982-Mersin

Çevrimdışı Gökhan KARABIYIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 28 Temmuz 2013, 18:05:44 »
bn crvde rav4 de suzukınının suana kadar her serısını kullanmıs bırı olarak suzukıyı tek gecerım 1.6 ları hantal serı degıl tek sıkıntısı bu o nedenle uzun yol gıdılecekse avlaklara 2.0 4 sılındır grandları daha cok tasıye ederım
suanda 3 yıl cıvarı 2.0 grand kullanıyorum av ıcın marmarıs -erzurum - karadenız her tarafa sıkıntısız gezmekteyım tavsıye ederım
(benım araba  ;D ;D ;D

« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2013, 18:06:47 Gönderen: Gökhan KARABIYIK »
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

Çevrimdışı Erol SARI

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 28 Temmuz 2013, 21:07:18 »
gokhan bey cok guzel gorunuyor masallah diyelim...bu haliyle uzun yolda yaklasik ne yakiyor olcebildiniz mi...rastgele...
Erol SARI
1976 KONYA

Çevrimdışı Gökhan KARABIYIK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 29 Temmuz 2013, 11:05:59 »
tesekkurler 30 lt lpg ıle uzun yolda 100-120 km arası hızla kullanırsan 230-240 km arası yakıyor lpg nın lıtresını yazma nedenım her ılde  fıyatının degısmesınden dolayı kendı ılınıze gore daha net fıyat alabılmenız
Gökhan KARABIYIK/ERZURUM
benım kangalLım...

TURGAY YILMAZ

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 30 Temmuz 2013, 11:31:28 »
Bende 2000 model 1.6jlx otomatik vites var. Sürüşü çok keyifli bir araç. Bagaj dışında bir sıkıntı yok. 96 beygir olduğu için yokuşları ancak 70-80 ile çıkılabiliyor ancak düz yolda rahat 120 yapıyor. Hızdan ziyade arazi performansı için aldığımdan bana yetiyor. Bu aralar 30 litre lpg ile 250km yaptım. Kışın 200 km civarı yapıyordum. Tavsiye ederim.

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #16 : 04 Ağustos 2013, 12:37:19 »
değerli yorum lariniz için çok teşekkür ederim
Osman KOCABIYIK
1977 - SAKARYA

Çevrimdışı Zafer AYDIN 40

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 25 Aralık 2013, 11:09:13 »
Aracı aldınız mı? Osman Bey bende suzuki grant Vitara'nın 2006 yada 2008 model olanını düşünüyorum dizel yada benzin+lpg karar veremedim bilgisi olan arkadaşlarına varsa paylaşımda sevinirim
Zafer AYDIN
1970-Kayseri

Çevrimdışı Savaş KARAUZ

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 20 Ağustos 2015, 02:13:56 »
1.6 tek kapı olanları beğeniyorum , artık yıpranmış yorgun arabalar.  iç aksamlar çürümüş olabilir.  1998 sonrası ispanyol üretim çok temiz araba bulmadıkça 20 tlden fazla vermemek lazım. illa ki masrafları olacaktır.

« Son Düzenleme: 09 Aralık 2015, 12:38:31 Gönderen: Savaş KARAUZ »
1978-İZNİK

Çevrimdışı Erdem BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 20 Ağustos 2015, 09:11:53 »
Benzer bir araç almak için epey araştırma yaptım ben de.Suzuki temiz de bulmuştum ama bagaj konusu sıkıntılı biz üç kişiyiz masa sandalye, bot, semaver mangal su tüfekler fişekler v.s sığmamız imkansızdı.Diğer jeep tarzı araçların da çoğu arazi kabiliyeti ya düşük ya da yine bagaj küçüktü.Bu yüzden 4x4 kamyonet alıp arka kısmını kapalı kabin yaptırdım.25.000 tl maloldu yine araba ama vergi 860 tl ve her yıl muayene :)
1982-İstanbul

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 06 Temmuz 2016, 15:54:06 »
158 binde benzinde kullanımış bir tane 5k jlx var alsam mı almasam mı arada kaldım çok kararsizim. aracı daha çok asfaltta kullancam işe giderekn ortalama git gel 70 km yol yapcam hergün acaba lpg de ne kadar yakar. tek düşündüğüm nokta bu aslında. kullananlar varsa eğer güncel yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilrler mi. aslında bu aracı almak istememin tek sebebi tatil günlerimde ava gitmek ve pikniğe gitmek için düşünüyorum. ikinci bir araç  alma imkanım olmadığından tek arac olacak. bu yüzden kararsız kaldım. yakıt konusunda clio almayı düşünüyorum altarnetif olarak. tabi bir de satarken elden çıkması düşündürücü :-\
« Son Düzenleme: 06 Temmuz 2016, 15:56:37 Gönderen: Ahmet OĞUL »
1988-İZMİR

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 06 Temmuz 2016, 16:32:40 »
bu arada araç 1.6 5 kapı
1988-İZMİR

Halil BAŞARAN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 08 Temmuz 2016, 18:03:38 »
158 binde benzinde kullanımış bir tane 5k jlx var alsam mı almasam mı arada kaldım çok kararsizim. aracı daha çok asfaltta kullancam işe giderekn ortalama git gel 70 km yol yapcam hergün acaba lpg de ne kadar yakar. tek düşündüğüm nokta bu aslında. kullananlar varsa eğer güncel yakıt tüketimi hakkında bilgi verebilrler mi. aslında bu aracı almak istememin tek sebebi tatil günlerimde ava gitmek ve pikniğe gitmek için düşünüyorum. ikinci bir araç  alma imkanım olmadığından tek arac olacak. bu yüzden kararsız kaldım. yakıt konusunda clio almayı düşünüyorum altarnetif olarak. tabi bir de satarken elden çıkması düşündürücü :-\

yazıp yazmamakta karasız kaldım;
bende aynı düşüncelerle uzun zaman düşündükten sonra dizel 4*4 duster de karar kılmıştım, gayet memnunum, hem 4*4 hem yakıt lpgli brodwaydan biraz fazla yakıyor(  0,263 krş)  son 2 haftada karadeniz istikametinde 3 bin km yol yaptım, iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum.
seçeneklere bunuda al derim, saygılar.

Çevrimdışı Ahmet OĞUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 08 Temmuz 2016, 18:58:15 »
yazıp yazmamakta karasız kaldım;
bende aynı düşüncelerle uzun zaman düşündükten sonra dizel 4*4 duster de karar kılmıştım, gayet memnunum, hem 4*4 hem yakıt lpgli brodwaydan biraz fazla yakıyor(  0,263 krş)  son 2 haftada karadeniz istikametinde 3 bin km yol yaptım, iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum.
seçeneklere bunuda al derim, saygılar.

halil bey düşünceleri yazamktan kaçınmayalım bilgi paylaşınca çoğalır ;D
 haklısınız halıl bey duster o konuda güzel araç ancak bütçem o kadar yok yenileri baya bi pahalı o yüzden onu elemek zorunda kaldım. aslında kullanan biri çıksa bilgi verse çok iyi olcak. tek düşündüğüm yakıt konusu
1988-İZMİR

Çevrimdışı Mustafa ÖZKOL

• Müdavim Üyemiz
  • Mustafa ÖZKOL 07.07.1977 KAYSERİ 532 776 89 56
« Yanıtla #24 : 09 Temmuz 2016, 00:58:13 »
Uzun yol 1 litre gaz 10 km.  Lovato marka...
  • Akus 20 ga çifte
  • Beretta 686 silver pigeon 12 ga
  • Benelli s90 12 ga
  • Radentis Queen Setter 6 yaşında