Gönderen Konu: Köpeğim haftaya doğum yapacak ama mama yemiyor  (Okunma sayısı 1865 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vahdet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
Köpeğim haftaya doğum yapacak ama mama yemiyor
« : 18 Temmuz 2018, 14:29:31 »
öncelikle Selamın Aleyküm arkadaşlar köpeğim 5/7 gün sonra doğum yapacak ama mama yemez oldu daha önceden yediği mama yı yemedi yavru köpek maması aldım onuda yemiyor ama önüne kemik koyunca çatlayana kadar yiyiyor veya yemek den kalan pilav, yemek suyu vs... yiyiyor hatta mama kalmadığında kuru ekmek yediği günler bile oluyordu acaba enikler olunca süt durumunu etkiler mi ????
  • huğlu 103 DE
  • Büyükhuğlu Yarı Otomatik
  • DRAHTHAAR
  • Akus Estate Çifte
Vahdet YILMAZ
1985 MERSİN

Çevrimdışı Ziyaettin AYHAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: Köpeğim haftaya doğum yapacak ama mama yemiyor
« Yanıtla #1 : 18 Temmuz 2018, 15:44:30 »
VAHDET BEY en iyisi evdeki yediğimiz yemeklerden yemesi,sütü bol olur,yavrular daha sıhhatli olur.önemli olan hayvan yemekten kesilmesin,devamlı kuru mama yerine ev yemeklerine devam edin.
1970
Kartepe/KOCAELİ
0531 257 3434
Dost, zor zamanında bulur seni.

The following users thanked this post: Vahdet YILMAZ

Çevrimdışı Murat DİKMETAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #2 : 18 Temmuz 2018, 16:03:21 »
Yaz ayı şimdi 2 günde bir farklı birşey vermiyorsanız köpeğinize yemez tabi . Yanlış anlamayın sakın siz her gün aynı yemeği yiyormusunuz o mantıkla düşünün . Farklı birşey de verdiğinizde yemiyorsa onu araştırmak lazım .
  • Huğlu 202B
  • Winchester SXP
1983 - Fatsa

The following users thanked this post: Vahdet YILMAZ, Rıza BOZOKLU

Çevrimdışı Vahdet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 19 Temmuz 2018, 12:51:25 »
Yaz ayı şimdi 2 günde bir farklı birşey vermiyorsanız köpeğinize yemez tabi . Yanlış anlamayın sakın siz her gün aynı yemeği yiyormusunuz o mantıkla düşünün . Farklı birşey de verdiğinizde yemiyorsa onu araştırmak lazım .
Zaten ben en fazla iki gün mama veririm sonra yemek verip tekrar mama, son bir kaç gündür evde yapılan yemeklerden de yemiyor nerdeyse iki gün hiçbirşey yemiyor sonra dayanamayıp kemik veriyorum hepsini yiyiyor
  • huğlu 103 DE
  • DRAHTHAAR
  • Akus Estate Çifte
Vahdet YILMAZ
1985 MERSİN

Çevrimdışı Hakan HEKİM

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 19 Temmuz 2018, 20:22:33 »
Köpeğiniz gebeliğin kaçıncı gününde?56-70 arası günde doğum gerçekleşir ve son 4 günden itibaren karındaki yavru sayısı fazla ise özellikle köpek şişkinlik nedeniyle tok hisseder.Normal bir durum ama sadece kemik vermeniz çok tehlikeli.Küçük lezzetli ve yüksek protein içeren yemekler verin.Çiğ tavuk göğsü öneririm ben.Bugün verdiğiniz kemikten bir parça takılsa bağırsağına bunun sonucunu aylar sonra bile tıkanma şeklinde görebilirsiniz.1 kaşık zeytinyağı dökün yemeğine.Suda içmiyorsa enjektörle ağzına su basın günlük
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2018, 20:27:42 Gönderen: Hakan HEKİM »

The following users thanked this post: Vahdet YILMAZ

Çevrimdışı Vahdet YILMAZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 22 Temmuz 2018, 14:38:43 »
Köpeğiniz gebeliğin kaçıncı gününde?56-70 arası günde doğum gerçekleşir ve son 4 günden itibaren karındaki yavru sayısı fazla ise özellikle köpek şişkinlik nedeniyle tok hisseder.Normal bir durum ama sadece kemik vermeniz çok tehlikeli.Küçük lezzetli ve yüksek protein içeren yemekler verin.Çiğ tavuk göğsü öneririm ben.Bugün verdiğiniz kemikten bir parça takılsa bağırsağına bunun sonucunu aylar sonra bile tıkanma şeklinde görebilirsiniz.1 kaşık zeytinyağı dökün yemeğine.Suda içmiyorsa enjektörle ağzına su basın günlük
Hakan Hocam teşekkürler köpeğim bu gün yavru yapmaya gece 03.00 da başladı ve şu an itibariyle 11 yavru oldu ama 1 erkek yavru öldü diğer eniklerimin durumu iyi çok şükür doğum yapınca köpeğimiz ne kadar zayıfladığını anladım bugünden tezi yok derhal beslenmeye önem vermem gerekiyor
  • huğlu 103 DE
  • DRAHTHAAR
  • Akus Estate Çifte
Vahdet YILMAZ
1985 MERSİN