Gönderen Konu: NEDEN BÜTÜN AVCILAR İTHAL AVRUPA MALZEME KULLANIYOR SORUN NEREDE  (Okunma sayısı 17217 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Vet.Hek.Hamit AKSAKAL

• AvlakForum Üye
  • *
  • 532 492 52 01
Ynt: NEDEN BÜTÜN AVCILAR İTHAL AVRUPA MALZEME KULLANIYOR SORUN NEREDE
« Yanıtla #25 : 13 Mayıs 2013, 16:52:00 »
Adem bey sırasıyla yazayım ben kendi kullandıklarımı
av fişeği : Yavaşçalar Av fişeği,bütün avlarda kullanıyorum ve gayet memnunum,sadece biraz fazla barut kalıntısı var namluda
 tüfek kılıfı :markasını bilmiyorum ama oda yerli
ördek mühre: ördek avı yapmıyorum
ördek düdüğü: yukarıda belirttim
tüfek : Waltter light Q7 yarı otomatik (konya  malı daha sıkıştırdığını görmedim 24 gr dahil),ayrıca sarsılmaz Newavrasya süper pozem var ondan da çok memnunum
tulum : Trans orman desenli (alabalık avı için almıştım)
kuşluk :yerli ürün deri örme bir kuşluğum var,

İlk yorumumda da belirttiğim gibi sizin ne aradığınıza bağlı, benim için yukarıda sıraladığım malzemeler yeterli,önemli olan kaliteli bir köpek ve meradaki av potansiyeli.Malesef gün geçtikçe türkiyedeki av popülasyonu hatrı sayılır şekilde azalmakta ve biz avcılar bunun için hiç bişey yapmıyoruz.her geçen sene bir önceki yılı arar olduk,ne bıldırcın var ne keklik ne tavşan ne çulluk!ördekle pek aram olmadığı için onlarla ilgilenenler onun durumunuda görüyordur.Kaz'ı zaten sayamıyorum bile listede,ben marmara bölgesi avcısı olarak gelecekten gerçekten korkuyorum!

Avlaklarda av olmadıktan sonra en kaliteli malzemen olsa ne işe yarar soruyorum sizlere Allah aşkına!
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2013, 19:11:21 Gönderen: Vet.Hek.Hamit AKSAKAL »
Vet. Hek.Hamit AKSAKAL
0532 492 5201
Yenice/ ÇANAKKALE

Uploade

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #26 : 13 Mayıs 2013, 19:14:30 »
   merhabalar adem bey,

cevaplar 3 günde ikinci sayfayı oluşturmuş arkadaşlarımız yorumlamış herkes kendinden birşeyler katmış işte ne hoş bir paylaşım.

çorbaya bende bir tuz katayım dedim affınıza sığınaraktan umarım fazla gelmez  ^-^
 herşeyin başı eğitim ve kültür. ''elime yerli üretim mühreyi aldığım gibi geri bırakıyorum'' demişsinya işte herkes sizin gibi elle gözle değerlendirirse kalitesiz malı almaz bayide satamaz üreticide satamaz neticede arz talep konusu bu. halbuki ne ürünler varki dışarı gidip yabancı bandrolerle bize tekrar dönen teşhir etsen sayfalar sığmaz.

biz toplum olarak negün bilinçlenir ezbere dayalı olmayan boşteneke kafalı mezuniyet değil gerçekten eğitilmiş beyinlerle doğru ellerde maharetle yoğrulan hamurdan mayalanırsak işte o zaman yerli malım tavan yapar herşeyiyle, benimkisi hayal ama illada umut, umutsuz yarın olmaz.

o yüzdendirki ithal arayışımız. veteriner arkadaşımın dediği gibi avmı kaldıki meralarda av denilebilecek av cidden yok. makta cabası keyifli ve güzel birlikteliklerle umutla yelken açsın yürekleriniz yeşil meralarda.. mersin'den saygılarımla...   
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #27 : 13 Mayıs 2013, 19:22:08 »
Adem bey sırasıyla yazayım ben kendi kullandıklarımı
av fişeği : Yavaşçalar Av fişeği,bütün avlarda kullanıyorum ve gayet memnunum,sadece biraz fazla barut kalıntısı var namluda
 tüfek kılıfı :markasını bilmiyorum ama oda yerli
ördek mühre: ördek avı yapmıyorum
ördek düdüğü: yukarıda belirttim
tüfek : Waltter light Q7 yarı otomatik (konya  malı daha sıkıştırdığını görmedim 24 gr dahil),ayrıca sarsılmaz Newavrasya süper pozem var ondan da çok memnunum
tulum : Trans orman desenli (alabalık avı için almıştım)
kuşluk :yerli ürün deri örme bir kuşluğum var,
 hamit bende size size şöyle yazayım
 ördek kaz karameke mühresi: mühreler rezil ötesi renkler çok kötü ördek geleceğine kaçıyor görünce
 fişeklik .: 2 hafta içinde dikişler komple açılıyor yada kayış kopuyor
tüfek kılıfı: ilk haftadan en geç 1 ay içinde fermuar patlıyor yada bozuluyor yada tutma yerleri kopuyor
ördek düdükleri : ya ses karga gibi yada şişiyor kitleniyor
 kuşluk : ipler hemen çürüyor bağlantı noktalrı kopuyor
tulum: ilk avdan delinirmi  açılırmı ek yeri bu kadar olur
av fişekleri ya barut is yapar ya leke bırakır ya patlamaz yada şişer amekanızma devre dışı
bunalrın hepsi ördek avı sıkıntıları. siz ördek avına gitmediğiniz i,çin bu sıkıntılar başınıza gelmemiş olabilir hamit bey.soğuk havada tüfek kitlenir çalışmaz içinde azda olsa yağ varsa donar neden oda çünkü yerli yağ:)
 çulluk keklik bılrdın avı i,çin ben hayatta muallakda kalmaz her tüfek her fişek ile avı yapılır çünkü sıcak kuru av dır ondan o yüzden sıkıntı yaşamazsınız.
 hamit bey sakın yanlış algılmayın lütfen sadece sizinle sohbet ediyoruz olan anlatıyorum sizin bilgilerinizi alıyorum öğreniyorum paylaşıyoruz.
 saygılar sunuyorum sonsuz

İlk yorumumda da belirttiğim gibi sizin ne aradığınıza bağlı, benim için yukarıda sıraladığım malzemeler yeterli,önemli olan kaliteli bir köpek ve meradaki av potansiyeli.Malesef gün geçtikçe türkiyedeki av popülasyonu hatrı sayılır şekilde azalmakta ve biz avcılar bunun için hiç bişey yapmıyoruz.her geçen sene bir önceki yılı arar olduk,ne bıldırcın var ne keklik ne tavşan ne çulluk!ördekle pek aram olmadığı için onlarla ilgilenenler onun durumunuda görüyordur.Kaz'ı zaten sayamıyorum bile listede,ben marmara bölgesi avcısı olarak gelecekten gerçekten korkuyorum!

Avlaklarda av olmadıktan sonra en kaliteli malzemen olsa ne işe yarar soruyorum sizlere Allah aşkına!
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #28 : 13 Mayıs 2013, 19:24:00 »
hani diyrouz ya av nerde eski avlar av yok. işte bende onu diyorum ördek çulluk vs . denk gelecekki ovv o anda sorunsuz olması gerekli bütün ekipmanki nadiren olan av bize denk gelince arkasından bay bayy demeyelim hayvan bize gülüp geçmesin istediğim bu zaten sayın avcı dostalrımız
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #29 : 13 Mayıs 2013, 19:34:13 »
   merhabalar adem bey,

cevaplar 3 günde ikinci sayfayı oluşturmuş arkadaşlarımız yorumlamış herkes kendinden birşeyler katmış işte ne hoş bir paylaşım.

çorbaya bende bir tuz katayım dedim affınıza sığınaraktan umarım fazla gelmez  ^-^
 herşeyin başı eğitim ve kültür. ''elime yerli üretim mühreyi aldığım gibi geri bırakıyorum'' demişsinya işte herkes sizin gibi elle gözle değerlendirirse kalitesiz malı almaz bayide satamaz üreticide satamaz neticede arz talep konusu bu. halbuki ne ürünler varki dışarı gidip yabancı bandrolerle bize tekrar dönen teşhir etsen sayfalar sığmaz.

biz toplum olarak negün bilinçlenir ezbere dayalı olmayan boşteneke kafalı mezuniyet değil gerçekten eğitilmiş beyinlerle doğru ellerde maharetle yoğrulan hamurdan mayalanırsak işte o zaman yerli malım tavan yapar herşeyiyle, benimkisi hayal ama illada umut, umutsuz yarın olmaz.

o yüzdendirki ithal arayışımız. veteriner arkadaşımın dediği gibi avmı kaldıki meralarda av denilebilecek av cidden yok. makta cabası keyifli ve güzel birlikteliklerle umutla yelken açsın yürekleriniz yeşil meralarda.. mersin'den saygılarımla...   
  ali bey öncelilikle iletimize sizinde düşüneleriniz katttınız için ben size teşekkür ederim.
öncelikle ben bazı şeyleri denerim bakarım hani dedniz el bakıp ne anlıyorsun kaliteyi asla. deneyimlerimiz varyaşadıkalrımız var. yaşayayıp ddeneye deney bazı şeyleri öğreniyor insan oğlu.
hiç ördek avında tüfeğiniz tıkanıklık yaptımı ördke tam üstünüze konarken yada sorti yaprken siz hiç orman mera içinde köpeğiniz süper fermada iken 1patladı 2.cide patlamaz olup kaçırıdnızmı. benim demek istediğim de bu zaten. 2 . bir şans olmaya biliyor bu misal sunuyorum çokda önemli değil vurup vurmamak. ama emin olun insan tüfeğini atıpo kıarsı geliyor.
 başka örnek bakın ben çok fişek denerim. yavaşçalar 40 metreeden her attığı m ördeği vuruyorum ama bakın aması çok önemli hayvan düşüyor ama hep yaralı daha atmam ördek avına.
özkursan  sonuçlar hüsran. jet güzel fişek ama barut lekesi tüfeğimi, mahvediyor vede yerli fişekler hep aynı.
ben diyorum ki biz türkler herşeyin en babasını yaparız en kalitesi biz yapalım en i,yii bizde olsun girmesin yabancı piyasa bizim av dünyamıza ne işi var . biz eşit şartlarda oldudamı ithal avrupa seçiyoruz aslaaa. bakın ördek avo zor avdır ve tutkunuyum dur ördek aında tüfek fişek seöçimi çok önemlşi sağlık içinde tulum çok önemli . o yüzden çok takılıyorum başıma gelenlerden kaynakl.
 emin olun bılrıdıcın çulluk avı hiç hiç sıkıntı yokl en temiz bartu hangi yerlide var ise onunla her ava giderim yeterki barut temiz olsun.
av olsun olmasın hiçç problem değil katıyen hırsım vurmak olsa emin olun bu işi eti için yapsak yaptığım masraf ile aylık yemöeğimizi yeriz en baba lokantalarda yemekler yeriz.
ben sadece kııyoruımö yerli tulum istiyorum yerli kalite fişek istiyorum yerli düdük yerli mğühre yerli çizme yerli herşeyim yerli olsun  umarım kendimi anlatabiliyoırumsaygıla rsunuyorum. bu konuya ilgisiz kalmadığınız için de diğer abi ve kardeşlerim ustalrım gibi sizdede sonsuz minnetlerimi saygılarımı sevgilerimi sunuyorum iyiki varsınız iyiki avcıyız
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

bılal taskomur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 14 Mayıs 2013, 12:15:16 »
Adem abi avrupa fişek bambaşka doğru söylüyosun.bide çok sahte yapıyorlar abi bu nedir ya winçhester ın mühürünü bile aynı yapıyorlar ama kovandan anlaşılıyor

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #31 : 14 Mayıs 2013, 13:47:07 »
Adem abi avrupa fişek bambaşka doğru söylüyosun.bide çok sahte yapıyorlar abi bu nedir ya winçhester ın mühürünü bile aynı yapıyorlar ama kovandan anlaşılıyor
bilal kardeşim emin ol çoğu bayii kendi otomatik makineleri var kendi, yapıyor . alalaım bizde 1000 tl makiensi :)
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #32 : 14 Mayıs 2013, 14:20:18 »
evet buyrun beylerrr hayırlı olsunnn. bakın sonunda vayyyy be dediğim bi yerli, yapım şaheser gerçketen ilk gördüm hastası oldum. işte bu yaaa. ne varkı var beneli görüşünden . işleyişini görmedik daha
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

bılal taskomur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 14 Mayıs 2013, 15:21:45 »
ördek deme bana adem abiiii  ;D :) ;D :D

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #34 : 14 Mayıs 2013, 15:37:29 »
bilal kartdeşim korkma onlar benden çekinirler ördekler kanlım benim yirim onları ben :) ah yavrum seni kimler ördek avına soktuda ördek göremden vurdurmadan çamurda batakda seni üşütüp avdan soğuuttular. ördek avcısını ilk gün en bol yere sokacanki, iğne kol gibi olsun iğneyi yiyen daha bırakamsın. seni götürmüşler ördek olmayan yere soğumuşsun hemen avdan. ördek olsa emin ol soğuk vıoz gelir. gidecez senle inşallah . vak vakkkk vakkkk vakk vak vak va.... vak vavak vakvak:P
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #35 : 14 Mayıs 2013, 16:57:45 »
biz türkler genelde malımız tutulana kadar kalite, tutuldu mu allah ne verdiyse kullan. avrupaya ayrı türkiyeye ayrı ürün, avrupa ürünü kaliteli. adam siparişini ikiye katlıyor. bizim yerli firma yetişemiyor. yurtiçine sürdüğü ürünü gönderiyor. avrupalı bakıyor ürün farklı iade ediyor. bizimkiler yurt içine sürdüğü ama avrupadan dönmüş ürünü ihraç fazlası diye tekrar yurt içine sürüyorlar. adam gibi kaliteli yurtiçine de yurt dışına da aynı ürünü üretsek hem dışarda hem de içeride yüzümüz gülecek.
1962 SAMSUN 55-- United states

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #36 : 14 Mayıs 2013, 17:00:08 »
merhaba arkadaslar yasar beyin dediklerine harfiyen katiliyorum saygilar

Çevrimdışı Lütfi TÜRE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #37 : 14 Mayıs 2013, 21:34:35 »

Arkadaşlar, size olumsuz bir tespitte bulunayım.

Yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı amaaaaaaa,şu saçmadaki kurşun miktarının yüzde sekizlerin altına düşmesi,bizim yerli üreticileri çok memnun etmiştir herhalde.

Dışarıdaki üretici,kaldırılan kurşunun yerine nasıl bir madde kullanırımda saçmayı daha öldürücü yaparım diye düşünürken ,bizdekiler yüzde yüz çelik saçma yaptık diye övündüler.

Adamlar yaptıkları fişekleri kÂr etmeden satarlarmı neden fiyatları yüksek çünkü birçok arge çalışmasının ve kullanılan malzemenin kalitesi maliyete yansıyorda ondan.

Bide bizimkileri düşünün,10 tl ye fişekmi olur Allah aşkına bunun maliyeti satıcıya gelene kadar birkaç el değiştirdiğine göre heralde 4 yada 5 tl falana geliyordur.Saçması saçma değil ,barutu barut değil,kapsonu kapson değil.

Hele bazıları demiyormu KARDEŞİM NE BİLEM NE MARKASI Bİ FİŞEK ALDIM TÜFEK ÇOK SEVDİ Bİ KOYUYOM BURUŞTURUYO.Emin olun aynı lafı aynı gurupta ava gittiğim bi vatandaş söylüyodu,hemde kulübde övüne övüne,kaç kere Lütfi abi köpeği bi algel keklik kanadı kırma bu çalıya sekti buluver diye,çok duydum bu lafları çok,ufacık bir gurupman testiyle gösterdim kullandığı fişeğin bi naneye yaramıyacağını ama bana OLSUN HİÇ OLMASSA UCUZ dediği an çıldırdım.

Bi av esnasında vurduğunun bile farkına varmadığı iki keklikle bir tavşanı ben gördüm ve topladım av merasından.Hala o ucuz fişeklerden vaz geçmedi,ne yapsın o ve onun gibi asgeri ücretli birçok avcı var bu memlekette.

Hadi onu geçtim,ya şu bohcacılar,devletine vergisini bile vermeden bizim hakkımıza tecavüz eden bu zümre kullanırmı kaliteli fişeği.ESKİDEN FİŞEK BU KADAR UCUZ DEĞİLKEN CEBİNE 2 YADA 3 FİŞEK KOYUP AVA GİDEN ADAM ÇOK GÖRDÜM BEN.

Şimdi soruyorum size fişek bu kadar ucuz olunca her kalkan keklik alayına uzak olsun yakın olsun silah sıkmıyormu bu insanlar ,değmiyormu  çelikten yada nebileyim neyden yapılan bu saçmalar delip geçmiyormu KEKLİĞİ vurduğumuzun bile farkına varmadan ,vurulduğunun bile farkına varmadan kırmıyormuyuz keklik neslini.

Ondan sonra ne oldu bu keklik nesline kışın yemlesekmi acaba diyoruz,sen kalk daha palazken bıldırcın zamanı avla uzak yakın deme adi adi fişekleri sık ondan sonra NE OLDU KEKLİĞE.

Her sene dağ avı başlamadan köylülerden iyi haber gelir ,dün bilmemne mevkine gittiydim tarlanın kenarından iki aley keklik kalktı diye,ne yaptıydın tarlada gübre serptim. Bohçacılar gizli saklı övünür bıldırcın zamanı gitmiştir o mevkiye vurduğu kekliği anlatır.Bİ KALKTI ON GADAR Bİ s..... İKİ TANESİ GALDI.DAHA FAZLASINI KIRMIŞTIR HALBÜKÜSÜ.SEN GİDERSİN AV ZAMANI VAR OLAN YOK OLMUŞTUR.

HİÇ OLMASSA BİZLER İYİ FİŞEK KULLANALIM.UCUZ FİŞEK KULLANIP DAHA ADİSİNİ VE DAHA UCUZUNU TEŞFİK ETMEYELİM.DOĞAYA VERDİĞİMİZ ZARARIN FARKINA VARALIM ARTIK.

BU UCUZ FİŞEKLER ÇIKTIĞINDAN BERİ KEKLİK AZALIYOR FARKINDA DEĞİLMİSİNİZZ.....
Lütfi Türe
1971 Burdur

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #38 : 14 Mayıs 2013, 22:43:18 »
ben ucuz fişek atmıyorum abicim. ben remington kullanıyoırum.nedne remington barut lekesi yok fişek şişti mekanızma kitlendi   yok. tıkanıklık yaptı yok hiçödetr yok en önemli ise hayvan yaralı gitti yok. ama emin olun aynı şekilde yerli fişek çıksın hemen onu alırım ama çıkanakadar remington devam .
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Hayri IŞITAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #39 : 15 Mayıs 2013, 03:29:29 »
Gönderen: Adem KOCA
« : 14 Mayıs 2013, 22:43:18 » Alıntı Yap

ben ucuz fişek atmıyorum abicim. ben remington kullanıyoırum.nedne remington barut lekesi yok fişek şişti mekanızma kitlendi   yok. tıkanıklık yaptı yok hiçödetr yok en önemli ise hayvan yaralı gitti yok. ama emin olun aynı şekilde yerli fişek çıksın hemen onu alırım ama çıkanakadar remington devam .
Alıntı

sen herseyin guzelini yaparsin

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #40 : 15 Mayıs 2013, 08:10:16 »
eyvallah abicim sizden öğreneceğimi,z çok şeyler var babam dan öğrendim bu zamana kadar o elini çekti toptan tüfekten şimdi senden ve sizingibi ustalrdan öğrneceğiz bakalım. illaki vardır bişiler daha öğrenecek. saygılar
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82

Çevrimdışı Ahmet ERTOĞRUL

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #41 : 17 Mayıs 2013, 17:29:28 »

kovan farkları nedır acaba ?
1991 MAGOSA KIBRIS

Çevrimdışı Adem KOCA

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #42 : 17 Mayıs 2013, 17:38:25 »
kardeşim emin ol sahte ile orjinal eline al hemen farkları anlarsın.fişek kovan yapısı bile fark ediyor. farkı bide nerden enalarsın fiyattan . kutusu 25 tl olanlar ile 90 tl olanlar fark bu zaten. orjinal fişek kutusu 45 den balıyor 90 kadar çıkıyor. winc. federal remington. vs ucuz kutu varsa anlaki orjinal değil ha bu demek değilki ço kötü yooo gayet ii fişk çıkıyor
1981 - Çarşamba/Samsun
 0544 565 37 82