Gönderen Konu: FABARM XLR 5 ile test atışları !!!!!  (Okunma sayısı 3745 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
FABARM XLR 5 ile test atışları !!!!!
« : 03 Haziran 2017, 10:36:25 »
Arkadaşlar merhaba ,
Aşağıda yazdığım fişekler ile test atışları yapacağım . Ne önerirsiniz ? Yazarsanız ona göre haraket edeceğim. 18'7 bore 71 cm namlu
Choke lar ,
Xtreme 9/10 1 no
Long 7/10 2 no
Medium 5/10 3 no
Short 2/10 4 no
Teşekkürler ...
B.P F2 34 gr 5 no
Winchester special chasse 34 gr 4 no
Mirage jk6 34 gr 5 no
Fıocchi pl 34 gr no 5
Lambro feltro 34 gr 6 no
Bornaghı felt 33 gr 6 no
Bornaghı 28 gr. No 7
Rio game load 30 gr no 9
Rc 2 white paper fibre 34 gr no 6
BP Anıgrina 33 gr no 5
Mirage dıspersante 34 gr no 8
Sellior belliot skeet 24 gr no 7,5
Mirage bol dor 24 gr no 7,5
Fıocchi 28 gr offıal trap no 7
Rws 28 gr no 9
Fıocchı 31 gr no 9

« Son Düzenleme: 11 Haziran 2017, 23:47:27 Gönderen: Soner ANT »
  • Fabarm XLR 5 71 cm 18.7
  • Yıldız SP over under 71 cm Special ME
  • Suhl Bühag Handmade side by side 71 cm
  • Robust 222 side by side 66 cm
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN, Ekrem USTA, İbrahim TUTKUN

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Ynt: FABARM XLR 5 ile test atışları !!!!! Önce öneriler ?
« Yanıtla #1 : 03 Haziran 2017, 13:28:11 »
Soner abi kolay gelsin😀
1983 Akhisar

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 03 Haziran 2017, 21:39:46 »
Soner bey merhaba, bence tüfeği ve şoklarını test edecekseniz aynı marka,aynı saçma ve aynı gramaj fişekler ile test yapmanız gerekir, yok eğer fişekleri test edecekseniz şoklar sabit fişekler aynı tür ama farklı marka olur. Fakat her iki durumu da test etmek istiyorsanız işiniz uzun ve zahmetli, Allah kolaylık versin derim.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2017, 09:23:56 »
Bu tüfekler hakkında çok fazla kafa karılıklığı var . Bir nebze yardımcı olacağım karar vermemize . Tek kurşun da atacağım bakaklım ne olacak...
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Osman ALP, Ekrem USTA

Çevrimdışı Osman ALP

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2017, 12:09:53 »
Bu tüfekler hakkında çok fazla kafa karılıklığı var . Bir nebze yardımcı olacağım karar vermemize . Tek kurşun da atacağım bakaklım ne olacak...
Tek kurşun atışlarının harika olduğunu göreceğinizi tahmin ediyorum. Özellikle 4 nolu şok ile. Kolay gelsin.
Osman ALP
16.11.1970 - İZMİR
Browning Auto5, Sauer Beretta s56, Remington 1187 Special Purpose, Remington Model 11, Remington 870 Express Combo, JP Sauer&Sohn Royal Çifte, Üzümlü Koop. Poze, Retay Masai Mara, Derya MK-12, Rubans Anglais Dolma Çifte

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 07 Haziran 2017, 23:29:33 »
Bu hafta çoçuğun sınavları var haftaya tüm fişekleri deneyeceğim
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 11 Haziran 2017, 23:46:34 »
https://ibb.co/k5s2kv
https://ibb.co/jgX2kv
https://ibb.co/dnfNkv
https://ibb.co/e1quyF
https://ibb.co/hqtQ5v
https://ibb.co/d5RpXa
https://ibb.co/bOt3sa
https://ibb.co/fLXJQv
https://ibb.co/hhPMdF
https://ibb.co/ebWZyF
https://ibb.co/kP1dQv

gb 28 gr palla 36 metre

mirage jk 6 34 gram no :6 choke 2 mesafe 36 metre

fiocchı 34 gr no:6 choke 2 mesafe 36 metre

winchester 34 gr no:4 choke 2 mesafe 36 metre

lambro blue 34 gr no 6 choke 2 mesafe 36 metre

lambro brown 33 gr no 6 choke 2 mesafe 36 metre

bp anıgrina amerella 33 gr keçe no 5 mesafe 36 metre

bp f2 34 gram no 5  choke 2 mesafe 36 metre

fiocchı 28 gr official trap no 7 choke 2 mesafe 36 metre

fıocchı 28 gram offıcial trap no 7 choke 3 mesafe 30 metre

bornaghı 28 gr no 7 choke 3 mesafe 36 metre
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2017, 22:57:27 Gönderen: Soner ANT »
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Bahri TUĞRULTEKİN, İbrahim TUTKUN, Okan IŞIK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
Ynt: FABARM XLR 5 ile test atışları !!!!!
« Yanıtla #7 : 12 Haziran 2017, 00:16:10 »
@Soner ART , paylaşımınız için teşekkürler.

Yalnız paylaştığınız linkler, direkt imaj linkleri. Bunun yerine, yine aynı sayfada bulunan BBCode ya da Forum linklerini paylaşırsanız, forum içerisinde de fotoğraf olarak görülebilir.

Ben bunların linklerini, mesajınızın içerisine ekledim. Siz de, fotoğrafların baş kısımlarına choke, fişek, mesafe bilgilerini yazarsanız daha kolay anlaşılabilir.

Selamlar.
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Okan IŞIK

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2017, 00:28:35 »
Bizim avcı bir abimizde Fabarm H4 modeli var. 68 namlu.. Yurtiçinde satışı olmayan bir modelmiş, gümrükte kaçak giriş yakalanınca 7 emin üzerinden mal müdürlüğü aracılığı ile ihale yoluyla aldım falan diyordu.. Onun namlusu da xlr5 gibi tribore özelliğe sahipmiş galiba. Şoklarına baktım, üstten vidalı ama epey uzun 8 cm vardır belki biraz daha fazla. tüfeğin aşırı derecede toplu saçma sürümü olduğunu söylüyor. Ördek avlarında uzak vuruşları da meşhurdur. O tüfekle ben de bir grupman testi yapıcam ilk fırsatta, anlattıkça merak ettim :)
Konu dışı bir şey ama yazdım öyle :D

Paylaşım için teşekkürler Soner Bey. Tribore namlunun, patterni bir tarafa, penetrasyona faydası varmı yokmu onu merak ediyorum.
Fişek yatağı bitiminden 18.80 ile başlayıp yumuşak bir geçişle namlu ortalarında çapı 18.40 a düşürmek ve o şekilde şok yatağına kadar devam ettirmek değişik bir fikir. Eğer marketing kaygısı ile yapılmadıysa, muhakkak vardır bir bildikleri.. :)
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2017, 00:32:46 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Bilal AYDIN, Okan IŞIK

Çevrimdışı Bahri TUĞRULTEKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #9 : 13 Haziran 2017, 01:48:03 »
Bizim avcı bir abimizde Fabarm H4 modeli var. 68 namlu.. Yurtiçinde satışı olmayan bir modelmiş, gümrükte kaçak giriş yakalanınca 7 emin üzerinden mal müdürlüğü aracılığı ile ihale yoluyla aldım falan diyordu.. Onun namlusu da xlr5 gibi tribore özelliğe sahipmiş galiba. Şoklarına baktım, üstten vidalı ama epey uzun 8 cm vardır belki biraz daha fazla. tüfeğin aşırı derecede toplu saçma sürümü olduğunu söylüyor. Ördek avlarında uzak vuruşları da meşhurdur. O tüfekle ben de bir grupman testi yapıcam ilk fırsatta, anlattıkça merak ettim :)
Konu dışı bir şey ama yazdım öyle :D

Paylaşım için teşekkürler Soner Bey. Tribore namlunun, patterni bir tarafa, penetrasyona faydası varmı yokmu onu merak ediyorum.
Fişek yatağı bitiminden 18.80 ile başlayıp yumuşak bir geçişle namlu ortalarında çapı 18.40 a düşürmek ve o şekilde şok yatağına kadar devam ettirmek değişik bir fikir. Eğer marketing kaygısı ile yapılmadıysa, muhakkak vardır bir bildikleri.. :)

Emrah bey söylediğiniz fabarm h4 ile ilgili chasse passion isimli bir sitede yorumlarda bir yazı gördüm çeviriyi google yaptırsamda pek birşey anlayamadım. Ancak dikkatimi çeken Türklerden bahsetmeleri
Bonjour Gery, je suis intervenu ici, dans un sujet qui mettait en concurrence deux armes, dont un FABARM H4 pour donner une indication que j'estime importante, à savoir le lieu de production des armes. Je pense que dire que cette arme VC est faite en Turquie est plus de l'information qu'une critique, non ?
Ces délocalisations sont basées sur la recherche de bas couts de production, jamais sur une recherche de compétence.
Le prix de vente aux chasseurs est parfois trompeur... Quelle est la marge du fabricant, des importateurs, des revendeurs? On peut avoir parfois un prix de vente identique avec des couts "départ usine" qui vont du simple au double! La plupart des fusils Turcs que vous trouvez à 700 euro TTC n'ont jamais quitté la Turquie à plus de 220-250 euro, pour les meilleurs!
L'autre aspect trompeur est ensuite la marque commerciale utilisée pour vendre ces fusils turcs. Combien de fusils 100% turcs finissent en armureries avec des marques Americaines, Italiennes ou Française dans le sujet présent. Et quelle difficulté pour le chasseur de trouver cette indication sur le pays d'origine en lisant les marquages présents sur les armes! La législation est trop floue et laisse libre la voie à tous les excès! Pour la suite de mon précédent message, je donnais très humblement le conseils de systématiquement se faire démonter les semi-auto par l'armurier et de regarder les pièces. Meme sans connaissance technique on peut voir s'il y a des traces grossières de fraisage, des traces de limes, etc... Si vous voyez de telles traces, alors méfiance... Un semi-auto doit avoir chaque pièce parfaitement exécutée et finie, le montage se faisant ensuite comme un MECANO. Les traces de lime ou d'ajustage veulent dire que les pièces ne sont pas parfaitement interchangeables...catastrophe
1983 Akhisar

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #10 : 13 Haziran 2017, 01:57:48 »
Maalesef iyi bir şekilde bahsetmiyorlar.

Özet olarak şunu diyor;

"700 Euro bandındaki Türk üretimi tüfeklerin çoğunda, Türkiye'den alış fiyatı 220-250Euro en fazla. Kaç tane Amerikan, İtalyan ya da Fransız markası aslında Türk üretimi olduğundan haberimiz var mı? Ve bunu avcılar olarak anlayabilmemiz için tüfeğin üzerine yeterli işaret ya da bilgi de koymuyorlar. Bu konuda yasalar da yetersiz. "

Daha da özetle, "fason üretim Türk tüfeklerini , sanki Türk tüfeği değilmiş gibi farklı markalarla bize yediriyorlar" diye şikayet etmiş. :(

Emrah bey söylediğiniz fabarm h4 ile ilgili chasse passion isimli bir sitede yorumlarda bir yazı gördüm çeviriyi google yaptırsamda pek birşey anlayamadım. Ancak dikkatimi çeken Türklerden bahsetmeleri
Bonjour Gery, je suis intervenu ici, dans un sujet qui mettait en concurrence deux armes, dont un FABARM H4 pour donner une indication que j'estime importante, à savoir le lieu de production des armes. Je pense que dire que cette arme VC est faite en Turquie est plus de l'information qu'une critique, non ?
Ces délocalisations sont basées sur la recherche de bas couts de production, jamais sur une recherche de compétence.
Le prix de vente aux chasseurs est parfois trompeur... Quelle est la marge du fabricant, des importateurs, des revendeurs? On peut avoir parfois un prix de vente identique avec des couts "départ usine" qui vont du simple au double! La plupart des fusils Turcs que vous trouvez à 700 euro TTC n'ont jamais quitté la Turquie à plus de 220-250 euro, pour les meilleurs!
L'autre aspect trompeur est ensuite la marque commerciale utilisée pour vendre ces fusils turcs. Combien de fusils 100% turcs finissent en armureries avec des marques Americaines, Italiennes ou Française dans le sujet présent. Et quelle difficulté pour le chasseur de trouver cette indication sur le pays d'origine en lisant les marquages présents sur les armes! La législation est trop floue et laisse libre la voie à tous les excès! Pour la suite de mon précédent message, je donnais très humblement le conseils de systématiquement se faire démonter les semi-auto par l'armurier et de regarder les pièces. Meme sans connaissance technique on peut voir s'il y a des traces grossières de fraisage, des traces de limes, etc... Si vous voyez de telles traces, alors méfiance... Un semi-auto doit avoir chaque pièce parfaitement exécutée et finie, le montage se faisant ensuite comme un MECANO. Les traces de lime ou d'ajustage veulent dire que les pièces ne sont pas parfaitement interchangeables...catastrophe
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Zülküf ÖZDUMAN, Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 13 Haziran 2017, 02:13:07 »
Maalesef iyi bir şekilde bahsetmiyorlar.

Özet olarak şunu diyor;

"700 Euro bandındaki Türk üretimi tüfeklerin çoğunda, Türkiye'den alış fiyatı 220-250Euro en fazla. Kaç tane Amerikan, İtalyan ya da Fransız markası aslında Türk üretimi olduğundan haberimiz var mı? Ve bunu avcılar olarak anlayabilmemiz için tüfeğin üzerine yeterli işaret ya da bilgi de koymuyorlar. Bu konuda yasalar da yetersiz. "

Daha da özetle, "fason üretim Türk tüfeklerini , sanki Türk tüfeği değilmiş gibi farklı markalarla bize yediriyorlar" diye şikayet etmiş. :(

Fısıltı gazetelerinde hep söylenirdi (özellikle kaplamalı tüfeklerde korrazyonlar hasıl olduğunda) fakat inanmak istenmezdi.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı Soner ANT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 13 Haziran 2017, 22:39:22 »
Tüm atışlar ,
36 metre
2 choke
İle yapıldı.
Fiocchi official trap 28 gr no:7 olan fişek ile 36 metre choke 3 denendi.
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2017, 23:00:20 Gönderen: Soner ANT »
Soner ANT
1973 ANTALYA
533 544 44 43

The following users thanked this post: Bahri TUĞRULTEKİN

Çevrimiçi Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 27 Haziran 2017, 16:40:09 »
Soner Bey merhaba, iyi bayramlar. Testte kullandığınız hedefteki büyük dairenin çapını belirtebilirmisiniz?
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır