Gönderen Konu: Tam çakmak  (Okunma sayısı 1388 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nurullah KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Tam çakmak
« : 07 Ocak 2019, 19:48:09 »
methaba, değerli Avlak forum üyeleri. Öncelikle forum yetkililerine ve kurucularına çok teşekkür ederim. Çok başarılı ve bilgilendirici bir sosyal ortamda bulunmak beni aşırı derecede mutlu etti. Siz değerli av ustalarının merak ettiğim bir kaç konu hakkında bilgilendirilmek istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
-çifte tüfeklerde rastladığım tam çakmak deyimi nedir ve silaha ne gibi artıları vardır.?
-61 namlu webley çulluk modeli tüfeğe aşık oldum fakat keklik ve tavşan avında kullanmak istiyorum namlu boyu bu avlar için sorun oluştururmu?
  • Fias&Cesa 1800 Favorit
  • Fias&Cesa 1800 Valmet
  • Fias&Cesa Black Marine

Çevrimdışı İsmail CEYLAN 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Tam çakmak
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2019, 22:24:14 »
Öncelikle avlak forumumuza hoşgeldiniz keyifli zaman geçirmenizi dilerim
Tam çakmak ciftelerin bir kaç özelliği vardır
Masa yaya sahiptirler buda tetik dusurmede hızlı olmayı sağlar normal ciftelere göre sadiseler farkı vardır
Tüm mekanizma yan kapakta dir bir cıvata pimle sökülüp takılabilir bakımı ve tamiri normal ciftelere göre daha kolaydır
Diğer fark ise normal çiftlere göre onemli seviyede pahalı olması :)
Zevk ve maddiyat meselesi yani
Akus ülkemizin en iyi bariz çiftesini üreten firmadır 61 namlu ile tavsan  keklik avı yapılabilir fakat soklarini sabit 3/2 olursa bu avlar için 66 tam idealdir 4/3 yada 4/2 fix şok işinizi fazlasıyla görür
A
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2019, 22:29:24 Gönderen: İsmail CEYLAN 16 »
  • Akdas 712 elit superpoze 66cm
  • Huglu 103 c 71cm
  • Genc huglu cne203 66cm
  • Sarsilmaz concorde x 68 cm
İsmail CEYLAN
1988/BURSA

Çevrimdışı Sabahattin KARAHAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2019, 22:29:07 »
Foruma hoş geldiniz keyifli paylaşımlar dilerim ,Konuya hakim olan arkadaşlar sizi ziyadesi ile bilgilendireceklerdir.
  • YILDIZ A71 YEDEK NAMLULU
  • YILDIZ SPZ ME 66
Sabahattin KARAHAN 1974 VAN
İnsanları tanışırken değil,tartışırken tanırsınız.
Çünkü, öfke saklanan kişiliği ortaya çıkarır.

Çevrimdışı Ersin BAHAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2019, 22:37:48 »
methaba, değerli Avlak forum üyeleri. Öncelikle forum yetkililerine ve kurucularına çok teşekkür ederim. Çok başarılı ve bilgilendirici bir sosyal ortamda bulunmak beni aşırı derecede mutlu etti. Siz değerli av ustalarının merak ettiğim bir kaç konu hakkında bilgilendirilmek istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim.
-çifte tüfeklerde rastladığım tam çakmak deyimi nedir ve silaha ne gibi artıları vardır.?
-61 namlu webley çulluk modeli tüfeğe aşık oldum fakat keklik ve tavşan avında kullanmak istiyorum namlu boyu bu avlar için sorun oluştururmu?
Erzurum gibi keklik tavşan avlaklarının bol olduğu bir yerde 61 namlu alarak yazık edersiniz. Akus üretiyor bildiğim kadarı ile webley marka çifteleri. Sizin yerinizde olsam 71 namlu bir Akus alırdım. Mobil ya da fix şoklu olması keyfinize kalmış.
Ersin BAHAR
1983 mersin

Çevrimdışı Cihat KESKİN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #4 : 09 Ocak 2019, 08:09:54 »
Ben olsam 66 namlu mobil şoklu alırım 71 den hiç farkı olmaz 61 bile olur 71 e 4 şok takacağınıza 61 e 3 takarsınız olur biter
  • Sarsilmaz- magic
  • Gecado- çifte/16 Huğlu-çifte/12
  • Sarsılmaz kobra/ pump action
  • Pointer/Barut
  • Pointer/Ateş
  • Setter/Prens
1997 - Fatsa

Çevrimdışı Erkan ÜNAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 09 Ocak 2019, 11:04:53 »
   Nurullah kardeşim aramıza hoş geldin..... alacağın tüfek için 66-71 arası seçim yapmanı ısrarla öneririm. Bana sorarsan tek tüfek alacaksan 71 namlu.... selamlar rasgele
  • Alt Üst Çifte 71
  • Slug 61 Y.oto
  • 66 namlu Y.oto
  • 71 namlu Y.oto
  • Alt Üst Çifte 76
Erkan ÜNAL
1969 Orhangazi/BURSA
İkamet- TEKİRDAĞ Merkez