Gönderen Konu: YİVLİ TÜFEKLER EKİPMANLARI VE FİŞEKLER .DOSYASI  (Okunma sayısı 130724 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boldor

• Ziyaretçi
yivli tüfekler ekipman fişek. bilgisi olan aktarsın. satılık ilanlarının altında tartışmak tan iyidir ürün satıldıgında yazılan larda siliniyo .burda arşiv gibi  kalır düşüncesindeyım..üstadlardan paylaşım beklıyoruz.bilgi aktarımı olsun lütfen
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2011, 12:15:50 Gönderen: Muhittin YÜCEL »

boldor

• Ziyaretçi

sadikkir

• Ziyaretçi
Ynt: YİVLİ TÜFEKLER EKİPMANLARI VE FİŞEKLER .DOSYASI
« Yanıtla #5 : 09 Nisan 2011, 12:44:25 »
Eline sağlık Muhittin..bende bu konuyu sabitleyip paylaşımların kalıcı olmasını sağlayacağım..

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 09 Nisan 2011, 13:13:26 »
abi fikir senindi .. tartışmak içinde malzeme lazım .ben kendimi kurban ederek 300 winle sacma sapan bir konu yazıp 600  e optıksiz 3 m üst tutum hedefede ulaştım demem lazım ki hedefte koşan azılı olsun .çark dönmeye başlasın :D

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 09 Nisan 2011, 13:16:58 »
İyi edersin..ben daha çok 400 mt duran bir hedefin üzerine gez arpacıkla 1 mt. üst tutarsam nasıl olur diye düşünüyordum, ama seninki daha mantıklıymış, 600 mt. hareketli ava ve 3 mt. üst tutarak atış yapmak benim düşüncemi yener:)

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 09 Nisan 2011, 13:31:04 »
sadık aga satılık ilanlarını da düzeltsek ..satılık yıvliler.çifteler.pozeler .pom :)palılar vsvs  gibi mesela bir el atsan hepsi bir arada olur daha kolay ulaşım olur gereksiz ce ilanlar kirlenmez kirletilmez düşüncesindeyız.ilan şablonunda. bir sorun yok şablon düzgün gzk yo ..bu  yazıyı daha sonra silersin  dostum kırlen mesın.nacizhene fikrimiz herkesın de hoşuna gider .mesela çifte sewerler  bayılır diye bilirim

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 09 Nisan 2011, 13:35:55 »
İyi fikir, ama  daha öncede söylediğim gibi yivli ilanları sadece bizim sitede değil, genelde çok az oluyor..ben buna üzülüyorum..yivli az, hareket az.Yivsizler ilanları çok iyi..hareket var.Köpek ilanlarıda keza öyle..

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 09 Nisan 2011, 13:41:39 »
ben 10 tane ilan werebılırım  ..diyer sitelerde buraya ilan werirler  genelde bu işlere meraklı kişiler en az 3,5 sitede uylikleri gözüküyo ..merak.. yıvli ..merakı  her yerde bakıp dolaşıyo watandaş.uygun .bir tüfek arıyo .yada ne bileyım malzeme vs vs dolaysıyla bir bölümde toplanırsa yogunlaşır .ama başka sitelerede ilan verebılır o da ayrı bir konu
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2011, 13:46:45 Gönderen: Muhittin YÜCEL »

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 09 Nisan 2011, 13:58:35 »
HAMMERHEAD,
Tuncay beyin bahsettiği ağır çekirdek bu olsa gerek. 308 W için bulabildiğim en ağır mermi bu.Geçen sene denemek için  yurt dışından 2 kutu almıştım. 30 kadarını kullandım, çoğunu hedef kağıdına, ama bu yıl İzmir'de bir 30-40 kg. potnağa yaklaşık 250 mt. 7 ci atışta isabet ettirebildim.İlk 5 atışta yan vermiş olmasına rağmen isabet ettiremedim..domuz açıkta koşuyor ve atış rahat, sadece taşlar var büyükçe, ara sıra kayboluyordu. 6 cı atış hayvanın yakınında, bana yakın bir taşta patladı ve hayvan yön değiştirmesiyle 7 ci atışı  diğerlerinden nispetten daha kötü pozisyonda olmasına rağmen  sağdan işkembe giriş, arka sol kalçasından kemiğe zarar vermeden çıkmış.Tahribat büyük aslında,Basıncın etkisiyle giriş tarafından bağırsaklar dışarıda ama parçalanmamışlar, hayvan yaklaşık 400 -500 mt koştu ve çalılıklara pustu..ölmedi.Köpekle ancak bulduk...
Bu merminin balistik değerlerine bakınca enrjisi oldukça fazla olmasına rağmen ve benim vurduğum domuz oldukça uzak mesafede olmasına rağmen çekirdeğin yeterince mantarlaşmamış olduğunu düşünüyorum ve dolayısıyla 250 mt. 2000 jul enrji taşıyor olmasına rağmen, mermi hedefi terk ettiği için bu muazzam enerjinin sadece bir kısmını hayvanın üzerinde bırakmış oluyor ve biz enerji hesabı yaparken aslında merminin üzerindeki enerjiden söz etmekteyiz..impact point anındaki hayvana yansıyan enerjiden değil..

resmi tam boyutlu incelemek için aşağıdaki adrese tıklayın
http://i56.tinypic.com/2hq9lyf.jpg
« Son Düzenleme: 10 Nisan 2011, 00:17:36 Gönderen: Tuncay KANDEMiR »

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 09 Nisan 2011, 15:55:51 »
abi senın tufek  cok delici olmasın :D sen zaten şikayet ediyodon.avlanan her hayvanda cekirdekleri bulamıyorum diye.hatta aynı capta başka bir tüfekte örnek wermiştin onun cekirdekleri avda kalıyo diye  :D bide wakit bulup ölçsekmi

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 09 Nisan 2011, 18:57:13 »
Fazla delici ...hatalı üretim..fazla twist ratiosu var galiba..:))Havalar ısındı..artık PC huntingten ayrılıp poligona çıkalım..bende bir chrono var..başka bir arkadaştada var..çift ölçmeyle kontrol ederiz

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 11 Nisan 2011, 10:29:28 »
Hangi model winchester Mustafa bey?

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 26 Nisan 2011, 20:45:53 »
hadi gözünüz aydın cz yıvli tüfekler 28  de satışta

Çevrimdışı Erol KARAKUŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 28 Nisan 2011, 18:37:37 »
muhittin bey 2009 yılında docter takılı 7mm tüfeğimle [200m sıfırlanmış] hareket halinde büyükçe bir avı 370 m den ikici mermide elde ettim. şimdi ben bu avı iyibir atış yaptığım icinmi vurabildim. vallahi yalan rastgeldi zaten rettodun kırmızısı avı kapatmıştı kafayı geçtim ancak avı gordüm tetigi kestim vuruldu. şimdi ben iyi yivlicimiyim. bu konunun taşındığı yerdeki yazıları okudum da galiba iyiyim iyi  hemi.
Erol KARAKUŞ
1960 istanbul

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 28 Nisan 2011, 20:33:27 »
erol bey  tek kelimeyle mukemmel anlatmışsınız ....elinize saglık

sadikkir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 29 Nisan 2011, 14:16:18 »
:))))

boldor

• Ziyaretçi

boldor

• Ziyaretçi

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 02 Mayıs 2011, 11:09:59 »
http://www.isnipe.ca/db/database.php#..sadık  aga bak yaşlanıyosun  artık lazım olurr
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2011, 00:38:04 Gönderen: Muhittin YÜCEL »

boldor

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : 02 Mayıs 2011, 17:17:42 »
,,,,34 mm..