Gönderen Konu: Benelli SBE 2 vs Benelli SuperVinci  (Okunma sayısı 2445 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Volkan URAS

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Benelli SBE 2 vs Benelli SuperVinci
« : 17 Kasım 2017, 15:48:26 »
Üstatlar yabancı forumlarda bu iki tüfeğin kıyaslaması çok yapılmış. Sitemizde göremedim veya ben bulamadım. Franchi Affinty'i yüksek bant aktif olarak kullanıyorum, çokta memnunum ama Benelli almak istiyorum ve bu iki tüfek arasında kararsızım. Bu tüfeği kullanmak istediğim av türü göl avlarında, tahtalı ve üveyik olabilir. Diğer avlar için tüfeklerim var. SBE 2 nin dez avantajı düşük gramajlarda fişek seçmesi, SV'nin dez avantajı tepme ve şahlanmasının SBE2 ye göre fazla olması imiş. Doğrumudur bilmiyorum. Bu iki tüfeği kullanan varsa kıyaslama yapmamda önerileri ve görüşleriyle tavsiyelerde bulunacak üstatlarıma şimdiden teşekkür ederim. Buarada SBE3'de bir alt modeldeki sorunların halledildiği kimi kaynaklarda da sadece makyajdan ibaret olduğu yazılmış? Fiyat sıralaması olarak SBE3, SBE2, SV geliyor.
Saygılar
  • Franchi Affinty wood 12cal
  • Ata Neo 12 12cal
  • Atmaca el yapımı Sürepoze 12cal
  • Husan Arms Tactical 12cal
  • Genç Huğlu 76 namlu özel yapım çifte 12cal
1979 - Antalya

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: Benelli SBE 2 vs Benelli SuperVinci
« Yanıtla #1 : 18 Kasım 2017, 16:41:06 »
Su kuşu avları için alına bilecek en güzel tüfeklerden. Memnun olanlarda var üst atma problemi yaşayanlarda var.Süper vinci sini benelli click ten  dolayı satıp maxus alanda var. Vinci yi yere göğe sığdıramayanda var. Ben senin yerinde olsam sbe2 alırım ama önce denerim yakın çevremde varmı satılık ilk ona bakarım deneme yapabilmek için.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Ömer ÇİRKİNYILAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Kasım 2017, 21:51:15 »
Sbe vinci ye göre daha talepkar  vinci bizim ülkemizde pek tutulmadı
Affinty den memnun iseniz benelli almaya gerek yok çok bir fark yok aralarında ama illa benelli alacağım diyorsanız kesinlikle sbe
Ikinci bir tüfek diyorsanız eğer ağırlık sorun etmezseniz tavsiyem remington olur
Bu arada sbe 3 ülkemize henüz gelmedi ama her an gelir amerika da pek tutulmadığını duydum bizde ne olur bilelmem tavsiyem sbe 2 olur çok fark yok arasında o yüzden fazla para vermeye gerek yok
Şunu asla unutmayın iyi marka yoktur iyi tüfek vardır tüfek işi şans dır
Ömer ÇİRKİNYILAN
1983-Hatay 
resim upload servisleri

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 19 Kasım 2017, 01:07:57 »
SBE 3 çıkmışken onu da düşünün derim.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus