Gönderen Konu: Benelli bbi premium  (Okunma sayısı 12811 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömer YAVŞAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Benelli bbi premium
« : 13 Şubat 2015, 20:14:39 »
selam benelli bbi tufeginin son konusu uzerinden 6 ay gecti bir av sezonu bitti sayilir alan ve kullanan arkadaslar sezon sonu yorumlarini yazabilirlermi yeni sezon yeni tufek ihtiyacim olucak vurusu calismasi darbesi yeniden anlatilirsa alacak kisiler icin bilgi paylasiminda bulunmus olursunuz simdiden tskurler...
  • huğlu G 601
  • baikal mp 155
DOĞUM TARİHİNİZİ YAZINIZ-Konya 1981

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Benelli bbi premium
« Yanıtla #1 : 14 Şubat 2015, 00:11:55 »
              Bende merak ettim kullanıcı yorumlarını ama yok denecek kadar az.Sanırım kullanıcılar pek memnun değil galiba.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #2 : 14 Şubat 2015, 00:20:04 »
Bol bol deneme fırsatım oldu. Uçarda da kullandım. Pek randıman alamadık biz. Belki fişeğini bulamadık. Tahtalı avında hep tüy çıktı ama düşen yok :D Fakat grupmanı çok güzel.  Ayrıca namluda fişek patlamayınca elle fişek sürüyoruz. Tetik düşünce yada mekanızmayı çekince kaşığa fişek düşmüyor. :D  İyide tepiyor bu meret. Gavur fena yapmış. :D 
2400e alınabilecek en iyi tüfek...
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2015, 01:06:07 »
2800 tl f.affnıty al.keyfine bak. tavsan ördek tahtalı 33gr s4 RC 4 numara .affı yok.. 1 yıldır kullanıyorum
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Gökay KARADUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 14 Şubat 2015, 13:44:24 »
Hiç düşünmeden al biz 3 arkadaş kullanıyoruz ben benimkini arkadaşa devrettim ama memnunsuzluktan değil.Bu tüfeği arayanlar çok ama stok yok.yeni gelen bellmontelerin aynı kalitede daha pahalı diyorlar.Ne mekanizma ne de vurmasında en ufak sıkıntı çıkarmadı.Benellinin comfortechli modelleri hariç hepsinde geri tepme aynı gibi denediğim için söylüyorum.Eğer bulabilirseniz asla kaçırmayın derim tabi tercih meselesi
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Beretta A400 Xplor Unico
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #5 : 14 Şubat 2015, 16:48:24 »
Bende beretta nin bellmonte 2 olan modelini keklikte  kullandim bu sezon cok guzel sonuclar aldim özellikle b&p nin 34gr 6nolu fisegiyle tufegin olumsuz bi yanini gormedim son derece hafif bi tufek bendeki 66 namlulu modeli 2,940 civari bi agirligi var . uzun yuruyuslerde hic rahatsiz etmiyor. Tepme konusuna gelirsekte ben oyle asiri bi tepmesini gormedim  herkese iyi gunler
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Kemal ŞİMŞEK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 14 Şubat 2015, 18:00:24 »
selam avcı dostlar bende nacız ane fikrimi soylemek istıyom bende bir benelli kulanıcısı olarak bende benellinin standart modeli var yeni bu sezon aldım adamlar gerçekte guzel yapmışlar keklik avı yaptım ördek yaptım  ama bıldırcın yapmadım inan benelli guzel hemi hafif insanı yormuyo arkadaşlar tepmeden bahsediyorlar ben bunları hiç görmedim arkadaşlar sözun kısası benim tek geçerim benelli birdaha bırakmam yerliden bezdim avda adqamı yarı yolda koyo birturlu ısınamadım yerliye almak istersen al derim
Kemal ŞİMŞEK
1966-Kırıkkale

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #7 : 14 Şubat 2015, 21:22:48 »
Bu tüfeklerin ağzındaki fişek çakarsa kaşığa fişek beslemiyor. Nasıl fişek beslediğinide ben çözemedim. Acaba sırrını bilen varmı?
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 14 Şubat 2015, 21:30:55 »
Yanda yuvarlak bir tuş var onu ileri namluya doğru sertçe tırnakla ittirildiğinde fişek hazneye düşüyor sonra ağzına alabiliyorsunuz.Umarım sorduğunuz sorunun cevabı budur 😊 çünkü ben de benzer şeyi yaşamıştım
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #9 : 14 Şubat 2015, 21:38:22 »
Gökay o şekilde oluyor ama çok zor itiliyor. Üst üst 5 6 defa yaptım tırnağım kanadı. Bü tüfek fişek patlattığı zaman kaşığa nasıl gişek besliyor. Armsan mekanızma çekince başka markalarda tetik düşürünce otomatik salıyor kaşığa. Ama benelliyi çözemedim.  Tüfeğin çakacağı yok ama fişek arızalı çıksa o tuşu ileri itmek çok zor. Tekrar kurana kadar av gitti bile.
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #10 : 14 Şubat 2015, 22:29:14 »
Ben hazneden fisek cikarma veya namluya surme konusunu komando ava sormustum bundan bir ay once ordaki yetkilide haznedeki fisegi cikarmak icin kasigin altinda haznedeki fisekleri tutan bi demir parcasi var onu tirnaginizla ittirdiginizde fisegin cikacagini soyledi ki oylede oluyor. Sizin de dediginiz gibi kasadaki dugmeyi namluya dogru elle ittirmek mumkun degil ilk zamanlar tirnagimla yapmaya calistim yapamadim daha sonra dolu fisegin demir kapsul tarafiyla ittirdim bence o kombinasyon o gorevi gormuyor o dugme tufek bos iken mekanizmanin geride sabit kalmasini sagliyor.
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Hakan ATUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 14 Şubat 2015, 22:58:51 »
maalesef onun bir çözümü yok adamlar fişek sıkışacağını veya patlatmayacağını hiç düşünmemişler....

bende izlenimlerimi söyleyeyim bende 71 namlu olduğundan dolayı çok toplu atıyor iyi nişan almazsan ava el sallıyorsun ama iyi nişan alırsan da cansız düşürüyorsun..
bir arkadaş bp de verim aldım dedi bende hiç verim alamadım çünkü bp de patlatmama sorunu yasadım bu konuyu av bitince yetkililer ile konuşacağım.
birde bu tüfeği ördek dışında bir avda kullanacak olan varsa kesinlikle 61 veya 66 namlu alsın 71 namlu ördek dışındaki uçarlara fazla geliyor...

bunların dışında çok iyi özellikle hafifliği çok büyük bir avantaj knetik olması sebebiyle temizliği çok kolay ve de zarif bir tüfek...

benden bu kadar iyi avlar..
1982
ARTVİN

The following users thanked this post: Yasin KAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 14 Şubat 2015, 23:13:15 »
O zor sert olan tuş zamanla gevşiyor bende bayağı normale gelmişti.Herşeye rağmen dezavantaj evet haklısınız top atması da bir diğer dezavantajı.Ama herşeye rağmen fiyatını hakediyor.
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 14 Şubat 2015, 23:14:32 »
Biz dediğim gibi 3 kişi aldık ve hemen hemen her fişeği denedik her fişeği çalıştırdı ve benzer randuman aldık ama rc sanki biraz daha net vuruşlar sağladı
  • Akdaş 312 SE
  • Benelli Premium Plus
  • Ata Neo
  • Fabarm XLR 5
  • Akdaş AK-212
1987
SAKARYA

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #14 : 19 Şubat 2015, 00:58:42 »
Arkadaslar bu arada bu tufeklerin yedek plastik kundak takimini satan sifir veya ikinci el yerleri biliyormusunuz.
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı İsmail TUFAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 03 Nisan 2015, 14:57:12 »
Arkadaşlar bende bu tüfeğin kullanıcısı yım. Yaklaşık 6 koli  30ve 34gr rotweyl marka fişek attım.MKE marka fişek te kullandım çok iyi verim aldım.saçma gurupmani harika. Bazı arkadaşlar çalışmasında sorun yaşamışlar ben hic sorun yaşam adım. Tek kotu yani hazneye fişek alma tuşu oda alışınca ortadan kalkıyor. Bu tüfeğin diğer modellerden biraz ucuz olmasının sebebi de bence kundak kalitesinin diğer benelli modellerinden biraz düşük olmasıdır. Metal aksamı çok kaliteli. Kanatlı avı yapacak arkadaşlara tavsiye ederim.
DOĞUM YILI YAZINIZ

Çevrimdışı Uğur KOÇ 72

• AvlakForum Üye
  • *
  • KEKLİK AVCISI
« Yanıtla #16 : 03 Nisan 2015, 17:23:26 »
Arkadaşlar bende bu tüfeğin kullanıcısı yım. Yaklaşık 6 koli  30ve 34gr rotweyl marka fişek attım.MKE marka fişek te kullandım çok iyi verim aldım.saçma gurupmani harika. Bazı arkadaşlar çalışmasında sorun yaşamışlar ben hic sorun yaşam adım. Tek kotu yani hazneye fişek alma tuşu oda alışınca ortadan kalkıyor. Bu tüfeğin diğer modellerden biraz ucuz olmasının sebebi de bence kundak kalitesinin diğer benelli modellerinden biraz düşük olmasıdır. Metal aksamı çok kaliteli. Kanatlı avı yapacak arkadaşlara tavsiye ederim.

Ismail bey tufeginizi kazasiz belasiz problemsiz bir sekilde insallah kullanirsiniz. Bende ayni kasaya sahip ve ayni fabrikada uretilen beretta bellmonte 2 olanini kullaniyorum 24 gramdan tutunda 50gr magnum fisekleri sikintisiz atiyor . desteksiz atislarda bile kinetik olmasina ragmen hic bir sikistirma yapmadi . hatta bir ara tufegi tek elle havaya dogru dikip tek bir atis yaptik problemsiz bir sekilde 33 gr rc fisegini attiktan sonra mekanizmadan yeni fisegi aldi. Bunu yapmadaki amacta tufekten cok korkan bir arkadasin arkasina gecip onu korkutmakti  :)
Suanda bildigim kadariyla stoklari tukenmis durumda  2. Bir parti haziran ayinda gelecek diye duydum.
O kadar satilmasina ragmende ikinci el satis sitelerinde takip etmeme ragmen pek goremiyorum.
Herkese iyi forumlar…
Uğur KOÇ
1992 BATMAN / GERÇÜŞ
FRANCHİ AFFİNİTY

resim yüke

Çevrimdışı Tamer AKBAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • yaşlanarak değil yaşanarak tecrübe kazanılır.
« Yanıtla #17 : 01 Ağustos 2015, 00:03:33 »
Herkese hayırlı avlar ben bu konuda bbı kulanicisi olarak yorum yapmak istiyorum benim 3 tane av için kullandığım tüfeğim var 1 baretta 2 winchester Sx3 birde bbı premium bu tüfek içlerinde en sevdiğim olanı hafif ve fişek 24gr ile sorunsuz çalışıyor kim diyor ise bu tüfek kötü yan sanayi bilgisine şüphe ederim kullacisi olarak kesinlikle tavsiye ederim nacizane katılımcı olarak saygilarimla.
Tamer AKBAŞ
1976 ESKİŞEHİR

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #18 : 01 Ağustos 2015, 10:09:23 »
ilk gelen partide bende almayı düşünmüştüm satın alma belgemi çıkarttım silahın tükendiğini söylemişlerdi, premiım plus modelini 2,250 tl ye alacaktım, stoklarda kalmadı alamadım nasip değilmiş, ama bir fabarm compozit sahibi oldum, bbi ler yürüyüş avı için çok ideal çünkü hafifi bir silah ama geri tepme konusuda dezavantaj diyebilirim, fabarm da ise pulse piston sayesinde geri tepmeyi en aza indiren bir sistem var ayrıca tribore namlusu sayesinde gerçekten inanılmaz bir grupmanı var, bbi almayı düşünler bence fabarmıda düşünsünler fiyat olarak da gayet cazip
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 01 Ağustos 2015, 23:06:29 »
Bende  Affinity ve Fabarm  arasında kaldım.Ne dersiniz  az daha  yukarı çıkıp  Fabarm mı alsak.Yerli  otodan vazgeçtim.
affnıty dn sasma.sitede serkan cimen tepe modıfeld ve tepe full sok kullan.7 ,8 bin tl lik tüfeklere aratmaz
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2015, 23:08:43 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Yasin KAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 14 Ağustos 2015, 00:50:36 »
BENELLİ BELMONT 2 ALDIM 2KUTU FİŞEK s..... DENEMEK İÇİN AYRICA 76 NAMLU ALDIM İKİ TANE FİŞEK SIKTIKTAN SONRA NAMLU YANMAYA BAŞLADI ARKA ARKAYA 8- 10 TANE s..... NAMLUYU ELLEYEMEZ OLDUM RESMEN ATEŞ OLDU NAMLU VE SIKTIGIM YER NE KADAR UZAK OLURSA OLSUN TALAN ETTİ HEDEFLERİ.. SİLAHIN ISINMASI ÇOK İYİ OLDUGUNU GÖSTERİR DAHA AVDA DENEMEK KISMET OLMADI SABIRSIZLIKLA  BEKLIYORUM KÖTÜ OLACAGINI DÜŞÜNMÜYORUM ÇÜNKÜ NAMLUDA BENELLİ BERATTA İBERİKA YAZIYOR BU MARKALAR KENDİNİ KÖTÜLEMEZ KENDİ ELİIYLE GÖZÜNÜ OYMAZ ADINA LEKE ÇALMAZ 70-80 YILLIK AVRUPA TÜFEK FİRMLARI..ŞU ANDA SİLAH ON NUMARA DİYEBİLİRİM.
1986 HATAY

The following users thanked this post: H.İbrahim ÜLKE

Çevrimdışı Ozan ERTÜRK

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 14 Ağustos 2015, 11:23:23 »

Mat siyah kasa çok çabuk çiziliyor.Fişek düşürme mekanizması ilginç.Kaşığa bastırarak haznedekiler boşalıyor.Onun harici hafif,fişek seçmeyen ve sağlam bir tüfek.Bu fiyata bu kadar
Ozan Z.ERTÜRK
1981-İstanbul

Çevrimdışı Cüneyt ESMER

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
« Yanıtla #22 : 15 Ağustos 2015, 16:50:41 »
   Mat siyah kasa çok çabuk çiziliyor.Fişek düşürme mekanizması ilginç.Kaşığa bastırarak haznedekiler boşalıyor.Onun harici hafif,fişek seçmeyen ve sağlam bir tüfek.Bu fiyata bu kadar

Kaşık bastırarak derken ?, biraz açar mısınız?
  • Yan-yana Patlar
  • Alt-üst Patlar
  • Sıralı Patlar

Çevrimdışı Yasin KAZAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #23 : 21 Ekim 2015, 00:14:42 »
arkadaşlar benellililerde fişeği mekanızmaya koymak sorun anlasılan o halde şöyle yapalım mekanızmayı çekip fişeği direk yatagına sürelim alttandan düğmeye basar kalan fişekleri elkundak yatagına sürebiliriz,,,yada ,,,mekanızmanın yanındakı düğmeyı fişeğin tunç bölümü ile hızlıca itip bırakabılırız..zamanla yumusar o düğme tırnaklarımızı kanatmaya zorlamaya gerek yok.ayrıca silahı avda denedim bende yeni aldım hemde 76 namlu silah resmen bir bomba atar değdiği yeri yakıyor yıkıyor aşırı basınçlı fişek sıkımı var her türlü fişegıde sıkıyor yerlı yabancı banamısın demıyor..zerre pişmanlık duygum yok alan pişman olmaz.silah ölümcül arkadaşlar sıktıgım zaman yanımdakıler silahın sesınden şikayetcı çok güçlü ses çıkrıyormuş basınçlıymış.n sıkıyosun dıye soruyorlar.bende top atıyorum dıyrm:))
1986 HATAY

Çevrimdışı Adem KARACAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 21 Ekim 2015, 00:56:40 »
Bende kullandım. Resmen adam dovuyor. :)
  • Huğlu 104 A 76 namlu 1/3
Adem KARACAN
1982 Cihanbeyli   LİMİT VİCDANDIR.  AVCI VİCDANSIZ OLAMAZ.