Gönderen Konu: Yavrulu Bıldırcınları Vuruyorlar  (Okunma sayısı 3867 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
Yavrulu Bıldırcınları Vuruyorlar
« : 02 Ağustos 2017, 17:06:47 »
       Siz değerli, gerçek avcıların karşısına güzel konularla çıkmak istiyorum. Lakin olmuyor.. İnsaf ve imandan yoksun bir kısım mahluklar müsade etmiyor... Gerçekten üzgünüm..

Bölgemizde bir çok yerde bıldırcın vurduklarına dair haberler alıyorum. Daha yumurtaya basan kuşlar var. Çıkan yavrular uçamıyor bile.. Kendim vakit bulup pek araziye gidemiyorum. Tanıdıklara hep söylüyorum görürseniz bana haber verin diye. Ama hep vakit geçtikten sonra haberim oluyor.. Farcılarda başladı. Keklikçiler zaten hiç durmamıştı..

Neden bu kadar duyarsızsınız ey insanlar?  Tek çare 10 günlük bir izin alıp bu vicdansızların peşine düşmek. Kimse umursamasada beni vicdanım rahat bırakmıyor..
Sâhipsiz olan memleketin batması haktır;
Sen sâhip olursan bu vatan batmayacaktır.

The following users thanked this post: İsmail ÇINAR 10, Osman KÜÇÜKMUMCULAR

Çevrimiçi Atagan YILDIZ

• Müdavim Üyemiz
  • AV DOĞA YAŞAM..
Ynt: Yavrulu Bıldırcınları Vuruyorlar
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2017, 17:25:12 »
İki gün sonra araziyi kurutunca oturup kendilerini vururlar..
  • -Česka Zbrojovka CZ 550 Lüx .308 Win
  • -Smıth&Wesson 5906 9x19 Parabellum
  • -Fabrıque Nationale Herstal Belgıque Browning HP 9x19 Parabellum
  • -Baikal NK 43 E S&S
  • -Churchıll 206 Silver O&U
  • -Winchester 1300 Defender Pump Action

***Kastamonu Avcılar Ve Atıcılar Spor Klubü***

Çevrimdışı Gencay GÜL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2017, 18:44:58 »
Kardeşim , ben bildim bileli Doğu Anadolu hu halde...Şırnak Uludere ilçesinde Adam Teke nin  keçinin yavrusunu vuruyor eti taze diye.12 ay Keklik avlıyorlar.Doğu illerine kaç tane Avlanma pulu satılmış? Adamların Allah din iman korkusu yok !
  • Browning B 25 Superposed
Gencay GÜL
1972- ADANA-GAZİANTEP
B RH (+)

The following users thanked this post: Ceyhun MİRİLİ, Mustafa AYDIN 54, Aslan POLAT

Çevrimdışı Doğan ATEŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2017, 19:21:42 »
Allahsız bunlar ,din ahlak olmayıp eline silah alınca adam olduklarını zanneden zerzevatlar allah bana denk getirmesin bunları ...
  • Beretta 686 Silver Pigeon 1
  • Beratta A400 Lite Sentetik
  • İmpala Plus 66
1977 İzmir

The following users thanked this post: Atagan YILDIZ, Necdet GÜNEY

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2017, 13:45:35 »
    Geçen hafta Tatvan Yumurtatepe köyüne iki araba gelmişler. Köydekiler müsade etmemiş, ordan başka bir yere gitmişler. Ahlat tarafında biçerdöverlerin önünde vurulduğunu duyuyoruz.. Milli park ekipleri zahmet edip bakarlarmı bilmiyoruz..
1980-Antalya

The following users thanked this post: Aslan POLAT

Çevrimdışı Murat YILMAZ 55

• AvlakForum Üye
  • *
  • Biz Avcıyız, Doğaya Muhtacız...
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2017, 14:16:07 »
Bize bilinçli olmak ve çok okumak düşüyor en önce. iyi hatırlıyorum eskiden dedemler ağustos sonu göle gider ördek avlar buna da filiz ördeği derlerdi. filiz ördeği avı yapılırdı hala da yapmaya devam edenler var.ben bunun etik olmadığını idrak ediyorum ama bunu anlatamadığım çok fazla büyüğümüz, kendini avcı sayanlar var. vurulan ördeğin daha yavru olduğunu düşünmekten yoksunuz. yavrulu tavşanları far ile avlarken acaba yavrusu var mıdır demekten yoksunuz. tüyünü düzmemiş bıldırcına tüfek doğrultmak... yerin dibine batsın böyle avcılık...   insanı avdan soğutuyor böyleleri. .. caydırıcı bir denetim ise hiç olmadı daha...
Murat YILMAZ
1985 SAMSUN ÇARŞAMBA- Ünye
iş ve meslek danışmanı

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 04 Ağustos 2017, 15:22:55 »

Bu yetkililer sırf bu işi yapmak için devletten maaş alıyorlar. Ayrıca devlet bu işi yapmaları için bunca imkan vermişken neden acaba zorla gelirler şikayetlere bakmaya? Şikayet olmasına da gerek yok zaten denetim yapmaları için. Fakat herkesin gördüğünü bu arkadaşlar nedense göremiyor. Görmek istemiyor. Her yerde yasadışı, zamansız av yapılırken bu beyefendiler hiç birine rastlamıyor???
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2018, 23:12:11 Gönderen: Aslan POLAT »

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı Hüseyin İŞCEN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 04 Ağustos 2017, 15:49:00 »
     Bir ay kadar önce Nemrut Dağında keklik avcılarını yakalattık. Memurlar tutanaklarını yaptılar.. Ama sonuç ne oldu bilmiyorum.

Bu yetkililer sırf bu işi yapmak için devletten maaş alıyorlar. Ayrıca devlet bu işi yapmaları için bunca imkan vermişken neden acaba zorla gelirler şikayetlere bakmaya? Şikayet olmasına da gerek yok zaten denetim yapmaları için. Fakat herkesin gördüğünü bu arkadaşlar nedense göremiyor. Görmek istemiyor. Her yerde yasadışı, zamansız av yapılırken bu beyefendiler hiç birine rastlamıyor???
Kimseyle yüz göz   olmak ugrasmak  istemiyorlar   denetim yapsada yapmasa da  parasini alıyorlar   kaç yıldır pul  belge harcı kulüp aidatı derken  senede 300 tl den fazla  para veriyorum sonuç 0 hiç denk gelmedi  ihbar etsende gelen yok  devletin bunları denetleyeni yokmu   otomatige 8  fişek koyup  Surüye  saydiranmi dersin projektörle gezen mi   kurt ayı  keci vuran mi neler neler  zaten limit olayina  girmiyorum bile  böyle  giderse  pul da almam   harç isinide iptal ederim heralde
  • huğlu kooperatif 12 calibre 76 namlu süperpoze
  • Üzümlü kooperatif 16 calibre 71 namlu çifte
  • Akdaş ah 212 w hybrit 71namlu yarıotomatık
Gerçek avcı doğayı  koruyan nefsini dizginleyebilendir.

1986 sivas

Çevrimdışı Zülküf ÖZDUMAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 07 Ağustos 2017, 20:51:59 »
5 yıl kadar önce bir av dönüşü arabamıza geldiğimizde doğa koruma ekipleri (muhtarın şikayetiyle) hazır bekliyordu. Her şeyi kontrol ettiler, hiç bir eksiğimizi ve fazlalığımızı görmediler. Ben: sabahtan bizim çevremizde köylüler de avlanıyordu, bırakın pulu eminim tüfek ruhsatları bile yoktur. Muhtar bunlar için ne diyor?Onları kontrol ediyormusunuz? Veya şöyle sorayım bu güne kadar herhangi bir köylüye herhangi bir ceza kestiniz mi? diye sorduğum da: "BEN KÖYLÜYE NE CEZASI KESECEĞİM, HADİ İŞİNİZE BAKIN" dedi. Bizim buralarda yasal avcı yılda 5-6 defa avlanırken,köylü vatandaşlar hiç bir bedel ödemden ve yaz-kış demeden avlanmakla kalmayıp, yasal avcıyı da her türlü tehditle, o bölgeyi terketmeye zorlar!
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Cengiz ÖNGÖREN, Aslan POLAT

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #9 : 07 Ağustos 2017, 21:01:48 »
Forumda şu ''köylü'' genellemesi zaman zaman karşıma çıkıyor ve gerçekten sinirleniyorum..
Genel konuşmayalım lütfen. Sizin 'köylü'' diye itham ettiğiniz tiplerden çok insan tanıyorum birçoğundan daha adam gibi av yapıyorlar..

Madem öyle ''şehirli'' avcılar çok mu masum ? Adam arabaya doluşmuş 5-10 kişi, iner inmez başlıyorlar sağa sola sıkmaya önüne ne gelirse vurmaya, sanki kıtlıktan çıkmış gibi.. Ama pardon onların tüfeği ruhsatlı ve belgeleri var yaparlar değil mi ?
O mantıkla bakarsak iş bu kapıya geliyor. Benim derdim tartışmak değil. İnsanları yaşam şekli veya statüsüne göre sınıflandırıp yaftalamayın. En azından genellemeyin.. Lütfen..!
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Faruk AKÇINAR, Ali ARI, M.Burak METİLLİ, Hüseyin ÜNLÜ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #10 : 07 Ağustos 2017, 21:32:02 »
Emrah kardeşim sinirlenmene gerek yok. Ben de köylüyüm. Benim yazımın tamamını okuyan arkadaşların köylüden( bu konu ile ilgili) kastımın,  yaz-kış,gece-gündüz demeden avlanan, yumurta toplayıp, kahvaltıda yiyen, yavruları yakalayıp kafes avcılarına satan, kendileriyle tartıştığımız için biz dağda iken arabamızın 4 lastiğini bıçakla kesen insan müsveteleri olduğunu geçmiş tecrübelerinden ve yazımın içindeki imalardan anlaşılır olduğunu düşündüğümden özellikle belirtme gereği duymadım. Şehirde yaşayıp ta aynı şeyleri hatta daha fazlasını yapanlar da vardır elbette.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: M.Burak METİLLİ, Aslan POLAT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 07 Ağustos 2017, 21:38:38 »
 Ayrıca köyde yaşayıp ta doğal çevreyi Doğa Koruma ve Milli Parklar'dan daha iyi koruyan dostlarımız da çok.
  • Robust 222
  • Benelli Super 90
  • Sarsılmaz Concorde
Zülküf ÖZDUMAN
1962/Diyarbakır

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR, Aslan POLAT

Çevrimdışı Mesut KARATAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 08 Ağustos 2017, 10:46:21 »
yapılan veya yetersiz kalınan denetimlerin dışında bir şey söllemek isterim. malatya acvılarının bıldırcın merası genel anlamda sivas kangal sınırlarıdır. 3 yıldır malatyada ikamet ediyorum ve her bıldırcın açılışında bıldırcın yavrularının uçtuğunu ve uçamadıklarına şahit oluyordum. her yıl Ağustos ayı ortasında açılan sezon neyseki bu yıl doğu anadolu için 1 hfta daha ileri tarihe alındı. yeterlimidir derseniz bana göre yetersiz ağustos sonu olmalıydı diye düşünüyorum. bu konuları mak kararları öncesinde ilgililere aktarmak gerekiyor. aktaracak kişileri biliyoruz, aktarıldığıda doğrudur ancak sorunlar çokda çözülmüyor. sorunların çözülmesi ümidi ile şimdiden herkese hayırlı ve bereketli avlar temenni ediyorum
1976-Elazığ/Palu (Malatya da ikamet eder)

Çevrimdışı Emrah AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 08 Ağustos 2017, 14:49:17 »
daha geçen hafta başımıza geldi araziye gezinmeye çıktık köpek tüfek vs. hiç bir şey olmadan piknik amaçlı gezinme tüfek seslerini duyunca gittik bakalım neler oluyor demeye gördüğüme inanamadım adamlar bildiğiniz avlanıyor. neden nasıl dememize müsaade bile etmediler tüfek demeye çıktık diyeni mi ararsın köpek aldım onu deniyorum diyen mi ararsın küçükleri vurmam ben diyeni mi ne arasanız var maşallah inanın gezdiğimiz yerlerde sezon açılınca bir tane bile bulamayacağız bundan eminim bizim gördüğümüz bir gün bu adamlar her gün bunu yapıyor yazık çok yazık
  • Üzümlü Yarı Otomatik 4+1
  • Kurzhaar/Barut
  • Kurzhaar/Eva
1991-Kütahya

The following users thanked this post: M.Burak METİLLİ

Çevrimdışı M.Burak METİLLİ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 08 Ağustos 2017, 19:48:43 »
daha geçen hafta başımıza geldi araziye gezinmeye çıktık köpek tüfek vs. hiç bir şey olmadan piknik amaçlı gezinme tüfek seslerini duyunca gittik bakalım neler oluyor demeye gördüğüme inanamadım adamlar bildiğiniz avlanıyor. neden nasıl dememize müsaade bile etmediler tüfek demeye çıktık diyeni mi ararsın köpek aldım onu deniyorum diyen mi ararsın küçükleri vurmam ben diyeni mi ne arasanız var maşallah inanın gezdiğimiz yerlerde sezon açılınca bir tane bile bulamayacağız bundan eminim bizim gördüğümüz bir gün bu adamlar her gün bunu yapıyor yazık çok yazık
Dkmp sikayet etmeyi deneseydiniz iyi gunlerinde olurlarsa belki zahmet edip gelirlerdi.
Mehmet Burak METİLLİ
1985 / SERİK / KOCAELİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #15 : 09 Ağustos 2017, 09:31:47 »
    Yıllardır Eylül ayı girmeden elime tüfek almıyorum. Sezon ne zaman açılırsa açılsın.. Çünkü sezon açıldıktan sonra daha uçamayan yavruları çok gördüm. Yumurta basanıda gördüm. Anaçları vurup, yavruları telef etmek benim vicdanımın kaldıracağı bir durum değil. Ayrıca zorla uçabilen yavrulara ateş etmekte nasıl bir av zevki olabilir? Bu bıldırcınlar Ekim ortasına kadar yerinden ayrılmaz göç etmez. Agustosta hemen vurup bitirmekte nedir.

Bu sene doğuda 26 Agustosta açılacağı için eylülden önce ava niyet ettim. Ya nasip..
1980-Antalya

The following users thanked this post: Doğan ATEŞ

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2017, 10:08:34 »
 aslında 7 eylül en güzel tarih meşhur sayılı fırtına takviminde geçen zaman bu,

genelde 3 gün öncesi veya sonrası hep tutar bu tarihsel kuş göçü,

takdiri ilahinin hikmeti olsa gerek.

evvelinde avlayana ömür boyu men versinler ben dahi olsam en ağır müsadere cezasına razıyım yazıktır serçe kadar bebelere,

bu nasrettin hocanın verdiği ders misali ''bindiğimiz dalı kesiyoruz'' yetkililer iş başına devet etmekteyiz bunları yazarak, hani foto avına çıkıp ceza kesiyorlar ya masadan, işte ihbar baskın yapın kesin cezayı sayın milli parklar işte size yeni gelir kaynağı yer gök kaçak av,...
of ki ne offfff,.. boş denetim mekanizması ortada fazla lafa gerek yok,..

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2017, 20:16:06 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Emrah AKTAŞ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 09 Ağustos 2017, 10:47:18 »
Dkmp sikayet etmeyi deneseydiniz iyi gunlerinde olurlarsa belki zahmet edip gelirlerdi.

Burak bey önce onu yaptık ama sonuç hüsran kimse gelmeyince üstümüze düşeni yapalım dedik
  • Üzümlü Yarı Otomatik 4+1
  • Kurzhaar/Barut
  • Kurzhaar/Eva
1991-Kütahya

The following users thanked this post: M.Burak METİLLİ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #18 : 10 Ağustos 2017, 12:30:42 »

Burak bey önce onu yaptık ama sonuç hüsran kimse gelmeyince üstümüze düşeni yapalım dedik

Bu konularda 156'yı da arayın mutlaka. Jandarma daha duyarlı. Ben her zaman ikisini birden arıyorum. Daha iyi oluyor. Gelmezlerse tekrar arıyorum. Av koruma ve kontrol dairesinin telefonuda kayıtlı. Ben zahmet edip ihbar edeyimde, yetkililer keyfini bozup gelmesin! Kesinlikle peşini bırakmam!!!
1980-Antalya

The following users thanked this post: Emrah AKTAŞ, Aslan POLAT

Çevrimdışı Aydın NALIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 11 Ağustos 2017, 05:56:27 »
Yazıklar olsun, lanet olsun
1980-Antalya

Çevrimdışı Aslan POLAT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #20 : 07 Eylül 2017, 15:33:11 »
     Bu konularda 156'yı da arayın mutlaka. Jandarma daha duyarlı. Ben her zaman ikisini birden arıyorum. Daha iyi oluyor. Gelmezlerse tekrar arıyorum. Av koruma ve kontrol dairesinin telefonuda kayıtlı. Ben zahmet edip ihbar edeyimde, yetkililer keyfini bozup gelmesin! Kesinlikle peşini bırakmam!!!

Allah yolunuzu açsın!
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2018, 17:57:44 Gönderen: Aslan POLAT »