Gönderen Konu: Lütfen herkez sonuna kadar izlesin  (Okunma sayısı 6512 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
Lütfen herkez sonuna kadar izlesin
« : 01 Temmuz 2014, 13:41:17 »

1.Çok güzel bir program olmuş
2.Bu program ne zaman çekilmiş ve bundan kimlerin haberi vardı yani kimler izledi
3.Çok net bir şekilde anlaşılıyorki paralı avcılığı kabul etmiş durumdayız
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Alkan YOKSUL

• Forum Yönetici
  • NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
Ynt: Lütfen herkez sonuna kadar izlesin
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2014, 13:51:38 »
Utanmadan sıkılmadan "Kararlar Avcı Temsilcileriyle Birlikte alınır, dikte edilmez" diyor.
Av Hayvanlarında Envanter Çalışmaları da varmış. Hem sağlam mış, hem de güncel miş. Biz de öğrenmiş olduk...
Ve bomba, PARALI AVCILIK...
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2014, 14:02:43 Gönderen: Alkan YOKSUL »
  • Baikal IZH27EM1C Nikel
  • Stoeger M3000
  • Kurzhaar/Dişi
28.02.1969 EŞME/UŞAK

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 03 Temmuz 2014, 00:07:57 »
Biz hak ediyoruz anlayana...
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı M.Ali AKDAĞCIK

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2014, 01:40:39 »
 sayın kemal bey,

geçen sene bu videoyu serhat bey eklemişti iza kampanyasından evvel bir tarihte daha öncede izlemiştir kıf başkanı ve ali beyin akçan beyi sonlara doğru sıkıştırması ve soru karşısında kurulu saat gibi aynı cümleleri söylemeleri üçbaşlı beyin beden diliyle dili döndüğünce akçan beye destek çıkarak desteklemesi  başımıza çorabı kimin ve hangi niyetle avcı milletine yaklaştıklarını  alenen gösteriyor, fakat biz siz ve sizin gibi duyarlı arkadaşların kadir kıymeti bilinmiyor hatırlayın sizinde açtığınız imza kampanyası veya avına avlağına sahip çık kampanyası katılımcıların desteği ile ortada,..

hazmedemediğim adam olacak ayhak başkanı ''AVCILIK ELLENMEMİŞ ALTIN MADENİ GELİN BERABER İŞLETELİM'' demekte,..

sorarım sayın üçbaş kaç avlak işletiyorsunuz kaç madeniniz oldu?..

ve akçan bey ankara çankırı avlak sistemine geçen ilk bölge olduğu için teşekkür eden yeni bir açıklama yapmış, her ilin yüzde onbeşi avlak olacak ava değil avcıya kota uygulanacak vs.

hangi doğayı koruyorlar

hangi ekosistemi ve nebatatı koruyorlar

hangi avı avlağı koruyorlar

hangi envalteri doğu yapıyorlar

hangi daha yurda girmemiş göçmen kuşa kota uyguluyorlar

ve hangi ülkeye hizmet ediyorlar

ve hangi federasyon konfederasyon dernek herneyse masabaşından kimden bilgi alıyorlar

ve hangi avcı milleti arkalarında

işte kanayan yaramız bu biz bilinçle reel dürüstçe av yaptığımızla kalıyoruz, okadar kuru otvarki vurdumduymazca biz aralarında bir avuç yaşız yanarız be kardeşim elbet, yazık bu meralar emanet mirastır yazıkki bizlere emanete herşeyde olduğu gibi avcılıktada gereğince sahip çıkamıyoruz tek yumruk haline gelemiyoruz nedense,..

yazı kirliliği yaptıysam affola kusura bakmayın arkadaşlar, avlak aile ortamıysa ailemle derdimi paylaşmak istedim, elim kolum bağlı haksızlığa uğramış çocuk gibi hiçbirşey yapamamak beni kahrediyor bu konuda çaresiz bekliyorum, allah sonumuzu hayreylesin.

sağlıcakla kalın gönüldaşlarım,

mersinden gerçek avcılara en derin sevgi saygı ve selamlarımı iletirim.
  • TURKUAZ HK 11, OTOMATİK, 4+1, 12 CAL. 65 CM.
  • LAZER TEK KIRMA, 36 CAL. 65 CM.
İnsanlara hoşgörülü tavrım , bildiklerimin yanılgılarıma yetmeyişindendir,..

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Serhat ÇELEBİOĞLU

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2014, 17:57:02 »
Bakın aylar önce hemen her platformda bu videoyu en az ik defa yayınlamıştım. Sağ olsun Kemal beyde paylaşmış. Bu videonun en can alıcı kısmı 1. saat 6. dk sına tekamül eder. Bu ülkede avcılığın paralı olacağını .İlk defa telefuz eden ise Kamil Üçbaş beydir.Sıkıntı yok. O günden bu güne onlarca paylaşımda bulunduk .Yaptığımız çalış tayları her kes ile elimizin yettiğince paylaşmaya çalıştık. Bu çalış taylarda en vahim olan durumu yine dilimizin döndüğünce ifade etmeye çalıştık yurdum avcısına. Kanunları değiştiriyorlar dedik. Avbis Sistemini yasallaştırıyorlar dedik. Tüm platformlara yine gücümüzün yettiğince taşımaya çalıştık. Bunlar bir lobi faaliyeti yürütüyorlar dedik. Hadi canım rüya görüyor dedilier. Fazla üstlerine gittik,köşeye sıkıştırdık. Silahşörleri ve yalakaları ile mahkemeye verme ile tehdit edildik. Yılmadık ne varsa paylaştık. Bir defasında kendim  dahi karşı olduğum av dernek ve federasyonlarının avlak işletmesi hususun da yardım istediler. Avcı kuruluşları da bu işin içine alınacak diyen Cemal Akcan ve Kamil Efendi ve tayfasına inana avcı camiasına belki biz yanılıyoruz bu bir gaz alma operasyonu dedikse de millet vekili bir dostumuza durumu sorduk. Daha o gün öğrendik ki meclise girmeden daha komisyonda avcı kuruluşları ibaresinin üzeri çizilmiş.. Ayhak'a bağlı federasyon başkanları durumu kabullenmiş. Adamlar itiraz bile etmiyor. Niye orada duruyorsunuz dediğimizde devlet kafaya koymuş dışarıdan gelen avlak işletse daha mı iyi olur gibi bir cevap alıyoruz. Bizi kimin ve niye temsil ettiği açıktır. Bu adamların elinde ki en büyük silah medya aşamadıkları bölgenin avcısını Yaban Tv kamerasında beş dk gösterince bizim millet hemen yelkenleri suya indiriyor. Kurulu tuzaklardan haberleri yok. Dernek başkanları bağlı bulundukları federasyon başkanları ile hiç alakadar değil. Üyeler dernek başkanlarını bu konular hakkında hiç rahatsız etmiyor. Dernek başkanlarının bir çoğu güçlüden yana tavır almayı bir halt zannediyor. Bu acı tabloyu yıllarca Yaban ekranlarında gaz alma operasyonlarında gördük. Yaban danışmanları konuştu ..Borovalı yönetti. Senin dernek başkanlarına da halk adamı  Birerdinç'i  atadılar. Bir dk. süre verilmedi o dernek başkanlarına.. Ne değişti. Adam yerine konulmadıkça ısrarla o kapıyı zorlayıp durdular. Her yıl Misyonun üstlenen yaban tv yıl boyunca fikir ortağı Kamil bey ile tüm gerçekleri yurdum avcısından saklarlar, yapamadıklarını ,yapmadıklarını gizlerler. Mak öncesinde Yaban ortaya çıkar bir gaz alma operasyonu yine yurdum avcısı helal be ne konuştu adamlar der.. Kazık yine bize.
Sadece bir soru madem bu adamlar 130 bin avcıyı temsil ediyor madem bu kadar örgütlü.de DKMP nin kapısında niye içeri giremiyor
Yine soruyorum madem bu kadar büyük bir güç ve bu kadar yurdum avcısını temsil ediyor.Orman Su İşleri Bakanın kapısından kaç defa içeri girip bir raporu bire bir sunmuşlar.
Yine bir soru bu kadar büyük bir STK nın neden bir hukukçusu dahi yok. Biz sattık bizi sen devreye girersen herşey ortaya çıkar demek için ..
Avcı dostlar. Bu ülkede görünüyor ki o her fırsatta şişirilerek ağızlardan salyalar akıtılarak telafuz edilen 130 bin avcı aktif değil. Bu avcılardan gerçek manada avcı, davasına, avına, avlağına sahip çıkan kısmı iyimser bir rakam ile 10 bin sayısını geçmez.Şu 17 bin kişilik avcı platformunda bile konuştuğumuz sorunlara iştirak eden hep aynı isimler. Gerisi tüfek alacak firma kötüleyecek, köpek satacak..İyi de kardeşim elbette bunlarda olacak ama yarın bu iş sırt üstü döndüğünde kime satacaksın o tüfeği her yerde tüfek enflasyonu, köpek enflasyonu yaşanacak...Neyse kızıp da haddimi aşmamak adına şimdilik susmayı tercih ediyorum ..Aslında o kadar yaralı ve doluyum ki.. Avlak bulursanız Rasgele

Çevrimdışı Mehmet KILIÇ 41

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2014, 20:46:55 »
derki kamil bey 114000 kadar kayıtlı avcı varmış bunun yarısından fazlası vardiyalı çalışan olsa bir sezonda toplasan 15 günü geçmez ava gittiği her av günü vakti olan da en fazla 30 günü ava gidebilir demem o ki yasa dışı avcıları yani bohçacıları engellemiş olsalar bütün güçlerini bu soruna  aktarsalar doğal hayata yinede bişey olmaz diye düşünüyorum
  • tek kırma huğlu
  • çift kırma huğlu
  • sarsılmaz magic
  • setter

Mehmet KILIÇ
1982 İZMİT

The following users thanked this post: Meriç EGE

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 23 Mart 2015, 16:03:27 »
uzatmaları oynuyoruz.
1963 Maltepe-İstanbul

The following users thanked this post: Meriç EGE

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #7 : 23 Mart 2015, 20:39:47 »
uzatmaları oynuyoruz.

ustam konu geçen senenin ama hatırlatma yapmayı gerek gördüğümden yazıyorum,
 ankara toplanmasında hükmen malup sayıldık ama ayak oyunlarına maruz bırakılarak sonrası kamil üçbaşın isyanı yanlız bırakıldım dedi bastı istifayı , uzatmayı bırakın sahaya bile çıkamadan haklıyken haksız yine biz olduk yedi uyuyan avcı bu sene uyanmazsa yedi ceddinide aynı uykuya yatırır hayırlara vesile olsun bekleyip göreceğiz allah sonumuzu hayreylesin.

saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

The following users thanked this post: Volkan KÖYDEMİR, Meriç EGE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2015, 04:00:15 »
Yanlız bırakılmadı .... Bu bir tezgah beyler. Bilinçli olarak Anadolu Avcıları ödül töreni ile Ankara eylemi aynı tarihe çakıştırıldı. Diyelim ki öyle değil karşı taraf yani konfederasyona bağlı diğer Federasyon başkanları Kamil beyin zamanlama hatası yaptığını söylüyorlar..Eğer bu söylem iyi niyet taşıyorsa neden sonra ki tarihlerde eylemler devam etmedi.
Ayrıca bu videoda mister lök diyor ki biz bu oluşuma destek veremeyiz ... Sebebi şu Avrupa da avcılığı avcılar yönetir devlet sadece denetleme de yer alır. Sizde Avcılık devlet tarafından yönetiliyor... DKMP de çıkmış AB uyum süreci diyor.. El insaf adamlar senin sistemini kabul etmezken bu baskı bu ısrarcılık niye...

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı A.İhsan MUDANYALI

• Free Üye
  • *
  • DOĞAYA SAYGI DUYAN HER İNSAN AYRI BİR DEĞERDİR
« Yanıtla #9 : 17 Temmuz 2015, 12:27:22 »
 >:(içimizdeki İrlandalılar bunlar işteeee
  • Brownıng Maxus Hunter otomatic
1971 ikametgah İstanbul .Yalova

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 17 Temmuz 2015, 14:19:30 »
Yanlız bırakılmadı .... Bu bir tezgah beyler. Bilinçli olarak Anadolu Avcıları ödül töreni ile Ankara eylemi aynı tarihe çakıştırıldı. Diyelim ki öyle değil karşı taraf yani konfederasyona bağlı diğer Federasyon başkanları Kamil beyin zamanlama hatası yaptığını söylüyorlar..Eğer bu söylem iyi niyet taşıyorsa neden sonra ki tarihlerde eylemler devam etmedi.
Ayrıca bu videoda mister lök diyor ki biz bu oluşuma destek veremeyiz ... Sebebi şu Avrupa da avcılığı avcılar yönetir devlet sadece denetleme de yer alır. Sizde Avcılık devlet tarafından yönetiliyor... DKMP de çıkmış AB uyum süreci diyor.. El insaf adamlar senin sistemini kabul etmezken bu baskı bu ısrarcılık niye...

sayın serhat hocam,

2023 ün bütçesi kurum raflarında tozlu dusyalarda uykuya yatmış tuncay hocam deşifre edip paylaşmıştı ,..

domuzlar semirsinki çok para etsin avcıyı meradan uzaklaştırıp o saate kadar çoğaltıp avcıdan koruyup dışarıdan yabancı avcıya veya parasını bastıran yerli avcıya kotalı sistemde parayla vurdurtmak amaç gaye çıkarlar rant zincirleri sonuçta banknot değeri olan sonuçları kaçınılmaz ölçüde razalet diz boyu, hep söylendi amaçları doğayı korumak değil ab süreci hiç değil, daha önce nifak tohumlarının atıldığı 2008 de cıcı antalyada ağarlayıp otelde tün türkiyeyi davet ettiler bu işten nasıl parakazanacağız diye derslerine bu yedi uyuyanlar karşısında iyi çalışmış görünselerde siz ben ve bizler biliyoruz gerçekleri bana sana ona yani bilene hariçten gazel okuyamazlar,..

allah sonumuzu hayreylesin, hakkını bilip arayan medeni toplum olma bilincine kavuşmak ve camia olarak tek yumruk olabilmek temennisiyle saygı sevgi ve hürmetleri sunar bu vesile ile bayramınızıda ayrıca sizin ve tüm camiamızında canı gönülden ktluyorum.

hoşça ve esen kalınız.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Tuncay KANDEMiR

• Tuncay Kandemir
  • Hocamız
    • Avcı Sayfası avlak
« Yanıtla #11 : 18 Temmuz 2015, 01:38:59 »
Evet hedef Doğa yaban hayatı yada avın çoğalması değil mevcut düzeni nasıl RANT haline getirebilirizdir.
Hep sorduk bir kaç koyun keçi üretimi dışın da !!!!
Türk avcısının çoğunluğunun avladığı av hayvanlarından salımı ve doğal hayatta çoğalmasını başarabilmiş bir tane örnek gerçekleşmiş projeleri olmuş mu ?
kaçak avcılıkla mücadele yılında sadece yasal avcılara yeni yaptırımlar getirip facebook dan doğru yanlış herkese ceza kestiler :(
Avcı da DKMP de yanlış yolda :(
Tuncay KANDEMİR 1971
Samsun Ankara

The following users thanked this post: M.Ali ERDEM

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 18 Temmuz 2015, 13:00:06 »
 150 bin belgeli avcıdan toplananlarla yaptıkları icraatler ortada afyondaki koca geyikleri bile koruyamazken kaçak avlanmalarını engelleyemeyen kurumun basiretsizliği tartışmaya açık bir konu misalen bu denli yetersizler birşeyden nekadar anladıkları aşikar takdir avcı camiasının,..

saygılarımla.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2015, 13:02:02 Gönderen: M.Ali AKDAĞCIK »

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #13 : 20 Temmuz 2015, 21:45:45 »
Bu gün bu videonun tekrar paylaşılması gösteriyor ki hala sağduyu sahibi insanlarla birlikteyiz. Bu da şu demektir aslında onuru ile davasına sahip çıkanlar hala bizimle :) Üzücü haber DKMP tarafından Kalkınma Bakanlığına tap taze bir proje sunuldu bile.. Sizce bu ne anlama geliyor ? Tahmin etmeniz zor olmaz beyler. Şimdi biri çıkar bunu yalanlar.. Aylar önce yaptıkları gibi neyi yayınlamışsak hepsine uydurma dediler belgeledik tarihi geldi herşey ortaya döküldü. Belgeyi bile inkar eden avcı grupları oldu (: olsun. Biz işimizi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Saygılarımla

The following users thanked this post: M.Ali AKDAĞCIK

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 30 Ekim 2015, 12:35:56 »
Ben gemi Kaptanıyım 10 günde bir avlanırım oda denk gelirse geçen sene vergimi Ocak sonuna kadar yatıramadım ve gemiden hafta sonu çıkıp ava gittim mera değişimi esnasında bu şerefsiz onuru beş para etmez iki tane yavşağa denk geldim vergim yok diye bana bi güzel 500 küsür lira ceza kestiler her ne kadar kavga gürültü yapsakta birşeye yaramadı olan oldu şimdi soruyorum size ulan be pezevenkler bu para size helalmidir zehir zıkkım olsun boğazınızda kalsın.Kimse bohçacılara kızmasın (avlanma süreleri dışında avlananlar hariç) bizde elinde sonunda bohçacı alacağız yani atalarımızn avlandığı gibi avlanacağız kim çıkardı bu bohçacı kelimesini anlamış değilim devlete para vermeden avlanan bohçacı oluyor ya peki devlet alınan bu kadar parayı ne yapıyor
Devletimize milletimize bağlı insanlarız ama eline yetki almış bazı şerefsizlerin yüzünden cebimizdeki parayı çöpe atamayız ulan gecem yok gündüzüm yok senenin 12 ayı denizdeyim her şeyim tamam eksiğim yok ama neymiş vergiyi geciktirmişim Allah belanızı versin
Bu sözlerim beni zor durumda bırakan iki adi herifedir kimsedende korkmuyorum
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Adem ÖZENEN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 30 Ekim 2015, 15:01:07 »
Kemal,im geçmiş olsun kardeşim bohçacı kelimesini yabandaşlar çıkardı kardeşim zaten bu avcılığın bu rezalet dönemi
onlarla başladı onlarla devam ediyor malesef biz birleşemeyince anca böyle bağırıp çağırmanın ötesine gidemiyoruz
1963 Maltepe-İstanbul

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 03 Kasım 2015, 09:44:26 »
 kemal bey kardeşim geçmiş olsun,

haksız duruma düşmemek için çabalarımız haklı davamızda haksız duruma küçük bir eksiğinden dolayı insiyatif kullanmayan memura veya denetimciye verilen yetkisi var, oda ego tatminindeki o anlaşılan, sonuçta sizden giden beşyüz tl. üzüldüm doğrusu haksızlığa maruz kalmamak için tam evrak yoksa eksik birşeyler varsa oda gelir bizi bulur bu iş böyle elin adamı tek evrağı olmaksızın 7/24 av yapar ona denetim denk gelmez bize gelir  :(

sağılk olsun!..,

demekten başka şey gelmiyor elden o noktadan sonrasına.

mersinden selam ve saygılarımla.

Murat Ali Akdağcık
1970 MERSİN

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #17 : 03 Kasım 2015, 16:46:55 »
Kemal,im geçmiş olsun kardeşim bohçacı kelimesini yabandaşlar çıkardı kardeşim zaten bu avcılığın bu rezalet dönemi
onlarla başladı onlarla devam ediyor malesef biz birleşemeyince anca böyle bağırıp çağırmanın ötesine gidemiyoruz
Sağolasın Adem abi teşekkür ederim
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload

Çevrimdışı Kemal BOZKURT

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #18 : 03 Kasım 2015, 16:47:51 »
kemal bey kardeşim geçmiş olsun,

haksız duruma düşmemek için çabalarımız haklı davamızda haksız duruma küçük bir eksiğinden dolayı insiyatif kullanmayan memura veya denetimciye verilen yetkisi var, oda ego tatminindeki o anlaşılan, sonuçta sizden giden beşyüz tl. üzüldüm doğrusu haksızlığa maruz kalmamak için tam evrak yoksa eksik birşeyler varsa oda gelir bizi bulur bu iş böyle elin adamı tek evrağı olmaksızın 7/24 av yapar ona denetim denk gelmez bize gelir  :(

sağılk olsun!..,

demekten başka şey gelmiyor elden o noktadan sonrasına.

mersinden selam ve saygılarımla.
Teşekkür ederim usta çok sağolasın Allah bunları bildiği gibi yapsın, yapacakta kazanan biz olacağız inşallah
Kemal BOZKURT
     ^^RİZE^^
1987 İSTANBUL / Kartal

jpg upload