Gönderen Konu: piper çifte hakkında  (Okunma sayısı 25699 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
piper çifte hakkında
« : 07 Şubat 2011, 18:53:46 »
Ustalar bu pier çifteler  hangi ülkenin malı?
İngilzi var belçikası  ispanyolu  hiçbiride birbirine benzemiyor .  Ben bir avcı abide gördüm inceledim ingiliz malı nonoblok ingiliz dipçik çok kaliteli bir silah fakat bir belçıka piper gördüm benim incelediğimin yanından bile geçemez.
Harun ÖZCAN
1980 SAKARYA

Çevrimdışı Mehmet KARAKAYA

• AvlakForum Üye
  • *
Ynt: piper çifte hakkında
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2011, 19:08:44 »
çifte nerde göremedik

Mehmet KARAKAYA
1985 / BURDUR -- ANTALYA
Tel:05464220938

Çevrimdışı Salih GÜLÜCÜ

• AvlakForum Üye
  • *
  • Ey Türk titre ve kendine gel
« Yanıtla #2 : 07 Şubat 2011, 19:13:03 »
benim bildiğim orjinali belçika ama ispanyoluda var hibacht mi ne öle bi yazısı vardı bide aya piper var ispanyolun güzel silahlar ama namlu mukavemeti fazla değil çok çabuk şişiyor ingilizini hiç görmedim ingiliz fazla yok sanırım ülkemizde birmingham - london ve webley den başka ingiliz markası görmedim ama tahminim bu piperlerden en kralı belçika olan dır çünkü iklim şartı olarak bize en uygun üç ülkeden biri ülkemizde belçika italya ve alman silahları çok tutulur bildiğiniz üzere iklim olarak bize en yakın ülkelerdir diğer ülkelerin silahları bölge bölge tutluyor adanalı bir arkadaşım fransız silahlarının orda çok tutulduğunu söylemişti doğrudur robust mesela sıcak havayı pek sever silahları kullanılacakları iklime göre seçmekte fayda var diyorum bu üç piperden bize en uygunu belçika
Salih GÜLÜCÜ  1982 ANKARA
CZ550 hunter lux 308win
Browning A5 ultimate ducks,Ata venza
Canik TP9 SFx

Çevrimdışı Harun ÖZCAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #3 : 07 Şubat 2011, 19:22:58 »
fotosu yok şuan 
Harun ÖZCAN
1980 SAKARYA

Çevrimdışı Gökhan KAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 07 Şubat 2011, 19:29:09 »
İNGİLİZ LER BU İŞTE DÜNYADA BİR NUMARADIR.
BUGUN 2011 MODEL SIFIR FERRARİ  DEGERİN DE AV TÜFEKLERİ VARDIR.
  • REMİNGTON 1187 SPECİAL PURPOSE.(71CM) 51CM FULLY RİFLED.
  • VURSAN 92-A (71-61CM)
  • AVSAN.S.POZE.(76-61) TRAP VE SKEET.
  • İNG.SETTER.
Gökhan KAN
1978-Sakarya-AKYAZI
DEL FABIOMASSIMO.
--------CİNA-----------

The following users thanked this post: Mehmet CAN 34

Çevrimdışı Nurettin AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2011, 19:35:34 »
opel  araba  belcikada  almanyada,  gibi  bir kac ülkelerde üretilir.  birak üretilmesine,  opel arabasi  almanyada yapilan bir opel  araba  diyer ülkelerde üretilen  veya diyer ülkeleri    ihracat  edilen opel    hic  biri birine tutmaz,  kalite  olarak ve  iscilik olarak,  hollandayi  ihracat  edilen bir  araba  almanyadaki  arabayi tutmaz, kalite bakimindan,  almanya kendi halkina ve  kendi  ülkesindeki  arabalari  son derece  saglam güzeldir.  ic dösemesine varincayi kadar,  vede  disaridan ülkesine gelen arabalar son derece  iyi    arabalar gelir, bir japon  arabasi olsa  bile  ayni  arabalari baska ülkelerde  incele  kesinlikle  fark  vardir kalite ve görüntü sekil   olarak,  

yani kisacasi  aya  piperler,  belcika, almanya, ingiltere, ispanya,  gibi ülkelerde üretilmis olsa bile  cok böyük kalite ve iscilik  farki cikar,
 dünyada, tüfeklerin efendisi,  ingilizlerden,   almanlardan,belcika, firansa, isvec,  gibi ülkelerden cikar,  simdi yeni yeni  italyanlar. ve amerikakilar,  cikti piyasayi,  bundan sonraki ülkeler bu ülkeleri takip eder, saygilar.
Nurettin AYDIN
1966-Hollanda

Çevrimdışı Hüseyin AVCI

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Haziran 2011, 22:33:23 »
Bende Armas Ego Eibar marka enjektörlü 71 namlu 12 kalibre  ispanyol çifte var.Oldukca hafif ve mükemmel şoklara sahip. Yüksek gramajları sevmeyen tüfektir. Kışın 32 Yazın 28 gr. fişekler ideal. Gramajı artırdıkca saçmanın dağılımı bozuluyor. Ama uygun bir fişekte uzun mesafeli atışlar yapıyorsunuz.Saçmaların dağılımı hiç bir tüfekte yok . Çok tüfek kullandım ama ispanyol tüfeğin randımanını hiç birinde alamamadım.Piperler ispanyol yapımıdır. Duyduğuma göre satış yaptığı ülkelere göre faklılıklar gösterebiliyor.(Örneğin almanya, ingiltere, belçika gibi)  
Hüseyin AVCI
1974-Ankara

Çevrimdışı Özgür KAYA

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Haziran 2011, 20:41:52 »
İngiliz piper bende yıllar önce arkadaşımda görmüştüm çakmaklı horoz ve namlunum üzerinde altından mızraklı atlı bir şovalye rozeti vardı ve süper menzili vardı enjektörlü ve dolunun dağılımıda çok iyiydi...
Özgür KAYA
1977-Memleket KAYSERİ-İkamet KARS

The following users thanked this post: M.Bülent DOĞRU

Çevrimdışı Akif AYDIN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 30 Haziran 2011, 00:09:32 »
PİPER İSPAN YOLDUR İKİ ÇEŞİTTİR BİR AYA PİPER BİDE DÜZ İSPANYOL PİPER BENDE VAR KULLANIYORUM HARİKA BİR SİLAH AMA ARKASINDAKİ AVCI ÇOK SAĞLAM OLMASI LAZIM NAMLU ŞOKLARI 2-1 OLUR GENELDE
Akif AYDIN
1987-Giresun

Çevrimdışı Sedat KAHRAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #9 : 30 Haziran 2011, 01:04:00 »
PİPER BİR ÇELİK MARKASIDIR BUNU KULLANAN FİRMALAR ÜZERİNE YAZAR BEN BUNU KULLANDIM HABERİN OLSUN BENİM MALIM KALİTELİ BABINDA .KURUPP.BÖHLER.DAMASKUS.GİBİ AMA ÖNEMLİ OLAN BUNU KİMİN DAHA İYİ İŞLEDİĞİDİR BUNADA AVCI ARKADAŞLAR DENYİMLEİYLE KARAR VERİYOR.
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

Çevrimdışı Sefa GÖKÇE

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 07 Temmuz 2011, 09:39:43 »
benim dedemde var oda Alman diyor :D
1993 ANKARA

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2011, 19:22:21 »
:) Doğrusu Pieper olması lazım. Henri PIEPER(1859-1898) tarafından başlayan ve oğulları ile devam eden, Belçika'da tescilli, çelik üretimi de dahil bir çok ticari marka içeren şirketler söz konusu. Henri PIEPER'in üretimi ve oğullarının ürettikleri Pieper tüfekler arasında kalite farkları var. En iyiler H. PIEPER'ın ürettikleri.
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

Çevrimdışı Yaşar HALLAÇ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #12 : 11 Kasım 2013, 19:07:50 »
arkadaşlar volkan beyin söylediğine katılıyorum  1. 2. 3. kalite piperlerdir  en değerliside diana bayart piperlerdir  ve 18.1 ölçülerilerindedir  bu tüfeklerden sayılıdır  1. kalite piperler  altın işleme ve süvari olanlar  H.PİEPERİN  ÜRETİKLERİDİR
Yaşar HALLAÇ
1965 Karşıyaka İZMİR

Çevrimdışı M.Kemal ATEŞSAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 12 Kasım 2013, 13:55:08 »
Yaşar Kardeşim 18.1 ölçü neyin ölçüsüdür ve kaç kalibre tüfeğe aittir.
  • Beretta urika 2 71 namlu
  • Franci Oto 67 namlu
M.K. ATEŞSAL   1951 ANKARA
0 RH (+)

Çevrimdışı Sedat KAHRAMAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 26 Nisan 2018, 09:32:44 »
Pieper bir çelik markası tüfek değil o çeliği kullanan firmalar üzerine yazıyor kurup,böhler gibi
Sedat KAHRAMAN
1978 MANİSA

The following users thanked this post: Yaşar KÖKÇEN

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #15 : 26 Nisan 2018, 13:14:59 »
AyA Tarihi - kısaca
AyA, 1917'de Miguel Aguirre ve Nicolas Aranzabal tarafından Eibar'daki ticaretin kilitlenmesi için kuruldu. Çıraklıklarının ikisi de Eduardo Schilling (Almanya'dan) Katalonya kasabasında yapmıştı.

1938 Augustin Aranzabal firmaya yöneldi ve aynı zamanda silahları tamamlamak için işi genişletti. 1938'den önce yapılmış hiçbir AyA silahı yok.

İkinci dünya savaşından önce bir iç savaş geçiren İspanya, savaşta tarafsız ilan edildi ve ikinci dünya savaşı 1945'te sona erdiğinde, silah sanayileri bombalama ve diğer yıkıcı savaş çabaları ile zarar görmedi.

1953 yılına gelindiğinde şirket, 500'den fazla çalışanı ile Eibar'da en büyük silah üreticisi haline geldi ve AyA için çalışan tüm işleri saymayacaktı. 1950'den 1965'e kadar altın yıllarında yıllık üretim yaklaşık olarak gerçekleşti. Yılda 20 000 silah.

Ancak 70'liklerdeki ekonomik durgunluk ve Side-by-Sides'ten tabancaların silahlı silahlara geçişi şirketi iflasa sürükledi. 70'lerin ortalarında şirkette sadece birkaç çalışan kaldı.

1981 AyA, Eibar'ın hemen dışındaki Itziar'da bulunan DIARM (Desarrollo de Industrias Armeras SA) 'da bir araya getirilen birçok firmadan biriydi. Bazı silahlar DIARM tarafından AyA adıyla yapıldı, ancak DIARM'ın üretiminin çoğu DIARM veya diğer yerel isimler altında satıldı. Ama DIARM hiçbir zaman finansal bir başarı değildi, bu yüzden 1988'de hükümetler boştu ve DIARM çöktü.

1988 AyA, Eibar'da Imanuel Aranzabal tarafından silah yapımı şirketi olarak yeniden faaliyete geçti. Artık Side-by-Side modadaydı ve 1993'te şirketin yaklaşık 10 çalışanı vardı. 2001 yılında şirket Eibar'da yeni yerlere taşındı ve 12 çalışanından 25'e çıkarıldı
  • Aya pieper 16 cal. Aselkon Inter arms
1990 - Bursa

Çevrimdışı Murat AVCI 16

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #16 : 26 Nisan 2018, 13:23:01 »
Bende de dede emaneti 16 cal aya var. Bir namlunun üzerinde agurrie y aranzabal yazıyor.Diger namlunun üzerinde habicht pieper. Namlunun altında made in spain . Benimki İspanyol yapımı
« Son Düzenleme: 26 Nisan 2018, 13:25:38 Gönderen: Murat AVCI 16 »
  • Aya pieper 16 cal. Aselkon Inter arms
1990 - Bursa