Gönderen Konu: terrier ler ili tilki cakal ve borsuk avi  (Okunma sayısı 13684 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yahya İSMAİLOV

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
terrier ler ili tilki cakal ve borsuk avi
« : 06 Şubat 2013, 11:28:55 »

photo sharing   
tilkinin fox terriere karsi sansi yuktu. >:D
« Son Düzenleme: 06 Şubat 2013, 11:30:55 Gönderen: Yahaya SMAİLOV »
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: terrier ler ili tilki cakal ve borsuk avi
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2013, 11:33:22 »

image sharing
cakal yarali kalinca terrierler isi bitirdi
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2013, 11:37:32 »
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #3 : 06 Şubat 2013, 16:03:05 »
Bizde bu avlar nerdeyse hiç yapılmıyor desek olur. Zaten posuk falan da avlanmıyor; nitekim yok. Yöntem olarak da bizdeki gibi değil ama sebepleri vardır elbet.

Elinize sağlık, resimler için teşekkürler. Hiç kuş, tavşan avına gitmiyor musunuz Yahya Bey? 

1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #4 : 06 Şubat 2013, 18:23:23 »
Bizde bu avlar nerdeyse hiç yapılmıyor desek olur. Zaten posuk falan da avlanmıyor; nitekim yok. Yöntem olarak da bizdeki gibi değil ama sebepleri vardır elbet.

Elinize sağlık, resimler için teşekkürler. Hiç kuş, tavşan avına gitmiyor musunuz Yahya Bey?
Elbette ki kus tavsan ve domuz avina da kullaniyoruz biz bi terrierleri.boyle aw yapmadiginizi bilmiyordum  :-[ ,oysa awrupada bu tur aw cok yaygindir

free image hosting

free image hosting
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

Çevrimdışı Volkan KÖYDEMİR

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #5 : 07 Şubat 2013, 16:06:36 »
Ben böyle teriyer ile av yapmadım. Çevremde de yok. Forumda da varsa pek azdır, rastlamıyorum. Tilki avı için iyi olurdu ama hususi peşinden koşmuyoruz. Eti yense şimdiye neslini tüketirdik.

Fırsat bulursanız, sonraki konuların içinde bu yırtıcı avlarının neden yapıldığını, limiti varsa nasıl belirlendiğini falan bilgi olarak eklerseniz faydalı olacaktır. Rastgele
1968
Dünya, kötülük yapanlar yüzünden değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.  Albert Einstein.

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #6 : 07 Şubat 2013, 17:44:47 »
Ben böyle teriyer ile av yapmadım. Çevremde de yok. Forumda da varsa pek azdır, rastlamıyorum. Tilki avı için iyi olurdu ama hususi peşinden koşmuyoruz. Eti yense şimdiye neslini tüketirdik.

Fırsat bulursanız, sonraki konuların içinde bu yırtıcı avlarının neden yapıldığını, limiti varsa nasıl belirlendiğini falan bilgi olarak eklerseniz faydalı olacaktır. Rastgele
Bizde bu yirtici hayvanalar zararli av denir ve avlanmasi tum sene serbestir.bu tur av yapmamizin bir kac nedeni vardir ama en onemlisi yirtici hayvanlarinin sayisini azaltmaktir cunku bildiginiz gibi bu tur hayvanlar diger hayvanlara cok zarar verir . ikincisi ise Bulgaristanda orman bakaligi bu tur hayvanlarin oldurulmesi icin belli bir ucret oder. ve ucuncusu ise kurkleri degerli oldigu icin.Zararli avin limiti yoktur nekdar fazla yapilirsa okdar iyidir .
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 07 Şubat 2013, 20:02:01 »
yahya bey inde ada tavşanımı avlıyorsunuz, terierler tavşanı kopaylar gibi sesli tavşan kovabiliyormu tavşan avını ne şekilde yaptığınız merak ettim doğrusu.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #8 : 07 Şubat 2013, 22:12:42 »
yahya bey inde ada tavşanımı avlıyorsunuz, terierler tavşanı kopaylar gibi sesli tavşan kovabiliyormu tavşan avını ne şekilde yaptığınız merak ettim doğrusu.
Bizim buralarda in tavsani yoktur .Evet terrierler tavsani ayni kopoylar gibi sesle kovaliyor yalniz okadar uzun sure degil,ama bizim buralarda pek tavsan olmadigi icin tavsan avi senede sadece 1 gun yapilir o yuzden de cok iyi tavsanci terrierimiz yoktur.
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

Çevrimdışı Abdullah GÜLTEPE

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2013, 20:34:37 »
yahya bey cevabınız için teşekkür ederim.
  • baikal mp 153 0tomatik
  • yıldız p71 otomatik
  • turkuaz sn12 otomatik
  • akdaş ah 212
Abdullah GÜLTEPE 1984 KARABÜK-İSKENDERUN/HATAY
 Tel: 05354083156

Çevrimdışı Ahmet AKARCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 13 Mart 2013, 16:09:54 »
O porsuğu avladında ne anladın arkadaş? Bu tarz avcılığın ne anlamı var?
1982-Samsun

Çevrimdışı Halil TEKİN 34

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #11 : 13 Mart 2013, 18:47:39 »
ben bişey sorabilirmiyim en son resimdeki kuşlar galiba sülün bu köpekler sülün avıda yapıyorlarmızdı
Kıbrıs
20/06/1983

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #12 : 14 Mart 2013, 20:47:29 »
ben bişey sorabilirmiyim en son resimdeki kuşlar galiba sülün bu köpekler sülün avıda yapıyorlarmızdı
evt bu kopekler bu tur av icin de kullana bilir.yarali veya vurulmus olan kuslari bulup aport (alip getirir) ediyorlar.
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 14 Mart 2013, 21:34:29 »
O porsuğu avladında ne anladın arkadaş? Bu tarz avcılığın ne anlamı var?
belli ki turkiyede in avi yapan yok.ve bu tur avcilin anlami et yiyenleri azaldip diger hayvanlarin daha iyi uremelerini saglamak.
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

Çevrimdışı Yusuf SAĞLAM

• Üyelik Sonlandırıldı
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 14 Mart 2013, 21:41:17 »
 O0 O0
belli ki turkiyede in avi yapan yok.ve bu tur avcilin anlami et yiyenleri azaldip diger hayvanlarin daha iyi uremelerini saglamak.
O0 yahya bey , anladığım kadarıyla siz bilinçli ve bu işi bilen bir ekiple avlıyorsunuz bu yırtıcıları . ve bu terrierlerde anladığım kadarıyla  ine giriyor . çünkü bu tür yırtıcılar 3 4 yerden daha  tahliye tünelleri kazarlar inlerine .. bizim köpeklerde birkaç kez daldı bu inlere ama biz çıkanı göremedik ... bu tür avlanma şekli tamamen ekip işi , yoksa baaşka türlü randıman alınmaz ..  O0 O0
  • SKB 3000
  • Gardone bignotti çifte
  • büyük huğlu conkuest
  • irlanda setter
1974 samsun . .  104 a 71 o/u . . kral 76 O/U . . Android magnum 76  yarı otomatik  . .

resim gönder

Çevrimdışı Ahmet AKARCA

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 15 Mart 2013, 14:37:58 »
Belli ki sizin oralardakilerde Türkiyedekilerle aynı kafadan. Yırtıcıları azaltmakla av çoğalmaz o yırtıcılar sayesinde av hayvanları daha sağlıklı olur çünkü yırtıcılar her zaman en kolay avın peşindedir hasta, yaralı hayvanları temizler. Tamam belki yavruda yiyebilir ama onunda var bir hikmeti oda bir nevi denge biz onların yerini almak av hayvanını kendimiz tüketmek istiyoruz.
1982-Samsun

Çevrimdışı Mustafa KAYA 35

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 15 Mart 2013, 15:23:59 »
Belli ki sizin oralardakilerde Türkiyedekilerle aynı kafadan. Yırtıcıları azaltmakla av çoğalmaz o yırtıcılar sayesinde av hayvanları daha sağlıklı olur çünkü yırtıcılar her zaman en kolay avın peşindedir hasta, yaralı hayvanları temizler. Tamam belki yavruda yiyebilir ama onunda var bir hikmeti oda bir nevi denge biz onların yerini almak av hayvanını kendimiz tüketmek istiyoruz.
İyi,güzel söylüyorsunda abicim..Bu hayvanlar en üstte yer alıyorlar..Yani doğal bir tehlikeleri yok.(Ne etini yiyen yabani bir hayvan,nede başka bir sebepten dolayı öldüren bir hayvan)..E burdada iş avcılara kalıyor.Yoksa senin dediğin gibi yapsak ilerleyen zamanlarda vuracak hayvan kalmıyacak..
Mustafa KAYA / İzmir
Edeple gelen lutüfla gider..
Gülü seven dikenine katlanır derler,
Kaktüsü sevenin vay haline..

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #17 : 15 Mart 2013, 15:24:14 »
Ahmed bey sade bizim burdakiler degil , tum avrupadakiler bu kafada.bu tur av ile yirticilarin sayisi sadece azaltilir yirticilar yok edilmez.Amacimiz yirticilari yok etmek degil sadece sayilarini kontrol edebilmek.ve diger hayvanlarin daha cok uremelerini saglamak.
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan

Çevrimdışı Ufuk RASK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 15 Mart 2013, 16:21:17 »
Malesef turkiyede de olsun avrupadada olsun bir cok bilincsiz avcimiz ve insanimiz var. Kendi dusundugu ve kendi capinda gördugunu dogru zanetip diger insanlari etkilemeye calisanlar. Yapilan arastimalar ortada uzmanlarin dedikleri belli. Yirtici hayvanlarin verdigi zarari kimse vermiyor ve veremezde. Sahsen bu konuda bir dunya kitap okudum ve devamli yeni gelen arstirmalari cok yakindan takip ediyorum. Hatta bazi arastimalara sahsen katildim.

Yahya beyin dediginede tamamen katiliyorum  "Amacimiz yirticilari yok etmek degil". Zaten bu avci etigine karsi olan bir durumdur...

Ufuk Rask
Isvec / Antalya

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #19 : 13 Mayıs 2014, 21:07:32 »
ben bana zararı olan herşeyi denk geldiği yerde avlarım arkadaş..... özelliklee porsuk avı bi kıstıramadım çoook zarar verdi zaten üzüm bağımıza ama kısacak eninde sonounda

• walther target y.oto
1984 MANİSA

Çevrimdışı Erdal YAĞIZ

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 06 Temmuz 2014, 21:54:41 »
arkadaşlar çakal avı yada çağırma konusunda yardımcı olurmusunuz  yardıma ihtiyacım var.....
  • walther target y.oto
1984 MANİSA

Çevrimdışı Zeki ATİK

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 21 Mayıs 2015, 04:23:59 »
Tilki derisinden çok güzel şapka yapıyolar kürk avcılığına çoğu insan karşıdır benimde hoşuma gitmiyo ama bu tilki derisi şapkaları aşırı pahalı :) oralarda vuranlar umarım ziyan etmiyodur derileri

« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2015, 04:25:34 Gönderen: Zeki ATİK »
1990 Ankara

Çevrimdışı Ümit ÇAGLAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • Herkese rastgele
« Yanıtla #22 : 21 Mayıs 2015, 10:07:19 »

Resimdeki kuşlar çil keklik , Bu köpekler çok akıllı her avı yaparlar, ama bir tek sorunları var o da çoook hırslılar avı sıkabilir, diş geçirebilirler o da eğitimle düzeltilebilirler.
  • Fabarm xlr 5
Ümit ÇAGLAR
1977 KARS

Çevrimdışı İlhan GÜNEN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 04 Haziran 2015, 23:50:03 »
Yahya Bey, ikinci resimde yaralı tilki, köpekler tarafından değil, sizin tarafınızdan bir an önce öldürülmeliydi diye düşünüyorum.
1984 ORDU

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 13 Eylül 2015, 14:49:05 »
O resimdeekisi tilki degil cakal di ve tufekle agar yaralamistik kopekler oyle yakaladi onu ve resmi cektitkten sonra hemen can vaerdi,amacimiz hayvanlara aci cektirmek degil onlarin sayisini azaltmak
Yahya iSMAİLOV
1981 bulgaristan