Gönderen Konu: Lambro Fişek Aldatmacası  (Okunma sayısı 31868 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
Lambro Fişek Aldatmacası
« : 29 Aralık 2013, 21:09:21 »
Piyasadaki çoğu fişeğin içeriklerini inceleyip bilmeme rağmen lambro fişeklerinin içeriğini hiç açıp bakmamıştım, bu gün çulluk avı için aldığım 1 paket Lambro Feltro 34'ün patlama sesi ve geri tepmesinden şüphelenerek içini açtım, ve hayal kırıklığına uğradım. beğendiğim en iyi av fişeği barutu olan Tecna barutu olacağını lambronun sitesinden biliyorum, ancak Prima barutu çıktı Tecna barutuna göre çok daha ucuz ve en önemlisi internet sitesinde yazan bilgilerden farklı olması, yurtdışıdakilerden kutusu da farklı üstelik yurtdışındakilerin metal kısmı nikel buradakilerin metal kısmı pirinç. Aynı tereddüdü Bi turbo 38 de gördüm, yine internet sitesinde NSİ GT21 tapası yazıyordu, ancak dışından baktığımda Z2M tapası vardı fişekte

Eski lambro fişeklerini iyi biliyorum ve eskiden Yunanistan dan gelen misafirler getirirdi, ördek avında çok beğenilirdi.
Yeni fişeklerin kalitesinin öncekilerden farklı olacağını tahmin ediyordum ve haklı çıktım, çünkü buradaki bayilere de sordum, fiyatları Yunanistan da ki fiyatların çok altında diye bu nasıl olur dedim, çünkü feltro 34 Yunanistan da 9,8 Euro, Blue 34 11,2 Euro, demek ki sebebi ülkemize gönderilen fişeklerin kalitesinin yurtdışındakilerden farklı olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Ülkemizde fişek ithal eden çoğu distribütör üretici firmaya ısmarlama fişek yaptırır, burada piyasa da rekabet edilebilecek fiyatlar önemlidir, distribütörün istediği fiyata göre fişek üretebiliyorlar, burada fark kullanılan malzemeden kaynaklanıyor. Ancak içeriğinden ve kalitesinden ödün vermeyen üreticiler ve distribütörlerde var.

hızlı resim yükle

resim yuklemek
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
Ynt: Lambro Fişek Aldatmacası
« Yanıtla #1 : 29 Aralık 2013, 21:27:52 »
mesela nedır onlar.
parası onemlı degıl hangı fişek kusursuz ve en kaliteli.
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55
evdekı huzur zengınlık budur.

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Suat ÇALIŞKAN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #2 : 29 Aralık 2013, 21:29:56 »
hiç almadım hiçte kullanmadım.aslında sonuç çok anormal değil.malum tr avcısıyız.neyin iyisine layıkız ki fişeğin olalım....
  • HANİÇ ÇİFTE SXS 67.5 cm Mobil şoklu
  • WİNCHESTER SX3 RED PERFORMANCE
  • AKKAR ALTAY COMMANDO 20ga 66cm
İtibar paradan kıymetlidir, değerini bilene

BİGA/1979

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #3 : 29 Aralık 2013, 21:30:43 »
hiç almadım hiçte kullanmadım.aslında sonuç çok anormal değil.malum tr avcısıyız.neyin iyisine layıkız ki fişeğin olalım....

acı ama gerçek. :/
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Emin VURAL

• Onursal Üyemiz
« Yanıtla #4 : 29 Aralık 2013, 21:36:52 »
Lambro direct 32 kullanıyorum fişekler yunanistandan geldi çullukta boşa atmıyorum kaldıki kullandığım tüfek 71 1/3 olmasına rağmen 10 metreden bile mükemmel...
  • Le Fusil Darne Saint-Etienne V 19 Paris France

Çevrimdışı Ahmet ARIKAN

• Müdavim Üyemiz
  • Burdurlu
    • ahmet arıkan
« Yanıtla #5 : 29 Aralık 2013, 21:47:16 »
Distrübitörün bu konuda açıklama yapması lazım. Tordosundan hiç memnun kalmayıp bir daha hiç kullanmadığım bir marka lambro. Bu sene blue kullanmaya niyetliydim ama durum buysa hiç gerek yok.
  • Yıldız Elegant A3 TME
  • Akkar Churchill 812
  • Retay Masai Mara Bronze Pure
  • Çifsan ÇSP 555
Ahmet ARIKAN
1987-Burdur / Yeşilova

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #6 : 29 Aralık 2013, 21:47:34 »
lambro feltro 34 gramda tecna barut vardır..ben bergama da bayilik yapan devecioğlu av www.fisekmarket.com adresli bayinin lambroları ithalatçı firma rasgeleav dan aldığını bizzat biliyorum..hatta bir çok defa kendimde gitmişimdir.  feltro 34 fişekler koyu lacivert renk ve beyaz krom renkli t3 kovanlıdır..az önce kesip baktım fişeğe tekrar bir sorun yok...

bu fişeği nereden aldığınızı merak ediyorum..

ilginç bir durum..

sahte mi sorusu geliyor aklıma aöa ilginç.. yukarıdaki resimdeki kovan trap fişeğinde kullandığı kovan  ve barut gerçekten de prima...Lambronun Prima 34 diye bir serisi var...

acaba yeni bir seri mi üretti sitesinde olmayan?

prima barutlu keçe 34 neden olmasın?  ancak böyle bir durum olsa bile bu fişeğin ithalatçi firmada ithalat izni yok ve bu yıl zaten böyle bir fişek gelmedi..büyük ihtimal iç piyasa için üretildi ve edirneye kaçak geldi..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 800 SW Grade 4
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #7 : 29 Aralık 2013, 21:51:40 »
Lambro Tordo yaz fişeğidir bana göre ve kışın her tüfekle her havada kullanmayın..32 gram için Lambro Classic (s4)   -  33 gram için Lambro Brown (s4)  -  34 gram için Lambro Blue (sipe barut)  kullanabilirsiniz..

Lambro sitesinde yazan ve Türkiye de bulunan çeşitlerini Balıkesir Rasgele Av Mehmet Akif - Müşteba Yavaşça kardeşler getirmekte ve www.fisekmarket.com adresinden güvenle alabilirsiniz...

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Erdem VARDAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #8 : 29 Aralık 2013, 22:30:37 »
Polat Bey fişek kaçak gelen değil keşke olsa, orjinal olurdu en azından, Keaşan'da Trakya av bayiinden aldım, çok eski güvenilir bir bayii, rasgeleav balıkesirden aldığını da biliyorum. sahibi de sevdiğim bir abim geçen gün aynı sorunu Yavşçaların JK6 fişeğinde yaşadık, bana JK6 fişeğini tavsiye ediyor sence JK6 içinde varmı diye sordum tabi dedi kestik fişeği içinden aquila barutu çıktı, dedim gördünmü sen yazana bakma dedim, sonra yavaşçaları aradı niye böyle yaptıklarını sordu.
Ayrıca türkiye deki çoğu bayinin elindeki feltro 34'ler bu şekilde internet sitelerinden bakabilirsiniz örn. e-temin.com
Erdem VARDAR
B Rh + 1982 Enez EDİRNE

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #9 : 29 Aralık 2013, 22:40:26 »
yunanlarda LAMBRO) bozdu bu işi galiba sahtekarlığı bizlerden kaptılar galiba.geçen yıl lambro 32 gr feltro keçe tapa yeşil kutu cok memnundum bu yıl 4 kutu aldım cok hüsrana uğradım bazen.demekki bozulmusalrrrr.birdaha lambro almam.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2013, 22:41:50 Gönderen: Veli TOKCAN »
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

The following users thanked this post: Emrullah KARSU

Çevrimdışı Hakan SEÇKİN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #10 : 29 Aralık 2013, 23:13:26 »
memleket memleketlikten çıktı sahtesi olmayan şey kalmadı. dünyada sahtecilik üçkağıtçılıkta bir numarayız. nasıl bir toplum olduk çıktık böyle anlamıyorum. ee neyapcan imam osu..rusa cemaat bilmemnaparmış. sorun tepedede var en diptede
Hakan SEÇKİN
1975 ANTALYA
BEN HAYATIMDA 2 MUSTAFA İSMİNİ ÇOK SEVDİM 1.CİSİ EY MÜMİNLERİM DİYEN SAV MUHAMMED MUSTAFA 2.Sİ EY YÜCE MİLLETİM DİYEN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. BİR YILDIZ VAR KANINDAN YADİGAR, BİR DE HİLAL UNUTTUN MU ÇOCUK? SADECE BİR CADDE ADI DEĞİLDİR İSTİKLAL.

Çevrimdışı Ahmet ÖZTÜRK

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #11 : 30 Aralık 2013, 00:00:21 »
Alıntı yapılan: Suat ÇALIŞKAN link=topic=168561.msg1184883#msg1184883 date=1388
[/quote
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2013, 00:05:33 Gönderen: Ahmet ÖZTÜRK »
  • Stoeger peregrine max 5
  • Ata Arms
Ahmet ÖZTÜRK
Lüleburgaz/KIRKLARELİ  1976

Çevrimdışı Mahmut ÇETİN

• Müdavim Üyemiz
  • Böyle Bir Kara Sevda...
« Yanıtla #12 : 30 Aralık 2013, 00:35:37 »
yunanlarda LAMBRO) bozdu bu işi galiba sahtekarlığı bizlerden kaptılar galiba.geçen yıl lambro 32 gr feltro keçe tapa yeşil kutu cok memnundum bu yıl 4 kutu aldım cok hüsrana uğradım bazen.demekki bozulmusalrrrr.birdaha lambro almam.
Parlama avı için bende geçen hafta arkadaşla ortak 1 kutu Lambro feltro 32 gr aldık, sonuç malesef fiyasko. İmperyal alacaktık bulamayınca lambro aldık. Ne tordo nede feltro bizim hoşumuza gitmedi.
1981 Burdur
EY RABBIM
IMAN ILE ÖZÜMÜZÜ, HAYAT ILE YÜZÜMÜZÜ 
EDEP ILE SÖZÜMÜZÜ, KUR'AN ILE ÖMRÜMÜZÜ HAYIRLI EYLE

Çevrimdışı Türker KURŞUN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #13 : 30 Aralık 2013, 00:38:53 »
bu fişeğin aynısını bir avcı arkadaşta bende gördüm bu hep böyle oldu chedditde mirage rio saga vs.ilk önce bunları getiren firma piyasaya iyi partileri veriyor sonra fason ve ucuz yollu üretim yapılıp iç piyasaya bu sahte ürünler sürülüyor bilgi yoksunu olduğumuz için aldanıyoruz.lambronun resmi internet sitesinde orjınal fişek kartuşlarını görebilirsiniz.ben kullanıyorum memnunum hatta attığım en kaliteli keçe tapalı fişek.teşekkurler.
1977 kırklareli
Türker Kurşun
astai

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #14 : 30 Aralık 2013, 01:07:56 »
biz boşuna mı verdik eski lambro  fişeğe federal. eskilerinde  lambro italy yazıyordu ve lambro france olanınıda kullandım ördekte winchester kilitlemişti kendini .bu fişekten senin koleksiyona verdiğimi sanıyorum.trakya ava gelince konuşmak bile istemiyorum sadece o fişek için değil başka halleri de var
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2013, 01:27:27 Gönderen: Mustafa YAKAR »
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Veli TOKCAN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #15 : 30 Aralık 2013, 04:27:09 »
biz boşuna mı verdik eski lambro  fişeğe federal. eskilerinde  lambro italy yazıyordu ve lambro france olanınıda kullandım ördekte winchester kilitlemişti kendini .bu fişekten senin koleksiyona verdiğimi sanıyorum.trakya ava gelince konuşmak bile istemiyorum sadece o fişek için değil başka halleri de var
mustafa by BASKA HALLERİde var derken bzide aydınlatırmısınız.bosuna kazık yemiyelim lambro dan
1962....BURDUR AVC. KULB                BURDUR

Çevrimdışı Mehmet GÖNEL

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #16 : 30 Aralık 2013, 18:31:40 »
             Bizim yerli fişekler bu lambrodan bence çok daha iyi, ben daha Yunanın pek iyi bir malını görmedim nedense.Boşuna yerli fişekleri karalamayı bırakıp kıymetini bilmek lazım.
Mehmet GÖNEL
1973 ÇANAKKALE/ LAPSEKİ

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #17 : 30 Aralık 2013, 20:19:23 »
Bu konu çok ilginç geldi bugün vaktim olmadı araştırmaya..Yarın ithalatçi ile konuşacağım böyle bir durum var nedir diye..aldığım bilgiyi paylaşırım..
  • Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Y.Bozkurt ÇINAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #18 : 30 Aralık 2013, 20:45:21 »
AYNI FİŞEĞİN 32 GRAM 'INDA BİR AV BAYİİNE GETİRMİŞLER. KOVAN   İLE PLASTİK KAPCIK BİRBİRİNDEN AYRILMIŞ TÜFEĞİN İÇERİSİNDE . BEN DE ŞAŞIRDIM.
1969 AFYON

Çevrimdışı Fehmi TUNCER

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #19 : 30 Aralık 2013, 22:17:29 »
 Polat bey paylaşmanızı dört gözle bekliyoruz :)
Fehmi TUNCER
1959 antalya/hakkari

Çevrimiçi Mustafa YAKAR

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #20 : 01 Ocak 2014, 22:29:06 »
ben  lambroyu dememiştim ama ;) ;) ;) ;) 8) eski mühürlüler var fransa dan getirtçekti abinin  biri  mavi sipariş verdik ama 2 ay oldu galiba sıkıntılı dışardan fişek gelmesi
  • Baikal 54 ussr
  • baikaltoz34 sscb
  • valmet finland
  • remington 11-87 premier
  • toztula 16 ussr vursan a92
  • franchi 48 al ,franchi prestij ,beretta 303
Mustafa YAKAR
1985 EDİRNE

Çevrimdışı Alper KAYAR

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #21 : 01 Ocak 2014, 22:42:16 »
ben  lambroyu dememiştim ama ;) ;) ;) ;) 8) eski mühürlüler var fransa dan getirtçekti abinin  biri  mavi sipariş verdik ama 2 ay oldu galiba sıkıntılı dışardan fişek gelmesi

bi abim bulgara gidicek bu ay varsa kalıtelı fişek sipariş verelim getirsin.
isim marka numara gramaj soyleyın abıler.
bagaja koyuverır 5-10 kutu bişi olmaz herhalde
  • Fabarm xlr5
  • Beretta s-55

1985-SAKARYA

Çevrimdışı Polat OLUR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #22 : 02 Ocak 2014, 08:33:34 »
lambro italy france fişekler olmaması lazım..

Lambro fason üretim yaptıysa bilemeyiz..

Lambro 1977 den beri üretim yapan Yunanistan firması..

İthalatçi ile konuştum.

Feltro 34 fişeği yukaridaki resimdekini LAmbro üretmiş..İstek üzerine Türkiye için ÖZel yapılmış..KAtalogda yok.Sitede yok..Eklenecek...Yine Tecna barutlu LAcivert Kovan üretimine devam ediliyor.Önümüzdeki sezon iki çeşit olarak raflarda yer alacak..Son gelen Feltro 34 ler bu tip gelmiş..Piyasada bulunan eski Feltrolar lacivert kovan tecna barutlu...Pembe kovanlar yukarıdaki şekilde...KArışıklık olmasın diye aYNI KOVAN kullanılmamış.Bilgilendirme olmadığından böyle bir durum ortaya çıkmış oldu.

Netice itibari ile Sitesinde ne yazıyorsa LAmbro onu üretiyor..Sadece bu yeni tip Feltro 34 ithalat ile sıkıntı olmaması için bu tip yeni bir seri olarak özel yapılmış..LAcivert tipler güçlü ve tepmesi fazla olduğu için 34 keçe hafif isteyenlere yapılan bir üretim olmuş...önümüzdeki sezon farklı bir seri olarak raflarda yerini alacak bu üretim..

eskilerinden tecna barutlu olanlardan  piyasada 34 gram 5 no bulunuyor daha çok alırken buna dikkat edin.

• Browning Maxus
  • B.C.Miroku 600
Polat OLUR
1976 İzmir/Bergama

Çevrimdışı Mehmet AKKUŞ

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #23 : 02 Ocak 2014, 09:17:03 »
acı ama gerçek ne kaar güzel ifade ettiniz çok çok eminimki tr de satılan 3 b tüfeklerde usa da satılanlar ile aynı seriler değil ıskarta mallar
  • Webley Scott (AKUS) SxS 20/66
  • Akus SxS 12/66
  • Özkanlar FX017 12/66
Mehmet AKKUŞ
1973 Kemaliye-ERZİNCAN

Çevrimdışı Emrah DUMAN

• AvlakForum Üye
  • *
  • AVCILIK AVCI SAYFASI
« Yanıtla #24 : 02 Ocak 2014, 11:51:51 »
peki fişeğin orjinal mal olup olmadığını nasıl anlıcaz ?
1986 DÜZCE/HOLLANDA