Gönderen Konu: BAĞIRTLAK VE TOY KUŞLARIMIZ  (Okunma sayısı 3458 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
BAĞIRTLAK VE TOY KUŞLARIMIZ
« : 23 Mart 2017, 11:06:46 »
Mübarek hayvanların eşi benzeri yok her ikisinide çok şükür gördümden vurma derdine hiç düşmedim
Acaba birgün bu kuşlar tekrar meralarımızda gezermi
Meralara geri dönselerde varsın vurulmasalar

TOY KUŞLARIMIZ
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK, Ömer ÖZSOY, Halit YILDIRIM, Aslan POLAT

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
Ynt: BAĞIRTLAK VE TOY KUŞLARIMIZ
« Yanıtla #1 : 09 Nisan 2018, 23:39:02 »
    Maalesef eski meralara dönmeleri çok zor. Her yıl bir çok meradan eksiliyorlar...

1980-Antalya

The following users thanked this post: İbrahim YILDIRIM

Çevrimdışı Alp BALABAN

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #2 : 10 Nisan 2018, 08:49:15 »
Şu fotoğrafları görünce o kadar sinir oluyorum ki böyle adamlarda avcı diye gezdiği için avcılığımdan utanıyorum.
Alp BALABAN
1984-Manisa

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
  • AVLAKFORUM.COM AVCI FORUMU
« Yanıtla #3 : 10 Nisan 2018, 10:02:39 »
Nesli tükenen hayvanı öldürmek hem insanlığa hem müslümana yakışmaz.Anlamadığım nokta adamlar rahat rahat paylaşım yapıyor cezai işlemlerin bu durumlarda misliyle uygulanması şart
1988-Denizli

The following users thanked this post: İbrahim YILDIRIM, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Hüseyin BAŞARIR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #4 : 10 Nisan 2018, 10:05:57 »
Nesli tükenen hayvanı öldürmek hem insanlığa hem müslümana yakışmaz.Anlamadığım nokta adamlar rahat rahat paylaşım yapıyor cezai işlemlerin bu durumlarda misliyle uygulanması şart

İyide kim uygulayacak..
1980-Antalya

Çevrimdışı Bilal AYDIN

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #5 : 10 Nisan 2018, 10:31:46 »
  İyide kim uygulayacak..
Sende haklısın Hüseyin abi.Belki şaka gibi gelir ama hayatımda ilk defa bu sezon av koruma ekipleri ne denk gelip yoklama yaptılar ve adama dedimki ilk defa karşılaştım diye bana diyorki hep öyle olur zaten dedi.Var gerisini sen düşün uygulama zayıf kalıyor koruma ekiplerince veyahutta sürekli bilinen meralara gidiyorlar
1988-Denizli

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #6 : 10 Nisan 2018, 11:24:07 »
toy kuşu azaldı eskisi gibi çok görülmüyor ama niye azaldı buna neden en büyük sebep avcılar gösteriliyor, eski avcılara sorun hayatı boyunca kaç adet toy vurmuştur, yasaklar la koruma ve sürdürülebilirlik olmuyor malesef şu anda iç anadoluda en büyük sıkıntı zirai ilaçlar bence

bağırtlak kuşuna gelince, bu kuşun neslinin azaldığı neye göre tesbit edilmiş gerçekten onu bilmek isterdim, minumum sayı kaç olması gerekirmişte yasak olmuş, av kuşları içinde en son yavru çıkartan kuş olduğu için bizim yöremizde  bu kuşun eti ve avı etik olmadığı için avı pek tutulmaz, uçar avının her türlüsü zewk verir orası ayrı tabi, avcılar bağırlağı görmezler meralarda pek, sebebi genelde kıraç yerleri sewmeleri yavru zamanı kilometrelerce su için yok kat ederler, ama kesinlikle nesli tehlike altında değil ve buna çok sewiniyorum, yasak olmaya dewam etsin ,  avı açılsın  demiyorum ama neslinde sıkıntı yok bence
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

The following users thanked this post: Abdulkadir DOĞRU, İbrahim YILDIRIM

Çevrimdışı Fazlı MORAL

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Nisan 2018, 21:37:05 »
Biz millet olarak zirai ilaçları çok kullanıyoruz. Hem dünyada üretimi bile yasaklanmış olan DTT yi adam eczanelerde arıyor. Tane gübreler ovaya bayıra serpip geçiyoruz. Bilecik te çalışırken doğaya salınan 300 kadar keklikten bir şey kalmadı geriye. Bir kısmının kursakları yanmıştı gübre yedikleri için. İlaç kullanımı ruhsata tabi olmalı ve denetlenmeli....
  • huğlu 401A
  • huğlu renova kinetik sistem
  • sarsılmaz concort sport 66 namlu
  • kurzaar
Fazlı MORAL
1973  terme samsun ikamet menemen izmir
Cümleler doğrudur sen doğru isen
Doğruluk bulunmaz sen eğri isen.

The following users thanked this post: Hüseyin BAŞARIR

Çevrimdışı İbrahim YILDIRIM

• AvlakForum Üye
  • *
  • Avcılık Bir Spor değil, Atıcılık Bir Spordur ...
« Yanıtla #8 : 10 Nisan 2018, 22:57:05 »
Biz millet olarak zirai ilaçları çok kullanıyoruz. Hem dünyada üretimi bile yasaklanmış olan DTT yi adam eczanelerde arıyor. Tane gübreler ovaya bayıra serpip geçiyoruz. Bilecik te çalışırken doğaya salınan 300 kadar keklikten bir şey kalmadı geriye. Bir kısmının kursakları yanmıştı gübre yedikleri için. İlaç kullanımı ruhsata tabi olmalı ve denetlenmeli....
  Fazli abi dogaya birakilan keklikler hep bakteri tasiyor kisaca aşili hayvan elbette oda lazim fakat " Doga" kabul etmiyor ureyemeden oluyorlar heleki hic arazi gormemisler evciller hemen yem oluyor veya oluyordurlar . Arasira kalan kaliyordur denk gelen varsa zaten kacmiyorlar. Ve en onemliside keklik ilacla bitmiyor bana gore bu yalan sebebi ise   Kanadi kirik keklige ve evcil keklige ekin ilaclarindan Nitrat şeker attim yemiyorlar ama bugdayi misiri yiyorlar karistirip attim yemiyorlar hatta bayer marka pomarsol ve antrocol bayfidan betanal gibi ilaclari denedim yemedi buladim aldi aldi atti abi yemiyor bu hayvanlar bunu biliyor ve yemiyor yada ben yediremedim 1 adet yeselerdi kanaat getirecektim ama olmadi .Ben bir takim çevrenin nasil av yaptigini cok iyi biliyorum ve birde avciligi sosyetenin ayak sporu gibi gösterip bu kuşlarin nasil avlandiginida iyi biliyorum Bu ülkede avciligi sosyeteye ayak sporu yapip hayvanlar üzerinden reklam yapip gecinen camia var . Elbette bizler icin helal olan her hayvan vurulabilir problem yok 50 kisi meraya girip limit doldurmaya ugrasarak bir kisinin 60 keklik vurup diger personellere dagitmasinada birsey deyemiyoruz limit var 100 olacak ... lakin Avcilik bu degildi o ruhu bence kararttilar .Avcilik Spor icin limit icin yapildigi surece daha kotuye gidecegimize eminim ...
  • SİYAH İNCİ- 4+1 71 cm SABİT FULL ŞOK
  • KRUPP SAUER AYA 71 cm ÇİFT KIRMA 3/1
1986 "SÜRDÜRÜLEBİLİR TAVŞAN VE KEKLİK AVI İÇİN AVA AVCI GİTSİN KÖPEĞE HAYIR"

The following users thanked this post: Gökmen TAŞAR, Hüseyin İŞCEN

Çevrimdışı Mahmut ÖZTÜZÜN

• Müdavim Üyemiz
  • AVCILIK = DÜRÜSTLÜK
    • http://img199.imageshack.us/img199/690/6094299.jpg
« Yanıtla #9 : 11 Nisan 2018, 09:26:06 »

fazlı ağbey konya bölgesinde çil keklik sığırcık gibi çoktu, yüzlerce çil keklikği ölü olarak görmüş halen hayatta olan avcı büyüklerim var dediğiniz gibi kursaklarını gübre eritmiş, doğal yaşam için avcı hep bitirici tüketici olarak görünüyor, işin aslını araştırıp ortaya çıkaran yok,  doğuda neden keklik türleri fazla tarım alanları olmadığı için dağlık bölge daha fazla , ekim arazileri daha az, sulak alanlar konusuna hiç girmek istemiyorum
  • fabarm xlr compozit
Mahmut ÖZTÜZÜN
0 Rh + 1981 KONYA
Avcilik  bir yaşam tarzidir babadan oğula kalan mirastır

Çevrimdışı Cemal KARADENİZ

• AvlakForum Üye
  • *
« Yanıtla #10 : 11 Nisan 2018, 09:57:27 »
Toy kuşu hiç görmedim. Bağırtlağı ise çok gördüm. işim gereği sürekli arazideyim. 2-3 yıl önce erzincan kırsalında 1000 lerce olan bir bağırtlak sürüsüne denk geldim. 5 li 10 lu gruplar halinde de çokça gördüm. Bağırtlağın soyunda bir gerileme olmadığını düşünüyorum.
  • İmpala Plus
1971 - Trabzon