Gönderen Konu: İSTANBUL PROHUNT 2016 AVCILIK FUARI  (Okunma sayısı 48456 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
Ynt: İSTANBUL PROHUNT 2016 AVCILIK FUARI
« Yanıtla #75 : 30 Mayıs 2016, 17:45:20 »
Bunlar plaka katilleri diye tanınır enternasyonal çevrelerde Erol kardeşim :D 8)...Tabi darda kalınca takoz olarakta kulanılabilip sağlamlığı neticesi hasar almadan tekrardan asli görevini ifa edebilir :D 8)...
Ozaman ALAMANDAN ne farkı kaldı @Kamil ÜNLÜTÜRK 
  • AKKAR ALTAY SİLVER YARIOTOMATİK
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK
1969 İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE  AB(RH-) Meslek:ESNAF /KIRTASİYE

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
  • osman döşler. 1968-istanbul
« Yanıtla #76 : 30 Mayıs 2016, 17:46:26 »
Yalnız Erol telaffuz ettiğin o markaların toplamı 5A da olsa.

Marka değeri bir Franchi etmiyor.

Buradan ayrıca Franchi markasının içine ........  ........ teşekkür ediyoruz. :)

Yalnız orada birde F li diğer bir İtalyan vardı. Arkadaş ya yalnız tüfek yapmayın bu kadar mı kaba olur. :)

Aa bunu biryerden hatırlıyorum  :D vallahi üstünde markası yazmasa zannediyorum kimse ithal tüfek demez  :( buna para verip almakATA,AKUS,AKDAŞ,AKKAR gibi bizim yerli üreticilere bence haksızlık etmek olur  :(
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #77 : 30 Mayıs 2016, 17:52:36 »
Ozaman ALAMANDAN ne farkı kaldı @Kamil ÜNLÜTÜRK 

Ağır vasıtalar için yetersiz kalabilir :D...Alaman yüksek tonajlarda dahi hiç zorlanmaz ;D @Erol ÖZTÜRK...
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 17:53:47 Gönderen: Kamil ÜNLÜTÜRK »
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK

Çevrimdışı Tuncay KAHRAMAN

• Expert Üye
« Yanıtla #78 : 30 Mayıs 2016, 17:58:39 »
İbrahim Hocam'a
Benim için Franchi Feeling Sporting'e bir bakabilirmisin diye rica etmiştim..Maalesef yokmuş..Hoş olsaydı yatacak yeri olmazdı,yemediği hakarette kalmazdı..:)
Bu arada bu eleştiriyi hakeden bir hata ve hayatta kabul etmem böyle bir silahı..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Erol ÖZTÜRK, Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #79 : 30 Mayıs 2016, 17:58:50 »
Yalnız Erol telaffuz ettiğin o markaların toplamı 5A da olsa.

Marka değeri bir Franchi etmiyor.

Buradan ayrıca Franchi markasının içine ........  ........ teşekkür ediyoruz. :)

Yalnız orada birde F li diğer bir İtalyan vardı. Arkadaş ya yalnız tüfek yapmayın bu kadar mı kaba olur. :)

Osman abi zaten orada belirttim özellikle ''üzerinde markası yazmasa'' diye,marka değeri ayrı bir olay,muhakkak beşinide katlar ama benim fuarda gördüğüm baktığım o tüfekler marka değeri için bile alınmayacak durumda  :( gerçekten bizimkilere haksızlık olur diye düşünüyorum  :(  @Osman DÖŞLER
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER, İbrahim AYSU

Çevrimdışı Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #80 : 30 Mayıs 2016, 18:08:48 »
İbrahim Hocam'a
Benim için Franchi Feeling Sporting'e bir bakabilirmisin diye rica etmiştim..Maalesef yokmuş..Hoş olsaydı yatacak yeri olmazdı,yemediği hakarette kalmazdı..:)
Bu arada bu eleştiriyi hakeden bir hata ve hayatta kabul etmem böyle bir silahı..

Feeling diye bol tarafından step feel edileceği için denmiş heralde :)...Fakat görüntünün hernekadar savunulacak tarafı olmasa da,rijit bir yapı oluşturduğu için işlevsel olarak makbul tutulabilir kanımca :)...
  • P.Beretta 687 SP5 67cm
  • P.Beretta ES100 71cm
Kamil ÜNLÜTÜRK
1965 - Bartın

The following users thanked this post: Tuncay KAHRAMAN, İbrahim AYSU

Çevrimiçi Erol ÖZTÜRK

• Avlak Yönetici
« Yanıtla #81 : 30 Mayıs 2016, 18:17:49 »
Ağır vasıtalar için yetersiz kalabilir :D...Alaman yüksek tonajlarda dahi hiç zorlanmaz ;D @Erol ÖZTÜRK...
Kıvrak zekanıza ve edebiyat hakimiyetinize hayranım Kamil bey   :D @Kamil ÜNLÜTÜRK 
  • HUĞLU 104A
Erol ÖZTÜRK

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #82 : 30 Mayıs 2016, 18:19:19 »
Rijit yapıysa aradığınız.............. steplere gerek yok ki :D Siz biliyorsunuz "stepsiz rijitleri" nerede bulabileceğinizi  :D

Feeling diye bol tarafından step feel edileceği için denmiş heralde :)...Fakat görüntünün hernekadar savunulacak tarafı olmasa da,rijit bir yapı oluşturduğu için işlevsel olarak makbul tutulabilir kanımca :)...
  • Merkel Custom Made Sidelock Ejector SxS
  • Blaser F3 Game Competition O/U
  • Pieper Bayard Belgium SxS
  • Browning Maxus Carbon Fiber SemiAuto
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Kamil ÜNLÜTÜRK

• Expert Üye
« Yanıtla #83 : 30 Mayıs 2016, 18:23:17 »

Büyütünce evet o step bundada var.Ve enazından tıraşlatırım orayı..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #84 : 30 Mayıs 2016, 18:25:57 »
Tuncay  Winc. Supreme daha güzel görünüyor.

Yurtdışı fiyatı 1.600 euro. Burada 3,000 euro.

O fiyata inse alınabilir.

Mega grup, Winc. Supreme ve Miroku Mk 38-60-70 leri getirse rağbet görebilir.

Büyütünce evet o step bundada var.Ve enazından tıraşlatırım orayı..

Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

Çevrimdışı Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #85 : 30 Mayıs 2016, 18:27:14 »
Ama DT 11 10.000-tl olursa alacağım. :)
Osman DÖŞLER
1968 İSTANBUL

The following users thanked this post: İbrahim AYSU

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #86 : 30 Mayıs 2016, 18:30:35 »
2-3 bin TL'lere temiz bir ikinci eli olursa ben de alırım :D

Ama DT 11 10.000-tl olursa alacağım. :)
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER

• Expert Üye
« Yanıtla #87 : 30 Mayıs 2016, 18:31:03 »
Osman abi,
Geniş namluya allerjim var..Eski bir 71 mobil Winchester (18.4) bulursam değerlendirebilirim..
Tuncay KAHRAMAN
1976 TAVŞANLI

The following users thanked this post: Osman DÖŞLER

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #88 : 30 Mayıs 2016, 20:27:17 »
Paylaşımdan ötürü gitmiş kadar olduk diyerek :) ayrı ayrı teşekkürlerini ileten ;

@Tuncay KAHRAMAN
@İbrahim AYSU
@Zafer YILDIRIM
@Özhan KILINÇ
@Ahmet ARIKAN
@Yusuf GÜL
@Gürsel KARABAY
@Suat ÇALIŞKAN
@Sabahattin KARAHAN
@Hakan UYAR
@Mustafa REİS
@Uğur ŞENLİK
@Şerafettin TURAN
@Orhan ÖZKAN
@Özgür UYAR
@Fatih S.M.YAPAR
@Murat AYSİLİ
@Kamil ÜNLÜTÜRK
@Ömer TUNA
@Samet BİRİCİK

Ben de sizlere teşekkür ederim sağ olun. Elimden geldiğince güzel görüntler göstermek istedim.. Hatta uçaktan inip eve geçer geçmez aceleden paylaştım oyüzden fotoğraflarda biraz karışıklık oldu :) Neyse şimdi düzenledim, daha net ve düzgün bir şekilde güncellemeye çalıştım..

Bu arada üstadlar yine tüfek muhabbetine dalmış,tatlı atışmalar falan yapılırken aradan bir şeyler kapmaya çalışıyorum yeni modeller bilgiler :)

@Özgür UYAR  akus gerçekten güzeldi. Çifte ve pozeleri gerçekten çok güzel yapıyorlar.. Hunter modeli tam benlik. Pozemi yenilemek istersem Huğlu ya da Akus arasında bir seçim yapmam gerekecek..
Huğlunun yaptığı organizasyon gerçekten beğeni topladı. Tüfeklerin işlemelerini yapan İbrahim SARI ustayla muhabbet ettik. 3 tüfeği 2.5-3 ay gibi bir sürede başka hiç bir şeyle uğraşmadan hazırlamış. Desen ve çizimler devlet sanatçısı Esra ÖZBAY, mizansen sanat yönetmeni Mustafa ÖZBAY'a aitmiş.. Gravürlere bayıldım. Yapılan çalışmanın anlamı ve fetih yıldönümüne ithaf edilmesi gerçekten gurur verici bir şey..

Browning B725 modeline özellikle bakmak istedim. Gerçekten çok harika bir silah.. Avrupa poze alınacaksa bence alınır :)
benelli otomatiklere tek tek göz gezdirdim, şahsi fikrim tabiki ama tüm modelleri bir yana SBE II bir yana.. Mekanizmanın sesi bile bir başka.. Ördek avı yapacak bir avcı o tüfeği almalı..

Sarsılmaz evo modelini görünüşte pek beğenmedim, bence magic olayı bitirmiş çok hoş ve estetik..
Ayrıca armsan paragon da hoşuma gitmedi, phenoma çok daha iyi görünüyor ve ele alınca da farklı bir güzelliği var..

Tüfeklerin teşhiri konusunda Ata Huğlu Armsan ve Derya Arms firmalarını tebrik ediyorum. Özel modelleri camekanda sergilersin anladım da diğer tüfekleri kilitli tutmanın anlamı nedir onu çözemedim. Açmaya yanaşmıyorlar.. Ama haklı oldukları yanlar da var..
Üzülerek söylüyorum ki fuara gelenlerin içinde lüzümsuz bilgi seviyesi çok az insanlar da var. Çiftenin namluları biri sağa biri solamı atıyor diyeninden tutun da bu tüfek kaç fişek alıyor diye soran, 89 gram atan tüfek varmı diyene kadar çeşit çeşit tiplemeler mevcut.. 40 yıllık avcılıktan muhabbeti açıp konuştukça dalışa geçenler de çok sayıda vardı :) Tüfeği eline alınca sanki anlıyormuş gibi hoyratça kabaca açıp kapayan yerine koyarken oraya buraya çarpan kişileri görünce, tüfeği kilitli tutanlara hak verdim doğrusu..

Benim için güzel bir gezi oldu. Sanal ortamda görüştüğüm kişilerle yüzyüze sohbet etme imkanım oldu. Daha önceden görüştüğüm kişilerle tekrar buluştum. Firma yetkilileriyle konuşma fırsatı buldum merak ettiğim konularda bilgiler aldım
Güzel bir haftasonu kaçamağı yaptım, gezdim gördüm geldim ve sizlerle paylaştım :)
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 20:46:22 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #89 : 30 Mayıs 2016, 21:07:03 »
@Emrah AKDENİZ , açıkçası ben de sinirleniyorum, camekanlara saklanan, duvarda tetik korkuluğundan kilitlenen tüfekleri görünce ve inceleyemeyince...

Ancak, fuara gelen kitlenin önemli bir kısmı, (bağışlayın lütfen ama) resmen ırzına geçerçesine sert, yanlış ve kalıcı hasar bırakıcı müdahalelerle tüfeklerin haşatını çıkarıyorlar. Konuyla hiç alakası olmayan o kadar çok insan var ki... Akus'un standaydık @Erol ÖZTÜRK ile birlikte, klasik çiftesini söküyordum ben, (sidelock modeli), üç kişi birden geldi hafiften de ittirerek beni, sonra sordu: "pompalı değil mi bu?".

Şimdi böyle bir kitlenin geldiği bir fuarda, ben de olsam dayanamaz tüfeklerimi koruma altına almak isterdim maalesef :( Çok fazla bedava bilet ve/veya davetiye dağıtılıyor galiba, ya da onun gibi bir şey... Konuyla hiç ama hiç alakası olmayan insanlarla dolu oluyor Türkiye'deki av ve av silahlarıyla ilgili fuarlar...  :( Kim bu işleri düzeltir bilmiyorum ama fuarın "organizasyon başarısıyla" ilgili sorumlu birileri olması gerek... Kişi ya da kurum...
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Yusuf GÜL

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #90 : 30 Mayıs 2016, 21:16:30 »
@Emrah AKDENİZ , açıkçası ben de sinirleniyorum, camekanlara saklanan, duvarda tetik korkuluğundan kilitlenen tüfekleri görünce ve inceleyemeyince...

Ancak, fuara gelen kitlenin önemli bir kısmı, (bağışlayın lütfen ama) resmen ırzına geçerçesine sert, yanlış ve kalıcı hasar bırakıcı müdahalelerle tüfeklerin haşatını çıkarıyorlar. Konuyla hiç alakası olmayan o kadar çok insan var ki... Akus'un standaydık @Erol ÖZTÜRK ile birlikte, klasik çiftesini söküyordum ben, (sidelock modeli), üç kişi birden geldi hafiften de ittirerek beni, sonra sordu: "pompalı değil mi bu?".

Şimdi böyle bir kitlenin geldiği bir fuarda, ben de olsam dayanamaz tüfeklerimi koruma altına almak isterdim maalesef :( Çok fazla bedava bilet ve/veya davetiye dağıtılıyor galiba, ya da onun gibi bir şey... Konuyla hiç ama hiç alakası olmayan insanlarla dolu oluyor Türkiye'deki av ve av silahlarıyla ilgili fuarlar...  :( Kim bu işleri düzeltir bilmiyorum ama fuarın "organizasyon başarısıyla" ilgili sorumlu birileri olması gerek... Kişi ya da kurum...
Kesinlikle katılıyorum..
Bence fuar için girişte 5-10 soruluk bir test yapsınlar, basit ama kilit noktalarla ilgili.. Testi geçen fuara girsin geçemeyeni almasınlar içeriye :) Hani durumun esprisini yapıyoruz ama gerçekten acınası bir tablo var ortada..
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Yusuf GÜL

Çevrimdışı İbrahim AYSU

• yönetici
« Yanıtla #91 : 30 Mayıs 2016, 21:20:55 »
:)

Güzel fikir ama çok tepki çeker :)

Kesinlikle katılıyorum..
Bence fuar için girişte 5-10 soruluk bir test yapsınlar, basit ama kilit noktalarla ilgili.. Testi geçen fuara girsin geçemeyeni almasınlar içeriye :) Hani durumun esprisini yapıyoruz ama gerçekten acınası bir tablo var ortada..
1978 - Istanbul

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ, Yusuf GÜL

Çevrimdışı Özgür UYAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #92 : 30 Mayıs 2016, 22:04:07 »
@Emrah AKDENİZ tekrar tesekkürler sana baya zahmet oldu. Bu arada isimi böyle yazdim ama sizin yazdiniz gibi bu olayi tam anlamış degilim açıkcası :) hatta video bile nasıl yüklenir hala bimiyorum. Forumda da fuara gelen malum kişiler gibiyim 😁😁 teknoloji özürlüyüm. :)  @İbrahim AYSU abim sanada katiliyorum ben av bayiliği yaptim silah sizin olsunda birde hele o sekil yapanlara nasil bakardiniz bana sorun. Ama esnaflik iste sesimizi cikartamiyoruz. Taki tecavüz başlayana kadar :) sonunda yavaş diyip kibarca elinden aliyoruz. :)
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 22:05:21 Gönderen: Özgür UYAR »
Özgür UYAR
1984-Çanakkale/Ezine
Del Zagnis Setter (NEO)

The following users thanked this post: İbrahim AYSU, Emrah AKDENİZ, Yusuf GÜL

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #93 : 30 Mayıs 2016, 22:56:04 »
@Emrah AKDENİZ  teşekkürler. gidemedim malesef bu yıl derdim fuar değildi aslında eş dost bir muhabbet etmekti ama olmadı. güzel paylaşımının için çok teşekkür ederim. güzel resimler çekmişsin. her markanın güzel tüfekleri var . HUĞLUNUN fetih sergisi çok güzel duruyo ve çok güzel jest olmuş istanbul için hakkını vermek lazım.. huğlunun yeni pozesi . huğlu kalas gibi tüfek yapıyor diyenlere güzel bir cevap olmuştur diye düşünüyorum. .. geçen yıl monoblok gövdeye geçerek güzel bir adım atmıştı bu yıl işlemleri de ilerletince tadından yenmez oldu çifte ve pozeleri. gt1 kinetik sistem otomatiği geniş namlu çapı ve grupman verimliliği ile göz dolduruyor. ördek için bana göre çok iyi verim alacağım bir tüfek. kalın saçma atanlar için biçilmiş kaftan :) akus akdaş zaten pozede çiftede kalitelerini ispatlamış ata armsan bunların otomatik modelleri de çok iyi tutmuş vaziyette. gelelim avrupa ithal tüfeklere beratta benelli françhi bunlar bir yana. dura dursun Browning poze bambaşka ben avrupa kullanıyorum diyosan yerli tüfeklere karşı herzaman bi kötü bakışı var avcıların. ama hangimiz iyi bir ithal  tüfek alabilirki.. yada iyi bir ithal tüfek aldımı her avu vurmanın garantisimi var ? .. akdaşın yeni otomatiği çok dikkatimi çekti incelemek isterdim gazlı kinetik ortaya karışık bişi yapmışlar  hacı abi iyi akşamlar çene düştü yine :D
  • Huğlu 103 Ce Süper poze
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

The following users thanked this post: Emrah AKDENİZ

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #94 : 30 Mayıs 2016, 22:58:38 »
Kesinlikle katılıyorum..
geçen yılki olayı hatırlıyosun demi Kartal ın bakışı !!!!elaman  pozeyi eline alıp kaçtane fişek alıyo bu tüfek demesi :D
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimdışı Şevki MİRZA

• Müdavim Üyemiz
  • PARTRİDGE HUNTER
« Yanıtla #95 : 30 Mayıs 2016, 23:01:38 »

malesef geçen yıl bütün çakmak modeli aldım pimleri okdar itina ile söküyordukki ordaki görevli ile adam geldi çat çut içim gitti o canım tüfeklere
  • Huğlu Renova
  • Canik 55 shark fc
  • Huğlu 200AC
1985 - Ankara

Çevrimiçi Fatih S.M.YAPAR

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #96 : 30 Mayıs 2016, 23:24:26 »
@Emrah AKDENİZ  teşekkürler. gidemedim malesef bu yıl derdim fuar değildi aslında eş dost bir muhabbet etmekti ama olmadı. güzel paylaşımının için çok teşekkür ederim. güzel resimler çekmişsin. her markanın güzel tüfekleri var . HUĞLUNUN fetih sergisi çok güzel duruyo ve çok güzel jest olmuş istanbul için hakkını vermek lazım.. huğlunun yeni pozesi . huğlu kalas gibi tüfek yapıyor diyenlere güzel bir cevap olmuştur diye düşünüyorum. .. geçen yıl monoblok gövdeye geçerek güzel bir adım atmıştı bu yıl işlemleri de ilerletince tadından yenmez oldu çifte ve pozeleri. gt1 kinetik sistem otomatiği geniş namlu çapı ve grupman verimliliği ile göz dolduruyor. ördek için bana göre çok iyi verim alacağım bir tüfek. kalın saçma atanlar için biçilmiş kaftan :) akus akdaş zaten pozede çiftede kalitelerini ispatlamış ata armsan bunların otomatik modelleri de çok iyi tutmuş vaziyette. gelelim avrupa ithal tüfeklere beratta benelli françhi bunlar bir yana. dura dursun Browning poze bambaşka ben avrupa kullanıyorum diyosan yerli tüfeklere karşı herzaman bi kötü bakışı var avcıların. ama hangimiz iyi bir ithal  tüfek alabilirki.. yada iyi bir ithal tüfek aldımı her avu vurmanın garantisimi var ? .. akdaşın yeni otomatiği çok dikkatimi çekti incelemek isterdim gazlı kinetik ortaya karışık bişi yapmışlar  hacı abi iyi akşamlar çene düştü yine :D
Şevki bey bende fotolardan gördüğüm kadarıyla huğlunun fetih konseptiyle yaptığı gravürler gayet güzel,en azından düşünmek bile başlı başına takdir edilesi bir durum benim nazarımda.
Bende fuara özellikle eş dost görmek için katılmak isterdim. Merak ettiğim bikaç silah vardı,hem onları incelemek hemde techizat bakımından hem gözümü doyurup hemde cüzdanı boşaltmak isterdim
En son bursadakine katılmış ve bayağı bir eş dost görmüştüm. Nasip başka bahara artık.

reeder_P9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Benelli Bellmonte 1 12 çap 71 cm namlu
  • Mossberg 500A pompalı 12 çap 71 namlu
  • Kral Cara Cara süperpoze 12 çap 71 cm namlu
  • Özhuğlu Alesta çifte 36 çap 71 namlu
  • İngiliz Seter; Şanslı
Tarsus Avcılar Kulübü
Fatih S.M.YAPAR
1976 Tarsus/Mersin

Çevrimdışı Hasan BOZKURT

• Müdavim Üyemiz
« Yanıtla #97 : 30 Mayıs 2016, 23:33:20 »
Emrah bey gitmiş kadar olduk.Çok sağolun.
Fuardan 2000 tl üst limitli hangi otomatiği alırdınız?.incelediğiniz için soruyorum.Gözüm stoegerin yeni modelinde kaldı.
1982 Konya

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #98 : 30 Mayıs 2016, 23:39:52 »
@Emrah AKDENİZ tekrar tesekkürler sana baya zahmet oldu. Bu arada isimi böyle yazdim ama sizin yazdiniz gibi bu olayi tam anlamış degilim açıkcası :) hatta video bile nasıl yüklenir hala bimiyorum. Forumda da fuara gelen malum kişiler gibiyim 😁😁 teknoloji özürlüyüm. :)  @İbrahim AYSU abim sanada katiliyorum ben av bayiliği yaptim silah sizin olsunda birde hele o sekil yapanlara nasil bakardiniz bana sorun. Ama esnaflik iste sesimizi cikartamiyoruz. Taki tecavüz başlayana kadar :) sonunda yavaş diyip kibarca elinden aliyoruz. :)
@Özgür UYAR Zahmet olurmu ya estağfurullah.
İsimleri bu şekilde yazınca ismi zikredilen kişinin kendisinden bahsedildiğinden haberi oluyor :)
Benim alışveriş yaptığım av bayii, tüfeği adamın eline veriyorum zaten tutuşundan belli ediyor kendini diyor. Tüfeği tutma şeklinden adamın ne olduğunu anlıyormuş  :D Bilen var bilmeyen var gerçekten tüfeğe o şekilde bir muamele edilmesi güzel bir şey değil.. Kimsenin hoşuna gitmez..

@Şevki MİRZA gelebilsen iki gırgır yapardık senle ama başka işlerin vardı biliyorum.. Sağlık olsun, kısmet olursa inşallah ben gelicem yanına sezonda. Keklik vurmayı öğretcen bana kaçarın yok, ben 40 gramları alır gelirim ona göre  ;D
Yeni pozesi benim de hoşuma gitti, hafif poze isteyenler mutlaka değerlendirsin derim..ha bana sen alırmısın dersen almam, 3.5 kilodan aşşağısı beni kesmez biliyosun :D yeni trap modeli sanırım HT14 olması lazım 3.800 gr, 10 mm kanallı geniş bant ve dipçik asansörü kapalıyken okadar güzel uyum sağladı ki üstelik 76 namlu.. tüfeğe ağzım sulandı ya tam benlik, o tüfekle ne güzel geçit avı yapılır be :D
Gt1 olayına gelince, elimde mevcut olduğundan tüm testlerimi onunla yapıyorum, başka tüfek olsa onu kullanırım. Kullandığım tüfeği tavsiye etmek pek adetim değil ama gt1 gerçekten güzel tüfek. Namlusunu çözene kadar epey uğraştım ama ilacını bulduk sonunda.. O tüfek avda beni ihya edecek inşallah.. @Ahmet KAYNUP aldı gx plus modelini, o da çok memnun zaten. Aynı namlu ve şok özelliği var biliyosun zaten şahitsin olaya.. Fuarda baktım o tüfeğe de hafif, omuzlaması çok iyi ele yatkın görünüm çok güzel ve mekanizması falan daha kaliteli..

Atanın tüfekleri de tek tek inceledim. Aimpoint firması sponsor olmuş red dot takmışlar tüfeklere. Ürünler güzel. Atanın otomatik tüfekleri de çok iyi, gravürler modeller kalite üst düzey.. İthal tüfekler zaten kendini belli ediyor her yerde :) bizim okadar imkanımız yok. Browning b725 modeline hasta oldum ama 10 bin tl üzeri bir fiyat veripte alabilecek durumum yok malesef.. Nekadar ekmek okadar köfte..
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 23:55:33 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986

The following users thanked this post: Özgür UYAR

Çevrimdışı Emrah AKDENİZ

• Müdavim Üyemiz
  • Hürgeneral ⭐️⭐️⭐️⭐️
« Yanıtla #99 : 30 Mayıs 2016, 23:45:00 »
Emrah bey gitmiş kadar olduk.Çok sağolun.
Fuardan 2000 tl üst limitli hangi otomatiği alırdınız?.incelediğiniz için soruyorum.Gözüm stoegerin yeni modelinde kaldı.
2 bin tl üst limit olursa, armsan phenoma, huğlu gx plus olabilir, sarsılmaz magic, stoeger m3000 ve akdaş hibrit.. bunların arasında gider gelirdim..
Ha onu yazmayı unuttum. Stoeger m3000 yeni versyonu peregrine güzel olmuş,stantta açtırıp inceledim. Tüfek gayet hafif, 3000 gr. Kasa hatları ve çizgileri biraz daha farklı,iç mekanizma aynı ama sanırım döner başlıkta ufak bir geliştirme yapmışlar.Askı kayış yeri var ve düz bant.. Kalabalıktı çok fazla soru sorma fırsatım olmadı. Ama hafif bir m3000 güzel bir seçenek olmuş...
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2016, 00:32:45 Gönderen: Emrah AKDENİZ »
  • Akdaş Kuntor 312 SE
  • Huğlu 104A
  • Huğlu Renova
  • Huğlu 202B
  • Özkanlar FX12
Samsun / 1986